Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 27. - 20:50:58 Előzmény malvinkicska
(914/2794)
Szia!
Örülök, hogy egyetértünk!
Lucecitát sajnos - most még - könnyű megfélemlíteni!
A sorozat előrehaladtával aztán ez is megváltozik, de addig még sok víz lefolyik kedvenc folyómon, a Tiszán.
Annak is örülök, hogy mint vallásos ember, helyteleníted Emilio viselkedését!
Neki is látnia kellene, hogy pap ide, eskü oda, van egy határ, amit Sátánka már rég átlépett!
Pokollá teszi mind Gustavo, mind a környezete életét, s azzal aligha lehet őt "megmenteni", hogy továbbra is teljesítik minden szeszélyét!
Már eddig is az volt a baj, hogy lesték minden kívánságát, a hisztériájával mindent elért, amit akart.
Emilio nem látja be, hogy ez a nő menthetetlen!
Ha a lelke megmentésére céloz, az is lehetetlen, mert ami nincs, azt nem lehet megmenteni!

Nem értek egyet azzal, hogy gyenge lenne a sorozat!
Aki ezt a véleményt megfogalmazta, az nem találkozott még igazán gyenge szappanoperával!

A történet - bár néhol sablonos - mégis eltér a megszokottól, a színészi játék is elfogadható, mellette szép környezetben játszódik, s nem utolsósorban kosztümös! (Bár, ez talán csak számomra jelent pozitívumot, mások nem biztos, hogy szeretik!)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szóval, azt csiripelik a verebek, hogy új sorozat indul a TV2 csatornán!
Az első reakcióm az volt: "Már megint egy újabb?"
Nem vesztegetik az idejüket! :-)
malvinkicska 2019 febr. 27. - 09:43:15 Előzmény molyhostölgy
(913/2794)
Köszönöm a kedvességed de én nem szoktam más nyelven nézni, még akkor sem ha ismerős a téma , mint ez , mert a párbeszéd nagyon fontos üsse kő ez kimaradt.
malvinkicska 2019 febr. 27. - 09:40:52 Előzmény napraforgó
(912/2794)
OFF
Mexikói Telenovella 2017-es Gyártó Televisa
Szereplők Esmerelda Pimentál -Fabiola José Ron- Ramón., ezek a főszereplők ennyit tudtam meg róla.
napraforgó 2019 febr. 27. - 09:19:17 Előzmény molyhostölgy
(911/2794)
Kedves tőled, mi is észrevettük. A lengyel, vagy spanyol nézés helyett nem írnád le, hogy abban a részben mi történt?
molyhostölgy 2019 febr. 27. - 09:13:56 Előzmény malvinkicska
(910/2794)
A 43. rész teljesen kimaradt, nem tudni miért. A sorozatrészek el lettek számozva. A kimaradt részt a Polska tv-n lehet megnézni. Csak az érti, aki tud lengyelül, vagy spanyolul. Aki nem, az legalább látás szintjén követheti a az eseményeket.
Az elérhetőség: https://www.youtube.com/watch?v=G2B7_Ra4-X0
napraforgó 2019 febr. 27. - 08:23:22 Előzmény malvinkicska
(909/2794)
OFF
Mit hallottál erről az új sorozatról?
Én valamikor rég láttam a Vad angyalt - ez még egy kedvesebb, helyesebb sorozat volt, legalábbis az első fele. A vicces az volt benne, hogy Milagros, a cselédlány mennyire hülyítette a gazda fiát. A fiú el akarta őt csábítani, de a lány mindig túljárt az eszén. Pedig ő is szerelmes lett a fiúba...Sok egyéb vicces jelenet is volt benne, de azért ez is olyan egyszer nézhetős.
A Yagot is láttam, de az szerintem egy nagyon felejthető valami volt. Nem kell most nézni.
Ez az új is csak akkor érdekel, ha a történet is új és élvezhető, nem valami ezerszer látott remake-je.
malvinkicska 2019 febr. 27. - 07:41:33 Előzmény napraforgó
(908/2794)
Szia
Azt reklámozzák indul egy új sorozat a tv2-ön Szerelmem Ramón címmel Március 12-én, nem olvastad, ez talán nem régi új sorozat, mivel az ezer éves sorozatokat ismétlik a Vad angyal,meg Yago, egyiket sem láttam, de valahogy nem is szeretném ami lejön mikor ajánlják.
A Te összefoglalód is elég tartalmas, csak olvasnom kell.
napraforgó 2019 febr. 27. - 06:55:59
(907/2794)
A cselédek szépen rendbetették a vendégszobát Lucecita számára, ahová Dona Maria bevezeti a lányt és elmondja neki, mostantól minden máshogy lesz. Neki is lesznek szép ruhái, ékszerei, stb. De Luci nem érzi jól magát ebben a szobában. Pláne, amikor Angelina belöki az ajtót és bekerekezik. Megvádolja Lucecitát, hogy képmutató, csak a pénzre hajt, ráadásul a férjét is el akarja venni tőle. A belépő nagymama előtt játsza a szerető nővért és a naiv öregasszony örül a két kisunokájának. Sajnos Lucecita nem nem vág vissza, azt sem árulja el, hogy Angyalka mennyire álszent vele szemben.
Miguelnek kétségei vannak az örökség felől, Graciela azt szeretné, ha Angelina nagyobb részt kapna, de Miguel azt szeretné, ha mindkét lánya egyenlően részesülne. Gustavo véleményét is kikéri, aki Alvarohoz hasonlóan Miguelre hagyja a döntést. Na de a végrendelet megfogalmazásánál Alvaroval együtt a jegyzőnek olyan végrendeletet diktálnak, ami Luceciának ugyanannyi vagyont juttat, mint Angelinának. Alvaro még hálás is Gustavonak, hisz ő tudja, hogy Angelina nem Miguel lánya, így ő elvileg semmire sem lenne jogosult.
Szerencsére Miguel állapota, miután ezt a súlyos terhet le tudta tenni magáról, rohamosan javul.
Sergio szégyenli magát, mert rosszat gondolt Miguelről, most megint Martinnal osztja meg gondolatait. A hülye Martin azt hiszi, hogy a státus változás nem érint Sergióék szerelmét. És Sergio nemigen árulja el, hogy Lucecia sohasem kecsegtette őt, csak a vagyon miatti kétségeit ecseteli. Ez Martin szerint nem lehet akadály, ő most is úgy beszél Luciról, mintha Sergio menyasszonya lenne.
Gustavo habozik, hogy bekopogjon-e Lucecita szobájába, amikor Mirta rápirít. Gustavo megfenyegeti, hogy ne merjen Lucecita ellen ármánykodni. De Mirta nem fél, nyeregben érzi magát, őt védi az Angyalkáról tudott titok.
Lucecita hasznossá akarja tenni magát a konyhában, így ő csinál frisen facsart narancslét az apjának. Eközben elszédül, amivel megiejszti Fefát és Modestát. Szerintük túl keveset eszik meg az idegeit is megviselték a közelmúlt történései. Na de a szappanoperák szabályai ... no majd úgyis megtudjuk.
Graciela kénytelen eltűrni, hogy Luci narancslét hoz az apjának, de a pillantása... ha ölni lehetne vele... Megérkezik az orvos és bizakódóan nyilatkozik, van remény Miguel felépülésére.
Gustavo a bátyjához megy, Emilio nagyon meglepődik az új híreken. Ő sok mindent tud, Tudja Angelina hazugságát a bénulásáról. Tudja Gustavo szerelmét Lucecita iránt, tud az együtt töltött délutánjukról is, mégis a házassági szentségről papol neki, nem szegheti meg az Isten színe előtt tett esküjét. Fura dolgokat is mond, Gustavo az egyetlen, aki megmentheti egy keserű és gonosz lelket is -utal Angelinára. Gustavo nem is érti, mit akar ezzel, de biztosítja, hogy mindenben segít majd Angelinának a gyógyulásában.
Az orvos diagnózisa után Miguel örül hogy élvezheti a lánya közelségét. Lucecita viszont a távozásáról beszél neki.
malvinkicska 2019 febr. 27. - 06:49:30 Előzmény Csalarozsika
(906/2794)
Szia .
A leírásod olyan kimerítő mindenre kiterjedő nem nagyon van mit írni róla, mivel azt látom Lucinak nem kellene magát hagyni Sátánkának, mert az még a hajába is ragadt, jó hogy bement a mama, valóban igazi szappan opera, szinte mindenki tud mindent és még sem szólnak, ez élteti a következő részeket. Luci rosszul lett, akkor lesz még had el had , ha kiderül terhes. Gustavo az a jó továbbra is válni akar a Sátántól, nem csodálom, Emilioval nem értek egyet valás ide vagy oda , nem köteles szenvedni valaki egy életen át egy ilyen Sátán fajzat mellet, se gyerek se szerelem , így nem lehet élni, mi célja is van, akkor az embernek. Kerestem a 43-as részt de nincs fent , egy valaki azt írta azt nem teszi fel, mert azt írták nagyon gyenge a sorozat , szerintem nem , ez még aránylag, jó történek benne dolgok jók és rosszak egyaránt.
Csalarozsika 2019 febr. 27. - 02:38:07
(905/2794)
Sátánka igen hamar kimutatja a foga fehérjét a "testvérével" szemben.
Az előző részben Mirtát bántalmazta, most Lucecita a "soros"!
Előtte persze hisztériázik egy sort, és szemrehányások özönét zúdítja a Lucecitára.
Megvádolja, hogy csakis az apja vagyona érdekli, ezenkívül el akarja venni a férjét is!
Nagy hibának tartom, hogy Lucecita meghunyászkodott előtte!
Inkább viszonoznia kellett volna a "kedvességet", keményen visszavágni, de miheztartás végett két egyformát is adhatott volna neki.
Ehelyett úgy viselkedett, akár egy riadt nyuszi, s ezzel csak növelte Sátánka önbizalmát, hogy a végén még tettlegességhez is mert folyamodni, beleragadván a hajába!
Meg kell tanulnia kiállnia önmagáért, mert ha így viselkedik, könyörtelenül eltapossák!
A saját kárán kell ezt megtanulnia, s később öntudatossá válik, most viszont még szótlanul tűri Sátánka hepciáskodását!
Sőt! Még azt is bevallja, amit Sátánka csak sejtett, de biztosan nem tudhatott, hogy Gustavo és közötte történt valami!
Ez pláne nagy hiba volt, szemrebbenés nélkül le kellett volna tagadnia, mert ezzel is csak lovat adott a fúriává vált Sátánka alá...

...Aki a "nagymama" bejövetele nyomán hirtelen átváltozott "Angyalkává", s Lucecita még "júdáscsókot" is kapott tőle!
Csak Dona Maria lehet olyan jóhiszemű, hogy elhitte Sátánka színjátékát!

Továbbra is az a véleményem, hogy Lucecita nagyon bután viselkedik, egyáltalán nem fogadta meg Sergio tanácsát!
Rögtön az elején kijelenti, hogy nem akar a számára kicsinosított szobába költözni.
Az is igaz, hogy a két, jobban mondva Mirtával kiegészülve - három hárpia mindent megtesz, hogy megkeserítse az életét!
Legfőbb céljuk, hogy elüldözzék!
Nem szabadna engednie, hogy elérjék a céljukat!
A nagymamája és az apja is mellette állnak, ebből kellene erőt merítenie!

Miguelnek szerencsére sikerült rendeznie a végrendelet dolgát!
Előtte próbált ugyan tanácsot kérni Alvarotól és Gustavotól is, milyen arányban ossza meg az örökséget, de mindketten rábízták a döntést.
Gustavo némi jó hírrel is szolgált számára, mondván, hogy még megvan az egyik birtoka, azaz nem veszett el a teljes vagyona!

Miguelt - bár anyagilag biztosította Lucecita jövőjét, mégis aggasztja Lucecita sorsa!
Gustavót arra kéri, hogy Sátánkát próbálja meggyőzni arról, hogy fogadja el a "testvérét"!
Ennek persze nincs realitása!
Gracielát arra próbálja rávenni, hogy Lucecita a házban maradhasson azután is, hogy ő meghalt, hisz a "pénz nem minden", "családra lenne szüksége"!
Annak az esélye, hogy Graciela hirtelen jobb belátásra tér, a nullával egyenlő!

Gustavo eltökélt a válást illetően, bár Alvaro ismét próbálja erről lebeszélni!
Sátánka "egyetlen vétke" szerinte az, hogy túlzottan szereti a férjét!
Ez viccnek is rossz, de a legszomorúbb, hogy komolyan is gondolta!
Ez az őrült némber nem képes szeretni senkit, a vétkeit pedig napestig lehetne sorolni, az apja ezzel tökéletesen tisztában van!

Emilio is döbbenten értesül a legújabb fejleményekről!
Ő is pontosan tudja, hogy ez azt jelenti, hogy Lucecita Miguel egyetlen lánya, azt viszont nem sejti, hogy ezzel Gustavo is tisztában van!
Hiába, ez az igazi szappanopera!
Itt mindenki tud "valamit", de senki sem mond semmit!
Na igen, ha kiderülne az igazság, akkor vége lenne a történetnek! :-)

Emilio továbbra is ellenzi Gustavo válási szándékát, mivel a házassága "Isten színe előtt köttetett!"
Micsoda képmutatás! Tisztában van Sátánka minden aljasságával, mégis azon munkálkodik, hogy hozzá láncolja, és ezzel boldogtalanná tegye a testvérét!
Véleményem szerint Emilio tévesen gondolja, hogy Sátánkát "meg lehet menteni" azzal, ha Gustavo mellette marad!
Ez a aljas, szívtelen teremtés már teljességgel menthetetlen!
Az, hogy megmarad a "kedvenc játéka", a mániájának tárgya, egyáltalán nem "menti meg", sőt!
Sürgősen kezelésre szorulna, mert beteg az elméje!
Olyan dolgokat épeszű ember nem tesz, amiket ő megenged magának!
Gustavo szerelmét nem tudja kierőszakolni, s ennek folytán lassan teljesen elborul az elméje.
Épp ezért nem ér semmit, hogy Gustavo mellette marad, ha nem tudja szeretni!
Azt viszont már a férje is sejti, hogy a "betegségét" meg lehetne gyógyítani!
Ennek érdekében kész mindent megtenni, de többet Sátánka aligha várhat tőle!

Miguel állapotában jelentős javulás áll be - Lucecita legnagyobb örömére!
Rögtön közli is apjával a szándékát, hogy hamarosan elmegy a házból!
Miguel viszont ellenzi a tervet, maga mellett akarja tudni a lányát!

Lucecita rosszulléte...Erről elég csak annyit, hogy szappanoperát nézünk, úgyhogy...Újabb bonyodalom a láthatáron!

Sergio eközben kesereg, hisz tudja, nagy valószínűséggel elveszítette Lucecitát!
Ugyanakkor mélységesen szégyelli magát, hogy alaptalanul gyanúsította Miguelt.
Martin ugyan biztatni próbálja, szokás szerint összevissza fecseg, a hálóját pedig kivetette Fefára! :-)

Mirta továbbra is kedvére cukkolja Sátánkát, s a mérgezett nyilakból ezúttal Gustavo is részesül!
Félreérthetetlen célzásokat tesz Lucecitára vonatkozóan, felemlegeti a csábítási kísérletét...
Ez a nő is egyre közönségesebben viselkedik, s ez sajnos még csak a kezdet...!
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 19:24:31 Előzmény malvinkicska
(904/2794)
Köszönöm a megerősítést!
Ha már itt tartunk: Én ezt nagyon jó megoldásnak tartom, mármint, hogy a görög katolikusoknál nincs papi nőtlenség!
A legtöbb ismerős görög katolikus pap igen körültekintően választott feleséget, aki igazi társa a szolgálatban.
Általában példás családi életet élnek, és a legtöbbjüknek szép, nagy családja van!
(Persze, kivétel is akad, ami erősíti a szabályt.)
Ezért is lepődtem meg, amikor válásról beszéltél.
Komoly okok játszhattak közre, mert a lelkész többé nem nősülhet meg.
Amint mondtam, nagyon jó megoldásnak tartom, hogy a görög katolikus papok számára engedélyezett a nősülés!
Szerintem a cölibátus már idejétmúlt, s itt lenne az idő, hogy változtassanak rajta, s a római katolikus papok számára is lehetőség nyíljon a nősülésre! (Azaz: Tehessék meg, amennyiben ezt akarják!)
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 19:17:30 Előzmény napraforgó
(903/2794)
Graciela arról beszél a tegnapi részben, hogy őrült volt és kétségbeesett, s az "első jöttment férfi karjába vetette magát".
Így igaz, Alvaro sajnos még most is szereti, pedig már rég rá kellett volna jönnie, miféle nő Graciela! (Elvileg rá is jött, mégsem tud "kiszeretni" belőle.)
Őt is folyton megalázza, pedig nem szolgál rá, mert híven megőrizte a titkot!

Talán, ha Sátánka nem születik meg, másképp alakultak volna a dolgok!
Sajnos Miguel és Graciela házassága után Alvaro továbbra is a közelben maradt, kitéve a kísértésnek.
Pedig mennie kellett volna, jó messzire, de a jelek szerint nem volt rá képes, hogy továbblépjen, utána pedig esélye se maradt erre - Sátánka miatt!
Elvileg joggal reménykedhetett, hogy Miguel és Graciela házassága végképp zátonyra fut, de ez végül nem következett be! (Jobban mondva: Nem váltak el, mert ezt aligha lehet eszményi házasságnak nevezni!)
malvinkicska 2019 febr. 26. - 15:44:56 Előzmény Csalarozsika
(902/2794)
Jól tudod valóban így van, a másik addig nem szentelik áldozó pappá amíg nem nősül meg, csak akkor, előbb diakónus utána pár hónappal később szentelik fel. A Rómaiaknál a nőtlenség.
napraforgó 2019 febr. 26. - 15:30:30 Előzmény Csalarozsika
(901/2794)
Nem is tudom, hogy Graciela minek nevezte a félrelépését, talán tévedésnek, amit csalódottságában követett el, de Alvaro még most is azt mondja, hogy nem az volt, mi szerettük egymást. Ez a szerencsétlen ember még most is szereti ezt a gőgös, nagyravágyó asszonyt, még az össze hibái ellenére is.
Nem tudom, hogy képes lett volna elfelejteni őt és továbblépni, ha Graciela nem esik teherbe tőle. de így felelősséget érzett a tőle született gyermek iránt és képtelen volt továbblépni, új életet kezdeni mással. Talán eleinte még reménykedett abban is, hogy visszakaphatja a nőt, a gyerekkel együtt. Erre ma már nincs esély, de már annyira hozzájuk nőtt, szinte beépült a családjukba.
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 14:55:25 Előzmény malvinkicska
(900/2794)
Hajdan teljesen más világ volt, ezt a mostanit aligha lehet összehasonlítani vele!
Lucecita valóban áldozatot akar hozni, s ezt komolyan is gondolja, holott Sátánka mindezt egyáltalán nem érdemli meg!
Tőleg pláne nem, de egyébként sem!

Sajnos igaz, hogy manapság már a papok is elválnak, bár eddig én ezt főleg református papoknál tapasztaltam.
A görögkatolikus pap válása számomra azért is megdöbbentő, mert tudomásom szerint ez azt jelenti, hogy többé nem nősülhet újra!
Jól tudom, hogy a görögkatolikus papok nősülhetnek ugyan, de csak egyszer - felszentelésük előtt.
Ez még mai napig is így van, vagy azóta változott valami ezen a téren (is)?
malvinkicska 2019 febr. 26. - 14:39:30 Előzmény Csalarozsika
(899/2794)
Tudod mit nem régen még katolikus pap is elvált, és kész, igaz olyan ritka mint a fehér holló, de a mai világban minden megtörténik. a történet ugye nem most játszódik akkor még nem voltak olyan öntudatosak a fiatalok, mert valóban azt mondták Isten előtt fogadtad jóban rosszban, és be is tartották, de ez egy kígyó nő ezzel élni , bűn, nézni meg penitencia ima sem kell hozzá, aki ezeket tűri.
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 14:38:17 Előzmény napraforgó
(898/2794)
Nevetséges, amikor Graciela arra hivatkozik, hogy ha kiderül az igazság Lucecitáról, akkor ő és a lánya köznevetség tárgyai lesznek!
Vajon ahhoz mit szól majd az "előkelő társaság", ha fény derül a házasságtörésére és Sátánka "kakukkfióka" voltára? (Vagy írjak inkább "fattyút"?)
Abban az időben - bár nem értek egyet ezzel, de - a házasságtörő asszonyok jóval szigorúbb elbírálás alá estek, mint a férfiak!
Utóbbiaknak inkább "elnézték", de az asszonyok számára nemigen volt pardon ezen a téren!
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 14:32:10 Előzmény malvinkicska
(897/2794)
Szia!
Hidd el, azért a vallásos neveltetés, amiben felnőtt, nem utolsó szempont.
Többek között bűntudata van, ami miatt nem tudott ellenállni a kísértésnek.
Úgy érzi, vétkezett, s emiatt sem képes megbocsátani magának.
Én is írtam a "betegségről", illetve Gustavo nős voltáról, ezek miatt pláne mardossa a bűntudat!
De: Ahogyan azt korábban is többször taglaltuk, a szívnek nem lehet parancsolni!
malvinkicska 2019 febr. 26. - 14:14:04 Előzmény Csalarozsika
(896/2794)
Szerintem Luci nem a vallás vezérli hanem naiv azt hiszi neki nincs joga szeretni Gustavot , mert az nős és van egy beteg felesége, de ahogy olvastam az előzetest gondolom fordulni fog a kocka. Várom Sátánka reakcióit és a Gracieláét is, amikor oda ér a történet.
Csalarozsika 2019 febr. 26. - 14:07:48 Előzmény napraforgó
(895/2794)
Szia!
Lucecita önként vállalt "mártíromsága" klasszikus szappanoperai fordulat.
Egyértelmű, hogy a vallási okok is szerepet játszanak ebben, ahogyan a többi hasonló történetben is kb. erre hivatkozik a hősnő!
Általában mindegyikük mélyen vallásos, a szeretett férfi pedig többnyire nős ember.
Itt még a "betegséggel" és a "testvér" - szállal is megbonyolították a történetet, ezek szintén felbukkannak más telenovellákban is!