9/10
Singaporeflash 2010 okt. 04. - 13:34:32 9/10
(46/126)
Egyetertek veled.
Sztem se nyalas, es nem hinnem, hogy barki, aki volt mar orulten szerelmes, nyalasnak gondolna ezt a filmet:-) Sokat nevettem rajta, nagyon kikapcsolt es Vanessa Redgrave egyszeruen oruletesen jo benne. Imadom azt a not!
8/10
gawi0413 2010 okt. 04. - 01:10:47 8/10
(45/126)
Én kellemesen csalódtam a filmben. Az elsõ fél óra után teljesen magával ragadott. Lehet meg fogtok kövezni, de elmúlt idõszak teljesen üres romantikus filmjei között igenis kitûnik ez a film, még akkor is, ha szereplõk nem annyira nagy színészek. Végre egy film, ami nem a külsõségekben keresi a romantikát. Igaz jobban is ki lehetett volna dolgozni, hogyan mélyül el a két fiatal közt az érzelem. Vagy hogy egyáltalán mi volt a két öreg között. Az is igaz, hogy sokkal jobban el tudnám képzelni a sztorit 2 természetes szereplõvel, nem pedig ilyen mûanyag emberekkel mint a két fiatal színész. De hozta a könnyed romantikát, amit lehetett várni tõle. Kiszámítható volt, de egyáltalán nem bugyuta, nyálas. Kellemes szórakoztató film. Ajánlom mindenkinek.
Surabaya 2010 okt. 03. - 21:07:10
(44/126)
Habkönnyû, kedves film szép emberekkel nagyon fiataloknak és idõseknek. A középkorúak pedig megnyugodhatnak, jöhetnek még a szép idõk :)
10/10
berni0205 2010 okt. 01. - 08:32:43 10/10
(43/126)
Szerintem ez a film nagyon szuper és nagyon romantikus, ha járt már valaki Veronában, az tudja, hogy milyen a hangulat, és milyen a Júlia ház, meg az udvar, imádom ezt a filmet és 100-szor visszamennék Veronába. :)
szerenyke20 2010 szept. 27. - 23:28:46
(42/126)
Egyetértek meluss-al én is szívesebben nézek meg egy ilyen filmet,mint például egy öldöklõst,mert már kezdenek unalmassá válni,s a témájuk is már monoton. Manapság nagyon kevés érzelmet tudnak kifacsarni a filmek a nézõkbõl,szerencsére ez a film nem tartózik azok közé,engem elbûvölt,pedig nem szoktam lelkesedni annyira a romantikus filmekért.De ez nekem romantikusnak számított! ;;)
sofi 72 2010 szept. 27. - 20:41:58
(41/126)
A "Szeress, ha mersz" és a "Szeress, ha tudsz" két különbözõ film, de semmi gáz!!:))
meluss 2010 szept. 27. - 17:00:06 Előzmény zsinike
(40/126)
Szerintem meg úgy volt jó ez a film ahogy volt. Én már úgy vagyok vele, hogy a valóságban annyi katasztrófáról, háborúról és halálról hallani, elég csak bekapcsolni a híradót, hogy nemigazán vágyom arra, hogy ha beülök a pénzemért a moziba, hogy boldogtalan, csúnya embereket lássak szenvedés közben. Hogy végül a élet értelmetlenségén rágódva depressziósan belevessem magam a Dunába. Arra viszont igen, hogy elringasson egy hangulatba, szép embereket városokat és tájakat lássak.
10/10
Icoj 2010 szept. 26. - 17:20:00 10/10
(39/126)
Csodálatos film. Még a Dear John-nál is jobb volt. Jobban alakít a srác ebben. A lány meg fantasztikus. Claire meg egészen elképesztõen eredeti. Szeretem mikor érzelmileg megmozgatják az embert a hasonló kaliberû filmek. Egybõl a kedvenceim közé került. Hihetetlen történet azért, de szerintem a valóságban is megtörténhet mindez, ha az ember igazán hisz benne.

10/10
8/10
courtneyy 2010 szept. 26. - 16:47:36 8/10
(38/126)
Igaz, mindenki tudhatta, hogy mi lesz a vége, de valószínûleg azt is sejthettétek, hogy ez egy happy-end sztori. Ettõl még eltekintve is ajánlom minden kicsit romantikusabb emberkének, mert minimum egyszer mindenképpen látni kell. 8/10-et adnék neki, lehet, hogy kilencet is érdemelne, de annyira azért nem járok a fellegekben :)
sofi 72 2010 szept. 24. - 20:45:42
(37/126)
Isssszonyúan, gyötrelmesen gyenge púder. De olyan szinten, hogy akár kínzásnak is elmenne. És mielõtt azzal vádolna valaki, hogy érzéketlen vagyok, közlöm NEM vagyok. Szeretem a romantikus filmeket, de ez annyira gyengére sikeredett, hogy szenvedtem.....!!!:))))

Persze ízlések és pofonok....de akkor is. Rosszul vagyok az amcsi "olasz" ábrázolástól, amit még a Napsütötte Toscana-ban is tökéletesen érzékelni lehet. Ez a fajta ábrázolás kb. olyan, hogy a Magyarok gulyást esznek éjjel-nappal,és lóháton pattogtatják az ostort ha kõ ha nem kõ, természetesen mindezt a végtelen PUSZTÁN!!:)))

És ezzel még nincs vége......a fõszereplõ kiscsaj egy iszonyat!!!! Olyan érzés fogot el, amikor néztem a játékát, mintha valami bénító injekciót kapott volna az arcába, hogy az izmok ne tudjanak mozogni. Persze szép hosszú szõke haja van, meg nagy csillogó kigúvadó szeme (talán hyperthyreosis-ból adódóan..??:)))) , de színészi játéknak nevezni, amit mûvel, az egyszerûen lehetetlen!!!!!!

A film lapos, kidolgozatlan, megerõltetett, tele gyenge jelenetekkel, és pont a lényeget nem tudja kibontakoztatni...... Erõlködik-erõlködik, de nem megy!!!!
Egyedüli pozitívum a táj, ami néha-néha felvillan az autóablakon keresztül!!:))))

Te jó éééég!!!! Hol van ez a förmedvény a "Szeress, ha tudsz"-tól, vagy mit tudom én, bármit írhatnék.....még a Rumcájsz (lehet, nem így kell írni...:)))is romantikusabb Mankával (asszem így hívták a feleségét..,nem?)!!!!:))))))

Mindegy...szóval: NEM JÓ FILM!!!!!!
alan 2010 szept. 23. - 21:19:34
(36/126)
Nem tudja valaki mi a címe annak a dalnak, ami a film legelején szól??? köszike :)
10/10
rekka 2010 szept. 17. - 23:56:13 10/10
(35/126)
Gyönyörû film! :) Nagyon tetszik a történet! :)
10/10
bancus 2010 szept. 17. - 00:24:34 10/10
(34/126)
Nagyon tetszett a film. Anyámmal és a párommal láttam ma a filmet. Õ volt az egyetlen férfi a teremben. Kb. 15-en voltunk. Az elején tudni lehetett, mi lesz a vége. Gyönyörû tájak és Vanessa játéka nagyon jó volt. És az egész történet nagyon romantikus. 10/10
zsinike 2010 szept. 14. - 23:27:52
(33/126)
Végignézve a fiémet nekem az elsõ gondolatom az volt, hogy egy ilyen jó alapötletbõl hogy lehetett ennyire középszerû filmet kihozni? Nekem nem az a bajom a filmmel, hogy életszerûtlen, mert ezeket a típusú filmeket pont azért készítik, hogy ne felejtsünk el hinni a ccsodákban. Ámde a dramaturgia szerintem lehetett volna sokkal jobb is. Figyelem, a következõkben lehetnek SPOILER elemek, bár nem igazán releváns, mert a 15. perctõl pontosan meg lehet mondani a végét. Mivel a film a címét egy tragikus sorsú szerelmespár hölgy tagjáról kapta, én lehet hogy egy kicsit keserédesebbre csináltam volna. Például én az esküvõt kihagytam volna a végérõl, sõt nem is teljesítettem volna be a két idõs szerelmét.Szerintem nagyobbat ütött volna, ha azt sugallja a film, hogy ha az életedben rálépsz egy útvonalra, az nem kanyarodik vissza úgy, mintha a választás meg sem történt volna. Hiszen az embernek a rossz döntéseivel is együtt kell élnie (hangsúlyozom nem arról beszélek hogyan lenne életszerûbb a film, hanem arról, hogyan lehetne ütõsebb egy ilyen alapötlet). Tehát ha rajtam múlott volna a befejezés, én lehet hogy "megöltem" volna Lorenzot, és az asszony levélben kér tõle bocsánatot amit a sírjára tesz.
A másik amit másképp csinálnék, hogy nem raknám bele ezt a Charlie gyereket. Azt jó ötletnek tartom, hogy a leánynak van egy rosszul mûködõ kapcsolata, és az idõs nõ elhibázott életébõl okulva lép majd ki ebbõl, de semmi szükség nem volt arra, hogy a film alatt bontakozzon ki egy új szerelem. Az is elég lett volna, ha a film utolsó képkockáiban csak sejtetik az alkotók, hogy a lány megismer valakit, akivel lehet, hogy összejön a boldogság. De a végén az az eskövõs erkélyes édesnyálas jelenet szörnyû volt szerintem. Na mind1, ezek csak az én ötleteim.Valószínûleg nem lennék jó forgatókönyvíró:-))
Ja, amit mindenképp kiemelnék: Vanessa Redgrave ellenállhatatlan bája, mellyel viszi a hátán az egész filmet, és a gyönyörû olasz tájak.Kicsit a Sok hûsó semmiért jutott eszembe néha:-) Ez az Amanda Akárkicsoda viszont elég rossz választás volt. Õ a Mammamiába oké, ahol csak énekel meg nevetgél, de õt más filmbe berakni hiba. Azért ez a mûfaj egy fél fokkal közelebb állt hozzá mint a Kedves John. Tényleg helyes csaj, de remélem nem fogják nagyon felkapni mert elég tehetségtelen...meg jellegtelen.
7/10
luppe 2010 szept. 13. - 14:25:50 7/10
(32/126)
Másra számítottam. Jobbra, így kissé unalmas volt.

A két idõs ember szerelme persze szép, romantikus, de a történet eléggé kiszámítható.
Suzy86 2010 szept. 13. - 00:10:40
(31/126)
Pár napja láttam moziban. A film nem akar több lenni mint ami, egy nyár esti, könnyed kikapcsolódás. A sztori eléggé kiszámítható, a humor a helyén van. Egyetértek a kritikával, tényleg a gyönyörû olasz tájak és Vanessa viszik el a hátukon a filmet. A legnagyobb gyenge pont pedig szerintem az, hogy a nézõnek nem jön át, hogy a két fiatal mégis miért szeret egymásba, valahogy semmi vonzalmat nem éreztem a vásznon, így én nem is drukkoltam nekik különösebben, hogy összejöjjenek (bár tudtam, hogy úgyis ez lesz a vége:D ). A fiú a film végére sem lett szimpatikus, és az erkélyes jelenet meg már átesett az "ez már túl nyálas" kategóriába. De egyszernézõsnek elmegy. 5/10.
filmees 2010 szept. 07. - 20:11:06
(30/126)
Nekem nagyon tetszett. Régóta vártam már, és nem csalódtam. Érdemes megnézni!
timisske 2010 szept. 02. - 16:21:44
(29/126)
Egy szóval nem mondtam hogy csöpögõs lenne, "nagyon aranyos, szerelmetesen pityergõs film", nos ez azt jelentené hogy tetszett, nagyon is, és megkönnyeztem nem egy részt. Az eleje viszont tényleg nem volt legérdekesebb. :)
varosliget74 2010 szept. 02. - 07:03:32 Előzmény timisske
(28/126)
Aki nem élt még át hasonlót, annak unalmas és csöpögõs, aki igen, annak maga az élet!
timisske 2010 szept. 01. - 13:00:48
(27/126)
Nagyon aranyos, szerelmetesen pityergõs film, bár amíg Charlie meg nem "érkezik" addig bizony unalmas.