Téma: Lopott idõ

10/10
Keló Scofield 2012 febr. 18. - 12:38:34 10/10
(276/456)
Igen, ezt a hasonlatot (idõ-pénz) már többen leírtuk, egyértelmûen a jelenlegi helyzetet mutatja be.
Xenor 2012 febr. 18. - 12:22:50
(275/456)
Nem tudom, hogy az elõttem szólók leírták-e már: a film alapja "sokan meghalnak más halhatatlanságáért", és az "idõmilliomosok" illetve az egyik napról a másikra élõk közötti különbséggel, tulajdonképpen a mai valóságot próbálták ábrázolni - szerintem sikeresen. Ne felejtsük el, hogy a bankrendszer uralkodik a világ felett. A film legjobb jelenete szerintem
!!!SPOILER !!! amikor néhány bankrablás után a fõszereplõk észreveszik, hogy hirtelen emelkedtek az árak és a kamatok, és Will azt mondja, hogy mivel "õk" irányítanak mindent, ezért meg sem érzik a rablásokat odafent. És erre jön a kérdés Sylvia részérõl: "Mennyit éreznének meg?" És ezután jön az egymillió év, amit aztán az idõrendészek tûzzel-vassal védelmeznek, nehogy kikerüljön a zónából. !!!SPOILER VÉGE!!!
Nagyon fontos, hogy ne vegyétek szó szerint a filmet. Persze a történet nagyon jó önmagában is, érdekes sci-fi, de a mögöttes tartalom számít szerintem leginkább. Hogy a történet hõsei hogyan próbálják meg lerombolni nem is a társadalmi rétegek közötti különbségeket, hanem az uralkodó uzsorázó bankok által teremtett rendszert.
Nekem ezt jelentette ez a film. Nagyon jó volt. 10/10
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 17. - 19:59:59 10/10 Előzmény csanyi82
(274/456)
Nem értem hogy lehet párhuzamot vonni az "Avatar" és a "Lopott idõ" között? Nekem elõbbi nem tetszett, azt hiszem 3 darabban néztem meg, annyira untam. Eleve az egy animációs film (nagyrészt), itt azért annyit nem forgattak zöld háttér elõtt.
Szóval nem értem a hasonlatot.
10/10
Spooner 2012 febr. 17. - 18:49:39 10/10
(273/456)
Nagyon tetszett maga az ötlet is meg a megvalósítás is.. mondjuk annyira kreatívak nemtudnak már lenni futurisztikus díszletekkel mint pl a 80as években, de azért rendben volt :)
9/10
a vadast is megette... 2012 febr. 17. - 09:53:33 9/10
(272/456)
ok, talán fontos a hibák felett szemet hunyni, ha az ember pozitívan akarja értékelni ezt a filmet. vagy inkább nem érdemes folyamatosan azokat keresni. bort is lehet addig öblögetni, amíg az ember ki nem szálazza, hogy van valami furcsa mellékíz, és szar. vagy meg lehet inni, nézni a ddolgokat pusztán az élvezet kedvéért. nem biztos, hogy a hibakeresõ jár jobban a végén. mondjuk aki a realitást, meg az életszerûséget keresi egy filmben, az a filmek 90%-át meg sem nézi, ugye? ahogy az egyszeri paraszt bácsi kijöna csillagok háborújáról, és megjegyzi: márpedig ilyen nincs.

ha nem a hibákat keressük, akkor észrevehetõ, hogy nagyon sok szituáció, mondat, utalás tökéletesen rímel a mai világra, csak fel van nagyítva, erõsítve. ha a társadalmi, geopolitikai asszociációkat keresi az ember, és nem azon rugózik, hogy tök jó nõ az anyja, miért nem veszi fel a buszsofõr??? - nos, akkor egy egész jó kis moziról beszélhetnénk.

persze jogos, az autók sem ilyenek lesznek a jövõben, hanem olyanok. ehh.
1/10
csanyi82 2012 febr. 16. - 21:21:12 1/10
(271/456)
Hát ez szimplán baromság volt...Már az alapötlet is sántított, de amilyen logikátlanságok követték egymást....hát fájt megnézni. Arról nem beszélve, hogy a két fõszereplõ borzasztóan gyengén játszott. Ajánlott film olyanoknak, akiknek tetszett az Avatar...szóval egy rakás csilli-villi csomagolópapírba burkolt gõzölgõ trágya.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 15. - 19:21:07 10/10
(270/456)
Ma néztem meg 2-szorra, ezúttal kiváló minõségben, a véleményem szinte nem változott: oké, hogy a csaj magas sarkúban futkosott, ezért nem húznám le a filmet. Az autókra sokan írták hogy nem futurisztikusak, a nem túl távoli jövõben elképzelhetõnek tartom ezeket a "retro" kocsikat, nagyon mutatós kis járgányok. Mivel sci-fi kategória, továbbra sem agyaltam a sok-sok "miérten".
Egyszóval tetszik továbbra is, egy kis akció, egy kis dráma (ami szerintem igen hatásos), és a legfontosabb az igen egyedi történet.
Vannak sokkal jobb filmek, de szerintem jóval átlag feletti, láthattunk valami újat. A 10-est az elsõ nézés után adtam rá, akkor a film után hosszasan gondolkodtam, ezért hagyom is a max. pontszámot.
7/10
Bob19 2012 febr. 15. - 14:44:34 7/10
(269/456)
Egyet kell értenem Peppo 1. kommentjével (a többit nem volt kedvem elolvasni:)). Tényleg sok hülyeség van a filmben, bár nekem ennek ellenére tetszett, mert pergõs volt de eredetiben nem venném meg és a vinyóról is törölni fogom.
Nekem pl. még az sem volt világos, hogy a jövõben miért robbanómotoros autókkal közlekednek még mindig, meg hogy került az emberek karjára a számláló (azzal születnek már, vagy mi fene?) és egyáltalán miért is nem öregednek? Evolúció vagy mi? Meg mi történik akkor ha levágják a karod a számlálóval együtt.:D És nem igaz, hogy nincsenek olyan orvosok akik kitudnák szedni a cuccot a karodból.
Ezen hibák ellenére 7 pontra értékelem a filmet.
10/10
Singaporeflash 2012 febr. 15. - 10:46:20 10/10
(268/456)
Egy nagyon intelligens és üdítõen tisztánlátó allegorikus disztópia ez a film a közeljövõ (sõt: napjaink) valóságáról. Azért is néz ki benne minden úgy, mint a mi világunkban, mert valójában ez a film körülbelül most játszódik, a világ már most tényleg így mûködik. Csak épp idõ = pénz, javak stb. Tetszik ez a tiszta, éles képet adó film, leleplezi a privátbankárok által kreált hazugságot, sõt, az elit egész felfogását, ahogy elhitetik az emberekkel, hogy "semmibõl sincs elég", holott van - több ilyet. Ha arra gondolok, hogy eredetileg meg sem akartam nézni...:-)
5/10
offtopic
pinyooooo 2012 febr. 14. - 22:14:31 5/10
(267/456)
naiva (francia, latin = "született, eredeti, természetes") Ártatlan, szende. "Fiatal leánykák szerepeit alakító színésznõ. Választékos köznyelvi szó.

naivitas, atis f (latin) Naivság, ártatlanság, gyermeteg jóhiszemûség.

naivus 3 (latin) Ártatlan, balga, egyszerû, együgyû, elfogulatlan, eredeti, félrevezethetõ, gyanútlan, gyermekded, gyerekes, gyermeki, gyermekies, gyermeteg, hiszékeny, jámbor, járatlan, jóhiszemû, keresetlen, mesterkéletlen, nyíltszívû, nyitott, szende, tapasztalatlan, természetes, tudatlan.

Most akkor ki a naív? Aki elfogadja, elhiszi a filmnek, a rendezõnek, a forgatókönyvírónak a hülyeségeit, vagy aki nem? Ha egy szónak nem tudom a jelentését, akkor nem dobálózok vele több hozzászóláson át. Ezt én így gondolom. Bár az elõzõ hozzászólások alapján én naív vagyok.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:41:48 10/10
(266/456)
Ami most van annál bármi jobb lehet, én az Izlandi példára tenném a voksomat. Az helyrehozná itt a dolgokat valamennyire.
Bár amennyire el lett rontva az emberek lelke, hozzáállása talán már sosem küszöbõlhetõ ki.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:40:53
(265/456)
Engedd már meg nekem, hogy annyit írjak, amennyit akarok! Én se szólok bele, hogy te hova, mennyit írsz.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:39:38 10/10
(264/456)
Félreérted, õ csak a filmet fikázza kilóméter hosszan és párhuzamot nem vélt felfedezni.
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 14. - 14:37:53 10/10
(263/456)
Szerintem azért felesleges "regényeket" írni, hogy elmond a mai világképet. Ez egy FILM, ráadásul sci-fi, oké hogy nem tetszett, de túlbonyolítod a valóságot és a filmben játszódó fikció párhuzamát.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:36:04
(262/456)
Addig ne akarj forradalmat csinálni, amíg nem tudsz utána egy jobb lehetõséget kínálni! Ráb.sztak már néhányan a nagy forradalmi hevületre.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:29:03 10/10
(261/456)
Õsszeesküvéselmélet? Tény.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:28:19 10/10
(260/456)
Hát a próféta szóljon belõled, mert Mo-n már igencsak elkélne egy forradalom, de mi is csak nyelünk, nyelünk, ahogy a filmben van.
Jaj de érdekes nem?
Peppo 2012 febr. 14. - 14:27:56
(259/456)
Kezdhetted volna rögtön azzal, hogy fogékony vagy az összeesküvés-elméletekre. Megspórolhattad volna az idõt mindkettõnknek.
Peppo 2012 febr. 14. - 14:22:18
(258/456)
Azért ha már olyan piszkosul eredeti filmet alkot valaki, akkor talán bemutathatja az általa kitalált világ létrejöttét is. Nem is kell, hogy hosszasan részletezze, csak legalább nagyjából.

A lecsúszásról annyit, hogy mikor sokan csúsznak lefelé, akkor szoktak jönni a forradalmak.

És ezzel vissza is kanyarodtunk a vita kezdetéhez.
10/10
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 14. - 14:21:29 10/10
(257/456)
Lehetett volna 5órás is a film, hogy az ilyen sekélyes szerencsétleneknek elmagyarázzák szépen lassan, de az átlagnak van fantáziája és megmondom õszintén, talán nem is olyan sokára eljuthatunk idáig.
Te nagyon naiv vagy, ha azt hiszed bárkinek is ér valamit egy emberélet, bábuk vagyunk a gyógyszercégek és bankok sakktábláján, úgy fosztanak ki minket, ahogy akarnak, ezt is megtehetik velünk és a kutya nem emli fel a hangját. http://www.youtube.com/watch?v=1mx5IBeIDFo