gnabb 2008 jan. 22. - 13:13:34
(103/183)
csináljunk egy koedukált kézicsapatot :)
gnabb 2008 jan. 22. - 13:12:25
(102/183)
Hát aki ekkora baromsággal érvel, annak iratok fel hashajtót és akkor nem hal meg egyiktõl sem és olcsóbban meg is ússza :))
Ezt senki nem gondolhatja komolyan.
Egyébként az anyagcsere-változások miatt tényleg elõfordulhat hogy hízik az ember. Hangsúlyozom nem a mértéktelen nassolás! Az más kérdés.
Az anygcsere meg helyreállítható, súlyfelesleg leadható.
Egyékbént meg az anyagcsere is csak a normálisra áll vissza, hiszen pont a cigi befolyásolja negatívan...

Egy szó mint száz, szerintem lehet hízni a leszokás után. Én is híztam, pedig nem nassoltam.
Ha valaki tudja pontos okát, vagy megoldását, esetleg cáfolatát, azt kíváncsian várom :)
jani.ferenc3 2008 jan. 22. - 12:28:06
(101/183)
Bocs!! Én nem kételkedtem a szavahihetõségedben,csak nagyon meglepõdtem!!Apropó: sport! Sokan azt mondják azért nem szoknak le a cigirõl, mert utána meghíznak és mi rosszabb az elhízás miatt,vagy a cigi miatt meghalni?? Én, 28. nap, de még nem híztam, Ti hogy álltok ezzel???
5/10
bodoka 2008 jan. 22. - 06:25:16 5/10
(100/183)
Ma kezdödik a 11.nap. Azt hiszem minden nap jobb,csak este ne volna. Tegnap elmentünk futni, majd kiköptem a tüdömet, de utána úgy elfáradtam, hogy már semmire se volt kedvem.
gnabb 2008 jan. 21. - 21:00:57
(99/183)
Legközelebb jelenértéket is számolok hogy ne legyen benne hiba :p

Épp mostanában gondolkoztam hogy el kell kezdenem megint sportolni és errõl jutott eszembe hogy nektek a légzés, illetve a terheléses légzés milyen volt rögtön az elején?
Úgyértem utolsó cigi utáni 1-6 hétben.
Nekem közvetlen az elején kifejezetten rosszabb volt terhelés alatt lélegezni mint cigis koromban.
Szinte fájt.
Aztán elmúlt és persze már ezerszer jobb, de az elején furcsa volt ezt tapasztalni.

Meg nincs itt véletlen valaki aki kézilabdázik? Hiába keresek, nem tudom hol tudnék újrakezdeni :(
ceki356 2008 jan. 21. - 19:33:47
(98/183)
Sziasztok!Elõször is grat.mindenkinek aki le tudott szokni a cigiröl.Én is leszokóban vagyok éppen 60-dik napja.De nekem nem volt elég erõs az akaratom.Asztmás vagyok /copd-s/ezért a tüdõ gondozóban irtak fel 1 új nagyon jó gyógyszert a CHAMPIX-et.Ez az agy azt a részét stimulálja amelyik az örömérzetért felelõs.Igaz,drága a gyógyszer de megéri!!!!Nekem segitség nélkül nem menne igy 20 év füstöléssel a hátam mögött.MINDENKINEK TOVÁBBI SOK SIKERT A LESZOKÁSHOZ!!!!!!!!
gnabb 2008 jan. 21. - 16:33:16
(97/183)
Az a 70 szál csillagvirág ismerõsének statisztikája.
Én nem ismerem az illetõt.
Egyébként meg ha belegondolsz havi 50ezer forintot nagyon sokan megengedhetnek maguknak. Te, én meg a többiek nyilván nagyon örülnének plusszban havi ötvennek :)
A 10 száladdal azért normálisabb voltál mint sok dohányos - köztük én is -.

Azt viszont meglepve hallom hogy te voltál a fekete bárány, mert körülötted senki nem dohányzott!
Ilyen környezetre vágyom :))
jani.ferenc3 2008 jan. 21. - 15:39:46
(96/183)
Az én adagom napi 10 szál cigaretta, 300.-Ft, 1 hó 9.300.-Ft. Évi: 109.5oo.-Ft,3.650 szál cigi / VOLT/ - remélem.Ez is sok db-ra, a pénz meg olyan,hogy kinyitom az ablakot és kidobom,de az egészségesebb élet/van méreg mindenben így is elég/, a büdös lehelet, ruha és folyton kitalálni, hogy hol tudok rágyujtani már nagyon zavart. A családom,a barátaim mind füstmentesek, csak én voltam a fekete bárány.Örüljön aki pikk-pakk leszokik, én nem voltam láncdohányos, de nekem nem olyan könnyû,legalábbis én így érzem. De már a 27. napnál tartok és remélem kitartok végig.
jani.ferenc3 2008 jan. 21. - 14:26:48 Előzmény gnabb
(95/183)
Az biztos, hogy sokba kerül,de na-ne má: 1 nap 70 db cigaretta és napi: 1.750 FT.Ki birja ezt elszívni és ki keres annyit, hogy havonta 52.500.- Ft-ot költ csak cigire.Ez egy kicsit hihetetlen!!De ha valaki ilyen dohányos sürgõsen szabaduljon meg ettõl a szenvedélytõl,ez kész katasztrófa.
Zajac 2008 jan. 21. - 14:12:11 Előzmény gnabb
(94/183)
Valami vírus kószál bennem :-(
Tisztára legyengített még az Entert se tudom lenyomni :-)
Ugyhogy gyógyítgatom magam.
Bodoka mi újság ??
gnabb 2008 jan. 20. - 12:34:38
(93/183)
Nagyon jó a kép és nagyon jó a hasonlat is, de talán kicsit sántít.
Ez nem saját találmány, Allan Carr írta hogy ha belegondolunk minden dohányos erõs és akaratos.
Tudod mit hoz példának?
A rászokást.
A cigi és a süti között az a különbség hogy cigibõl az elsõ esik legrosszabbul.
Aztán útálod hetekig, hónapokig, de rászoksz, mert az trendi. Vagy nem is tudom már miért szoktam rá.
Tény hogy marha nehéz volt magamba erõltetni az elsõ cigiket.

Carr-nak igaza van.
Rászokni ezerszer nehezebb mint leszokni róla.

Aztán meglévõ dohányosként már én is érzek párhuzamot a süti és a cigi között. Én is elsõsorban rájöttem hogy f*x vagyok a cigizés miatt és különbenis nemár. És leszoktam :)
gnabb 2008 jan. 20. - 12:28:35
(92/183)
Elõszöris ismerõsöd egy éves cigi leszokás statisztikája:

2007/01/20 12:00 óta az eltelt dohányzásmentes idõ:
1 év, 0 hónap, 0 nap, 0 óra, 19 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 25550 db.
Az így megspórolt költség: 638750 Ft

Nyiván fiktív, de nem tudok egy évvel késõbbre számolni, hogy majud akkor mi lesz :) Érzékelteti a lényeget ez is

Egyébként nekem meg tetszik ahogy fogalmazol.
Nem azt mondod hogy nekünk könnyû, másnak meg nehéz, hanem azt hogy másnál mûködik a programozás.
Meg azért az is hozzá tartozik az igazsághoz hogy félünk nagy döntéseket hozni. Mindig hagyunk magunknak kiskapukat, midnig szeretnénk tudni hogy viszakozhatunk.
Kényelmesebb így. Kifogások, kreált érvek, "tiszta" lelkiismeret.
Zajac 2008 jan. 20. - 11:06:24 Előzmény gnabb
(91/183)
Ez nem semmi...pfúúú
Nekem is van egy Simsonom a garázsba :D
Természetesen nem a pénz miatt nem gyújtok rá,vagy mert egészségtelen egyik sem érdekelt.Példának azt tudnám felhozni,volt hogy megkívántam a cukrászda elõtt állva,Rákóczi túróst :D,gondoltam ha lúd legyen kövér,egybõl 4et vettem 2ízlet nagyon a 3. elrontotta az egészet..pffúú
Hát e cigivel is ígyvoltam...francba most elég belõle,csakhogy azóta rájöttem,hogy sokkal-sokkal jobb minden nélküle...és így.
A pénzben való számolgatás(számoltuk a bevitt Nikotint és kátrányt is tehát nemcsak pénzt),olyan inkább rádöbbentõ jelegû,hogy húú ba***eg :D,mit vehettem volna belõle..
Najó megyek ledõlök mert valami vírus van bennem,nem marad meg bennem semmi...
Haver szerintem cigizik mert nem mert felhívni,azthiszi lecs*szem :D..pedig nem

Találtam egy jó képet,durva :D
gnabb 2008 jan. 19. - 14:58:02
(90/183)
Nem értek egyet a nehéz leszokni állításokkal, bár ezt itt már mindenki tudja.
Leszokni csak egy gondolat.
Nem 5 hónap, hanem egy perc.
Leszokni csupán egy döntés kérdése, nem akaraterõé.

Kell hozzá a megfelelõ gondolkodásmód, meg egy-két dolog, de ne higyjünk már el mindent.
Leszokni épp annyira nehéz, mint amennyire a föld lapos.
gnabb 2008 jan. 19. - 14:55:27
(89/183)
Nyilvánvalóan sokan megengedhetik maguknak a cigit és senkit nem beszélek le a pénz miatt a cigirõl.
Tény viszont, hogy idõnként kiszámolom mennyi az annyi.
Most Zajac miatt íme aktuálisan:

2006/02/1 18:00 óta az eltelt dohányzásmentes idõ:
1 év, 11 hónap, 17 nap, 20 óra, 49 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 28640 db.
Az így megspórolt költség: 716000 Ft

Mindenem a motorozás. Ezért dolgozom, minden költséget motorozható kilométerekben számolok mint költség.
A cigi árából törlesztem a második motoromat.
Egyszer lehet hogy motoron halok meg, de biztosan boldogabban mint tüdõrákosan :)))))
jani.ferenc3 2008 jan. 19. - 14:53:53
(88/183)
Én is úgy gondolom,hogy sokáig tart a leszokás.Nem mondhatom el pár hét után,hogy leszoktam, legfeljebb azt, hogy X ideje nem gyújtottam rá.Akkor szoktunk le igazán, ha évek múlva még véletlenül sem tudna rávenni bennünket senki arra, hogy akár 1 szál cigit is elszívjunk.Sokáig kell erõsnek lennünk, ne álltassuk magunkat, hogy 1-2 hónap alatt leszoktunk.Drukk mindenkinek.
Chrissee 2008 jan. 18. - 22:01:44
(87/183)
Én is leszoktam már egyszer, 3 hónapig bírtam, akkor kihoztak a sodromból úgy, hogy újra rágyújtottam. Aki 4-5 hónapig bírja, az szerintem már nem fog rágyújtani. Az már igazi eredmény! Mindenkinek kitartást és hajrá!
5/10
bodoka 2008 jan. 18. - 20:50:35 5/10
(86/183)
Mi is bûszkék vagyunk rád és persze magunkra is.
Zajac 2008 jan. 18. - 20:29:06
(85/183)
Ezt a könyvet megkukkantom :-D
Ma 6körül régijó barátom kihívott,hogy mivel névnapi bulimon nem jelent meg,ezért most szeretne felköszönteni...
Ami természetesen a Borostyánba(étterem,söntés),kisjéger õszilé,már így várt,leültünk egykis mivanveled,majd egészség,stampó bekapp,cigi kínál....Mivan te nem cigizel...(látni kellet volna az arcát..hihi :D
Tulajdonképpen együt kezdtünk el cigizni még általánosban,és azóta le sem tettük,majd dumcsi...
2óra alatt õ 4szál cigit szívott el(belegondoltam,hogy én is ugyanennyit szívtam volna).
Elkezdtem (spontán) számolni,hogy hol járok 18.nap,306 szál cigi, 7497HUF hát igen aszem büszke vagyok magamra,erre õ is elkezdett számolni (poénból),amire kiszámolta hogy a kocsi felét kitudta volna fizetni rögtön,és mennyi doboz és hasonlók a mosoly kezdet lefagyni az arcáról,teljesen levolt döbbenve és mivel ismerem pisiskorom óta ezért tudom,hogy tényleg ledöbbent,végülis abban egyeztünk meg,hogy 3napig ne dohányozon és utána gondolja át,hát ez is valami...
Tök jó napom volt...
Na megkeresem azt a könyvet.
5/10
bodoka 2008 jan. 18. - 19:30:59 5/10
(84/183)
Én olvastam már a könyvet.Novemberben elkezdtem s amikor rájöttem,hogyha ezt végig olvasom le fogom tenni a cigit naponta csak 2 oldalt olvastam. De most minden este (mert ilyenkor a legrosszabb) elôveszem és olvasom. A legkedveltebb részeim 29.fejezet Hiányozni fog a cigaretta? Nem!!!! Amit kapunk: Egészség, energia,pénz,önbizalom, belsô béke, bátorság, higgadság,szabadság önbecsûlés. A dohányosok ezt mind nélkûlözik. Úgy,hogy pár nap még és én is a nemdohányzók táborába fogok tartozni. Ugye ti is? Ma nagyon jó napom van. Ilyen jó kedvem már régen volt.