9/10
Silvertune 2012 szept. 30. - 13:38:03 9/10
(18/218)
Teljesen egyetértek veled. Talán az zavarta meg a többséget a filmmel kapcsolatban, hogy nem azt kaptak amit vártak, de nem értem mi ezzel a gond. Kerek egész a történet, oké, hogy kissé átalakul a végére, de legalább nem egy sablon akciófilm Bruce Willissel. 9/10.
Erwin_MS 2012 szept. 30. - 13:21:12
(17/218)
Imádom, hogy a magyarok megint átestek a ló túloldalára... Régebben minden sz*r filmre kb imdb+1,5-2 pontot adtak, de az utobbi 1-2 évben akkora filmszakértõkké léptünk elõ, hogy egy imdb 8,5-ös film, az egyes itteni "kritikusoknak" már egyyenesen a nézhetetlen kategóriába esik, aki pedig nem akkora expert, de azért magát még betenné a filmakadémia elnökségébe, az egy jóindulatú 5-6 ponttal megszánja szegény "futottak még" kategóriába tartozó alkotást... Nevetséges...
10/10
bittermoon1992 2012 szept. 30. - 06:52:08 10/10 Előzmény Bear99
(16/218)
Mert számomra ez a film elgondolkodtató; mert érdekel a kvantumfizika; mert átszövik erkölcsi, morális és filozófiai dilemmák, és remek színészi alakítások koronázzák meg a rendezõi munkát.
6/10
SouthBronx 2012 szept. 29. - 17:17:56 6/10
(15/218)
Azért a 2001 ûrodessziától eléggé messze van. Én kifejezetten útálom a látványra épülõ mai filmeket fõleg michael bay robotjait , de legfõképp a bosszúállókat. Ott tartunk hogy az agyatlan semmitmondó filmek korát éljük.
Ez a film szerintem otthon nézõs DVD-n. Hasonmástól és a lopott idõnél sokkal jobb.
A legfõbb problémám az volt a filmmel hogy üresjáratban megy, leül, a film közepén szerintem a rendezõ se tudta hogy mit is akar pontosan.
30 millió volt a film költségvetése itt a baj!! Egy sorozatra több pénzt adnak. Persze lehet jó filmet csinálni kis pénzbõl is, de itt a film kárára ment.
Mr. D 2012 szept. 28. - 23:54:33
(14/218)
Szeretném, ha egyesek tisztában lennének néhány dologgal. Elõször is, könyörgöm, ne rójátok már fel azt, hogy nem elég látványos, pörgõs, fordulatos... Ez nem egy ilyen film, értsétek már meg! Ez nem egy mainstream, agyoncenzúrázott látványbomba! Rian Johnson nem egy Michael Bay. Õ egy független filmes rendezõ. Amit csinál, annak értelme, mondanivalója van. A sci-fi mûfajt nem kell egybõl lézerágyúkkal lövöldözõ gigarobotokkal azonosítani. Régen nem is ezt jelentette a mûfaj, csak sajnos ma már egyre kevesebb az igazán értékelhetõ darab. De pl. régen a 2001: Ûrodüsszeia, a Szárnyas fejvadász, a Brazil, az 1984 mind-mind mûremekek voltak, nem pedig ûrmesék. A Looper most visszaér ehhez. Nincsenek benne nagy totálképek futurisztikus városokról, sugárhajtású járgányokkal való üldözések, megmentésre váró hercegnõk és satöbbik. A film kérdéseket vet fel, az idõutazás erkölcsi kérdéseit. Pl. hogy a jövõbeli énünk tényleg mi vagyunk-e, vagy csak egy esetleges énünk? Hogy befolyásolhatjuk-e a jövõt, avagy épp azzal tereljük a megírt irányba, ha megpróbáljuk befolyásolni? A film nem Hollywood-i happy mese, nem kell ebben emelkedettséget és happy endet keresni. Ha attól valakinek egy film szar, hogy nyomasztó az atmoszférája, akkor az illetõ elég éretlen lehet. A Looper utópiája fullasztó, kétségbeejtõ és durva. Ettõl olyan erõs a hatása. A különbözõ stílusok remekül ágyazódnak egymásba, a színészek pedig kiválóak. Ráadásul számos emlékezetes jelenettel gazdagítja a filmmûvészetet. A végtagjait fokozatosan elvesztõ férfi vagy a kiskölyök kikattanása a mezõn zseniális jelenetek.A Looper az év egyik legjobban sikerült alkotása. Javaslom, máskor nézzetek utána, hogy mire ültök be, mert az, hogy sci-fi, meg Bruce Willis, még nem egyenlõ a középszerû kliséhalmazból, amire sajnos sokan inkább vevõk manapság.
6/10
SouthBronx 2012 szept. 28. - 22:24:04 6/10
(13/218)
Azt nem lehet mondani hogy rossz film, de az elsõ fél óra után még bizakodtam hogy hátha beindul a film , aztán a film közepétõl a végéig üresjáratban megy. Ez a film sorozatként jó lett volna, de mozifilmnek elég gyenge. Érezhetõ az egész film alatt hogy a költségvetés eléggé korlátolt volt, spóroltak rendesen, a helyszínekkel ,a látvánnyal az akcióval, kevés volt a pénz, ja és a rendezõ eddigi pályafutása során pár breaking bad részen kívül nem nagyon tud mást felmutatni. 10 pontból 6
Bear99 2012 szept. 28. - 19:41:08 Előzmény Bigpapa
(12/218)
igazad van, még azt az egy kis szerelmi szálat is elrontották...de rendesen...
Bear99 2012 szept. 28. - 19:37:58
(11/218)
Ja és nem tudom, hány éves ez a gyerek, de nem volt 10 , az tuti...
Bear99 2012 szept. 28. - 19:37:09
(10/218)
Kíváncsi lennék mit találtál remeknek?

A történet maga érdekes is lehetne, ha nem lenne ennyire széthúzva, és elnagyolva. Nincs igazán kidolgozva.
A jövõutazásról maga a fõhõs mond egy szót: ne is beszéljünk róla mert szétdurranna a fejed, és estig itt ülnénk. az idézet nem pontos. Lényeg, h bele sem megy a kényesebb kérdésekbe, mert akkor már magyaráznia kellene.

Nagyon sötét a jövõ, csak a rossz oldalt láttunk. Pozitív példa talán az anya, aki védi a gyermekét, de ki mást tudsz felhozni? Mi az ami miatt szerethetõ a film? Drog, gyilkosság folyamatosan.

A gyerekgyilkosság pedig kiverte nálam a biztosítékot. Ezt tanítjuk a filmekben? A cél tényleg szentesíti az eszközt?
10/10
bittermoon1992 2012 szept. 28. - 19:20:11 10/10
(9/218)
Szeretem R. Johnson filmjeit, mert egyediek, stílusosak. A Looper is remek volt.
1/10
Bigpapa 2012 szept. 28. - 09:37:33 1/10
(8/218)
Tegnap láttuk a filmet. Hát basszus, egy ilyen jó sztorit így elqrni..édes élet!

Imádom a lassan kibontakozó filmeket,amin agyalni kell, ami elgondolkodtat, amit fel kell fogni.Nem zavar,ha egy film két órás, ha fent tudja tartani az érdeklõdésemet,ha izgalommal tölt el,ha rettegek, vagy örülök. Itt olyan ideges voltam,hogy most rabolnak el két órát az életembõl...
A film úgy kaka,ahogy van. Mindenki szarul játszik benne. Egyedül a debil kisgyerek jó színész.Willisen látszik,hogy ezt csak a pénz miatt vállalta.Amúgy lassan be sem ülök a filmjeire,mert újabban olyan fosokban vállal szerepet, hogy nekem is kihullik a hajam tõle. Gordon gyereket próbálták a fiatal Willisre maszkírozni,de leginkább egy Frankenstein kreatúrára hasonlított.Gyakorlatilag a maszk miatt nincs mimikája a csókának. Olyan,mint egy szétbotoxolt Sütõ Enikõ :)))
Az egész filmben nincs egy szerethetõ,vagy kedvelhetõ karakter,így qrvára lekakálod,hogy ki hal meg,ki él.Személy szerint azt reméltem,mindenki meghal a végére,mert csak az az egy kárpótlás lenne az elvesztegetett 2 órám miatt.
Ennek a filmnek sikerült túlszárnyalnia az új Emlékmás filmet.Eddig azt hittem,hogy az volt a szar.Nem, az ehhez képest Oscar díjas film. Ott legalább van akció (jó másból sem áll).
A film ugye 2044-ben játszódik, de csak mai kocsik közlekednek benne.A legtöbb autó átalakított Toyota Yaris vagy chevrolet aveo volt:)))Nagy ciki,ha 32 év múlva csak erre futja majd.
INNEN SPOILER is lesz.
Szóval a sztori úgy szar,ahogy van.Megjelenik a csóka,bumm és kész.Aztán jön a willis,meglóg, a gyerek kiesik az ablakon,majd snitt és újra jön a willis,akit most lelõ.Aztán visszajön willis,akit megint nem lõ le a csóka.Mi a fasz van?Itt már tudtam,hogy meg fogom bánni,hogy beültem rá.Ha nekem visszajönne az öreg énem és mondaná,hogy ki kell lõni a kiskölyköt,mert õ lesz a fõgeci 30 év múlva,simán bukfencre lövöm a gyereket.Inkább õ,mint a jövõbeni énem.Hiszen az is csak én vagyok.Amikor a kisgyerek rákezdett az ördögûzõre emlékeztetõ hisztire és az anyja kirohant a szobából,azt hittem a puskáért megy és kilövi.Nem,bebújt a páncél szekrénybe.Okos.Látszik,nem az elsõ rohama volt a kis Damiennek :))))Amikor a nõ kattintott a békán és megkeféltette magát a fõhõsünkkel,már röhögött a mozi.Gondolom kínunkban röhögtünk,mert 20 perce semmi sem történt,ennyi izgalom kellett.Bezzeg nem mutattak semmit.
SPOILER vége

Dög unalmas film,tényleg qrvára vontatott, és nem abból a jófajta vontatott kategóriából.Mindenki borzalmasan játszik. Két kivétellel.Az egyik Jeff Daniels a másik ez a kis Ómen gyerek,akitõl simán beszarnék én is :))))Megfogadtam ebben az évben, hogy minden moziba kerülõ film elsõ percét online megnézem, tök mindegy milyen kamerás szar felvétel.Ha a 15 perc tetszik,akkor megnézem a moziban is. Ezt elbsztam,mert nem néztem meg online a 15 percét. Szóval csak magamat okolhatom,hogy a haverom el tudott rángatni. Ez még a kedvezményes 990-es napon is fájt volna,nem tegnap,amikor 1500 a jegy :DDD

Kinek ajánlom? Leginkább senkinek,de lelketek rajta,én szóltam :)))

1/10
7/10
Vöri89 2012 szept. 09. - 15:54:34 7/10
(7/218)
Szépen ki van maskirozva Gordon-Levitt :D
Zsóficicáá 2012 aug. 29. - 01:11:08
(6/218)
Magyar premierrõl tud valaki valamit??
tom991 2012 aug. 13. - 16:21:26
(5/218)
hivatalos magyar feliratos elõzetes http://www.youtube.com/watch?v=_dtJmqlSZps
Sonic8 2012 ápr. 07. - 19:12:18 Előzmény _Freddy_
(4/218)
Poszter (JPK added):
6/10
_Freddy_ 2011 nov. 23. - 18:30:34 6/10
(3/218)
Az elsõ hivatalos kép a Looperbõl:
Sonic8 2011 nov. 23. - 18:19:40
(2/218)
Rian Johnson (Beépülve, Szélhámos fivérek) által írt és rendezett akció/sci-fi 2012-ben kerül majd a mozikba. Úgy látszik az Eredet nem csak Leonardo di Caprio-nak hozott sikert. Az Eredet (Inception) egyik fõszereplõje Joseph Gordon-Levitt fogja alakítani Joe szerepét. Talán kevesen tudják róla, de õ alakította Rex Lewis karakterét a G.I. Joe – A kobra árnyéka címû filmben, hamarosan feltûnik a Batman 3-ban, ahol John Blake bõrébe fog bújni. A Looper-ben Bruce Willis fogja alakítani az egyik bérgyilkost, de ezúttal nem õ lesz a szomszédja Matthew Perrynek. A film szereplõi között még feltûnik a Charlie Wilson háborújából vagy épp Az ördög pradát visel címû filmbõl ismert Emily Blunt is. A történet két szálon futó sztorin alapszik, azaz két idõsíkban játszódik. Joe és Id. Joe (Bruce W.) ugyanazt a szerepet alakítják majd a filmben csak éppen 30 év eltéréssel.
Sonic8 2011 nov. 23. - 18:19:21
(1/218)
Egyenlõre a filmhez nem adott ki elõzetest az Endgame Entertainment. Mindenesetre az 56 éves „bérgyilkos király”, Bruce Willis belehúzott a filmkészítésbe. Csak ebben az évben 9 filmet kezd el forgatni – természetesen nem egyszerre – IMDB információi alapján, ezek közül 8 2012-ben 1 pedig 2013-ban kerül majd a mozikba. Ismét nem maradunk le a pörgõs, lövöldözõs, szusszanást sem hagyó akciófilmekrõl sem, fõleg hogy 2012-ben átélhetjük ismét hogy mennyire drága az életünk, azaz jön a Die Hard 5. Nem kis karriert futott be eddig a Németországban, 1955-ben született színész. Jelenleg 61 darab elkészült filmje van, ehhez jön még hozzá a fenti 9, így az akció filmek „hõsei” közül, így maga mögé szorította a már inkább rendezõként élõ Sylvester Stallonét (47 elkészült és 3 -Rocky 7, The Expandables 2, Rambo V.- elõkészületben lévõ film) és Arnold Schwarzeneggert (41 elkészült film).