Téma: Liliomfi

Lasagne 2007 jún. 10. - 11:04:56
(16/96)
kinek ez, kinek az
kevinspéci 2007 jún. 10. - 10:44:35
(15/96)
Hát, azér', hogy "nagyon szép férfi volt"... :)) Inkább érdekes arca volt.
Na, lesz nemsoká "A tizedes meg a többiek"! Az mekkora!!! Bár nekem tán a "Bakaruhában" teccik az összes filmje közül a legjobban. Bara Margittal együtt végtelenül nagyszerû volt abban a tragikomédiában.
10/10
StJust 2007 jún. 10. - 00:15:45 10/10 Előzmény rapanui
(14/96)
Ha jól olvastam vegyes válogatást kértél-remélem nem gond a tegezõ formula, mert utólag észrevettem az életkorunkbeli különbséget,és remélem az sem zavaró,hogy én mint tejfölösszájú próbálok valamit magyarázni az egykori és mai nagyságokról,meg egyáltalán a filmrõl.Én igyekeztem minden korosztályból válogatni,ezért nem tévedésbõl említettem meg Garas Dezsõt és a többieket. Szerintem inkább a színészekhez való hozzáállásunk változott meg,és nem elsõsorban a színészek minõsége.Tehetségek mindig is voltak és lesznek,manapság sajnos csak "sztárjaink"vannak,akik ott majomkodnak a képernyõn,és az igazi tehetségeknek nem jut színtér. Régebben a gyengébb színészeket is egyfajta tisztelet övezte. Pl. Pécsi Sándor sem volt egy sokoldalú színész,csak egy figurát tudott,bár azt kétségtelenül nagyon jól,és ilyenek manapság is szép számmal vannak.Na meg említetted Várkonyi Zoltánt,akinek munkássága vitathatatlan,de ugye ez a dolog másik oldala,hol vannak a rendezõk? A Hídembert sem a színészek szúrták el-mert ugye Darvas itt is szerephez jutott-,hanem a rendezõ. Ja és mégvalami,a régi filmeket sem kell túlfetisizálni,mert ami akkor nagy alkotásnak számított nem biztos,hogy az idõ próbáját is kiállja/ta.
Tisztelettel,
StJust
Lasagne 2007 jún. 09. - 16:08:02
(13/96)
Nagyon szerettem mindíg is ezt a filmet, Darvas Iván filmjeiért meg egyenesen oda voltam, nagyon jó színész, és mellesleg nagyon szép férfi volt.
De sajnos már õ is meghalt :-(
Hihetetlen figura volt. Nyugodjék békében!
balazsele 2007 jún. 09. - 13:31:09
(12/96)
Egyetértke veled. Nem fognak készülni ilyen csodálatos filmalkotások. De sokan azt mondják, hogy a pénz hiánya miatt... nem... szerintem egyáltalán nem a pénz a legfontosabb dolog, ami hiányzik belõle. Az összefogás, az akarat - és persze egy olyan nagy rendezõ, mint Zsurzs Éva (Fekete város, A névtelen vár, Helység kalapácsa, Abigél, A koppányi aga testamentuma... ami nagyhirtelen az eszembe jut). Fájó, hogy ilyen szomorú képünk van a jövõrõl, de bizonyítja azt, hogy a nemrég eltávozott Darvas Iván (IS) mekkora nagy színész volt... nem is beszélve a többiekrõl.
rapanui 2007 jún. 09. - 13:06:30
(11/96)
Helló:)

Rudolf Péter,Alföldi Róbert,Kézdy György,Gáti Oszkár,Fillár István,Balikó Tamás,Garas Dezsõ,Kern András,Eszenyi Enikõ,Haumann Péter,Kun Vilmos,Pindroch Csaba-itt eltér a véleményünk-,Molnár Piroska,Básti Juli,Udvaros Dorottya,Gubás Gabi,Szirtes Ági,Koncz Gábor,Bujtor István,Eperjes Károly,Für Anikó,Sztankay István, Bodrogi Gyula.

++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ez nagyon szép lista, csak a gond az, hogy ezen színészek zöme,már ezelôtt 20-30 évvel is nagy színész volt:)
És én a hangsúlyt a "nagy színész"-re és a mára tettem.
Minden tiszteletem az ôvék, de egy Szirtes Ágiból vagy Eszenyi Enikôbôl sosem lesz Ruttkai Éva nagyságú színésznô. A másik ahol a hangsúly volt: "lassan kihalnak" és a férfiak között sok nagy név van, de éppen ôk vannak abban a korban, akik sajnos 10-15 év múlva végleg eltünnek. Érdekes hogy említed Garas Dezsôt, fôleg mivel ô már 50 évvel ezelôtt szerepelt az említett filmben.

Azért reménykedjünk, bízzunk a jövôben, deelég szkeptikus vagyok.
Olyan filmek, mint az Egri csillagok, A kôszívû ember fiai, Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán, Aranyember, A koppányi aga testamentuma, al utcai fiúk, A dunai hajós, Légy jó mindhalálig, Isten hozta ôrnagy úr, Szindbád vagy sorozatok mint az Abigél, Fekete város, A tenkes kapitánya, Tüskevár, Sándor Mátyás soha többet nem fognak készülni.....még megközelítôleg ilyen jók sem.
A régebbiekrôl inkább nem is beszélek. A mai feldolgozások egészen egyszerûen szánalmasak. Ripacsok tömkelege, és mások sikereit meglovagolni akaró "rendezôk".
Ha meg visszanyúl valaki az irodalomhoz, olyan születik, mint pl. a Hídember, amibôl Várkonyi Zoltán maradandót alkotott volna...

na ennyit errôl mára.
kösz a válaszodat:)

peace

rapanui
10/10
StJust 2007 jún. 07. - 23:14:02 10/10
(10/96)
Üdvözlet!

Tehát a listám-akik úgy hirtelen eszembe jutottak,azokon túl akiket megemlítettél:
Rudolf Péter,Alföldi Róbert,Kézdy György,Gáti Oszkár,Fillár István,Balikó Tamás,Garas Dezsõ+a nemzet színészeinek mindegyike,akiket ismerek,Kern András,Eszenyi Enikõ,Haumann Péter,Kun Vilmos,Pindroch Csaba-itt eltér a véleményünk-,Molnár Piroska,Básti Juli,Udvaros Dorottya,Gubás Gabi,Szirtes Ági,Koncz Gábor,Bujtor István,Eperjes Károly,Für Anikó,Sztankay István, Bodrogi Gyula,Szervét Tibor-az elbándiutánzástól eltekintve.
Folytassam még? :-)
Szerintem nem azzal van a gond,hogy nincsenek jó színészek,hanem azzal,hogy kevés a jó lehetõség.Van egy-két ember,akiket állandóan ajnároznak,és mindenhol õk vannak. Egyébként ez régen is így volt,de akkor általában a tehetségesebb színészek jutottak szóhoz.
Szerintem belõled a nosztalgia szól inkább,amire én is hajlamos vagyok,éppen ezért érdekelne,hogy 50 év múlva kiket fognak nagyokként emlegetni.
De természetesen mint minden vélemény ez is szubjektív,és vita tárgya lehet.
PEACE!
rapanui 2007 jún. 07. - 17:26:32
(9/96)
Helló:-)

Régen egy filmben több nagyobb színész játszott, mint manapság összesen van...
Persze szívesen meghallgatnék tôled egy mai "nagy színészek" összeállítást, csak egyet kérek, olyanokat említsél, akik olyan idôsek, mint akkoriban Ruttkai Éva, Soós Imre, Garas Dezsô, Krencsey Marianne és Darvas Iván voltak.
Vagy olyan mai korosabb nagyságokat, mint anno Dajka Margit, Pécsi Sándor, Balázs Samu vagy Tompa pufi volt. (a teljesség igénye nélkül).

Véleményem szerint van pár "jó öreg színészünk", de a "nagy színész" szót kitörölhetjük lassan teljesen a szótárunkból.
Olyan mai színészek, mint Shell Judit, Gesztesi Károly, Dobó Kata, Pindroch Csaba vagy Csányi Sándor fennt említetteknek a nyomába nem érnek...
Van 1-2 lassan kiöregedô "jó színészünk"...Koltai Róbert, Tordy Géza, Szacsvay László, Revicky Gábor, Cserhalmi György stb.....de ezek sem a mai világ termékei..

Szóval várom a listádat:)

peace

rapanui
10/10
StJust 2007 jún. 07. - 00:29:14 10/10
(8/96)
Természetesen adták lett volna,de már késõ van,huh!
10/10
StJust 2007 jún. 07. - 00:28:12 10/10
(7/96)
Már ezerszer láttam de még mindig nagyon bejön. A történet igazán nem nagy durranás-drámaadaptáció-de a szereplõk fenomenálisan megoldják a filmet. Vannak egyes jelenetek,amiket szinte kivülrõl tudok,és mégt mindig megmosolyogtatnak. Ezek voltak ám a nagy színészek-no nem mintha ma nem lennének,csak talán mégis kevesebb a jó alakítás. Egyébként a tizedes szerintem is jobb,és nem mellesleg sokkal kevesebbszer atták le mint a Liliomfit.
balazsele 2007 jún. 06. - 07:58:23
(6/96)
Sajnos igen, nagyon sokan már nincsenek közöttünk: Soós Imre, Ruttkai Éva, Tompa Sándor, Balázs Samu, Dajka Margit, Pécsi Sándor, Szemere Vera, Pártos Erzsi, Rózsahegyi Kálmán, Rajnay Gábor, Kõmíves Sándor... és most már Darvas Iván, azaz Liliomfi is.
Nyugodjon békében!
Axel1 2007 jún. 05. - 16:11:22
(5/96)
Lesz mivel megtölteni a videokazettát: jún.7.(csüt.) M1 - 21:10 - In memoriam Darvas Iván
(Kár, hogy nem 2 órás müsor, esetleg 3. De nagyon örülök ennek az 1 órának is! Hátha lesz még hasonló!)
Axel1 2007 jún. 05. - 15:56:11
(4/96)
Igen! Egyet értek veled. Én is nagyon remélem, hogy több filmjét is láthatjuk és lesz megemlékezõ müsor is!
Veszek pár videokazettát, remélem lesz mivel megtöltenem!

Holnap biztosan megnézem a Liliomfit. Nagyon régen láttam már.
Axel1 2007 jún. 05. - 15:49:50 Előzmény Brambilla
(3/96)
Minden vágyad igy teljesüljön!
Jún. 13.(szerda) este. M1. Valami történni fog.
Brambilla 2007 jún. 04. - 23:06:34
(2/96)
Igen a Liliomfi kiváló, de a Tizedes meg a többiek még jobb és ha azt vetítenék, kicsit Sinkovicsról is megemlékezhetnénk.
fuego 2007 jan. 05. - 21:18:10
(1/96)
romantikus mese,minõségi kivitelben!