Téma: Lopott idõ

7/10
King Diamond 2014 okt. 21. - 21:46:00 7/10
(396/456)
Jó sok hozzászólás van már ehhez a filmhez. Az elejétõl elkezdtem olvasgatni, de aztán pár oldal után meguntam és már csak egy-két kommentre szántam idõt. Jócskán megosztó film. Nekem alapvetõen egyetlen bajom volt vele, számomra nem volt elég pörgõs. Ezt körülbelül egy óra elteltével kezdtem érezni, és a maradék 50 perc sem pörgött fel annyira. Maga a történet nekem nagyon tetszett, a megvalósítással sincs bajom. A szereplõkkel sincs, mert Justin Timberlake egyre több jó filmben játszik/játszott, attól függetlenül, hogy a zenéjét rühellem. Amanda Seyfried szerintem nem olyan jó nõ, mint többen is emlegetik itt a hozzászólók, nekem legalábbis kevésbé jön be, Olivia Wilde sokkal gyönyörûbb, csak itt elég kevéske szerep jut neki. És hát Cillian Murphyt is mindig szeretem filmekben látni, mert többnyire neki is jó filmjei vannak. Illetve, ahogy most belegondolok, talán volt még egy bajom, nevezetesen, furcsállom, hogy bárki minden további nélkül vehetett el idõt a másiktól, csak egymáshoz kellett érinteni a kezüket. Valami kóddal le lehetett volna ezt védeni, és akkor nem is lett volna annyi gyilkolás az idõért, ha csak valamilyen saját kód ismeretében lehetett volna idõt adni. Jól megcsinálták az idõ ábrázolását is a karokon, látványos volt. A film zenéje is jó volt és a magyar szinkronnal sem volt problémám.
Egyáltalán nem szar film, egyszer nézhetõ, a történet elég érdekes.
7/10
10/10
Keló Scofield 2014 jún. 25. - 12:55:11 10/10
(395/456)
SPOILER


"hepiend" a vége, sorra rabolják ki a bankokat és adják a szegényeknek az idõt.
Egyébként valóban nem 10/10 a film, de annó elsõ látásra adtam rá ezt, fõleg a "Weis idõbank" elnevezés miatt, így kap átvitt értelmet az egész.
José Giuseppe 2014 jún. 25. - 10:55:15
(394/456)
A sok szuper profi kritika helyett valaki árulja már el, mi lett a vége, mert bealudtam rajta. De nem találtam unalmasnak vagy szarnak. Jó lesz a tartalom is. :)
4/10
-greghouse- 2014 jún. 25. - 10:14:57 4/10
(393/456)
Egyetértek.
Mint fanatikus sci-fi rajongó, nagy várakozással ültem le nézni, és baromi nagyot csalódtam.
Eltekintve az (önmagában szerintem nagyon jó) alapötlettõl, miszerint az idõ pénz és a pénz szó szerint az idõ, a film egy egészen közönséges B kategóriás krimi, némi Bonnie és Clyde utánérzéssel. Az alapötleten túl, a forgatókönyv vérszegény, a megvalósítás még annál is rosszabb, olcsó, ötlettelen. A 70-es, 80-as évekbeli autók rohangálnak, nyilván minden idióta módra van megszervezve ott, ahol szupertechnológiával tudják mérni személyenként az idõt, nyilván mindenkinek a karjára van írva a vagyona hogy lehessen tudni, kitõl kell lopni, nyilván az idõtulajdonosnak nincs módja megakadályozni a lopást, stb., stb. Egyszerûen nem tudnak mit kezdeni a jó alapötlettel.
...De még ha ezeken túl is lépünk - ami nehéz - akkor viszont ott vagyunk egy rém unalmas, üldözéses krimivel, csak dollár helyett percet mondanak. Érdektelen, unalmas, összedobott. Aki a jó sci-fit szereti és tiszteli, az már csak önvédelembõl se nézze meg.
...Hogy ezt az alapötletet miért nem adták oda egy profi csapatnak, nem tudom. Teljesen lejáratták, kár érte, remélem lesz egy remake-je, ami - borítékolom - jobb lesz, mint ez. Nem lesz nehéz túlszárnyalni. Négyes.
Erzsébet Hajnal 2014 jún. 25. - 08:14:08 Előzmény maklarigergo
(392/456)
Szerintem is igaz,a téma érdekes,a történet lapos.Mintha menet közben elfeledné a rendezõ vagy forgatókönyv író,valójában mirõl is szól a film.Utálások-a fõszereplõ apjára pl-de semmi nem derül ki róla.A rendõrnek minek az idõ,ha tovább üldözi a srácot? Viszont ha így lenne az emberiség kihalna,mert a a legügyesebb mindenkitõl ellopná az életet vagy idõt?és akkor egyedül malmozhatna a sok idejével.
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 25. - 00:03:54 10/10
(391/456)
"Javaslom alkossátok újra a minõségi film fogalmát, mert ez baromi messze áll tõle. "
Tehát akinek más a véleménye, annak már nincs ízlése? Gratulálok. ;)
Judgement 2014 jún. 24. - 23:44:59
(390/456)
Sajnálattal látom hogy milyen egyszerû némelyikõtök :/
10/10-ekkel, "zseniális" és egyéb hasonló jelzõkkel dobálóztok. A film kifejezetten lapos és steril. Egy középszar sci-fi novella bõven tartalmasabb ennél.
10/10?
Az isten áldjon meg benneteket, mit mondanátok egy igazán kiváló filmre? Egy olyanra, amit generációknak ajánlanátok mert idõtlen klasszikus (ha-ha).
Ez a film kifejezetten gyenge. Az alapötlet érdekes, de ebben ki is merül.
Nincs benne semmi amit eddig ne láthattunk volna ezerszer, de jó párszor mindenképpen, érdekesebben tálalva.
Társadalmi rétegek közötti különbségek? Ja, vannak.
Kötelezõ kemény, hajthatatlan zsaru? Honnan? Miért? A motiváció és az empátia teljes hiánya.
Mi hajtja, azon kívül hogy ezt írták a forgatókönyvben? Néhány ködös utalás a fõhõs (érzelemmentes játék) apjára. Hát köszi, de kapjátok be...
Totálisan azonosulhatatlan és irritáló figura. A karakterek mélyek akár Afrika folyamai...
A forgatókönyv silány, egy kis futkorászásban és egy elcsépelt robin hood történetben merül ki, érdektelenül tálalva.

Javaslom alkossátok újra a minõségi film fogalmát, mert ez baromi messze áll tõle.
Nem gyûlölöm a filmet, egyszerûen csak egy középszerû alkotás. Nem hatol mélyre, nem kifejezetten tartalmas, nem kavar fel, de még csak különösen izgalmasnak se nevezném.
Na ja, könnyen emészthetõ, ez volna a pozitívum? Ezt az összes silány popcornmozi magának tudhatja.
Lehet hogy egy általános iskolásnak a kedvenc filmje lesz, de jó eséllyel pár év múlva kiröhögi ha elkezd jó filmeket nézni.
7/10
offtopic
cellasto 2014 jún. 24. - 22:28:47 7/10
(389/456)
mondom,hogy nem értesz hozzá:D
egy ilyen horderejû filmet ne szarozz már le,Te!:D
athosga 2014 jún. 24. - 22:27:55
(388/456)
Akkor fos. :)
athosga 2014 jún. 24. - 22:27:05
(387/456)
Lényeg, a lényeg. Hosszú évek óta nem bántam meg ennyire, hogy megnéztem egy filmet. De tényleg!
athosga 2014 jún. 24. - 22:25:01
(386/456)
Hát pont ez az, hogy sci-fi-nek még elmenne, de pont attól lett szar, hogy aztán nagyon meg akarja mondani a nagy semmit.
7/10
offtopic
cellasto 2014 jún. 24. - 21:51:58 7/10
(385/456)
figyelj,írhatok ide egy regényt,a tény akkor is tény marad:
ez a film egy nulla :)
az"ilyen horderejû film"kijelentésedkor pedig hangosan felnevettem :D
10/10
-NOMAD- 2014 jún. 24. - 21:44:31 10/10
(384/456)
Hadd el.
Feljöttem erre az érdeminek tûnõ fórumra, de a hozzászólások 70%-a értékelhetetlen f@s. És nem azért mert esetlegesen nem egyezik a véleményemmel, mert az nem szokott érdekelni. Ami számomra fontos lenne, hogy igényes és változatos HSZ-ek szülessenek, ennek ellenére ha egy film le van fikázva, akkor az csak "ez szar" stílusban, és nem a hibáira való rávilágítással. Adott esetben a Lopott idõ ... egy ilyen horderejû film megérdemelné, hogy minimum "engem nem fogott meg" indoklást kapjon a lehúzása, mindezek ellenére csak fröcsög a mocsok sokak szájából és nem csak itt, ami õszintén ... kiábrándító., de tanulságos is. Ez a mai társadalom. Van véleménye, de felületes. A tudása is ehhez hasonló, felszínes. A szókincs és a kifejezésmód is sivár.

Az ízlés ugyan relatív, így abba belekötni balgaság. (igen, erre is van példa rengeted itt, meg a "nekem nem tetszik és ezt 5 HSZ-enként hangoztatom" mentalitásra is ami megint csak egy szánalmas dolog) Viszont érdemi pro/kontra véleményt alkotni már embert próbálóbb feladat ... fõleg, ha ehhez igényes stílus is társul. Szerintem ez lenne az alap elvárható HSZ-elési forma. Bár lehet csak én vagyok túl igényes. -.-
7/10
offtopic
cellasto 2014 jún. 24. - 21:40:58 7/10
(383/456)
te nem érted,hogy sci-fit csak sci-fi-vel lehet összehasonlítani :)
és ez sci-fi-nek is csapnivaló egy bohóccal a fõszerepben. :)
10/10
énvokaz 2014 jún. 24. - 21:32:45 10/10
(382/456)
Látom te ezt sem értetted :D, nem a mũfaj a lényeg akár a Pokémont is ide írhattam volna.
7/10
cellasto 2014 jún. 24. - 21:21:07 7/10
(381/456)
a mortal kombat nem sci-fi,hanem kaland fantasy.
ne hasonlítsd a két stílust össze,mert nem lehet :D
10/10
énvokaz 2014 jún. 24. - 21:11:19 10/10
(380/456)
Ez az egyik legjobb film amit láttam ,nem az a piff-puffos csak látványra épülõ sci-fi,ez egy tükör ennek a világnak amiben mi is élünk, hát van akinek a film értelmezése is csak sci-fi marad...az nézze a mortal kombatot.
athosga 2014 jún. 24. - 11:03:47
(379/456)
Az "átvitt értelemtõl" még lehet bohóckodás. És az is.
athosga 2014 jún. 24. - 11:00:17
(378/456)
Ritka egy fos film, egyetlen percet sem ér meg, nem hogy pénzt! Még mondanivalója sincsen, egyetlen célja, hogy egy frusztrált réteg lelkét simogassa, hogy fizessenek és megnézzék a filmet, hogy közben kedvükre hagyják magukat hergelni, szép csendben olyan gazdaggá tegyék a készítõket, mint azok, akiket annyira utálnak a filmben. Kis paradoxon, nemdebár? A világról festett képnek semmi köze a valósághoz (még huszadrendû átvitt értelemben sem), de mint mondtam, nem is ez a célja a filmnek.

SPOILER:
Az utolsó kép tökéletesen mutatja a film idiotizmusát: mindenki gazdag, senki sem dolgozik, a gyárak üresek (szó szerint)!!! Zseniális.
athosga 2014 jún. 24. - 10:47:35
(377/456)
Engem senki nem tart stresszben. Csak hogy tudd.