Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 febr. 22. - 15:36:36 Előzmény miértis
(854/2794)
Szia!

Örülök, hogy megosztottad velünk a gondolataidat! :-)
Nekem feltűnt a tegezés - magázás váltakozása, s ezt nemcsak Sátánkánál figyeltem meg, hanem Miguel és Modesta esetében is.
Miguel ugyanis hol tegezi, hol magázza Modestát!

Az általad említett másik baki is rögtön megütötte a fülemet, de ez aligha a készítők, annál inkább a szinkronrendező "sara"!

Egyetértek Veled abban, hogy Gustavo semmiért nem hibáztatható!
Sátánka - leánykori nevén Angyalka - nem volt képes elviselni a gondolatot, hogy a férje elhagyja.
Valóban életszerűtlen, hogy valaki szántszándékkal kényszerítse magát tolószékbe - pusztán egy szeszély kedvéért, hisz Gustavo aligha jelent többet a számára.
Azaz: Életszerűtlen lenne...amennyiben normális, ép lelkületű emberről van szó, de Sátánkának beteg az elméje, ez teljesen nyilvánvaló!
Így már más színezetet kap ez a dolog (is!)
Ha nem veszítette volna el teljesen a józan eszét, ő is belátná, hogy felesleges egy olyan embert magához láncolnia, aki nem szereti, s minden erejével arra törekedve, hogy új életet kezdjen!
Megtehetné, mert tényleg szép és fiatal, s biztosan akadna számára megfelelő kérő.

Na igen, a szappanoperák tulajdonsága, hogy általában húzzák - nyújtják a történetet - sokszor feleslegesen.
Szerintem ennél a sorozatnál is túl sok a több, mint 170 epizód, a kevesebb több lett volna.
Egyéb sem lesz, mint bonyodalom! :-)

Emilio viselkedését miben találod furcsának?
Csak azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, más hogyan ítéli meg egy katolikus pap viselkedését!
(Református lévén attól tartok, nem tudok eléggé objektív lenni, ha ez a téma kerül szóba.)

Kérlek, írj máskor is! :-)
napraforgó 2019 febr. 22. - 12:17:04 Előzmény miértis
(853/2794)
Itt nem tűnt fel a tegezés- magázás váltakozása. Majd megfigyelem.
Bezzeg a koreai sorozatokban, ott a királyt hol tegezik, hol magázzák, hol pedig többes szám második személyben szólítják meg. Az vicces.

A szappanoperákban a sok drámai fordulat oldására valóban mindig van egy-két vicces szereplő.
Itt a néger testvérpár és a kis kínai szolgáltatják a humort. Enélkül nagyon fárasztó lenne állandóan Angyalka hisztijét, vagy Lucecita és Gustavo szenvedését, kínlódását nézni.
miértis 2019 febr. 22. - 11:10:30
(852/2794)
Kedves Mindenki, hát nem egyszerű itt hozzászólni, ez a harmadik kísérletem, ha mégis megjelenne az előző kettő, elnézést kérek.
Megpróbálom összefoglalni, mit is írtam idáig.
Véletlen, hogy rátaláltam erre a fórumra, mint ahogy az is véletlen, hogy belenéztem ebbe a filmsorozatba. Megfogott a múlt századi történet, bár azért némi furcsaságot véltem felfedezni benne. Láttam, hogy több mint 20 éve készült, ez is sokat elárul, mint ahogy az is, hogy nyilván az íróknak, forgatókönyv-íróknak az volt a céljuk, hogy minél tovább szórakoztassák a nézőket. Talán ezért van az, hogy amikor a dráma közepén vagyunk, előbukkan egy-két szinte már komikus jelenet a cselédek közül - ezzel mintha azt akarnák sugallni, hogy szeretet és törődés, élcelődés és viccelődés csak ott fordulhat elő. Nem tudom észrevettétek-e, hogy az általatok csak Sátánkának hívott főszereplő - persze a név egyáltalán nem véletlen - hol tegezi, hol magázza a szüleit. Az is feltűnt az egyik epizódban, hogy az édesapja sógorának említi a vejét, majd később már vejnek hívja... Nyilvánvaló, hogy Gustavo egyáltalán nem hibás semmiért, hiszen az eddigiekből kiderült, hogy amikor anno a birtokon azt mondta őszintén a feleségének, hogy el akar válni, az direkt rendezte meg a lóval történő balesetet, - kockára téve ezzel esetlegesen az életét - de azért valljuk be, elég életszerűtlen, hogy egy ilyen szép, fiatal lány úgy csináljon, mintha béna lenne és fekszik egész nap az ágyában, ahelyett, hogy élné az életét. Dehát nyilván így írták meg a forgatókönyvet, mint ahogy ha most Gustavo azt mondaná, hogy kész, vége, elválok és elvenné szerelmét, vége lenne a sorozatnak.. Belenéztem a továbbiakba - mindenki megteheti, akit érdekel, mert fenn vannak a részek a youtubon igaz, nem magyarul - és láttam, lesz itt még bonyodalom bőven. Ami engem igazán érdekel, az emberi viselkedések, pld. ahogy a tegnapi részben Lucecita varrás közben megérzi, hogy áll valaki az ajtóban - ...Az egyik képen, ahol a filmet reklámozták, ott van Lucecita és Sergio, aláírás: a szerelmespár... persze az is lehet, hogy csak én tévesztettem össze Gustavoval, mert nekem úgy tűnik, nagyon hasonlít a két szereplő egymásra, telán ez sem véletlen. Ami még fura: a testvért alakító pap viselkedése..
Mindenkinek további jó szórakozást kívánok !
napraforgó 2019 febr. 22. - 06:56:16
(851/2794)
Lucecita - így eleinte nem túl hatékony a varrásban. 2 óra alatt 4 ruhadarab, vagyis egy óra alatt kettőt tud megvarrni. A 12-t 6 óra alatt tudná megvarrni, vagyis a nap jórészében a varrógép előtt kell görnyednie.

Angelina hisztijeiről, a nem eszem, nem alszom-féle zsarolásról szót sem akarok ejteni, megint a szánalomra próbál alapozni. Ha ez a nő nem mindig csak saját magával foglalkozna, hanem mások érzéseivel, bánatával is, tán még szeretni is lehetne. de valahogy ő maga sem a szeretetre alapoz, mindíg csak arra, hogy sajnálják, szánják meg, legyenek tekintettel a szegény nyomorékra. Az öngyilkossággal való fenyegetőzésre énbennem is megfordult, hogy akkor legalább Gustavo szabad lenne és a szüleinek is könnyebb lenne az életük.
Nagyon tetszik, hogy Gustavo végre kezd a sarkára állni, nem enged a zsarolásnak sem, Alvaro könyörgése ellenére is megy a saját dolgai után.

A dráma közben jön egy kis komédia, Amador rajtakapja Fefát, hogy a kínaival csókolózik. Vicente rögtön világossá teszi, hogy szereti Fefát és feleségül akarja venni. Amador megtiltja, szerinte a fajok nem keveredhetnek!!! De a kínai ellenveti, hogy akkor ő meg mit akar az unokahúgától? Az más, jön a válasz, én férfi vagyok! A feketék még javában vitatkoznak, amikor Miguel rosszul lesz és még Graciela hisztériázása ellenére sem rohannak rögtön segíteni.

És itt megint előjön az, hogy egy férfi mennyivel többet engedhet meg magának, mint egy nő. Gustavo és Miguel bármikor elmehet hazulról, és igazából nem tartozik beszámolással, hogy hová megy és miért megy. De egy nő nem mehet el akármikor és akárhová, és bizony rendes nő csak kísérettel mehetett el hazulról. Lány az apjával, bátyjával, vásárolgatni az anyjával, és asszony a férjével, az anyósával, vagy más tisztes személlyel. A nők gyakorlatilag a ház foglyai voltak, vagy a szülői ház, vagy a férjük házának foglyai.

Gustavo a bátyjához megy kiönteni a szívét és gyónás terhe alatt vallja be, hogy magáévá tette Lucecitát. Nem tudott ellenállni a vágynak, mondja, ezt megbánta, de azt nem, hogy szereti a lányt teljes szívéből. Emilio figyelmezteti, hogy a házasságtörés bűn és többé nem vétkezhet. Habár ő tudja, hogy Sátánka nem nyomorék, mégis az öccséhez láncolja a házassági kötelék szentsége. Gondolom, hogy ha kiderül Angyalka meddősége, akkor az egyház is enged és hajlandó a kötelék felbontására.

Bár Gutierez doktor figyelmezteti a hozzátartozókat, hogy Miguelt nem szabad fölizgatni, Graciela megint a betegszobában kezd el hőbörögni a szegények orvosa ellen, lenézi őt, kvázi a szakértelmét kérdőjelezi meg. Szerencsére a hazatérő Gustavo eltávolítja a szobából.

Megint vicces, kedves jelenet, ahogy Modesta hazaküldi a fiát, virágnyelven közölve, hogy nézze meg, minden rendben van-e otthon.. Sergio ellenvetése, de hogy nem aludhat otthon "egyedül", megdöbbenti Fefát, miért ilyen félős ez a nagy fiú, hogy nem mer egyedül otthon maradni? De Sergio miután újra próbálkozik Lucecitánál, van olyan rendes, hogy magára hagyja, visszamegy az anyjához.

Sergio, akármennyire mániája is Lucecita, azért mindig megtartja a távolságot, mindig tisztességes a lánnyal szemben, ezért én nem veszem őt egy kalap alá a mániákus Angelinával. Mert lehet, hogy értetlen és sokszor próbálkozik, de neki megvan az a reménye - legalábbis eleinte - hogy Lucecita egy kicsit érettebben elfogadja az ő szerelmét, hódolatát. Persze erre esélye sincs, miután Luci beleszeretett Gustavóba, csakhogy erről a fiú most még nem tud.
malvinkicska 2019 febr. 22. - 06:27:49
(850/2794)
A tegnapi rész is jó volt, amit Alvaro követ Gustavoval ne hagyja el sátánkát az azért egy kicsit sok, az sem érti meg az élete romokba hever egy ilyen hisztis nő mellet aki csak zsarolja az embereket , ön ímádó, csak fenyegetőzik de nem teszi meg, hogy öngyilkos legyen. Miguel beteg még sem akar kórházba menni, Graciela , lenézi az orvost is azt hiszi a gazdagoknak, nem lehet betegnek lenni, és azoknak más, ellátás jár. Lucecita varrói munkát kap és végez Modestánál, de Sergio is nagyon bunkón viselkedik szinte ostromolja a lányt, nem érti meg nem szereti, egyszerűen , nem tudom milyen ész járás ez, ő is olyan megszállott , mint Sátánka.A sorozatokban ezek a gyónások nem tudom miért kell így bemutatni, mikor annak fele sem igaz, egyszerűen jobb lenne ha ezen túl lépnének, mert nem hiteles. A gyónás az titkos, nem így ahogy itt van, de nem is kívánok vele foglalkozni , mert nincs értelme.
napraforgó 2019 febr. 22. - 05:24:34 Előzmény Csalarozsika
(849/2794)
Én csak az iskolai oktatásra gondoltam (az enyémre, ami elég régen volt, de úgy gondolom, ma se sokkal többet tanítanak Dél-Amerikáról), persze azóta kicsit többet megtudtam, könyvekból, hírekből, filmekből, stb., de alapvetően nagyon keveset tudok erről a földrészről.
Simon Bolivarról megfeledkeztem, ez még az iskola, de Salvador Allende, vagy Peron már utána jött. A különböző országok juntái, a hadsereg uralta országok, a gazdasági nehézségek, az Egyesült Államok befolyása, titkolt, vagy nyílt beavatkozásai, stb.
Hisz manapság is százezer bajuk van, tüntetések, zavargások, gazdasági ellehetelenülés, nyomor, természeti katasztrófák, stb.
De mi sajnos jószerivel csak a természeti katasztrófákról értesülünk, mert a híradóinkat kitöltik az itthoni gyilkosságok, garázdák és balesetek hírei....
Csalarozsika 2019 febr. 22. - 02:49:31
(848/2794)
Lucecita varrónői munkát vállal, amelyet otthon is végezhet. (A kedves hölgy - aki segítséget ígért neki - intézte el, hogy megkaphassa a munkát.)
Egyelőre Modestáéknál marad, és szorgalmasan dolgozik.
Ugyanakkor azt tervezi, hogy hamarosan a saját lábára áll, elvégre "nem élősködhet örökké Modestáék nyakán.
Sergio továbbra sem hajlandó feladni, s arról győzködi Lucecitát, milyen jó lenne, ha maradna, stb.
Lucecita nem akarja megbántani, de továbbra is visszautasítja.

Komolyan mondom, ez már-már tragikomikus!
Soha nem kedveltem az olyan embereket, akik nem értenek a szép szóból!
Nem tudom megérteni, Sergio miért erőszakoskodik folyton, hisz Lucecita mindig határozottan utasította vissza!
Ez a magatartás akkor sem volna célravezető, ha Lucecita azt ígérte volna, hogy "meggondolja, megfontolja", így meg pláne nem!

Modesta beszámol a házban történtekről, Sátánka rosszullétéről, s arról, hogy állítólag azért történt, mert Gustavo válni akar.

Sátánka ismét "alakít", nem eszik, nem akar felkelni, hisztériázik és fenyegetőzik, hogy ha Gustavo elhagyja, akkor megöli magát! (Alvaro hasztalan próbálja győzködni, hogy vegyen erőt magán.)
Persze, az egész csak kiszámított hisztéria, a "szokásos fegyvert" veti be, s közben a tükörben "lesi a hatást! Ez utóbbi pláne szánalmas!
Itt van az a pont, amikor azt mondom: Ne fenyegetőzzön, hanem cselekedjen, de úgy csinálja, hogy sikerüljön is!
(Természetesen esze ágában sincs megtenni!)

Gustavo nyugtalanító híreket kap a birtokról: Pedro táviratozik, hogy Lucecita Limába távozott.

Eközben Alvaro arról győzködi, hogy ígérje meg Sátánkának, hogy nem hagyja el!
Arra hivatkozik, Sátánka mennyire kétségbeesett, enni sem hajlandó, s öngyilkossággal fenyegetőzik...
Gustavot nem hatja meg Alvaro könyörgése, ingerülten vágja oda, hogy ez is csak a szokásos hisztéria!
Az a terve, hogy Lucecita keresésére indul!
Alvarot mindez nem érdekli, ő csakis Sátánkára gondol!
Szóváltásba keverednek: Gustavo közli, ez egyszer önzőnek kell lennie, s nem hajlandó feláldozni Lucecita és a saját boldogságát.
Alvaro mintha nem is hallaná, tovább esdekel, majd végső érvként Sátánka "betegségét" hozza fel, s Gustavo bűntudatára apellál, de most még ezzel sem ér célt.
Gustavo próbálja a tudtára adni, hogy a sajnálat és a szánalom érzése igencsak messze áll a szerelemtől, s azt is nyomatékosan hozzáteszi, hogy NEM SZERETI Sátánkát!

Alvaro a végén levonja a konzekvenciát: Sátánkának igaza van, csak hazugsággal tudja visszatartani Gustavot!
Ez igen! Szégyellheti magát, hogy ennyire elfogult a lányával szemben, s minden aljasságában hajlandó cinkosságot vállalni.
Holott Sátánka rá is ugyanúgy fütyül, mint mindenki másra, csak eszközként használja fel a céljai eléréséhez!
Elképzelem, hogyan reagál majd, ha megtudja, hogy Alvaro az igazi apja!
Miguelnek is számos hibája van, de ő legalább nem visel olyan szemellenzőt, mint Alvaro, s tisztábban lát Sátánka tekintetében!
(Az is igaz, hogy Alvaro nyíltan soha nem mutathatta ki a szeretetét, titkolnia kellett az apaságát, de amit művel, az mégis túlzás!
Ha azt hiszi, hogy azzal, hogy adja alá a lovat, és fedezi a lánya aljasságait, jót tesz neki, akkor nagyon téved!)
Rendben, hogy igyekszik óvni, védelmezni, de mindig van egy határ, s ezt Alvaro lassan, de biztosan kezdi átlépni!

Modesta beszámol Miguelnek Lucecita új munkájáról.
Miguel felidézi a Lucecitával folytatott beszélgetésüket, amikor a lány az életéről mesélt neki, arról, hogy milyen szegények voltak.

Közben Gustavo Modestától érdeklődik Lucecita iránt, de Modesta nem árulja el Lucecita hollétét.

Miguel és Gustavo szinte egyidőben indulnak útnak - gyalogszerrel.
Graciela ezúttal sem mulasztja el, hogy epés megjegyzéseket tegyen az éppen távozó Miguelnek.
Gustavo a testvéréhez, Emiliohoz megy, Miguel Modestáék házához, ahol Lucecita éppen buzgón varr.
Miguel tétovázik, bemenjen-e vagy sem, de végül nincs bátorsága, s mire Lucecita kinéz az ajtón, már senkit nem talál ott.

Eközben Gustavo beszámol Emilionak arról, hogy elhatározta, elválik Sátánkától.
Gyónni is szeretne, melynek során bevallja, mi történt Lucecita és közte a birtokon.
Emilio penitenciaként azt rója ki rá, hogy ezentúl legyen hűséges!
Gustavo tiltakozik, hogy élhet olyan nővel, akit nem szeret!

Komolyan mondom, megáll az ész!
Talán azért, mert református vagyok, nem tudok azonosulni a gyónás szentségével.
Egyszerűen nem értem, hogy Emilio azok után, amit Sátánkától megtudott, hogyan képes Gustavot ilyesmire kötelezni!
Gustavo vétkezett, ez vitathatatlan!
De: Sátánkára miért nem rótta ki azt, hogy vallja be az igazat Gustavonak?
Szerintem ez így lenne igazságos!
Soha nem szerettem a kettős mércét, és ez most az a javából!
Ha a katolikus vallású fórumtársaim számára szentségtörés, amit írtam, bocsánatot kérek, de mint említettem, református vagyok, talán ezért látom így ezeket a dolgokat.

Közben Miguel hazaérkezik, szeretne beszélni Gracielával, mert nem akar a háta mögött cselekedni.
Közli a hárpiával, hogy szándékában áll Lucecitát is belevenni a végrendeletébe!
Graciela természetesen őrjöng!
Miguel viszont hajthatatlan, kötelességének érzi, hogy így tegyen!
Graciela tovább folytatja a hisztériát amiatt, mert Miguel el akarja venni Sátánkától, ami "őt illeti".
Miguel azzal érvel, hogy Sátánkának mindig megvolt mindene, Lucecitának ellenben semmije sincs!

Ejnye - ejnye, ez ám a szelektív memória!
Graciela mindig hajlamos elfelejtkezni arról, hogy Sátánkát az égvilágon semmi sem illeti meg!
Jobb lenne, ha meghúzná magát, mert ha kiderül az igazság...
Ehelyett tovább folytatja a hőbörgést, hogy ő ezt soha nem engedi, mert akkor kiderül az igazság Lucecita származásáról, de Miguelt ez sem érdekli!
A szóváltás közepette azonban rosszul lesz, a jelek súlyos szívinfarktusra utalnak!

Sergio kivételesen jókor van jó helyen, s elhívja dr. Gutierrezt, aki aggasztónak ítéli a beteg állapotát, s mindenáron kórházba akarja vitetni.
Miguel tiltakozik, hogy ha meg kell halnia, akkor otthon szeretné, hogy bekövetkezzen.
Tiltakozása nyomán az orvos beadja a derekát, hogy otthon folytassák a kezelést.
Állítása szerint nagyon óvatosnak kell lenniük, minden izgalom megárthat Miguelnek, ezt világosan tudtára adja Gracielának.

Modesta és a többi alkalmazott Mirtától szereznek tudomást a történtekről.
Modesta úgy dönt, nem megy haza, hanem ott marad, "hátha szükség lesz rá".
Szerintem sejti, hogy jobb, ha a közelben marad, mert Miguel biztosan rendezi szeretné Lucecita dolgát.

Eközben Gustavo is hazaérkezik, ő is aggódik Miguelért.
Graciela még ezekben a válságos pillanatokban sem hazudtolja meg önmagát:
Dr. Gutierrez távozása után rögtön hepciáskodni kezd Gustavonak, hogy "másik orvost szeretne, mert nem bízik az olyan doktorban, aki kizárólag szegényeket gyógyít."
Gustavo keményen rendreutasítja.

Dona Maria Sátánkáért aggódik, akinek sejtelme sincs a történtekről.
Azt gondolja, nagyon megrázza majd az Angyalkáját, hisz annyira szereti az édesapját.
(Inkább nem írok semmit, legfeljebb: csak ennyit: Hiszékenység magas fokon!)

S lőn: Sátánka el is kezd hőbörögni amiatt, hogy vele senki sem törődik!
Gustavo tájékoztatja őt a Migeullel történtekről.
Sátánka azzal vádolja Gustavot, hogy csak meg akarja ijeszteni, amivel alaposan felbőszíti a férjét.
Sátánka természetesen rögtön kihasználja a lehetőséget, s arról kezd beszélni, hogy "biztosan amiatt történt, mert az apja felzaklatta magát a tervezett válás miatt."
Gustavo felháborodottan utasítja vissza ezeket a vádakat.
Sátánka köti az ebet a karóhoz: Szerinte az emiatt való aggódás ártott meg Miguelnek, Gustavo ellenben azon a véleményen van, hogy a Sátánka viselkedése miatt való aggodalom.
Ti.: "Nem hajlandó enni, felkelni, öngyilkos lesz, stb.".
Sátánka élénken tiltakozik: Ő csak azért csinálta, mert kétségbe volt esve!

Aztán újabb műsor következik: Gustavo megértését kéri, hisz annyira oda akar menni az apjához, de nem teheti!
"Színház az egész világ..."

Természetesen most is magát sajnálja, hogy ő milyen szerencsétlen, stb.
Gustavo arra kéri, ez egyszer ne csak magára gondoljon!
Sátánka álszent módon arról beszél, hogy "Miguelt nem szabad felzaklatni, s ezért halasszák el a válás tervét..."

Hihetetlen, hogy még ebben a helyzetben is csak a jó lehetőséget látja, s igyekszik azt a saját javára fordítani!

Ezzel szemben...Sergio hazaérkezik, s beszámol a történtekről Lucecitának, aki nagyon aggódik, hisz Miguel mindig nagyon jó volt hozzá.
Rögtön gyertyát gyújt és imádkozik Miguel gyógyulásáért, azazhogy inkább csak imádkozna, mert Sergio eközben is egyfolytában beszél!

Ebben a helyzetben -is - világosan megmutatkozik a Lucecita és Sátánka közötti éles különbség!
Míg Lucecita teljes szívéből fohászkodik a gyógyulásért, holott nem is sejti, hogy az apjáról van szó, addig Sátánka - akit világéletében tejben - vajban fürösztöttek - csak azzal foglalkozik, hogy a tragédiát hogyan fordíthatná a maga hasznára, igazából nem érdekli Miguel állapota.

Miguel eközben arra kéri anyját, hívja oda Modestát, mert beszélni szeretne vele.
Dona Maria nem érti a dolgot, de végül elindul teljesíteni a fia kérését.
Modesta jól ráérzett, hogy mindenképpen a házban kell maradnia!

Kiegészítés:
Azért a legutóbbi részből sem hiányoztak a humoros jelenetek:
Amador rajtakapja a turbékoló Fefát és Vicentét, s ezt komoly szóváltás követi.
Vicente közli Amadorral, hogy szereti Fefát, de Amador szerint a "fajok nem keveredhetnek".
A "kis kínai" erre azzal vág vissza, hogy Amador is érdeklődik az ő unokahúga iránt.
Szó szót követ, Vicente megtiltja Amadornak, hogy az unokahúga körül legyeskedjen, de Amador sem marad adósa: Ő is eltiltja Fefától Vicentét!
Kis híján ölre mennek, majd mindketten közlik Fefával: Választania kell közöttük!
Erre már Fefa is elveszti a türelmét, s értésükre adja, hogy amennyiben nem tudnak megegyezni, egyikőjükkel sem áll szóba! :-)
malvinkicska 2019 febr. 21. - 18:10:02 Előzmény napraforgó
(847/2794)
Azért is jó ez a fórum sok minden szóba kerül, mint most ez a történelem is.
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 17:32:13 Előzmény napraforgó
(846/2794)
Már ez is több, mint amennyit sok országban tanítanak!
Lásd: Amikor szóba került a téma, rögtön hozzá tudtál szólni néhány okos szóval...
Nem biztos, hogy minden külföldi kapásból meg tudná ezt tenni!
napraforgó 2019 febr. 21. - 17:21:08 Előzmény Csalarozsika
(845/2794)
Hát igen. Kolumbusz, Amerika felfedezése, aztékok, maják, inkák, conquistadorok, slussz, passz.
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 17:06:42 Előzmény ccaty
(844/2794)
Szia!
Én elvileg tudtam használni a funkciót!
Bár, az is igaz, hogy eleinte nehéz volt eligazodni a "megújult" oldalon!
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 17:05:56 Előzmény malvinkicska
(843/2794)
Szia!
Sátánka viselkedése egy szentet is kihozna a sodrából, márpedig Gustavo a saját bevallása szerint sem az!
Az a véleményem, hogy már elkésett, a férje végérvényesen kiábrándult belőle!
A kiállhatatlan természete már a "betegsége" előtt is megmutatkozott, nem véletlenül akart elválni Gustavo már akkor.
Sátánka minden tekintetben anyja lánya!

Sergio olyan álmokat kerget, amelyek soha nem valósulhatnak meg!
Nevetséges, ahogyan viselkedik, Martin "barátja" pláne rossz hatással van rá!

Alvaro elfogultsága bizonyos fokig érthető, de: Mindennek van határa!
Főleg, mióta tudja, hogy semmiféle betegség nem áll a háttérben, ami Sátánka viselkedésére némileg mentségül szolgálna!
Sátánkának az a baja, hogy mindenki feltétlen "majomszeretettel" csüng rajta, s ezzel többet ártanak neki, mint használnak!
Ha lenne valaki, aki végre nem bánna vele kesztyűs kézzel...Bár, attól tartok, már ennek sem lenne hatása!
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 16:44:27 Előzmény napraforgó
(842/2794)
Szia!

Így is épp eleget tanulunk a világtörténelemről, többet, mint amennyit sok más országban tanítanak!
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 16:15:45 Előzmény napraforgó
(841/2794)
Szegény Graciela!
Ha nem vigyáz, lassan megöli az unalom!
Eddig még nem nagyon lehetett rajtakapni, hogy bármi értelmes dolgot csinált volna!
(Azon kívül, hogy mindenkivel úgy beszél, mint kondás a bojtárral, s állandóan hisztériázik.)

Lehet, hogy érzéketlen vagyok, de én cseppet sem tudtam sajnálni Sátánkát!
Az előzmények után mégis mire számított?
Talán arra, hogy Gustavo térdre borul előtte előtte, és sírig tartó szerelmet esküszik?
Ezt maga sem gondolhatta komolyan!
Ez a nő egész egyszerűen: BETEG!
A birtoklási vágy teljesen elvette az eszét, az elméje egyre inkább kezd megbomlani!
Nem értem, mire volt jó a tegnapi "nagy jelenete", miért alázta meg önmagát!
Kb. sejthette, hogy ez lesz a vége!
Tisztában van vele, hogy Gustavo nem szereti, eddig is csak a bűntudatának állandó ébren tartásával tudta maga mellett tartani!
Ha még nem hagyta volna el teljesen a józan ítélőképessége, be kellene látnia, hogy minden hiába!
A "vetéléssel", a "betegségével" annyit el tudott érni, hogy Gustavo ne váljon el tőle, ahogyan tervezte, de ezek az eszközök arra aligha alkalmasak, hogy elnyerje Gustavo szerelmét, mert ez az egy, amit nem lehet kierőszakolni!
Egyébként Gustavo is kezdi kiismerni a "becses nejét", pedig a legnagyobb aljasságairól még nincs is tudomása!
Világosan látja, hogyan igyekszik mindenkit manipulálni, s élvezi, hogy a "betegsége" ürügyén dróton rángathat mindenkit!
Azt is felismerte, hogy amit a felesége iránta érez, az nem szerelem, hanem mánia!
Ez a nő azt sem tudja, mi fán terem a szerelem / szeretet!
Gustavo "szerelmét" is csak azért akarja olyan nagyon, mert nem kaphatja meg!
Olyan, mint egy rossz gyerek, akinek Gustavo a "kedvenc játéka"!
Ha nem hagyta volna el teljesen a józan esze, akkor belátná, hogy hosszabb távon neki is jobb lenne, ha a méltósága maradékát megőrizve beismerné az aljasságait, s önként elengedné Gustavot!
Szép és fiatal, s még nem lenne késő, hogy új életet kezdjen!
De: Ő rögtön hisztériázni, fenyegetőzni kezdett, pedig azt is látnia kellene, hogy ezzel a viselkedéssel egyre kevésbé tudja meghatni Gustavot!

Azért sem tudom sajnálni, mert teljesen érzéketlen, szívtelen teremtés!
Nem törődik azzal, mennyi fájdalmat okoz azoknak, akik az elviselhetetlen természete ellenére feltétlenül szeretik őt!
A "nagymamájával" szemben tanúsított viselkedésére pláne nincs bocsánat!

Sergionak többet jár a szája, mint kellene!
Bár Lucecita azt kérte, ne árulják el senkinek, hogy visszatért a fővárosba, lassan már "ki lehetne tenni a faliújságra!"
Esetleg akár "ki is doboltathatná"! "Közhírré tétetik..."!

Amador, Fefa és "társai" mindig gondoskodnak arról, hogy ne maradjunk mulatságos jelenetek nélkül! :-)

Gustavo feltehetően kezdett "belefásulni" abba, hogy örökre Sátánkánkához van láncolva, de Lucecita megjelenése, az iránta érzett szerelme felrázta, ezért is beszélt Miguelnek az "élethez való jogáról".
napraforgó 2019 febr. 21. - 15:49:32 Előzmény napraforgó
(840/2794)
No lám, nekem működik!
Ki kell törölni a feketével jelölt szöveget és a helyére kell beírni a spoilerest, úgy, ahogy mondja.
napraforgó 2019 febr. 21. - 15:47:26 Előzmény ccaty
(839/2794)

most már kíváncsi vagyok én is, hogy működik a spoiler


napraforgó 2019 febr. 21. - 15:46:07 Előzmény Csalarozsika
(838/2794)
Köszi!
Peru történelme valahogy kiesett az oktatásból, meg úgy általában egész Dél-Amerika. Azt hiszem pont elég volt, ha a térképen tudtuk, hogy merre van.
offtopic
Csalarozsika 2019 febr. 21. - 15:36:58 Előzmény napraforgó
(837/2794)
Szia!
Kicsit utánanéztem Cáceres tábornoknak, hiába, ez "szakmai ártalom". :-)
Nem sokkal a második elnöki ciklusának kezdete után zavargások törtek ki. (Többek között amiatt, mivel a megválasztása körül csalás gyanúja merült fel.)
A tegnapi részben is szemtanúi lehettünk, hogy a hatóságok igen szigorúan léptek fel a "renitenskedő" honpolgárral szemben.
A zavargás végül szervezett lázadásba torkollik, s ennek hatására a tábornok 1895 márciusában lemondásra kényszerült
A fenti események egyébként a sorozat történéseinek alakulása szempontjából is szerepet játszanak majd!
Cáceres tábornokot egyébként ma nemzeti hősként tartják számon Peruban.
Olyan nemzeti hősnek tekintik, aki sikeresen vette fel a harcot az "idegen erők" ellen! :-)
10/10
ccaty 2019 febr. 21. - 13:32:17 10/10 Előzmény Csalarozsika
(836/2794)
Semmiféle instrukcióval nem szolgáltam, csak figyelmeztetésed hatására igyekeztem használni a spoiler funkciót, de mint láthattad, most sem jött össze teljesen, ez abból is látható volt, hogy a port teljesen feleslegesen tegezi le a felhasználókat és eddig a megjelölt helyen bárhova illesztettem is be az eltitkolni kívánt tartalmakat, önkényesen még a szöveget is másként bontja, átszerkeszti a port.hu

Azért követve a hozzászólásokat, látható, hogy nemcsak nekem gyűlt meg a bajom ezzel a funkcióval. Így, hogy rövidre zárjam, akik követik a sorozatot, azok zömmel már látták, vagy bármikor megnézhették a sorozatot, hiszen, ahogyan nekem is rendelkezésemre áll hosszú évek óta és az interneten megtalálható, letölthető. De, mert elég régen adták már le a TV-ben, sokan elég hézagosan emlékezünk már rá.
malvinkicska 2019 febr. 21. - 07:17:00
(835/2794)
Olyan kimerítő mindenre kiterjedő elemzés van nehéz már mit írni a sorozatról
Az tetszett Gustavo most egy kicsit más hangnemet ütött meg Sátámkával most már nagyon unja ezta szemét viselkedését, és zsarnokságát.
Sátánkának egy pszichés kezelésre lenne szüksége épp eszű nő ezt nem csinálja a férjjel amit ő.
Az én meglátásom az talán, jobban tette volna azon kellet volna neki igyekezni meg gyógyuljon mielőbb, és kedveskedjen szeretgesse a férjét, ami bizony egy jó házasságban elengedhetetlen. Sátánkától csak olyat hall ő megöli magát ha elhagyja, de leültek volna és megbeszélnék, hogyan tovább, azt nem teszi.Sergio is olyan lüke már , mint Sátánka, teljesen elment az esze , nem érti meg Lucinak nem kell. Miguel aggódik Luciért át gondolja annak semmit nem adott csak ennek a zsarnoknak. Graciela akkora tuskó ahogy viselkedik mindenkivel nincs rá kifejezés. Alvero is Gustavot mindig arra sarkalja ne hagyja el Sátánkát, pedig ő is tudja színleli csak a járás képtelenséget.