7/10
jmisi31 2012 okt. 22. - 01:34:29 7/10
(58/218)
Hát mit ne mondjak...
Alapvetõen nem lenne rossz film, csak hát egy olyan logikai bakira építették, hogy az már tényleg igazi luxus!!!

SPOILER

"Az öreg Joe kiüti a fiatalabb Joe-t... "

SPOILER VÉGE

Ezzel egy baj van!!! "Két ugyanazon anyag, nem töltheti ki ugyanazt a teret." - és ezt még 1994-ben írták, mely teljesen logikus azt nézve, ha a fiatalabb énünkkel történik valami, akkor azt mi is átéljük, érezzük, látszik rajtunk, stb.!!!

Ergo a fent említett eset után nuku Joe, és nincs film se!!!!

Az alaptörténet jó lett volna eme logikai bakit kihagyva, de annyira kiszámítható volt az egész...

Nekem 10-bõl 7, csak mert Bruce Willis az egyik kedvenc színészem és, mert a rendezéssel nem volt baj!
Superalonso 2012 okt. 21. - 21:46:14
(57/218)
hááát...szerintem szutyok egy moovie ez.....amugy én sem értem, hogy mi a f@sznak kell vkit visszaküldeni 3O évvel korábbra, amikor 2O74-ben is ki lehetne nyírni.....pedig lehetett volna jobb filmet is csinálni belõle (mondjuk olyan Eredet szintût) csak nem ezzel a vékonydongájú Levitt gyerekkel, meg Emily Blunt se az a tipikus bombázó(bár elismerem nem rossz nõ)....elég vontatott
offtopic
zottyo534 2012 okt. 21. - 18:22:12
(56/218)
Nyomokban ***SPOILER***-t tartalmazhat.

Ha esetleg egy profi maffiózó olvassa, igazán elmagyarázhatná, hogy miért jobb, ha valakit visszaküldenek 30 évvel korábbra azért, hogy megöljék és elégessék, minthogy helyben megölnék és elégetnék. Utána pedig a hurkot miért saját maga zárja le, miért nem biztosabb, ha valaki más kapja meg a munkát?
Nem kötözködésbõl, csak amíg ezt nem értem, nem tudom hova rakni ezt a filmet.
fisher82 2012 okt. 21. - 17:10:16
(55/218)
Nos, ha egy film ennyire megosztó, az nem lehet rossz!:) Az, hogy valaki el tudja fogadni mások - a sajátjától eltérõ - véleményét, vagy sem... nos igen, ezt a témát hagyjuk, mert három hozzászólás múlva már politizálni fogunk.:)
A film belõlem elég vegyes érzelmeket váltott ki, de lényegében tetszett. Szerintem a filmet negatív kritikával illetõ eberek jó részénél az okozhat megütközést elsõ sorban, ami nekem is fura volt elõször. Willis-tõl nem ilyen karaktert, nem ilyen filmet vártam. Egy perc alatt rájöttem, hogy más szemmel kell nézni az egészet. A filmre kell figyelni, az eseményekre, hatásokra, nem pedig egy-egy szereplõ korábbi alakításának karakterjegyeit kell keresnem. És már jó is volt!
Volt itt egy-két zavaros hozzászólás, akik a filmbõl akartak idézni, csak hibásan. Esetenként a két Joe lát egy-egy alternatív jövõt. SPOILER!!! A film amiatt is végzõdik így, mert ha az ifjabb Joe nem teszi, amit tesz, a körforgás ment volna tovább. Így viszont megszakadt. Másik képzavar: mikor mutatják, hogy az ifjabb Joe lelövi csípõbõl az idõsebbet, annak meg kellett történnie, csak ott az idõsebb Joe volt az ifjabb (remélem nem zavaros:)). Ahhoz, hogy a múlton változtassak, elõször át kell élnem a múltat úgy, hogy változtatni akarjak rajta. Ha elsõre klappol minden, nem akarom megváltoztatni. És még sorolhatnám.
Ami tény: igazi sci-fi, komolyan elgondolkoztató, és az embert rákényszeríti arra, hogy folyamatosan figyeljen. Máskülönben elveszti a fonalat. És itt nem lehet még egyszer felvenni!
És ami komolyan zseniális szerintem: a film közben gondolkoztam, hogy mi lenne a helyes befejezés a Rainmaker szempontjából. Hisz ha a valaha volt legnagyobb bûnözõ lesz, lehet hogy az idõsebb Joe-nak van igaza. De helyes-e egy kisgyereket megbüntetni a jövõbeli tettei miatt? És emiatt szerintem zseniális befejezést kaptunk. A legjobbat.
És még egy: A mai autók szereplése a filmben. Kérdem én, ha olyan nyomor lenne most és itt, mint a filmben, pár év múlva mikkel járnánk? Ugye-ugye? Zsiguli, 123-as Merci, cápa BMW, és igen, Golf1. Az ok: ezekbõl a típusokból már rengeteget gyártottak, így alkatrész annyi, mint a tenger. És olcsó. De a ma gyártott típusokhoz nem lenne elég alkatrész. Tehát ez is pipa!
2/10
galileo29 2012 okt. 20. - 23:20:33 2/10
(54/218)
Hûha...
Ajánlom ezt a filmet mindazoknak, akik túl korán szokták lehúzni a vécét és emiatt mindig lemaradnak a sz.rról.
Na, hát ez pont olyan....
Fogyasztóvédelem ilyenkor hol van? Kérem vissza a pénzem!
:D
5/10
Kendy 2012 okt. 20. - 22:39:05 5/10
(53/218)
ma láttam a filmet!

sajna nekem nem annyira tetszett!
:(
Számomra kusza és zavaros volt az egész sajna.
:(
Vagy lehet mást jobbat és többet vártam a filmtõl.
Emiatt okozhatott csalódást.
8/10
dettibebi 2012 okt. 20. - 01:12:11 8/10 Előzmény Mr. D
(52/218)
Big like a hozzászóláshoz! Maximálisan egyetérek.
7/10
attmik 2012 okt. 20. - 01:05:52 7/10 Előzmény sznúp
(51/218)
***SPOILER***

Na most akkor azt vedd hozzá, hogy az idõs Joe megölte annak idején a visszaküldött Joe-t, vagyis neki elvileg nem lehetne olyan emléke, hogy gyerekre vadászó öreg Joe-t hajkurászik a kukoricatáblában. Mondjuk szerintem pont ezeken az emlék szálakon kavarodik össze reménytelenül a forgatókönyv. A megoldás viszont igazi huszárcsapás, nincs rajta sok gondolkodni való :)

*** SPOILER vége ***
8/10
dettibebi 2012 okt. 20. - 01:03:24 8/10
(50/218)
Nekem nagyon bejött. Eredeti volt és elgondolkodtató. :)
7/10
attmik 2012 okt. 20. - 00:55:14 7/10
(49/218)
Érdekes, hogy sokan a tempót és a látványt kérik számon a filmen, pedig ezekkel szerintem nem lett volna probléma. Ami jobban zavart az a rengeteg apró következetlenség, amik sajnos nagyon sokat rontanak a történet összefüggésein és lássuk be, hogy pont egy idõutazós scifi esetén ez simán hazavágja a story-t. A másik problémát abban látom, hogy a rendezõnek nem sikerült eldöntenie, hogy egy divatos szuperhõsös filmet csináljon-e, vagy inkább egy moralizálós társadalomkritikát, ezért lett belõle egy x aktába oltott, 12 majmos asimov adaptáció némi Minority Report beütéssel.

Igazat adok azoknak is, akik szerint a filmben nincs igazán szerethetõ karakter, bár ezt nem tekintem hiányosságnak, de az biztos, hogy legszívesebben én is holtan láttam volna a végére az összes karakter (na jó Willisnek a Die Hard miatt megkegyelmeztem volna ;-))

Végülis kellemes idõtöltés volt jó társasággal megnézni és utána megbeszélni, de szvsz hamar el fog tûnni a filmtörténet süllyesztõjében.
6/10
bercesnagy 2012 okt. 19. - 23:07:38 6/10
(48/218)
Azt nem mondanám rá, hogy rossz film, de szerintem a forgatókönyve nem a legjobban kidolgozott, a története zavaros, ha egy könyvben olvasná az ember jó is lehetne, de ezt a filmvászonra nem sikerült átvinni. A fõszereplõ Joseph Gordon-Levitt pedig kifejezetten gyenge színészi játékot nyújt,a jó öreg Willis viszont hozza a formáját. Egyszer nézhetõ, de semmi több. 6/10
fmaci38 2012 okt. 15. - 20:09:11 Előzmény Edosan
(47/218)
a film alapfeltevése elég gagyi, azért kell visszanyomni a hullajelölteket a múltba mert a jövõben nem lehet eltüntetni a hullákat? ez elég nagy hülyeség, és ebbõl indul ki az egész film, úgy látszik hollywoodban nincs kedvük gondolkodni, vagy elfogyott a fantázia, kár.
Edosan 2012 okt. 15. - 18:28:08
(46/218)
Itt is látszik, hogy mennyire más mindenkinek az ízlése a filmek terén is. Nekem speciel nagyon tetszett, élveztem, hogy sokáig nem lehetett tudni, hogy ki kicsoda. Kellett idõ, mire össze lehetett rakni, hogy ki miért szerepel a történetben. Nem olyan volt, mint egy átlagos akciófilm, amiben már a 10. percben elõre tudod, hogy ki lesz a fõgonosz, a fõhõs kit fog megmenteni és mi lesz a vége. Szóval engem magával ragadott a hangulata, és bár voltak benne logikai bakik, így is nagyon jól szórakoztam.
sznúp 2012 okt. 15. - 14:04:34
(45/218)
***SPOILER***

Igazából én azt hittem, hogy az öreg Joe-t lövi le, de ha magát, akkor igen, érthetõ a dolog.
Illetve akkor nagy hülyeség, mert õ simán élhetett volna még, ha csak az idõsebbik énjét lövi le. De akkor valóban emlékezett volna rá öregen, hogy a fiatalabb lelövi. Te nem emlékeznél rá 50 évesen, hogy lelõtted magadat, amikor 21 voltál? :)

*** SPOILER vége ***
Okos Tóni 2012 okt. 14. - 01:16:27
(44/218)
Az elsõ fél óra jó volt, érdekes is volt, pörgõs is volt. Kezdtem örülni, hogy jó filmre ültem be.

Azután átváltozott valami vontatott balf***kodássá.
sznúp 2012 okt. 13. - 02:39:13
(43/218)
***SPOILERes***

A film végén csak egy kérdés fogalmazódott meg bennem: Hogy játszódhat egy sci-fi egy cukornádültetvényen???
Megállt a popcorn a kezemben, amikor ezt láttam, illetve a mûdrámázást, amit ott levágtak. Mintha átkapcsoltak volna egy másik filmre röpke 45 percnyi korrekt mozi után :/
Furcsa, hogy az idõutazós részt ennyire sutba dobták, mintha a rendezõnek nem lett volna kedve belemenni az ilyesfajta fejtegetésekbe. A két Joe között szinte semmi intenzív wtf jelenet nem volt, semmi 'húha te én vagyok csak öregen', vagy hasonlók. De egy kérdésbe mégis belemennék, ha Bruce Willis emlékezett az elmúlt dolgokra, függõen attól, ahogy az a jelenben történt, ugyan miért nem tudta a végén, hogy le fogja lõni a fiatalabb Joe???
Ja és miért halt meg õ is eztán? :D
domo.robi 2012 okt. 13. - 01:12:43
(42/218)
*** SPOILER ***

Mielõtt sikerült megnéznem, több kritika bevezetõjét olvastam - csak felszínesen, nehogy elspoilerezzék a cselekményt. Mindegyik azt mondta, hogy "jó film", "tisztességes iparosmunka", "egészen jót sikerült kihozni a sztoriból", stb.

Aztán megnéztem. Hát, lehet, hogy nem kellett volna. Bruce Willis egyik legrosszabb alakítása, ez még a Surrogatest is alulmúlta. Látszik, hogy a rendezõ a "Vissza a jövõbe" trilógián és a Terminátor filmeken nõtt fel. Sok újat nem is tudott felhozni a témában, talán csak a "zártam a körömet, meghalt a másik" - "és ennek következtében váltam azzá, aki vagyok" - "aki utána visszamegy a múltba" - "és nem engedi, hogy a másik zárja a kört" paradoxon volt szépen kifejtve egy frappáns vágás segítségével.

A TéKás vonal erõltetése - bár kellett az ellenségkép kialakításához - egy vagy két nagyságrendet is dobott visszafelé a filmen, amely így tényleg tékás minõségû lett.

Joseph G-L kimaszkírozása pedig fájóan rossz volt. NEM, Bruce Willis NEM így nézett ki 30 éve. 1985-ben láttuk "A simlis a szende" sorozatban - ami 27 éve volt - és nem így nézett ki. De 1988-ban, a Die Hardban, bekeményített változatban sem így nézett ki. Kár volt erõltetni a szegény csóka maszkírozását, amelyben beszélni sem tudott rendesen. Tudom, hogy ez egy film, és ritka az, hogy az egyik sztárolt színész úgy nézzen ki, mint a másik sztárolt színész 30 éve, de akkor is.

Összességében egy 5-6 pont azért járhat rá. Mert Kid Blue mókásan volt lúzer, és mert Bruce azért leaprította az ellent rendesen.
Dragonsaver 2012 okt. 12. - 10:37:59
(41/218)
*m
Dragonsaver 2012 okt. 12. - 10:37:15
(40/218)
Tegnap láttam, tehát: (SPOILER)
-A "fõhõs" pénzért eladja a legjobb barátját.
-Egy hidegvérû gyilkos.
-Végezni akar 2 ártatlan gyerekkel is, csakhogy élhesse tomboló, gyilkolászós, bûnözõs életét, hogy majd utána boldogan, amíg meg nem. (A feleségét meg tudta volna, menteni, de ugye önzõ érdekek hajtották végig.)
-Fel van háborodva azon, hogy ki fogják nyírni, mert egy gyilkos. (Ha már megjelent az önfeláldozás is a filmben.)

Csak azért írom le, mert néha éreztem a filmben olyan jeleneteket, ahol szerintem az volt a cél, hogy érezzek együtt Joeval. Hát nekem nem igazán ment. Nem tudok ki hogyan volt vele.
Amit mond Bruce Willis, hogy egy igazi, s*ggfej, önzõ f*szfej, teljes mértékben áll mind2 Joera. Ilyen formában nekem az sem jött át, hogy a végén feláldozza magát, amikor addig meg embereket gyilkolt pár rúd ezüstért. Na mindegy.

Amúgy ennek ellenére tetszett a film, de sokkal ikább TK, meg a TK család miatt. Szerintem jó ötlet, hogy ilyet megint elõhoztak. Bár igaz, az, hogy a jövõbõl visszajön valaki végezni egy gyerekkel már valahonnan ismerõs nekem. Nem baj. Egész jó film, csak nem igazán érzek empátiát a szereplõkkel.
1/10
Bigpapa 2012 okt. 09. - 13:30:26 1/10 Előzmény Vöri89
(39/218)
Ez,meg a klasszikus...már ne haragudj :))))Olyan távol vannak egymástól,mint Makó Jeruzsálemtõl.Az a baj,ha valami szar,de az ember várta,és csalódik,akkor beindul egy motor,ami azt mondja. Ez nem szar lett,hanem alacsony költségvetésû kult film,ami évek múlva klasszikus lesz.Szerintem ez most is, 2 év múlva és 10 év múlva is egy kalap trágya lesz.