Téma: Love Story

dunekatalon 2011 febr. 06. - 12:55:18 Előzmény velorexescsavo
(27/87)
Ezért: szegény embert a rák is húzza....
velorexescsavo 2011 febr. 05. - 21:52:57 Előzmény matuschkapista
(26/87)
A másik tanulság: a rák egy igen veszedelmes és rosszindulatú állat.
kalacs18 2011 febr. 05. - 21:43:13 Előzmény klumpa2010
(25/87)
holnap :)
matuschkapista 2010 júl. 07. - 09:18:19
(24/87)
A filmnek egyetlen tanulsága van: Szegény embert ág is húzza
dodo412 2010 júl. 06. - 23:58:41
(23/87)
bocsi, a hozzászólásom néhol SPOILERT tartalmaz, bár alig többet, mint a könyv elsõ fél oldala.
dodo412 2010 júl. 06. - 23:52:26 Előzmény Anteris
(22/87)
***SPOILER PÓTOLVA***

Szerintem ez nem arról a szerelemrõl szól, amire te gondolsz. Ez így idiótán hangzik, tudom, de a szerelem elvont fogalom, és még most sincs definíciója. Ha az õ kapcsolatukban nem is volt lángolás, ahogy te is mondtad, de õszintén, szívbõl, mélyen szerették, tisztelték és elfogadták egymást olyannak, amilyenek. Jennyt én egyáltalán nem látom üresnek. Egészen emberire sikerült megalkotni (bár lehet, hogy csak az én képzelõerõm segített hozzá, hogy komplett személyiséget kreáltam neki elõbb a könyv olvasásakor, majd a film nézésekor).
Ehhez a fogadásos sztorihoz, amit pedig még elõrébb olvastam, csak annyit szeretnék hozzáfûzni, hogy van benne valami. Vegyük csak az elejérõl: gazdag, sportoló "elit" és a szegény, okos lány összejön; a fiú kamaszosan lázad az apja ellen, aki ki is tagadja; gürcölnek mindketten, hogy elérjék a jobb életet, és ez sikerül is; kiderül, hogy a lány halálos beteg... De nekem mégis az tetszett az egészben, hogy lehetséges. Egyik 'klisé' sem kap nagyobb szerepet, mint a többi, nincsenek eltúlzott reakciók, mindenki emberien reagál, és egyik sem folyik le sem a képernyõrõl, sem a könyv lapjairól. A könyvben, mintha egy emlékezést olvasnánk. Oliver próbálja megfogalmazni a történetüket, mivel nem képes magát az érzést szavakba önteni. És az egészben ott van az a nyers humor, ami rásegített, hogy végigolvassam a könyvet (tudom, nem nagy szám, nem valami ezeroldalas dolog, de nem olvasok végig rövid könyvet sem, ha nem tetszik).
Mondjuk lehet, hogy az is hozzátesz a dologhoz, hogy úgy vettem kézbe a könyvet, hogy ez klasszikus, tehát nem a saját szememmel néztem, hanem úgy, mintha még nem láttam volna ezer filmet az ilyen gazdag-szegény szerelemrõl, vagy a rákos a szerelmem témáról (utóbbiban mindenkinek ajánlom a Keith címû filmet, igazán jól meg lett csinálva a kamasz szereplõk ellenére is).
10/10
klumpa2010 2010 júl. 05. - 20:46:08 10/10 Előzmény Resistance15
(21/87)
mikor lesz ujraaaaaaaa?????????
Resistance15 2010 máj. 26. - 18:39:37
(20/87)
Megindító film!
Nekem nagyon tetszett vagy százszor megnéztem.
emmusgirl 2010 febr. 26. - 19:39:59
(19/87)
Meghatóan szép film, akárcsak a Szerelmünk lapjai c. történetnél, ezen is bõgtem(legalábbis a végén).Anno Ryan O'Neal és Ali MacGray-nek is köszönhetõ volt a film sikere,csodálatosak voltak.Igazi filmklasszikus csemege.
10/10
offtopic
fredi60 2010 febr. 19. - 09:57:25 10/10
(18/87)
Húú, de komoly valaki egy fél mondat miatt. :DDD
OLvasd el a film ismertetõjét.
Ide másolom, a te kedvedért "spoilerrel". Így jó lesz? ;)

***SPOILER***
Oliver Barrett gazdag családból származó egyetemista. Szeretné a saját útját járni, és bebizonyítani, hogy nincs szüksége apja segítségére az életben. Mindezt tetézi, hogy beleszeret a szegény családból való Jennybe. A két fiatal, dacolva a köztük lévõ társadalmi különbséggel és a szülõk ellenkezésével, összeköti az életét. Együtt élnek, a boldogságuk felhõtlen. Vagy mégsem? Amikor Jenny beteg lesz, még semmi rosszra nem gondolnak. Ám kiderül, hogy a baj súlyosabb, mint hitték. Jenny ugyanis halálos beteg, csupán hónapjai vannak hátra.
***SPOILER VÉGE***
3/10
Selena 2010 febr. 19. - 09:43:29 3/10 Előzmény B.Csabi
(17/87)
Máskor használd: SPOILER!!!!!!!!!
kicsybaby 2010 febr. 03. - 22:44:22 Előzmény Anteris
(16/87)
A film tényleg sokak számára nem lehet értetõ...
Pedig igenis van tartalma, és szerintem nagyon jó film. Csak kevesen képesek átérezni.
Viszont az biztos, hogy könyvben 1000x jobb...de hát ez mindig így van:)
És az a felejthetetlen idézet....
10/10
fredi60 2010 jan. 20. - 13:54:47 10/10
(15/87)
Meghalt Erich Segal, a Love Story írója kedden. Az író szívinfarktus következtében vesztette életét egy londoni házban - jelentette be lánya, Francesca. A férfi 25 éve szenvedett Parkinson-kórban - írta a New York Times.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20100120-meghalt-erich-segal-a-love-story-iroja.html
Sorozatfüggõ 2009 aug. 30. - 14:23:23
(14/87)
Nem véletlen, hogy a sok jelölgetés ellenére "csak" a zene kapott Oscart.
Anteris 2009 aug. 30. - 13:05:29
(13/87)
régi adósságomat törlesztettem tegnap azzal, hogy megnéztem azt a régi filmet de meg is lett a büntetésem, egy illúzióval kevesebb maradt. Mindig úgy tekintettem erre a filmre - bár mint írtam még soha nem láttam - mint a szerelmesfilmek etalonjára de sajnos elég nagy csalódás volt, nyomasztóan üres a film. Valami nagy-nagy lángolásra vártam, egy örült szerelemre, lilaködös elborulásra, senki nem számít csak mi-re de semmi ilyen nem volt. Kaptunk egy átlagszerelmet, örökkön cuvakodó párt, száraz, érzelemmentes dialógusokat, indulatos hülye palit, egy nem túl mélyenérzõ, vélhetõleg szûzjegyü csajt és mindez kiegészítve egy rohadt zavaró légürés térrel, összesen talán 2(!) perc összidõtartamú háttérzenével. Az már csak hab a tortán, hogy gyakorlatilag belõhetetlen az idõ múlása, sosem tudni, hogy most akkor órák, napok vagy már esetleg évek is elteltek a történések között. Az, hogy a film majd teljes folyamán végig tél volt, gondolom célzatos volt a drámaiságot erõsítendõ de azért elég uncsi volt egy idõ után, fõleg hogy nem fönt északon játszodott a történet. Mondjuk hõseinket ez a tény különösebben nem zavarta, mert télen is nyitott sportautóval kocsikáztak. A magyar szinkron sajnos elég igénytelen fos lett, a párbeszédek helyszíntõl függetlenül egy bili mélyérõl szállnak felénk és emellé még minden háttérzaj is ki lett végezve, úgy hogy csodálatosra sikeredett az összkép. Hát, csalódás volt, a vége sem az lett amit gondoltam, semmi világvége hangulat vagy drámai önfeladás, csak egy kis szimpla beletörõdés az elmúlásba semmi több. Nem volt ez akkora szerelem.
B.Csabi 2009 júl. 03. - 17:17:34 Előzmény adri911
(12/87)
adri911!

Nem érzed úgy, hogy egyedül vagy ezzel a nevetséges véleménnyel?
Milyen lény az akit egy ilyen sztori nem indít meg?

Ahogy elõttem már említették, ALAPMÛ!
És persze a 70-es évek feelingje is magáért beszél. Imádom az ilyen filmeket, mert ezekben még benne volt az, amit filmnek hívunk.

Nem úgy mint mint a mai szarságokban, ahol csak boák, pitonok, cunami, bolygóhalál, meg armageddon, meg ilyen képtelen összehajígált fikciók vannak!

Ez a történet kedves adri911 magáról az emberrõl szól. Arról az emberrõl, akinek vannak érzései, tud szeretni, és ezért hajlandó szembeszállni a saját osztályával. Még akkor is, amikor már a lány halálos beteg.

De ha te az ilyen emberbutító eksönfilmekre buksz, ahol több a pusztítás mint az építés, akkor hajrá!
adri911 2009 jan. 15. - 19:09:23 Előzmény Caline
(11/87)
tök ratyi film 1/10 teljes mértékben
fürmender 2008 okt. 28. - 14:34:35
(10/87)
A derék Segal bácsi, aki ez idõ szerint már a hetvenes éveit tapossa, a görög és latin irodalom professzoraként volt ismert - többek között a Harvardon a Yale -en - a Love Story megírásának idején. A szakmai felkészültsége tehát, nem vitásan megvolt egy ilyen kaliberû regény megírásához, amit - a fáma szerint - fogadásból írt, bizonyítván, hogy egy sikerkönyv bármikor megírható bevált klisékbõl. A próba fényesen bevált, olyannyira, hogy a regény folytatását is elkövette "Oliver's Story" címmel.A filmesek is azonnal ráharaptak a történetre, így Segal prof gazdagabb lett jóegynéhány dollárral, a könyv olvasói és a film nézõ pedig egy emlékezetes történettel.
10/10
direne 2008 okt. 22. - 15:09:26 10/10
(9/87)
Bizony, alapmû! Telitalálat szereplõkkel!10/10!
8/10
Lizzyke 2008 okt. 17. - 19:15:33 8/10 Előzmény beatrix555
(8/87)
Igazi 70-es évek mozi!! A ruhák, a hajviselet bennem nosztalgia érzetet ébresztettek! Bár a téma örök!! Nekem tetszett!!!