roball 2007 ápr. 10. - 20:26:07
(408/1148)
Szia MagenheimR!

Azt a pár részt, amit mondtál, h Lisa terhesen jön vissza, azt itthon leadják???
Hát mégiS VAN ÉRTELME AZ ÉLETNEK??? :D
Elõre is kössz a választ! :)
Kiskirálylány 2007 ápr. 10. - 20:23:06
(407/1148)
Szerintem ez az egész azon múlik, hogy hiszünk-e benne, hogy valaki megváltozhat... Illetve hogy az igaz szerelem megváltoztathatja. Ez egy alap nõi mítosz, ezt dolgozzák föl ezek a sorozatok, romantikus filmek, népszerû nevükön limonádék. Valami mégis nagyon el lehet bennük találva, mert mi, a célközönség (zsepivel tévézõ nõcik), nézzük õket... Én is nézem, nem szégyellem. Egyébként meg nem érzem valószínûtlennek. Miért ne térhetne valaki észhez?

Amit viszont Rokkó pincsikutyává degradálásáról írtál, arról annyit, hogy lelkembõl szóltál. De asszem eleget masszírozgattuk szegény Rokkó gyerek hátát, majd egy másik sorozatban összejön neki...
123 2007 ápr. 10. - 20:20:31
(406/1148)
Nem garantálja valóban a kapcsolat sikerét, de anélkül nincs értelme a kapcsolatnak... Az kevés, hogy valaki kedves, jófej stb. Szomorú, de így van. Az bizony édeskevés, mert nem ez dönt.
zsozsó111 2007 ápr. 10. - 19:58:42
(405/1148)
nekem nincs sat1-em sajnos =(legalábbis azt nem találtam meg.. csak a vox-ot meg a német rtl-t... valaki tud nekem mondani pár szót arról, hogy mikor folytatják itthon, illetve, hogy mivel fog kezdõdni ez az egész? :) amúgy vicces, hogy én ezt a sorozatot az elsõ részét véletlenül láttam, akkor nem tetszett, aztán mindig figyelemmel követtem, és talán az utolsó pár rész volt a legjobb :) közben volt, hogy kimaradt egy-egy hónap, de még úgy is értettem az egészet, mint általában a sorozatoknál :)
ikicske 2007 ápr. 10. - 19:50:13
(404/1148)
Jajjjj!!!!Ugyanmár...ez egy film...így lett megírva.Könyörgöm,ne csináljátok!!!!
nieves 2007 ápr. 10. - 19:44:00
(403/1148)
A szerelem kémiája önmagában nem garantálja a kapcsolat sikerét, 2-3 év alatt elmúlik ez a fajta vonzalom. Csak a romantikus lányregényekben élnek boldogan halálukig a szerelmesek.
Amúgy "élõ karakter" David jellemfejlõdése (a modelleket lefektetõ-menyasszonyát állandóan megcsaló pasitól az eszményi férjjelöltig) számomra teljesen valószerûtlen.
Rokko-ról annyit, hogy kezdetben izgalmas, bohém figura volt, de sajna szerelme után epekedõ pincsikutyává silányították. Kár érte. Izgalmasabb lett volna, ha Lisának nem csak a szerelme és az adott szava, hanem két férfi közül kellett volna választania.
123 2007 ápr. 10. - 19:07:41
(402/1148)
Eredetileg kb. 225 részes lett volna sorozat, ebbõl csináltak 364 + finálét. Rokko a 225. rész után jött, szóval õ a hosszabításnak köszönheti a létét.

Néhány általad említett szálat továbbvisznek, megmagyaráznak a ViB 2-ben (pl. Hugo, Kerima részvények, Seidelék...), de valóban vannak "érdekes" dolgok, mint Timo távolléte (bár mintha nemrég említett volna valami rövid külföldi utat...), a tanúk felkérése (ami eredetileg benne lett volna, de azok a képkockák a vágószoba padlóján végezték), Richard szabadulás (ami szerintem a legnagyobb baki). És a végén ez a rohanás... Na mindegy. Minden jó, ha a vége jó.:D
123 2007 ápr. 10. - 19:02:36
(401/1148)
Le is írtam, hogy tudom, hogy ez csak sorozat, szóval ezt kár volt megemlíteni, viszont David valóban egy élõ karakter, és valószínûbb, hogy õ kb. 1 év közeli ismeretség után beleszeretett Lisába, mint az, hogy Rokko az elsõ naptól fogva szereti. Amúgy meg a való életben sem attól függ a dolog, hogy ki szereti biztosabban, stabilabban az embert. Sokkal fontosabb a vonzódás, a kémia, minden, ami megmagyarázhatatlanul vonz valaki felé. Én legalábbis eszerint választok, nem pedig aszerint, hogy ki mit csinált. Persze, ha valaki nagyon kihúzza a gyufát az más, de David nem tett megbocsáthatatlan dolgot, és ha Lisa iránta érez olyat, amit mondtam, akkor õ az egyetlen helyes választás. Sokszor mások szemében ez a rossz döntés, merthogy a másik milyen helyes megbízható fiú, de ilyen esetben ez kit érdekel?
Kiskirálylány 2007 ápr. 10. - 18:45:32
(400/1148)
A valószínûtlenség jogos vád, teljesen igaz. Dávidban pont az volt a jó, hogy igazi volt. Ha jól emlékszem, az kezdett megfogni ebben a sorozatban annak idején, hogy jé, ezeknek a szereplõknek van karakterük! Ezek ki vannak találva, nem csak ide-oda rángatott bábuk... Meg persze az, hogy NORMÁLIS párbeszédek voltak, de ezeket már nálam jobban kielemezték itt mások (amiket nagyon jó volt olvasni!).

De ide vezet (és sírás lesz a vége egyesek számára), ha nincs koncepció arra nézve, hogy hogyan alakul végül is a cselekmény. Az általad elmondottakból úgy tûnik, itt is arra ment ki a dolog (ah, én naiv), hogy izgassuk népet, legyen sms-es szavazás, ki a jobb fej: Rokkó vagy Dávid, minél több pénzt kifacsarni a sorozatból... Biztos vérszemet kaptak a sikertõl, lehet, hogy én is azt kapnék... Szerintem az okozott csalódást, hogy állandóan változtattak, nem volt egy kialakult elképzelés arról, hogyan fog Lisa révbe érni, és tõled értesültem arról is, hogy nem tervezték ilyen hosszúra a sorozatot, tehát valamivel nyújtani kellett, ami ELVARRATLAN SZÁLAKat is eredményezett, nagy bosszúságomra. (pl. Kerima-részvények, hogy lépett meg Ricsi a sittrõl, miért nem volt Timo az esküvõn, mi van akkor most Hugó problémáival, az idõsebb Seidelék házasságával, Kim örökség-ügyével, Sabrinával és a sejkkel...) Csak úgy elvágták, nyissz-nyassz, ennyi volt, emberek, a show-nak vége, lehet hazamenni!
nieves 2007 ápr. 10. - 18:34:10
(399/1148)
A valószerûséget kár számonkérni egy szappanoperán. (Amúgy az mennyivel valószerûbb, hogy egy David-típusú pasi beleszeret egy Lisa-szerû lányba? )
Lehet, hogy Rokko semmiképpen sem "gyõzhetett" ebben a történetben, a való életben viszont nagyobb eséllyel élhettek volna együtt, ugyanis Rokko esetében nem lógott állandóan a levegõben, hogy szereti, vagy nem szereti Lisát.
123 2007 ápr. 10. - 18:03:23
(398/1148)
Azért a szavazásoknál mindig David nyert utcahosszal... Szóval azért a legtöbb nézõ úgy volt vele, hogy ez a sorozat Lisáról és Davidról szól, Rokko pedig csak a dramaturgiai kellék, aki benne sem lett volna sorozatban, ha a Sat 1 nem hosszabítja meg.

Rokko meg szerintem egy nagyon valószínûtlen karakter. Ami olyan jó volt ebben a sorozatban (a természetesség, az, hogy senki sem teljesen hibátlan), azt Rokko a "tökéletességével" megdöntötte. Soha egy rossz mondta, soha egy rossz tett... Számomra nagyon unalmas és érdektelen. Különben is, ilyen hülyeséget, hogy Lisába az elsõ pillanattól kezdve szerelmes volt. Ugyan már... Jó hogy ez egy sorozat, amiben minden lehetséges, de figyelembe véve Lisa akkori megjelenését, ez még egy sorozatban is sok nekem. Természetesen a TV az nem az élet, de nem kéne ennyire átugrani a lehetséges határokat. Szerintem.
Kiskirálylány 2007 ápr. 10. - 17:41:02
(397/1148)
Kedves 123 (és többiek persze)!
Én nem vagyok Dávid-ellenlábas tképpen, noha az a véleményem, hogy Rokkó jobb bánásmódra lett volna érdemes. Igazad van, hogy "láthatta volna", hogy Lisa szíve sosem lesz igazán az övé, de az ember már csak ilyen buta, hogy reménykedik, ha nincs is miben! Lehet, hogy úgy néz ki, mint egy elmebeteg, az is lehet, hogy elmebeteg, ezt nem tudhatjuk, de a karakterérõl beszélek, amit megformált. Szerintem jól játszotta, és a szerepe dramaturgiailag szükséges volt. Egy ideig, ha emlékeztek, Jürgennel próbálták betölteni ezt a szerepet: "az, aki észreveszi végre Lisát". De aztán ennél valami "ütõsebb" kellett. Kitaláltak egy na jó, kissé idiótába hajló fazont, akinek öltözködési stílusa ugyanakkor tagadhatatlanul követte a Lisa által meghatározott trendet... Karakterének lényege azonban az, hogy megteszi azt, amit Dávid sosem tett meg, hogy õ legyen Dávid kifordítottja, az anti-Dávid, akin lemérhetjük Dávid értékét (bocs, hogy a neveket magyar kiejtés szerint írom, már megszoktam), a döntéseinek helyes vagy helytelen voltát - ez az, amit az irodalomban doppelgangernek neveznek, rendkívül hatásos eszköz. Mert a nézõ / olvasó egy B verzióval szembesül, hogy mit tenne más a hõs helyében... Hiba volt mégis így megcsinálni, mert õ egyszerûen mindent jól csinált, amit Dávid rosszul, és a szerzõ(k) átestek a ló másik oldalára, aminek az eredménye - hüpp, hüpp - hogy még ennek az idióta Rokkónak is lehet rajongótábora.... Ezt azzal próbálták ellensúlyozni, ami neked nem is tetszett benne: hogy nevetséges figurának ábrázolták, és mindig pont akkor emelték ki a röhejes oldalát, amikor már kezdett megugrani a tetszésindexe. Egy dolgot a szerzõk javára kell írnom: volt bennük annyi tisztesség, hogy Rokkó szüleit nem citálták oda az esküvõre... Bevallom, emiatt izgultam egy picit... Mert az szörnyû lett volna...
Na még csak annyit, hogy egy korszak zárult le az életemben... Nem sok esélyt adok a ViB2-nek. Ezt még egyszer nem lehet megismételni, egy teljesen új sorozatot kellett volna kitalálni szerintem.
nieves 2007 ápr. 10. - 17:26:20
(396/1148)
Kedves 123!
Én is néztem a finálét a Sat1-en, és legalább annyi Rokko-fant láttam, mint David-drukkert - szóval ott sem volt mindenki boldog a befejezéstõl.
f.petrus 2007 ápr. 10. - 17:10:14
(395/1148)
Köszönöm roball!!!!!
roball 2007 ápr. 10. - 16:59:04
(394/1148)
Szia!

Na szóval... nagyvonalakban:
Lisa a David által szervezett ünnepségen kicsit becsiccsentett, és egy gyenge pillanatában megcsókolta Davidot(ez a dal után volt), aki természetesen nem lökte el magától élete szerelmét...Lisa 2 perc smárolás után észbe kapott, hogy hát ezt azért mégsem kéne az esküvõ elõtti napon, és összeveszett Daviddal(akinek amúgy Rokko behúzott egyet a történtek láttán)...
Másnap...Lisán egyértelmûen látszik a bizonytalanság, mégis oltár elé áll...David pedig éppen tengerre szállna csodás kis hajójával, de Mariella unszolására még1 próbát tesz, és elindul rohanva a templomba...
Éppen belépni készül az ajtó, amikor meglátja Richardot, aki volt oly balga, hogy elárulta Davidnak a felrobbantós terveit...ebbõl dulakodás keletkezett, és Richard kezébõl elõkerült egy pisztoly, ami el is sült, és David lábát súrolta...
Mindeközben Lisa válaszára várt az egész templom, de Lisa csak halasztotta-halasztotta, aztán meghallotta a lövést kintrõl, és felkiáltott: DAVID!!!
Aztán otthagyva mindenkit kirohant a templom elé, és látta, h érzékei nem csaltak...David ott feküdt Richardot meg végre elkapták...Lisa gyorsan és elég fájdalmasan szakított Rokkoval a tömeg elõtt...a következõ kép pedig, h Lisa és David az oltár elõtt állnak, és Magabiztos IGENlõ válasz után elrohannak a templomból, és onnantól gondolom láttad...
áááááh...gyönyörûek voltak!!!

Na ennyi :)
123 2007 ápr. 10. - 16:56:37
(393/1148)
Kissé meg vagyok lepve, hogy ennyi David-ellenlábas van... Õszintén szólva Rokkoban semmi fantázia nincs szerintem. Unalmas. David viszont nagyon is megváltozott, Lisa segített neki ebben, és mivel a végére õszintén beleszeretett Lisába, ezért meg is érdemli. Mondjuk én is elfogult vagyok, mert se Rokkot, se az õt játszó Manuelt nem bírom, egy kicsit sem. Fõleg maga a színész nagyon unszimpatikus... Idióta majom. Minden egyes civil képen úgy néz ki, mint egy komplett elmebeteg. Szóval, mostmár mindenki mondhat amit akar, nem számít: Lisa és David összeházosodott, Rokko meg elkullogott! Jeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!! Az én örömömet a kétkedõk sem tudják elrontani.:D

Mondjuk ettõl még megcsinálhatták volna jobban a végét, de az eredmény nekem nagyon is megfelel. A fõ Lisás fórumon mikor a németen adták a finálét rekordmennyiségû hsz született pár óra alatt (közvetítettük az eseményeket a Sat 1-gyel nem rendelkezõknek). Szép este volt, és a végén nagy volt az öröm. Ott szinte mindenki David-fan.
Gienna 2007 ápr. 10. - 16:55:40
(392/1148)
Hupsz.... befagyott a netem és a lényeget nem küldte :S
Szal a lényeg:

<a target="_blank" href="http://www.kepfeltoltes.hu/070126/e8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" title="http://www.kepfeltoltes.hu/070126/e8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg">www.kepfeltoltes.hu</a>

...
f.petrus 2007 ápr. 10. - 16:51:36
(391/1148)
Kösz Dancsi! Németül talán még jobb is lesz
Gienna 2007 ápr. 10. - 16:50:53
(390/1148)
Csak hogy mindneki megkapja a magáét... :)
marien 2007 ápr. 10. - 16:49:51
(389/1148)
Hát most már tényleg vége örülök hogy ennyien írtak ebbe a fórumban, és ennyi véleményt olvashatam köszönöm nektek!
Sziasztok!
ui: remélem vib 2 fórumon is találkozunk!