5/10
bodoka 2008 jan. 11. - 18:05:01 5/10
(43/183)
Holnap kezdõdik az új életem. Reggel összetöröm a maradék cigimet s megpróbálom úgy szervezni a napomat,hogy csak öröm legyen benne. A férjem talán boldogabb mint én,s nagyon bízik bennem. Vagy csak mondja?
Zajac 2008 jan. 11. - 18:00:42
(42/183)
Gnabb-nak adok igazat nagyobb részben hisz,mindazt amit leírtál már az elsõ napokban éreztem,persze eszek mint a gép de az 187 magasságomhoz 80kg még belefér,majd letúrázom :-)
A cigifüst hála az égnek nem zavar így a barátaimat nem rekesztem ki,de a ruhám a kezem a hajam, irtó büdös hányinger pfff,szóval amúgy szuper.Valami nagyon extrém helyzetben gyújtanék csak rá,de mivel én amúgy imádtam cigizni így zsuzsinak is igazat adok mert iszonyú hogy hiányoznak a kis "szertartások" persze itt gondolok a barátokkal kávé,beülõs beszélgetés,ott vagyok most is csak már nem olyan(vagy még).
De jobb így,ésha véletlenül folytatom a dohányzást,újra megfogom próbálni ha kell.
A pénzt amit cigire költenék,azt most szaunnára fogom költeni,hogy jobban tisztuljak iszom a saját szedésû gyógyteáimat.
Úgyhogy aki még nemszokot rá a cigire az megse próbálja,mert elég nagy százaléknak írtó nehéz leszokni.
Na már összevissza beszélek itt mindent,utoljára úgyérzem jól döntöttem...
gnabb 2008 jan. 11. - 17:43:24
(41/183)
Virágokat szagolgass, ne egyéb kellemetlen szagú bármit :p
pozsizsuzsi 2008 jan. 11. - 17:42:29
(40/183)
Hát, én már többször is nekiugrottam a leszokásnak, de az általad ecsetelt elõnyök közül leginkább az ún. illatok frissenfelfedezett intenzitása volt az egyik legmegrázóbb élményem... :)
gnabb 2008 jan. 11. - 17:39:03
(39/183)
utólag úgy döntöttem, hogy még tovább megyek.
Még ha megköveztek érte, akkor is.
Ezután jön a leszokás jó része.
Elkezdi élevezni.
Erez új illatokat, érez új ízeket. ELkezdi élvezni még a víznek is az ízét, mert eddig nem érezte és elkezd örülni hogy õ már nem olyan iszonyú büdös mint a dohányosok, akiken már õ is érzi a szagokat.
Szóval most kezdõdik az élmény része, ami csak megerõsíti abban hogy jót tett a leszokással.
gnabb 2008 jan. 11. - 17:33:38
(38/183)
már 7 napja túl van rajta.
De ha pesszimista vagyok akkor feltételezem hogy 7 napig tartott és csak 4 napja van túl a nehezén.
A lényegen nem változtat.
pozsizsuzsi 2008 jan. 11. - 17:14:31
(37/183)
Jajj, dehogy van túl, dehogy van túl!
A szkeptikus.
gnabb 2008 jan. 11. - 17:12:06
(36/183)
11 napja nem dohányzol. A nehezén már bõven túl vagy.
Persze ha azt mondanám hogy ne törõdj a dohányosokkal, nem lennék túl népszerû, úgyhogy nem mondom :)
Zajac 2008 jan. 11. - 16:13:04
(35/183)
Na holnap kerülök az elsõ nagy próbatétel elé,névnapomat most üljük és a társaság 90% dohányzik :-(..pffúú kemény lesz.
Amúgy tényleg a legjobb üzlet az egészség,ahogy elmúlt a szilveszter leglább 3* annyi tapasz-ragasz,rágó,kezelés ésatöbbi hirdetés látható mint azelõtt,nem semmi :-)
gnabb 2008 jan. 09. - 20:52:32
(34/183)
A nikotintól a legkevésbé sem kell félni. Ha valaki fogyókúrázott már, akkor a nikotinnál nagyobb megpróbáltatásban volt része :)
A kettõ még hasonlít is egymásra.
5/10
bodoka 2008 jan. 09. - 19:13:32 5/10
(33/183)
A könyvvel kapcsolatban nagyon igazad van,de úgy döntöttem,hogy nem keresek ellenérveket,hanem egyszerüen mindent elhiszek amit leírt. Nem kérdezek,hanem egyszerüen
úgy csinálom ahogy õ tanácsolja. Ahogy olvastam a könyvet magamra ismertem. Mindig azt hittem,hogy csak én rettegek,ha olyan helyre kell beülni ahol nem lehet dohányozni,vagy ha munkahelyet kerestem azt is mérlegeltem
lehet e ott dohányozni. Most úgy döntöttem,hogy a kis bestia/nikotin/ nem fog fölöttem uralkodni,és már elõre örûlök annak,hogy én is szabadon élhetek.Köszönöm,hogy drukkoltok nekem!
gnabb 2008 jan. 09. - 18:33:46
(32/183)
kösz az infót budhizmus ügyben, az kiderült hogy ezzel kapcsolatban nem vagyok képben :)
A lényegen nem változtat.

bodorkának üzenem hogy gratulálok a döntéshez. Alan Carr könyvét utólag olvastam és kettõs hatást váltott ki bennem, de a mondanivalója zseniális. Kicsit manipulatív, úgyhogy az embernek hagynia kell magát manipulálni és jó minden :))
Tutira siekrülni fog.
efes 2008 jan. 08. - 19:55:35
(31/183)
bocs, nem kötözködöm, mi buddhisták nem az életet, hanem a sorsot, a karmát igeneljük. ha a karma jó, maga az élet, akkor azt.
efes 2008 jan. 08. - 19:53:46
(30/183)
én drukkolok. sikerülni fog. tuti. nekem is sikerült, 20 év napi egy-két csomag elfüstölése után.
5/10
bodoka 2008 jan. 08. - 19:12:42 5/10 Előzmény Zajac
(29/183)
Gratulálok neked!! S szorítok hogy sikerûljön!
5/10
bodoka 2008 jan. 08. - 19:07:52 5/10
(28/183)
Szinte jó olvasni a hozzászólásokat,hogy mennyi embernek
sikerült már letenni a cigit. Egyszerüen erõt ad.Most szombatra tüztem ki a nagy napot. Elolvastam Allen Carr
Végre nem dohányzom! címü könyvét s közben megnézem a kisfilmet. 42éves vagyok és húsz éve dohányzom. Már ott tartok hogy a cigi irányítja az életem. Egy autó árát elfüstöltem. ìpp itt az ideje, hogy a férjem ne egy cigidoboz mellé feküdjön este. Remélem lesz aki drukkol nekem.
gnabb 2008 jan. 08. - 18:48:11
(27/183)
Szeretem a buddhistákat, a megjegyzés csak azért volt, mert tényleg úgy hangzott mint egy erõsen életigenlõ hittérítés :)
Bár nem tudom ez ellen mi kifogásom lehetne, de már mindegy :)
pozsizsuzsi 2008 jan. 08. - 13:22:29
(26/183)
Hallottátok hogy hamarosan minden nyilvános helyen betiltják a dohányzást? Ha az utca is nyilvános hely, akkor szabályos gerillanikotin csapatok fognak alakulni. Vagy az összes bagós kénytelen lesz otthoni távmunkát vállalni, ha van annyi. Ha valamelyik családtag esetleg tiltakozik, akkor jön a válóper, a gyámügy, a fenetudja még mi. Megér ennyit ez a kampány, fõleg tudva, mekkora zsozsót szakít az álszent állambácsi a jövedéki adókból?! Látok magam elõtt egy szép új világot... Ugye nem kell mondanom hogy bagós vagyok?
cherry baby 2008 jan. 08. - 10:41:14
(25/183)
szept 24.-én 14:30kor szívtam el az uccsó cigimet. nem kell azért 2 naponta hajat mossak, mert büdös. nagyon sok jó érzés van, ami miatt jól tettem, hogy letettem és azóta sem gyújtottam rá :)))
btanarur 2008 jan. 08. - 07:49:44
(24/183)
Szerintem úgy van ez, mint a fütyülés vagy az Uri Geller-féle kanálhajlítás. Aki tudja - képes abbahagyni, aki nem tudja, annak hiába meséled el, hogy milyen egyszerû, képtelen rá! Kis megszakításokkal én is dohányoztam, kb. 16 éves koromtól. Ha olyan csajjal jártam, aki dohányzott, akkor én is, ha nem cigizett, akkor én sem. Aztán a katonaságnál úgy szívtam-fújtam, mint a gyárkémény. Utána meg már nem tudtam letenni, mert a barátaim, feleségem, munkatársaim mind szívták. Aztán egyszer csak bekerültem egy jógacsoportba, ahol senki sem. Ahol ciki volt rágyújtani. Pont ebben az idõszakban köhögési tünetekkel el kellett mennem egy belgyógyászhoz, aki megkérdezte: "Miért nem szokik le? Így sosem fog meggyógyulni, hanem egyre több és több betegsége lesz!" És azt is mondta, hogy a bizonyítottan rövidebb élet nem most egybõl rövidül meg, hanem szép lassan lesz egyre rosszabb és rosszabb az életminõségem. Elõször csak a reggeli harákolás és rossz szájíz. Utána a napközbeni köhöhögés és köpködés, sárga fog. Utána az jön, hogy nem tudok felmenni két emeletet pihegés nélkül. Utána, a legkisebb fizikai erõkifejtés után is zihálok. És ekkor még nem leszek, csak 40-50 éves! Innen még legalább 10-20 év szenvedés, de akár 30 év lassú haldoklás vár rám, amíg egy tüdõszanatóriumban fulladok meg szép lassan, miután a családom az egész félretett pénzét a gyógyíttatásomra költötte - hasztalan. Nos, elhittem neki, és másnaptól nem gyújtottam rá. Utána egy hét után megpróbáltam és nem ízlett. Ezután kb. 1,5 hónappal volt egy érzelmi válságom, vettem egy doboz cigit, és (kissé ittasan persze)rágyújtottam. Olyan rossz volt, hogy nem akartam elhinni, hogy én valaha is szívtam! Azóta egyszer sem. Tiszta vagyok, immár 18 éve! Ja, és mivel a volt feleségem nem volt képes rá, ezért kerestem egy olyant, aki soha nem dohányzott. Az exem most a lépcsõfújtatós, sárgafogas-idõszakban van. Most 44 éves.