Téma: Lora

9/10
trillárom 2008 ápr. 02. - 16:30:14 9/10 Előzmény Brambilla
(49/129)
Én is így gondolom!
eugénia22 2008 ápr. 02. - 07:47:47
(48/129)
A Lora 4 Filmfesztiválon volt,és 1-en versenybe is került.
Brambilla 2008 márc. 21. - 22:44:29
(47/129)
Nem épp egy egetrengetõ alkotás, de számomra pozitív csalódás volt. Herenditõl egyáltalán nem ilyen filmet vártam.
A magyar filmek vagy mûvészien jók és szinte senkit sem érdekelnek vagy nagyon tömegfilmek amerikautánzással. Ez sikerült a kettõ keverékére.
Ilyen szempontból hasonlít talán a Kontrollra. De itt most tényleg nem a film teljes értékérõl beszélek, ilyen szempontból a Kontroll magasan veri a Lorát, hanem arról, hogy olyan igényesebb tömegfilm lett, amibõl sokkal több kellene a magyar filmiparnak.
9/10
trillárom 2008 márc. 21. - 14:31:11 9/10
(46/129)
Örülök,hogy nem õ játszotta végül Lorát.Egyáltalán nem illik rá a szerep!!
Anteris 2008 márc. 20. - 19:32:56 Előzmény Seemann
(45/129)
"Apropó, azt tudta, hogy eredetileg Kovács Patrícia lett volna Lora, és hogy Herendi Gábor csak a forgatás elõtt egy héttel cserélte le az amerikai színésznõre?"

gondolom csak így kapta meg valamelyik pénzügyi támogatást szerencsétlen rendezõ. Kellett bele egy bongyorka...
Anteris 2008 márc. 20. - 19:28:09
(44/129)
na ezen jót röhögtem!

"Lucia Brawley a WTC sztárja formálja meg a címszereplõ Lorát."

http://joeyszerintavilag.freeblog.hu/categories/drama/page/2/

: ))
Anteris 2008 márc. 20. - 19:19:56
(43/129)
Lucia Brawley: "A Lora elõtt csak Oliver Stone World Trade Center címû filmjében játszottam, és bár majdnem annyit dolgoztam benne, mint a Lorában, végül csak egy kis szerep maradt belõle a végsõ változatban."

én nem dicsekednék ezzel : )
Cathrien 2008 febr. 28. - 20:01:16
(42/129)
Háát.. Szerintem nagyon jó! Nekem teccik van benne valami amit elöttem mondtak, de attol függetlenül jó film!
jasna 2008 febr. 22. - 22:55:08
(41/129)
Közhelyes, felszínes sallangokkal teli mozi, helyenkét iskolai színjátszó kör színvonalán mozgó színészi teljesítmények indokolatlanul és szinte kibírhatatlanul hosszú két órában.Talán legközelebb.
9/10
trillárom 2008 jan. 11. - 18:07:02 9/10
(40/129)
Nekem a Lora az egyik kedvenc magyar filmem.Abban egyet értek az elõzõ hozzászólókkal,hogy nem tökéletes a fõszereplõk alakítása.De mégis valahogy mikor nézem a filmet a hatása alá kerülök.Van egy különös hangulata,talán a zenéje miatt.Lora szinkronhangjául Ónodi Esztert választani talán nem volt a legbölcsebb döntés,sokszor nincs összhangban a hang és a játék(arckifejezés..)
eugénia22 2007 dec. 27. - 17:05:20
(39/129)
Érdekes film,jónak mondanám.Sokat dob a színvonalon,hogy bevágások vannak a múltból benne.Az amerkai színésznõ jól játszik,de néha nem teljesen hozza jól a vaklányt.Nagy Péter és Fekete Ernõ jól hozzák a karakterüket.Az elõzetes kifejezetten jól sikerült.A forgatókönyv jól kidolgozott.Néhány jelenetet kifejezetten jól csináltak meg.Nincsenek fölösleges jelenetek benne,szerintem.Szokatlan magyar filmnek, talán épp ezért lett jó.Persze nem mondom,hogy a múlt bevágásoktól jó film lesz.10-bõl 9-et adok.A zene kifogástalan.Néhány mellékszereplõ is összehoz pár emlékezetes percet.Vannak jó poénk benne.Pl.:kávé az úrnában,lehet,hogy ilyesmin nem kéne nevetni, de vicces.Badár mint temtõõr megkell említtenem.Érdemes megnézni.
GrafUr 2007 dec. 20. - 01:17:04
(38/129)
Meglepõen jó volt ez a film! "Jobb híján" néztem meg, és olyan meglepetés volt, hogy azóta sem tudtam felkelni a székbõl... A színészi alakítás tényleg nagyon kiemelkedõ, a képek, és az egész rendezés technikai megoldásai is különlegesen jók szerintem. Teljesen át lehet szellemülni a szereplõkkel, és közben a jelen-múlt váltások nagyot csattannak (más filmekben sokszor zavaróan hat, de itt pont jókor, pont elég).
(Kettesben) Ajánlom a filmet mindenkinek, és ne hallgassatok se a plotra, se a kritikáka (már csak azért sem, mert tele van spoilerrel szerintem)
Redfield 2007 nov. 22. - 08:38:21
(37/129)
Eddig is csupa jót hallottam errõl a filmrõl, most meggyõzõdtem róla. Kicsit hosszúnak tûnt, de lehet, hogy azért mert már késõn néztem. Lényegében azonban ez egy minden szempontból színvonalas Magyar film. Humorban, romantikában és drámában is hoz egy inkább külföldi filmektõl megszokott színtet, de a legkevésbé sem majmolás, és a legkevésbé sem erõltetett. Igényesen komoly, ugyanakkor igényesen szórakoztató film is, ami elég ritka párosítás nálunk. A színészi játékok is remekek, a színpadiasság szerencsére szinte teljesen eltûnõben van. Csak remélni tudom, hogy hamarosan teljesen beállunk erre a szintre, és ez lesz az alap, mert ha ilyenre is képesek vagyunk, akkor ne folytassuk már az erõltetett amerika-utánzásokat, amik ugyanakkor kényszeresen próbálnak ellensúlyozni a Magyarság felé is.
annita 2007 júl. 10. - 10:11:09
(36/129)
Nekem tetszett a film, nem 10-bõl 10-es, de olyan jó 7,5-öt, talán 8-at adnék neki. Érdekes volt, bár néhány unalmas jelenetet sikerült belerakni, ezzel egyetértek. A zene is nagyon tetszett.
Igazából magával a reklámjával volt bajom, a plakátja valami nagy feketeség, benne ismeretlen arcok, szöveg, h csak azt látsz, amit akarsz... mondom mi van?? Szóval ezt kicsit máshog megcsinálhatták volna, figyelemfelkeltõnek figyelemfelkeltõ volt, de nem igazán tükrözte a filmet, a sztorit. Szerintem.
6/10
Semprini 2007 júl. 10. - 01:50:17 6/10
(35/129)
Mosat néztem meg DVD-n a filmet és elolvastam pár hozzászólást meg kritikát. Nos, kapott a film hideget-meleget, de alapvetõen jócskán túl van értékelve, akárcsak a Valami amerika. Tíz másik magyar filmet nem ajnároztak együttvéve annyit, mint ezeket. Vajon miért? Számomra rejtély marad, mert annyira nem volt nagy durraás egyik sem, bár ha választani kell, akkor már inkább a Lora.
Az elsõ gondolat ami sokaknak eszébe jut, nyilvánvalóan az, hogy miért külföldi a fõszereplõ? Nos, végignézve a filmet, azt kell mondjam, hogy Lucia Brawley kifejezetten jó választás volt, nem mintha nem lennének nekünk is jó színésznõink, de Brawley tényleg nagyon jól játszik, és érdekesen egzotikus vonásai kifejezetten jót tesznek a filmnek, amely - ne kerteljünk: elképesztõen lassú, fárasztó és döcögõs. Legalább húsz peccel rövidebbre kellett volna vágni, mert sok a felesleges, semmitmondó, unalmas jelenet. Az, hogy a film ide-oda ugrál az idõben, nem feltétlenül baj, de csak ettõl még nem lesz jó.
A két férfi fõszereplõ nekem egy kicsit sem volt szimpatikus, bár Nagy Péter karaktere legalább a film utolsó harmadára kapott egy-két pozitív vonást, amitõl egy fokkal elviselhetõbb lett, mint a bátyja., akinek minden egyes szavától, gesztusától hidegrázást kapok.
A szereplõk zöme teljesen ismeretlen volt számomra, viszont néhány mellékszerepben jeles karakterszínészeink is feltünedeztek: Reviczky Gábor, Lukáts Andor, Csuja Imre és Lázár Kati egyaránt jól teljesítettek, bár Reviczkyt enyhén szólva meglepõ volt annyi remek komikus alakítás után ilyen komoly szerepben viszontlátni, Badár Sándor mint temetõõr viszont hozta a szokott formáját.
Ami leginkább nem tetszett a filmben, az a rengeteg ízléstelen poénkodás a vakok rovására; nagy fekete pont jár érte a forgatókönyvírónak!...
hal 2007 márc. 27. - 21:28:37
(34/129)
Moziban láttam, ahhoz képest, hogy magyar film, meglepõen tetszett. Nem vártam ennyit tõle. Talán túl pesszimista vagyok ?!
Na de kellemes meglepetés volt.
anonymus75 2007 márc. 17. - 11:15:30
(33/129)
Érdekes alkotásnak tartom, de engem nem nyûgözött le annyira, mint azt lejjebb olvasom. Az érdekes az, hogy a sztori és az elbeszélés alapvetõen nem lenne rossz, csak mégis a finomságokat (apró részleteket) hiányolom; túlságosan elnagyoltnak érzem a sztorit, az elbeszélést... elképzeltem milyen nagyszerû film is lenne ebbõl, ha mondjuk pl. Kar Wai Wong mesélné el.
A filmben vannak persze nagyszerûen megírt és eljátszott nagyobbacska szerepek, mint pl. Lukáts Andor apaszerepe - ami szerintem nagyon jó: igazi, bár kóros jellemmel, mögöttes drámával. Nagy Péter is jó szerepet kapott, egyrészt laza, másrészt egy visszahúzódó kettõsségben leledzõ fiúét. Az õ szerepük erõs volt. Lucia Brawley talán tényleg nem volt jó választás, számomra nagyon semleges alakítást nyújtott, kb. olyannyira volt jó, mint Reviczky Gábor - csak neki éppen ennyit kellett játszania. Imigyen akár /ha nem jobban/ még Gubás Gabi is el tudta volna játszani a szerepet. Brawley számomra nem volt kellõen drámai, sem felszabadult, sem átütõ. Ám ez sem lenne baj, ha megint nem jönnének elõ a magyar film egyéb betegségei, mármint hogy nincs kellõ mennyiségû jó színész, aki meggyõzõen tud játszani, hitelesen... ezért a fontosabb mellékszerepekre már nagyon elnagyoltak; egyszerûen hideglelésem van tõlük. Hirtelen kettõt említenék: Szamosi Zsófia és Gazsó György, SZVSZ nagyon gyengék voltak, bár lehet, hogy ez inkább a forgatókönyv problémája, ilyen mondatokat, szerepeket adtak a szájukba - igaz, eltudom képzelni, hogy vannak ilyen emberek, akik imigyen beszélnek, kommunikálnak, mégis nagyon életidegennek tûnt, számomra hatalmas kontrasztot képeztek, a jobb színészi teljesítményekkel. Badár Sándor meg csak egy üde színfoltja volt a filmnek. Õ mindig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, ahogy itt is - pont azt játssza mindig, amit kell; helyzetkomikumnak nagyszerû volt.
A film fényképezése viszont tetszett, szerintem egész jó volt és a zene is illett hozzá, nem volt vele baj.
Korábban minél kevesebbet tudtam a filmrõl annál jobban tetszett (reklámok hatása)... valami hihetetlenül jó magyaros ízû romantikus drámára számítottam, de végül nem ezt kaptam. Nem értek azokkal egyet, akik azt mondják, hogy az utóbbi évek legjobb melodrámája.
Számomra továbbra is az etalon, Sas Tamás Szerelemtõl sújtva (2002) c. filmje, ami az elmúlt 15 év leges-legjobb magyar melodrámája; hihetetlenül igényes alkotás.
Azt hiszem, jó volt látni a Lorát, de alapvetõen csalódtam, de talán csak azért, mert megint túl nagy elvárásokkal néztem elébe.
frame 2007 márc. 17. - 09:54:10
(32/129)
nagyon nagyon nagyon...megragadott, felkapott és elvitt és..és.. még mindig él..igényes magyar film (ez eleve ritkaság!), jó sztori, tûrhetõ alakítások..még egy kis mûvészi munka is belefért az idõsíkok kicsapongásaival (talán pont ez tette számomra kicsit különlegessé).. a zene szintén visz mindent, méghozzá azért, mert izzig-vérig magyar és eredeti.. sajnos erõsen lecsökkentette a film presztizsét a reklámhalmaz (lehet ez az ára Mo-n, hogy igényes filmet készítsenek?? ennyire??:(), na meg a kanadai lány szinkronhangja.. nem stimmelt..zavart..pont..lora traumájának részletezése után nem tudtam továbbvarrni a szálat és magamban bfejeztem a filmet..képtelen voltam utána figyelni, egyszerûen én nem a film végén találtam megazt apontot, ahol lezártnak tekinthettem volna..ez érdekes..mai magyar filmek...aha, ide lehet sorolni..
Pódium 2007 febr. 22. - 12:50:33 Előzmény Noncsa
(31/129)
Kedves Lora rajongók!

Február 23-án pénteken, 19 órától Herendi Gábor rendezõ és Csáki Judit beszélgetnek a Lora címû film kapcsán. Mindenkit sok szeretettel várunk, az Alexandra Könyvesház Pódiumán!(V. Nyugati tér 7.)
Alexandra Pódium
Noncsa 2007 febr. 10. - 10:16:57
(30/129)
Végre egy igazán remek film! nagyon tetszett ahogy a jelen eseményeibõl mindig visszaugrottak a múltba, megmagyarázva a mostani történéseket, és egyben bemutatva az egész sztorit.a színészek tényleg jók voltak, bár azt nem értem hogyhogy nem találtak egy magyar színésznõt fõszereplõnek, mert ez a szinkron dolog nagyon bántotta a fülemet az elején...
igaz h. hasonló történetet már lehetett korábban is látni vagy olvasni külföldrõl, de azt hiszem nagyon jól meg lett csinálva a film, végre nem volt mû-szerû az egész, mint a mostani felkapott magyar alkotásokban, ahol mindig van egy gazdag réteg pesten és az õ hányattatott sorsukat kell figyelnünk. Nagy Péter tényleg NAGY választás volt! a zenei hátterek is jól alátámasztották a hangulatot
Mindenki menjen a moziba be!