Tomika944 2013 ápr. 08. - 08:42:01
(4340/4640)
Nos, látom hogy sokan nem értenek dolgokat. Fõleg azt, hogy hogy lehet ott Christian Shephard a hajón, vagy az Orchideán miért mondja Locke-nak, hogy üdvözlöm a fiam. Nos, úgy hogy az nem a füst. Mármint akkor. Emlékeztek, amikor Locke a kunyhóban találkozik vele? Mikor ott van Claire is? Akkor Jacob nemezise. Miért mondaná hogy forgassa el a szigetet? Miért nem megy el már akkor? Miért nem próbálja már akkor megölni Jacob-ot? Nem hiszem, hogy akkor Füst lenne, ugyanis nem tudja hol a kunyhó, mert az mindig mozog, és még hamuval is körbe van kerítve, azon meg nem tud átmenni.

Persze vannak bakik a sorozatban, és vannak hibái viszont ha megnézed az összes részt akkor nem fogod azt gondolni, hogy kusza. Én az utolsó évad alternatív világát nem értettem, mivel ott olyan dolgok voltak, amik nem történtek meg pl: Jacknak van fia stb. De az utolsó részben megértettem mindent. Igazából az elsõ három évad 10/10, az a negyedik a vége miatt 9/10. Az ötödik évad megint tökéletes és lényegében a hatodik a "leggyengébb" (már ha lehet ilyet mondani). De a finálé ott is visz mindent, mert nekem az is tetszett.

Ha van még valami ami nem egyértelmû akkor kérdezhettek.

Baki: Amikor Locke elmegy a Többiekkel, és hátra hagyják Jack-éket, meg Juliet-et. Mi értelme volt annak, hogy ki mentek a dzsungelbe összebilincselve? Annak tudatában, hogy Juliet-nél ott volt a bilincs kulcsa semmi értelme nem volt... Õket is elaltathatták volna és kész.
10/10
sawyerx 2013 jan. 31. - 17:06:22 10/10 Előzmény Meklód fia
(4339/4640)
Ebben egyet is értek veled meg nem is: abban igazad van, hogy a 4. évadtól, már rögtön az elsõ résznél, a telefonhívás és a parti leszámolás után megváltozik az egész, talán a legjobb szó rá, hogy nem "karakterközpontú" lesz az egész, hanem inkább a történetvezetésre összepontosít, a szereplõk a háttérben maradnak, a kidolgozásuk lelankad és felpörögnek az események. Ellenben az elsõ 3 évaddal, ahol többnyire minden részben volt egy szereplõ, õket mutatták be és szerettették meg a nézõkkel, néha volt 1-1 gebasz, de azt szépen lassan és kidolgozottan vezették le (ugye az elsõ 3 évad úgy 80-90 napot ölel fel a szigeten). És tényleg egészen más volt, a 4.-5.-6. évadban hiába játszódik rengeteg minden a szigeten, mégis az az érzés van bennem, ez már nem ugyanaz a hely, mintha a képi világa is teljesen más volna az egésznek, és kicsit már csökkent a rendezõi teljesítmény is, sokszor a háttérszereplõk vagy statiszták nagyon irritálóak, illetve néha már nem fog meg annyira az évad, hogy annyira érdekeljen a következõ rész. emlékszem, a 2. évadot kik*rt izgalommal néztem végig és vártam a következõ részt, míg például a 6. évadnál néha csak az hajtott, hogy minél hamarabb meg tudjam a csavart, sok volt benn az üresjárat. ha olyan szinten kezdték volna az elsõ évadot, mint ahogy az utolsókat, szerintem nem lett volna az évtized egyik sorozata.

A Jacob-Füsti dologról asszem majd még lesz véleményem, de most a 6. évad nézése közben azon pörög az agyam, hogy mikor és hogyan jelent meg a füsti, szerintem a hajón mégiscsak õ lehetett Michael halála elõtt, mert nem csak kúszva-mászva tud közlekedni, hanem egy pillanat alatt el is tud tûnni és megjelenni, mint ahogy az utolsó évadban sokszor teszi.
Meklód fia 2013 jan. 30. - 18:39:05 Előzmény Guru26
(4338/4640)
a vége? már a 4. évadtól kesze-kusza volt. Onnantól kezdve értékelhetetlen az egész. Mintha a stábot lecserélték volna közben vagy nem tudom.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 27. - 20:55:42 10/10
(4337/4640)
Ezért mondtam, hogy a "Prison Break" után a legjobb sorozat, ott nincs (ennyi) hiba.:)
Nagyon összetett, tényleg kérdések százai merülnek fel, ezért (is) jó.

Az egyetlen bajom, hogy a fõ producer J.J. Abrams magáról nevezte el a sorozat "megváltóját".
batagy 2013 jan. 27. - 18:27:28
(4336/4640)
"szivárog" füst, ez jó... LOL :)
10/10
sawyerx 2013 jan. 27. - 17:13:10 10/10
(4335/4640)
az, hogy kik voltak a Többiek, nézõpont kérdése. Rousseau az elsõ évadban a suttogásokhoz és a hangtalanul osonókat hívta így, de késõbb már Richardékra vonatkozik a név, akik védik a szigetet és nem a szellemekre.

de ez tényleg logikátlan, hogy a füst milyen formákat tudott magára ölteni. már azon is gondolkodok, hogy váltogatta a kinézetét -bár akkor nem értem, miért ragadt meg a 6. évadban Locke-nál-, mert tényleg volt õ Jacob tesója, Christian, Yemi és Locke is. ugye van a sorozatnak mobilepizód-sorozata, abban mielõtt Jack felébredne az 1x01-ben, az apja, vagyis a füst jelenik meg mellette és küldi oda Vincent kutyát, de ebben sincs logika, hogy rögtön a zuhanás után fel tudta venni az öreg alakját, a koporsóból meg eltapsolta a testet, soha meg se találták. az 5. évadban meg felveszi Locke alakját, de a testhez nem nyúl? de ugye Locke-kal az elsõ évad elején találkozott és "levakuzta", akár késõbb Ekot vagy az összebilincselt Kate-Juliet párost. ja meg Locke alakját szerintem sokkal az Ajira zuhanása elõtt felvehette, mert Claire amikor Jinnel van abban a kis viskóban, úgy mutatja be füstit, mint "õ a barátom", vagyis Claire már sokkal korábban is látta ebben az alakjában.

Michael halálakor meg szerintem maga Christian szelleme jelent meg, én nem tudom elképzelni, hogy "szivárog" a füst, a vízen akkor sem tudna úgy átkelni.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 26. - 13:34:53 10/10
(4334/4640)
Sehonnan. Jack volt talán az egyetlen aki egyszerûen hitt benne, és tudta hogy Locke rakta oda a bombát.
Egyszer már Richárdal eljátszották a "Fekete Sziklában", amikor öngyilkos akart lenni az örökifjú, akkor sem égett végig a kanóc.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 26. - 00:01:04 10/10
(4333/4640)
Igen így van.
A 6. évadban derül ki, hogy a jelölteket nem pusztíthatja el, ezért terelte õket Locke a tengeralattjáróba. Ha nem nyúltak volna a bombához, nem robbant volna, de Sawyer nem bírta:-), na õ is nagy kedvenc.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 25. - 21:43:02 10/10
(4332/4640)
Igen, az volt a "kisJacob", de a 6. évadban amikor mutatják az ikrek felcseperedését, akkor is ugyanaz a színész játssza a kölyök Jacobot.
A suttogások érthetõek, de az már nem, amikor a hajón lévõ bomba felrobbanása elõtt közvetlenül megjelenik Christian és ezt mondja: "Most már elmehet Michael". Talán az egyetlen magyarázata az lehet, hogy a szigetet körülvevõ hatáskörig tud terjedni a füst. Arra a hatáskörre gondolok, amikor az 5. évadban Faraday és a többiek csónakban jó pár mérföldre voltak a szigettõl, mégis utaztak az idõben a többiekkel együtt.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 25. - 19:18:48 10/10
(4331/4640)
Ezeken már én is agyaltam, mert nincs értelme: Az 1. évadban C. Shepard alakjában segít vizet találni, aztán késõbb megöli pld. Mr. Eko-t.
Vagy amikor a kunyhóban szintén Christian képében kérdezi tõle Lock, hogy maga Jacob? A válasz: ,,Nem, de beszélhetek a nevében'' Szóval segít a túlélõknek.
Alex szerepében teljesen világos, amikor Ben-nek mondja a barlangban, hogy ,,kövesd Locke utasításait'', mivel ezek után már csak Locke alakját veszi fel.
És nekem õ volt a fõ kedvencem végig, nagyon jó színész, az elején mint hívõ ember és jólelkû, a 6-ban pedig jól hozta (az érdekes módon), akkor már csak gonosz füstöst.
Még annyi, hogy Yemi alakját is felöltötte egyszer (Eko öccse).
10/10
sawyerx 2013 jan. 25. - 17:58:21 10/10
(4330/4640)
jééé, na erre nem is gondoltam, hogy Jacob fivére volt az, akinek elõször fel tudta venni az alakját, pedig aztán ez a legésszerûbb. én mindig azon voltam, hogy egyesült vele.
de azt magyarázzátok meg nekem, Jack apja, Christian többször megjelent a zuhanás után, a 6. évadban kiderül, a vízkeresésnél, a kunyhóban és Claire eltûnésekor 100% a füst volt az, de mi a helyzet a többivel?

- a hajón hogyan tudott megjelenni Michaelnek a robbanás elõtt? logikátlan, hogy átsuhanna minden feltûnés nélkül a Kahanára.
- az Orchideán nem hinném, hogy a füst mondta Locke-nak a kerék elforgatása elõtt, hogy "üdvözlöm a fiam", miért tette volna? illetve az idõben honnan tudta, hogy ott lesz lenn Locke a még meg sem épült kútban, és honnan tudta, mikor kell a lábon lõtt Locke-hoz odaküldeni Richardot?
- amikor Sun és Frank áthajóznak a fõ szigetre, és "Christian" megmutatja nekik, hogy a társaik a 70-es években ragadtak, ki lehetett az? Ben ugyanis a másik szigeten volt a füstivel. késõbb ugye már logikus, hogy a templomnál a füst vette vagy játszotta le Alex alakját, de az is pontosan mi volt?
Crush 2013 jan. 25. - 15:14:09
(4329/4640)
Eladò Lost poszter gyüjtemèny. Ha valakit erdekel: justolder@freemail.hu
boom47 2013 jan. 25. - 14:04:23
(4328/4640)
A Füst Jacob fivére, aki egyszer beleesett a mágikus üstbe.
Célja elhagyni a Szigetet és annak õrült vallásos szektáját.
10/10
sawyerx 2013 jan. 25. - 08:19:28 10/10
(4327/4640)
azt is az évad végén elmondták: a sok kipuffogógáz és szmog a szigeten gyûlik össze, és abból alakult ki az a "lény". de csak azokat öli, akik szennyezik a levegõt : )
10/10
sawyerx 2013 jan. 24. - 20:56:06 10/10
(4326/4640)
én pedig még mindig azon a véleményen vagyok, hogy Jacob valamiféle sors-féleség szerepét töltötte be, aki úgy intézte a dolgokat, hogy a jelöltek a gépen utazzanak.
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 24. - 19:07:45 10/10
(4325/4640)
Ezt a kérdést már írtam itt: Miért kerültek a jelöltek a szigetre? Mert Desmond nem nyomta meg a gombot így lezuhant a gép, vagy mert Jacob kiválasztottjai voltak és õ "hozta" õket???
10/10
sawyerx 2013 jan. 24. - 16:58:16 10/10
(4324/4640)
na most tartok megint a 6. évad elején, majd gyûjtök pár kérdést, amire érdekelne mi a véleményetek, addig is feldobná a fórumot :D
10/10
Keló Scofield 2013 jan. 19. - 19:40:16 10/10
(4323/4640)
Egyértelmûen jobb eredeti nyelven minden film, nem éppen a "Lost", pld. "Becstelen Brigantyk", ahol angol, német, francia, olasz van, ott is hatásosabb, ha úgy nézi az ember.
OFF: "Prison Break" a kedvenc sorozatom, elõször szinkronosan néztem, utána felirattal (kellett, mert annyira nem tudok jól angolul), nagyobbat üt, de ez az én véleményem.
A "Lost" a legösszetettebb sorozat, néha elgondolkodom, hogy rakták össze, nem kevés munka.
hgabez 2013 jan. 17. - 10:29:45 Előzmény sawyerx
(4322/4640)
Köszi, de sajnos nincs nekik belõle és úgy látom jelenleg kb. beszerezhetetlen. Nekem viszonylag sos-ben kellett volna, de úgy látom ez nem fog menni. Így marad, hogy elõrendelem, és amikor jön, akkor jön. :) De azért köszi még egyszer!
10/10
sawyerx 2013 jan. 16. - 20:47:46 10/10
(4321/4640)
parancsolj, én is innen rendeltem meg a 6. évadot: http://www.xpress.hu/xp/prod.asp?PID=13315&VID=066-811670354-95619632609206938