Téma: Letaszítva

Boriska1 2015 nov. 11. - 21:24:00
(108/128)
Én sem hagyom eltéríteni magam a negatív, lehúzós véleményektõl, nézem, mert "Denzel kedvenc :)" nekem is. Ritka alkalom, hogy számomra is elérhetõek a filmjei idegennyelv ismerete nélkül:( :( Még i.e. elõtti idõkben az orosz nyelv jól ment, az eszperantó is, de Denzel filmjeinél is ezek felejtõsek. :) Tájékozatlan vagyok,ugye nem nem offtopic amit írtam?
10/10
zoli50 2015 júl. 25. - 00:02:21 10/10
(107/128)
Most láttam !! Szerintem nagyon jó!! Olvastam az elõttem szólok összes véleményét!! Akinek nem tetszett miért nézte végig!! Denzel ebben a filmjében is nagyot alakitott, mint eddig az összes filmjeiben!! A kedven szinészeim egyike!!
Ajánlom a Denzel rajongóknak!! Többször is nézhetõ ! Nekem meg van ez a film! Gyüjtöm a Denzel filmjeit!!
10/10
-NOMAD- 2015 ápr. 05. - 02:13:28 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(106/128)
Pedig igen kellemes volt a Rolling Stones számait hallgatni a filmben. :P
A végéhez pedig kifejezetten illett a Sympathy for the Devil címû daluk. Nagyon adta pont úgy mint az Interjú a vámpírral moziban is. Hasonlóan gúnyos és kárörvendõ a két film befejezése, de mégis közös bennük, hogy tökéletes lezárást adnak és nagyon találóak.

A (mindkét) film maga is hasonlóan tetszett mint a befejezése. Szép megvalósítás, pörgõs, de elmés jelenetek. A zene itt is nagyon adja a hangulatot még a lazább, semmitmondónak tûnõ képsorok alatt is.
Végig lekötött a nem mindennapi történetével és sokszínûségével. 10/10
7/10
offtopic
cellasto 2015 febr. 19. - 15:40:09 7/10
(105/128)
a link SPOILERes!
elfelejtettem az imént jelezni :P
7/10
cellasto 2015 febr. 19. - 15:18:19 7/10
(104/128)
én azért ennyire nem húznám le a filmet
a történet legalább nem sablon,no meg van ez a rész benne,ami nagyon üt szerintem:

https://www.youtube.com/watch?v=H59W-QuPnfA

meg a végét is elég jól összerakták szerintem

hogy vannak benne logikai hibák?melyik filmben nincsenek? :D
1/10
Nótárius 2015 febr. 19. - 11:46:44 1/10
(103/128)
Ki mit kedvel, természetesen nem vita tárgya. Én mondjuk le se ültem volna megnézni, ha elõre tudom, hogy ez egy ilyen gyenge misztikusos agyalmány. Mikor ez nyilvánvalóvá vált, akkor majdnem ki is kapcsoltam, de a nagyérdemû szereplõgárda és a történet felvezetése mégis kíváncsivá tett. Végülis idõrablón hiba volt végignéznem, mert ez a film még a saját transzcendens maszlagját sem vette komolyan.
*** SPOILER -es !!! ****
Az, hogy az Úr összes, bármely teremtménye védhetetlenül a valamiféle ördögizé kisszerûn értelmetlen személyes bosszúállásának eszközévé és tárgyává válhat, az még saját értelmezési körén belül is bazári önellentmondás. Ha ennyire ellensúly nélküli, gátolhatatlan e gonosz, akkor már a filmidõ elõtt évszázadokkal ki kellett volna irtania az egész bolygó élõvilágát; fõként ha e körbe bevonjuk a gonoszítható cicákat, hangyákat meg az álnok atkákat is! Hajrá: csak semmi esélye ne legyen a reménynek, hogy bármely hittel avagy értelemmel lehetséges/érdemes szembeszállni a kárhozatossal! ;-)
Ennél még a "sötét" középkor tudatlanságra alapozó ördöggel riogatásai is jobbak voltak, hiszen azokban azért az Isten a "fõnök", legalábbis számos védelmet, kapaszkodót (ima, kereszt, kegytárgyak, szentségek, istenhez méltó élet stb) ad a benne hívõknek.
*** SPOILER -es vége !!! ***
pie85 2014 jún. 14. - 11:58:31
(102/128)
mit kerestem én ezt a filmet!!! még gyerekkoromban láttam és nagyon megfogott, abszolút kiszámíthatatlan és nagyon jó thriller, azóta keresem a címét, már lassan feladtam... :) hú de megnézem én ezt most!
9/10
M.Zs.F 2014 febr. 24. - 21:32:09 9/10
(101/128)
Úgy szeretnék ilyen örök érvényû mondanivalót felfedezni az újabb filmekben is.......

10/9
9/10
tommasi 2013 aug. 21. - 18:39:48 9/10
(100/128)
Nagyszerû film,nagyszerû történettel.
Hogy elrepült az a majd két óra,fel sem tûnt közben.
ReignMan 2013 júl. 06. - 08:47:00 Előzmény ww95
(99/128)
Nekem pedig pont az nem tetszett, hogy bár 2 órás a film, de a természetfeletti oldalán a történetnek nem nagyon fejti ki, nincs szó arról a titkos társaságról, akik küzdenek a sötét erõk ellen, a bukott angyalokról sem tudunk meg sokat, a céljaikról (oké, apokalipszis, de hogyan, mikor, miért? Miért nem bújik az USA elnökének a bõrébe és robbantja ki a 3. világháborút, miközben hülyéskedik egy szürke fakabáttal...) Szóval felületes lett a történet szerintem, lehetett volna mélyebb és izgalmasabb. A végén az nem tetszett, hogy amikor Azazel megszólal, kicsit átmegy vígjátékba a film, nem így képzelek el egy igazán gonosz angyalt, picit az volt az érzésem, hogy a Maszk-ot nézem Carrey-vel...
ww95 2013 jún. 25. - 18:58:07
(98/128)
ez eléggé fársztó egy film. Jó kriminek indul,aztán meg jön ez a júj,hû,természetfeletti izé költözik emberbõl emberbe. Akibe meg belémegy a sötét oldal,az ferdén látja a világot.
8/10
-greghouse- 2013 máj. 26. - 10:23:43 8/10
(97/128)
kétségtelen, nagyon jó az alapötlet, de nekem továbbra is a záró jelenet (csavarj(i)) a legjobb....!
9/10
filmróka 2013 máj. 24. - 21:55:20 9/10
(96/128)
Szeretem ezt a filmet, mert érdekes, nem szokványos a tartalma, és a vége sem az. Az igaz, hogy vannak gyermekbetegségei, de engem egyes világi dolgokról elgondolkodtat, és ez feledteti velem a filmben fellelhetõ apróbb hibákat. 9/10
8/10
-greghouse- 2013 máj. 24. - 11:29:51 8/10
(95/128)
Ez szerintem elég jó film, csak az a baja, hogy "egyszernézõs". Az elsõ nézésre jó, de annyira a végkifejlet miatt jó, hogy ha tudod, mi a vége, már uncsi. Ez szerintem hiba egy kriminél. (Lásd, Hitchcock filmjeinél hiába tudod, mi a vége, mégis ezerszer nézhetõk és izgalmasak.)
1/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 okt. 15. - 11:29:43 1/10 Előzmény pescara
(94/128)
milyen film?
interjú a vámpírral címû? és én vagyok a sötét?
talec 2012 szept. 25. - 19:26:02
(93/128)
OFF

Úgy olvastam pár éve, hogy szinte mindenrõl az ember az életben saját maga dönt. Most nem arról, hogy a politikusok milyen árakat találnak ki, és mennyi pénzt (filléreket) hagynak a népnek.

Hanem arról döntünk mi, hogy milyen emberek akarunk lenni. A szabad akarat. Mi döntünk, hogy milyen úton akarunk haladni. Nem egyszerû, mert pláne a mai világ tele van buktatókkal, nehézségekkel. Rögtön elsõ a megélhetés, a kiszámítható élet, a nyugodt körülmények. Talán a fél ország errõl álmodik.

A politikus is dönt. Az országért és a népért politizál, vagy a saját zsebekért? Senki nem kényszeríti óket, hogy a nép és ország vagyonából saját maguk felé bõven mérjenek. Csak ez egy elfogadott dolog. És még meg is magyarázzák, hogy nem így van.
talec 2012 szept. 25. - 19:11:16
(92/128)
Bár, forgatókönyvet még nem írtam, nem is tudnám hogyan kell megírni. Csak néha elképzelek dolgokat.

Spoiler.

A végén nem értettem, hogy miért nem hagyta ott Denzel a lelõtt, de még haldokló rendõrt? Mert akkor nem kellett volna megölni magát, mert rég messze járt volna az autójával, persze, ha nem dobja bele a kulcsot a hóba még elõtte. De volt egy másik autó is, mert a 2 zsaru is azzal jött, úgy láttam nem kutyaszánnal érkeztek, hanem autóval.
Ehhez a démon-témához annyit, az ember legerõsebb tulajdonsága a szabad akarat. Nagyon sok ember úgy lesz gonosz, hogy nem kényszeríti rá semmi, hanem õ maga akar gonosz lenni, nem kell hozzá démon. De fordítva is, sok ember magától jó, segítõkész. Nem megjátssza, eljátssza a jót, hanem valóban olyan. Én is azt vallom, hogy a világnak nemcsak a fizikai része létezik.

Ezután a film után, mindig izgatottan nézem a tv-újságot, hol tudnék ilyen misztikus témákkal találkozni még. Misztikus, mitológiai, történelmi. Nem a Múmia sorozatra gondolok. A Frigyláda nem volt rossz. De volt már akkád Dwayne Johnson is. Jó témák, de hamarabb találkozik az ember könyvben ilyesmivel, mint a tv-ben.
1/10
NADALFAN 2012 szept. 25. - 18:44:15 1/10
(91/128)
Denzel filmjeit nagyon szeretem, de ez semmilyen nem volt. nem is tudtam végig nézni annyira uncsi volt. hiába azért mindenkit elér egy sz@r forgatókönyv.
ULTIMATE 2012 szept. 25. - 16:54:11 Előzmény 950617
(90/128)
SPOILER lehet

Szerintem azért nem kezd el azonnal Azazel után nyomozni, mert nem veszi rögtön komolyan, hogy talán démonok állhatnak a háttérben.
Ez az "állatoknak nincs lelke" dolog ismerõs, valaki asszem a vámpírok kapcsán kötött bele. Merthogy a vámpírok valójában nem a vérrel táplálkoznak, hanem a lélekkel, meg az életerõvel, amit a vér hordoz, ezért az állati vér nem táplálhatja õket. Szerintem viszont annyiféleképp dolgozták már fel az ilyen misztikus lényeket, mint a vámpírok meg démonok, hogy nyugodtan el lehet vonatkoztatni a bibliai gyökerektõl. (Fõleg, hogy egyikrõl sem a bibliában esik elõször említés, mindkét "fajt" régebbi, pogány vallásokból integrálta a kereszténység)
9/10
vizeri 2012 szept. 25. - 14:49:17 9/10
(89/128)
Jófajta "békebeli" am. misztikus krimi, tuti szinészi alakításokkal, érdemes volt megnézni.