Téma: Letaszítva

10/10
zszoltan 2007 márc. 12. - 16:28:14 10/10
(8/128)
Ez a krimi filmdráma. Nem is a gyilkos elfogása, vagy az izgalmas történet a lényeg. Akkor nem a végével kezdték volna. (Mint a Columbo: na, õ a gyilkos.) Az emberfeletti küzdelem bemutatása volt a cél. Inkább a formája krimi, nem a tartalma. Na, most már én sem értem magamat…

Véletlenül került elõ a macska, persze. De…

SPOILER ALERT (Ez a figyelmeztetés így jó? Hogy mondjuk ezt magyarul? HELP!)

Ez a megoldás nem egy Deus ex volt, "valahogy mentsük meg szegény ördögöt" felkiáltással. Az író már a közepén tudta, sõt megmutatta, hogyan menekült meg Azazel a halál torkából.

Az én antropomorfizmusom elhitette velem, hogy csak ember lehet a 'megmentõ'. Macskára nem gondoltam. Így nem is figyeltem a film közepén, amikor az a macska bement a romos házba, jelezve: itt macskák laknak. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentõséget.
Aztán volt egy macska az ablakban, és Hobbes-t figyelte. Egy pipa. De hogy ez mire jó? Akkora már elfelejtettem a szürke(?) cirmos felvonulását a hegyekben.
Tehát a legvégén - akár a nyomozó - azt hittem, Hobbes az utolsó a környéken, aki hordozhatja Azazel-t. És akkor 'váratlanul' kijött a házból a szürke(?) macska, amelyik a film közepén bement.
Tehát hibás volt az a képzetem, hogy ha Azazel "majdnem meghaltam", akkor megmenekülése csak úgy lehetséges, ha Hobbes mégiscsak túléli, bármi is teperte a hóba szegény fiút. De nem. Csak Azazel élte túl… És a macska a film közepérõl. ("Egy olyan macska volt, vagy ugyanaz a macska?") No, persze alakulhatott volna úgy is, hogy a macska éppen nincs otthon, és akkor Azazel-nek reszeltek. Vagy még akkor sem? Mi az a legkisebb egység, ami elég nagy ahhoz, hogy elbírja õt?

Csak remélhetem, hogy jól emlékszem a jelenetek sorrendjére. Bocs, de csak ezért most nem nézem meg még egyszer. De ha neked kedved tartja ellenõrizni…
END SPOILER
kevinspéci 2007 márc. 12. - 15:13:49
(7/128)
Na, ez elég nagy csalódás volt.
Rohadt jól kezdõdött.
Gondoltam, kialakul belõle egy tisztességes krimi, de amikor a közepe felé elkezdett átlényegülni kísértethistóriává, kikapcsoltam a videót.
Eddig se nagyon bírtam a Denszel gyerek buráját, s most se szerettette meg magát velem. Bár, gondolom, nem ez a legnagyobb problémája. :)
10/10
zszoltan 2007 márc. 11. - 18:25:06 10/10
(6/128)
Engem meglepett a macska felbukkanása a végén. De lehet, hogy én vagyok figyelmetlenebb az elvárhatónál.

(Errr... Nem kellene külön ajánló- és vita-fórum? Vagy van, csak nem találtam meg? Vagy aki a hozzászólásokat olvassa az magára vessen, ha egy-két poént lelövünk? HELP!)
10/10
zszoltan 2007 márc. 10. - 14:18:38 10/10 Előzmény Vico
(5/128)
Az egyik legfinomabb poén a filmben, hogy kiszámítható a vége. De le a kalappal az elõtt, aki elsõ megnézés alkalmával képes a magával ragadó történet mellett annyira koncentrálni a részletekre, hogy megfejti. (Nekem csak másodjára sikerült, 'visszafelé' pörgetve magamban a sztorit.) A végén a narrátor - a film alkotói - meg is gyanúsítja a nézõt, hogy biztosan elkerülte a figyelmét pár apróság...
10/10
zszoltan 2007 márc. 10. - 14:16:57 10/10
(4/128)
Forma:5 + Tartalom:1 = 6

A tartalom mindössze 1 pontot (de nem 0-t) kapott nálam, mert én a tartalomnál a megragadható mondanivalót értékelem. De az érdekes, szórakoztató történetet már a formában értékelem. A forma viszont... max pont. Ha valaki bírja a misztikus krimi - vagy mi is ez - mûfaját, akkor mindenképp ajánlom a megtenkintését.
felh 2007 márc. 10. - 08:14:39
(3/128)
Ha este 10-kor még nem leszek álmos, ezt fogom nézni. :)
Vico 2007 febr. 17. - 20:33:31 Előzmény Newcastle United
(2/128)
Tényleg jó film, és nem kiszámítható a vége...
7/10
Newcastle United 2006 dec. 13. - 11:16:34 7/10
(1/128)
Nekem is nagyon bejött, remek film. A végét meg a Közönséges bûnözõkhöz tudnám hasonlítani.