Téma: Lora

9/10
trillárom 2009 ápr. 11. - 18:50:44 9/10 Előzmény mulao
(69/129)
Huh, szeretem az Állítsátok meg Terézanyut, Csinibabát, Indul a bakterházat, Csak szexet..most hirtelen ezek jutottak eszembe. Neked?
9/10
trillárom 2009 ápr. 11. - 18:49:35 9/10 Előzmény trillárom
(68/129)
Hopp, elrontottam vasárnap este lesz.
mulao 2009 ápr. 11. - 06:56:32 Előzmény trillárom
(67/129)
Nekem megvan DVD-n, nem nézem meg.:) A zenével és hangulattal egyetértek.És mi a másik kedvenc magyar filmed?
9/10
trillárom 2009 ápr. 10. - 17:42:25 9/10
(66/129)
Egyik kedvenc magyar filmem. Valami megfogott benne, ebben a zenéje is közrejátszott. Ajánlom mindenkinek nézze ma meg!
mulao 2009 márc. 26. - 00:57:00
(65/129)
Elõször is, helyesen, színésztehetégei közé.:)
Aztán még, ezt tenném hozzá:

Lehet,hogy az alapsztori sablonos,de mégis egy nem hagyományos filmet hoztak ki belõle.Magyar filmhez képest egész jó a mozielõzetes.Egy-két jelent szerintem kifejezetten, jól volt kitalálva,megcsinálva.Én a reklámokat most elég bújtatottnak mondanám.Talán egy 10 perccel lehette volna rövidebb a film.Ónodi hangja viszont valahogy illik Luciához.És egész jó eladást találtak ki a filmhez, "csak azt látsz amit akarsz", ilyesmire gondolok.Most már ennyi,remélem.
mulao 2009 márc. 26. - 00:20:56
(64/129)
Ez egy érdekes és nagyon jó film.Herendi ezzel mutatott valamit.Talán még, erre a filmre is lehetne mondani,hogy az egyik legjobb mostani,utóbbi évek magyar filmje.
A színészek nagyon jók,és valóban végre újarccok.Nagy Péter szerintem nagyon jól játszik.És tudni illik,hogy a filmben nyújtott alakítsáért megválasztották Európa 10 vagy 20 legígéretesebb fiatal színésztehetségének.
Õket is kiemelném: Lázár Kati,Fekete Ernõ,Lukáts Andor talán ennyi,de mindenki jó a filmben.A zene is jó.
Én úgy gondoltam régebben,hogy amcsi színésznõ,nem kell a filmbe,mert rengeteg fiatal itthoni színésznõ eltudta volna játszani,de aztán rájöttem,hogy a film hangulatához jól jön.Lucia B. szerintem jól játszik,bár néha szerintem bakisra sikerûlt a vakság.Egy vak, nem tudja,hogy hova nyúljon,ha kiakar venni valamit, valaki kezébõl.
És Ónodi Eszter se veszi sokszor a fáradtságot,hogy arcmimikához beszéljen.
Azt talán azért csináták,hogy legyenek múltból bevágások,hogy minnél különlegesebb legyen a film,bár más értelme is van.Szóval nem lesz jobb film tõle,de azért valamire jó.Talán 2006 környékén, nem volt gyakori az ilyen film,azért is csinálták.
Van néhány poén is a filmben,ami jó.És sajnos szerintem a vakokon való viccelõdés a valóságban is megtörténik,azt nem nevezném hibának.
Most nagyon más nem jut az eszembe.Ha eszembe jut,megfogom írni.Szerintem megéri megnézni a filmet,mert más, mint a "többi magyar film".Ez talán még "magyar film utálóknak" is való.2006-ban mindenképp, azt hiszem legalábbis,hogy egy jó és újszerû magyar filmnek számított.
8/10
beo71 2008 nov. 10. - 13:03:56 8/10
(63/129)
Egy gyönyörû lány,akibe két testvér (is) beleszeret-teljes joggal-megkapó hangulat,jó rendezés,nagyszerû film.8/10.Lehet a tizenévesek megköveznek,de kimondom ez egy jóval sikerültebb alkotása Herendinek,mint a Valami Amerika 7/10,csak ezt nem kapta fel annyira a média.L O R A.Négy betû,körülötte hatalmas csend,mégis nagyszabású film,ha rátalálsz,nem fogsz csalódni benne.
Vikke 2008 aug. 02. - 15:02:06
(62/129)
Bevallom õszintén, meglepõdtem és kellemesen csalódtam. Úgy látszik a magyarok normális filmet is tudnak csinálni. A történet megálja a helyét a színészek pedig nem agyonsztárolt tehetségtelen nullák. Több ilyet szeretnék!
10/10
kamus 2008 júl. 28. - 23:23:06 10/10
(61/129)
Én nem tudom ki milyen magyar filmekben gondolkodott,de sztem ez magasan kiemelkedik!Tökéletesen vegyíti a drámát a humorral.A képi megjelenítés kiváló,a flashback technika is nagyon bejött.Ha mindig csak az alapsztorit nézzük,akkor majdnem minden filmre rá lehetne akasztani a gagyi jelzõt.Nem ez a lényeg,hanem h hogy van megcsinálva.Sztem zseniális.
marie1 2008 júl. 28. - 16:00:21
(60/129)
Csak véletlenül sikerült megnéznem a filmet az HBO-n,és vegyes érzelmeket táplálok iránta. Részint úgy gondolom,hétköznapi csemegének elmegy,másrészrõl az alapsztorit sablonosnak érzem,a szereplõválasztást kissé illuzórikusnak, vagyis itt - ott hiteltelennek.Egyetértek azon hozzászólókkal, akik nem értik, miért kellett külföldi fõszereplõ a filmbe, mikor valóban tele vagyunk ismert és totál ismeretlen esetleg tehetségesebb színésznõkkel, akik feltehetõleg vidéken "vannak eltemetve".:-)Persze, ha jobban megfigyelem a fõszereplõ nõt,akkor egybõl megvilágosodnak a dolgok...Na,nem a színészi alakítására gondolok...
A film pörgése, fényképezése alapvetõen lekötött, s bár még sosem pontoztam, azért egy kellemes 7-est adnék most rá. :-)
oldindianboy 2008 júl. 21. - 16:51:32
(59/129)
Egyértelmûen ez Herendi Gábor legjobb filmje!
És attól tartok, hogy ez is marad...:(
Redfield 2008 júl. 21. - 16:42:22 Előzmény Semprini
(58/129)
Én sem emlékszem gusztustalan poénkodásra a vakok rovására. A film megérteni és megkedvelni segít õket, nem abban, hogy hülyét csináljunk belõlük. Ez a film nem akar túl amcsis lenni, mint a legtöbb "eredeti ötletû" magyar közönségfilm. Van saját stílusa, ami tökéletesen megfeleltethetõ hazánkra is, és jól ki van keverve a dráma a humorral és a romantikával is. Aki szerint meg kifejezetten csaj-film, az hülye.
mosusz 2008 júl. 21. - 16:06:52 Előzmény Semprini
(57/129)
Szia!
Hidd el,nem volt egy ízléstelen poénkodás sem a vakok rovására a filmben. Közöttük dolgozom nap,mint nap. Jó tanácsokat,ötleteket kaptak a "szakértõktõl".
mosusz 2008 júl. 21. - 16:03:50
(56/129)
Nekem is nagyon bejött ez a film. A jelen és múltbéli jelenetek értelmezése csak a második megnézésre sikerült. Elsõre zavaros volt. Én a "vakos" téma miatt voltam rá kíváncsi. A poénok sztem egyáltalán nem voltak bántóak rájuk nézve. Sõt a legtöbb dolog stimmelt! Viszont az elején az a pados jelenet... egy vak nem talál meg így egy padot, már bocsi. A zene is nagyon csúcs. Az Öcsi szerepét játsazó srác jó volt,nekem a bátyus karaktere nem jött be. Estleg a Csányi jobb lett volna. A fõszereplõ lányzó viszont nagyon magával ragadó volt. Hát ennyi!
lorenzodarkside 2008 júl. 18. - 10:14:58
(55/129)
ez lemaradt: nyilván magyarázatok akarnak lenni a múltbéli jelenetek a jelenbeli utalásokra, csak van, amikor nem függ össze azzal, ami éppen az elsõdleges szálon fut és ez összezavarhatja a nézõt :) Persze lehet, hogy csak én látom így.

Ami még külön elgondolkodtat, amikor egy magyar filmben csak a fõszereplõ az egyetlen külföldi :)
lorenzodarkside 2008 júl. 18. - 09:59:47
(54/129)
Nagyon jó a film,
csak elképesztõen sok az idõbeli ide-oda ugrálás.
(a múltbeli ugrálások sem idõrendben vannak)

Vagy túl sok acidot/alkoholt fogyasztott a vágó és/vagy a rendezõ, vagy túl mûvészkedõ akar lenni.

Néha az az érzésem volt, hogy mire levágnád, hogy kb hol vagyunk idõben, addigra "lemaradsz" az éppen nézett jelenetrõl:)
Zsebibaba2008 2008 júl. 09. - 20:38:56
(53/129)
Nagyonjó ez a film :) és nekem bejött:) és vagy 3-szor megnéztem:)
Zsebibaba2008 2008 júl. 09. - 20:38:31
(52/129)
Nagyonjó ez a film :) és nekem bejött:) és vagy 3-szor megnéztem:)
eugénia22 2008 ápr. 18. - 14:48:52
(51/129)
Most,hogy láttam a Könnyek völgye címû filmet,arra kellett rájönnöm,hogy a Lorában van némi koppintás.Nade,nem a sztori,hanem a mondanivaló.Ilyet se pipáltam még... A Könnyek völgye,jobb,de a Lora is jó film.De az üzenet,gyakorlatilag ugyan az...
waterdrag 2008 ápr. 02. - 16:59:30
(50/129)
2szr láttam moziba a filmet,szintn kllmes csalódás,nem vagyok oda herendi filmjeiérrt,de ez ott volt.és nagy pétert szeretném több filmben látni:)