mbalint86 2010 jún. 20. - 20:23:29
(16/156)
Az a baj, hogy azt se tudják egyesek, hogy mirõl beszélnek. Függõséget okoz az LSD? Nem okoz. De ha nekem nem hisztek, akkor a hivatalos statisztikákat, beszámolókat nézzétek meg.
A kérdés egyébként tényleg irreveláns. Az LSD-t pont egy orvos fedezte fel (igaz, véletlenül) és sokáig gyógyszertárban lehetett kapni. Hogy miért tiltották mégis be? Nézzetek utána.
Én nem mondom, hogy jó, csak az objektív tényeket fogadják el egyesek, akik a "drog" szó puszta hallatán félelemben rezdülnek össze és maguk alá csinált emberi roncsokat látnak maguk elõtt. Igen, van olyan is, úgy hívják, hogy alkohol, szerves oldószerek, crack, heroin vagy például az amfetaminszármazékok is okozhatnak függõséget. Továbbmegyek, lehet, hogy van LSD függõ is (pl.: ezerbõl 3 ember). Sõt, a gyógyszertári szerek túlnyomó többsége is drog. Tegyünk már különbséget drog és drog között.
Nincs szó semmiféle világmegváltásról se. Egy érdekes tapasztalat, ennyi. Ez lehet rossz élmény is, de annál tanulságosabb, de szinte mindenki beszámol valamilyen szintû pozitív változásról.
Én nem azt mondom, hogy jó, csak aki nem kompetens a témában, az a butaságait inkább tartsa meg saját magának, mert rendkívül bosszantóak a tudatlanságból eredõ ferdítések, összemosások. Köszi.

Akinek meg az életkorral van valami problémája, az nyugodtan nézzen utána néhány idõsebb, elismert ember véleményének, AKI KIPRÓBÁLTA, hogy mi a véleménye róla
sofi 72 2010 jún. 20. - 20:15:19
(15/156)
A kérdéseidre válaszolva: igen, igen, igen....ja, és még azt is és azt is, és aha ühüm, bizony bizony, SÕT!! Vagy volt több kérdés is??? Bocs....talán majd máskor:)))

Hajrá!!!



Váljék egészségedre (szerintem Neked csak jót tehet, bármi amit magadba gyömöszölsz, leöntesz a torkodon, bevénázod, be-leszippantod, vagy mit tudom én..:)))))!!!

Ja, és ne haragudj, ha az elevenedbe tapintottam:DDD!!!

Csak így tovább!!!!
lebow 2010 jún. 20. - 20:15:06
(14/156)
azt se feledjétek, hogy a legnagyobb arányban használt legális drogok a GYÓGYSZEREK!!!!
Lili02 2010 jún. 20. - 19:57:18
(13/156)
anyám itt mennyi korlátolt arc van hihetetlen te komolyan az AIDS hez hasonlítod az LSD-t????te bakker tanultál történelmet?? ember szted hányan haltak már bele LSD be??? :D amúgy meg kérdezd meg az orvost pl arról is hogy a sok fájdalom csillapítóak meg gyógyszernek amit erre arra beszedsz milyen káros hatásai vannak!!!egyik legális a másik nem ennyi az egész...piát pl kapsz a boltban pedig többen haltak már meg benne mint az LSD be vagy a hasonló dolgokba...Amúgy erre nem is lehet a szó szoros értelmében rászokni...de nem baj remélem ez a film majd kicsit nevel rajtatok!!( elnézést attól akinek ez nem szól!!)
ghg 2010 jún. 20. - 19:30:52
(12/156)
Értem.
sofi 72 2010 jún. 20. - 19:19:36
(11/156)
Nem csak az LSD-re gondoltam. Össz-globál mindenre, mert ha csak egyrõl beszélsz, akkor jön a következõ féle...érted??:))))"Hogy, ja, akkor az xy az nem gááááz"!!!???

Hülyeség a részemrõl, valószínû, hogy nem ez a megfelelõ fórum, ahol népnevelést kéne tartanom!!:))

Csak felment a pumpa.....
ghg 2010 jún. 20. - 19:14:48
(10/156)
Igazad van. De az LSD-t inkább csak azért szokták kipróbálni (a kis hülye gyerekek) hogy nézzük meg milyen nagy legények vagyunk és nem azért hogy emlékeket felidézzünk.
sofi 72 2010 jún. 20. - 19:08:58
(9/156)
Baromság, baromság, baromság!!!!!

Ilyen kérdést nem is szabadna feltenni semmilyen fórumon, csak ismertetni, tájékoztatni, stb...!! Ez megint egy néphülyitõ provokálás....

Az Én kérdésem: az AIDS áldás, vagy átok???? Ezt is meglehetne vitatni, mert kb. ugyanaz. Öngyilkossági kísérlet!!!

Aki használta bármelyiket, annak úgy kell. Aki meg nem, az NE próbáljon ki semmit!! Nem elég az utánaolvasás, és nem elég a gyagya "álmegnemértett" haverokkal a világmegváltásról papolni. Aki drogot akar használni, menjen orvoshoz, és Õt kérdezze. De gondolom, ezt senki nem vállalja be!!!??:))))

Annyira nem "tökös" gyerek senki sem!!!:))

A drogokról annyit, hogy FÜGGÕSÉGET okoz. (gondolom ezt mindenki tudja!!??) A legtöbbje már az elsõ használat után!!! Ha meg elsõre nem is, a következménynélküliség újabb használatra csábít, és megindul a lavina. Tessék tájékozódni!!!!

Aki emlékeket akar idézni, az beszélgessen a szüleivel és nézzen régi családi fényképeket!!

Ja, és ezeket az oldalakat nem kis létszámban kiskorúak is olvassák, bár a kommentek alapján nem vagyok biztos benne, hogy csak az a kiskorú, aki még nem töltötte be a 18-at!!!!

Még valami: mielõtt valaki belevágna a nagy KALANDBA, javaslom bármelyik kórház (ahol van) addiktológiai osztályát meglátogatni, és megnézni az elvonón taknyukban-nyálukban és saját vizeletükben, fekáliájukban fetrengõ zombikat. Asszem jó útravaló mindenkinek!!

Jó utazást...!
ghg 2010 jún. 20. - 18:46:19
(8/156)
Komolyan ettél LSD-t? Te vmilyen drogos vagy?
DeathShiva 2010 jún. 20. - 17:32:05
(7/156)
nos a filmre én is nagyon kíváncsi vagyok
már csak mert végre tudományosan is vizsgálják az lsd-t és nem csak a party-facek véleménye ad valamit a lattba h én megettem és szar kész lettem
engem nagyon érdekel a film mondanivalója , hiszen nekem is volt szerencsém az lsd hatásait megtapasztalnom. õszintén megmondva én is elõször a party miatt ettem meg de teljesen más hatást váltott ki bennem mint amit hittem volna. am aki az igazi hatására kíváncsi emberi szemszögbõl nem pedig az állam illegális szempotjából annak ajánlom a pszihonauták címû magyar filmet.
10/10
morden2 2010 jún. 20. - 17:14:51 10/10
(6/156)
Lehet hogy 25 éves, amúgy nem értek egyet veled, igen is sok-sok dolgot "elfelejthet" az ember gyeremekkorából ami kihatással van az életére, amit elõhozhatnak ilyen erõs szerek és átélhet "aha" élményeket aminek hatására megváltozhat az eddi életeis.
vitkovits 2010 jún. 20. - 13:09:42
(5/156)
Szót' má' valaki az ORTT-nek, hogy vasárnap este ez az állítólagos ismeretterjesztõ csatorna fõmûsoridõben az LSD-t népszerûsíti? Mer' eeesõre eeeveszik ám a zipar-, akarom mondani frekvenciaengedélyét, oszt' jónapot!
(Nem annak, aki szóóót...)
xshampster 2010 jún. 20. - 10:18:53 Előzmény ghg
(4/156)
ha átok lenne, nem használnák annyian
ghg 2010 jún. 20. - 09:17:27
(3/156)
Meg kéne errõl kérdezni egy dealert, mert õ biztos tudná. Mondjuk nem muszáj egy dealert kérdezni inkább azt aki (volt olyan h*lye hogy) kipróbálja a cuccot.
ghg 2010 jún. 20. - 09:12:56
(2/156)
Sztem mind a kettõ.
mbalint86 2010 jún. 20. - 00:37:24
(1/156)
Semmiféleképpen nem átok, akkor inkább áldás. De ahogy a mondás tartja "Az LSD sem nem jegy a nirvánába, sem pedig gyógyszer az emberiség összes problémájának megoldására"
Tény, hogy nem okoz széleskörû társadalmi problémát, fizikailag nem káros stb, a médiában az egyik legritkábban szereplõ szer. A negatív városi legendák azokból a szituációkból erednek, amikor felelõtlen emberek megfelelõ felkészültség nélkül (vagy éppen tudtokon kívül) elsõre fogyasztják és megijednek, "ráparáznak", mivel az is tény, h elég erõs "pszichotikus" szer, pláne fokozódik a bad trip, ha ilyen esetben ráhívják a mentõket, rendõröket stb. Elsõ próbálkozásnál mindenféleképpen legyen egy tapasztalt utazó a társaságban.
Megfelelõ rákészüléssel (nyugodt lelki állapot, kellemes-biztonságos környezetben, jó társasággal) viszont az egyik legnagyszerûbb élménye lehet az embernek.
Sokaknak segít feltárni belsõ világukat, rég elfeledett dolgokat vagy berögzült félelmeket legyõzni. Elõhozza azt, ami legbelül rejtõzik. Megvilágosít számtalan dolgokban a világgal és az életünkkel kapcsolatban.
Az LSD nem játék, nem partydrog, nem ettõl fogja jól érzi jól magát az ember. Egy útmutató. Nem lehet huzamosabb ideig használni, egy-egy jó trip után az embernek elmegy a kedve tõle hosszú idõre, ha nem örökre, viszont az általa feltárt végtelen igazságok elkísérnek minket életünk végéig :)
Én nem ajánlom, de senkit nem is beszélek le róla, mindenesetre használat elõtt alaposan érdemes utánaolvasni! (pl.: Az eksztázis politikája, LSD - A bajkeverõ csodagyerekem)