Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 márc. 19. - 14:32:38 Előzmény napraforgó
(1214/2794)
Amikor elkeveredett, az még nagyon az elején volt!
Nemrég került a városba, teljesen idegen volt számára a környezet.
Ezt a témát akkor alaposan kiveséztük.
Most szerintem jobban feltalálja majd magát! :-)

Én továbbra sem nevezném butának, ragaszkodom "tanulatlan" és "naiv" jelzőkhöz! :-)

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy Gustavo az őszintesége és a kedvessége miatt szeretett bele Lucecitába.
Olyan tulajdonságok ezek, amiket ő tud értékelni, figyelembe véve Sátánka jellemét!
Később azért Lucecita is csiszolódik, ezt sem szabad elfelejteni!

Ha már itt tartunk: Gustavonak és Sátánkának vajon voltak közös témáik? (Szerintem aligha!)
Ők miről tudtak beszélgetni? (Hirtelen nem jut eszembe egy lehetséges közös téma sem.)
Annak ellenére, hogy elvileg Sátánka "tanult" volt és "művelt", igencsak sekélyesnek mondanám, akit a cicomán és a szórakozáson kívül semmi más nem érdekelt!
Gustavo ezt elég korán felismerte, ezért is szeretett volna tőle elválni.
Sátánka ráadásul ki nem állhatta a birtokot, azt a helyet, ahol Gustavo a legszívesebben tartózkodott.
Lucecitával legalább annyi közös van bennük, hogy mindketten szeretik a birtokot, a természetet, ez sem utolsó szempont! :-)
napraforgó 2019 márc. 19. - 14:31:14 Előzmény Luna34
(1213/2794)
Én úgy gondolom, hogy van egy természetes inteligencia, amit aztán a tanulással lehet tovább fejleszteni.
De aki sötét, mint a föld, azon a tanítás sem változtat.
Jó, Lucecitában tán volt valami, hisz valóban hamar megtanult írni-olvasni, de amúgy én nem láttam benne a fene nagy tudásvágyat.
Mert akkor tényleg eljárogatott volna a szabadnapjain felfedezni a várost, ahol él. Kimehetett volna a tengerpartra többször is, na és a temetőbe is, a mamácskájához. Volt egy temetés, aztán egyszer kiment a sírhoz, kész, ennyi. De soha nem láttuk a város utcáin sétálni, egy templomba bemenni, stb, stb. Én biztos kiváncsibb lettem volna a helyében.
Na, szóval nem volt egy nagyon aktív leányzó.
Luna34 2019 márc. 19. - 14:15:02 Előzmény napraforgó
(1212/2794)
azért ahhoz hogy valaki okos és intelligens legyen ahhoz bizony kell tanulni. nem végzettség függő de ahhoz akkor is kell legalább olvasni meg tanulni. ezek nélkül nem leszünk okosak. de szerinted a hegyekben mit tudott volna csinálni? hiszen írni, olvasni sem tanult meg. szerintem logikus hogy egy hegyekből lejött lány butus. az lenne a fura ha okos volna.
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 14:14:23 Előzmény Luna34
(1211/2794)
Osztom a véleményedet!
Sátánka kívülről szép, - bár szerintem kissé túlhangsúlyozták nála az "angyali külsőt" - de híján van sok olyan értékes belső tulajdonságnak, amivel Lucecita rendelkezik!
Önzetlen és jólelkű, amit Sátánkáról messze nem lehet elmondani!
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 14:09:06 Előzmény Iri
(1210/2794)
Szia!
Pont ezt írtam én is, hogy nem volt lehetősége arra, tanuljon, művelődjön!
Pedig a tanulás iránt megvolt benne a természetes igény, lásd: Gyorsan megtanult írni - olvasni. :-)
Később pláne tovább csiszolódott!
A korábbi hozzászólásaimban én is arról írtam, hogy az önzetlensége és a kedvessége volt az, ami miatt Gustavo beleszeretett!
Neki aztán volt összehasonlítási alapja, figyelembe véve, hogy milyen két gonosz, számító nővel élt egy fedél alatt, s tudta értékelni ezeket a tulajdonságokat!
napraforgó 2019 márc. 19. - 14:06:07 Előzmény Iri
(1209/2794)
Tudod én csak azért mérgelődöm, mert a sorozatot elég igénytelenül írták meg. Megírhatták volna jóra is.
És Lucecita, habár tanulatlan lány, azért lehetett volna okos, inteligens is, mert az nem tanulás-függő. De nem így írták meg, hanem meglehetősen ostobácskára vették a figurát.
Én csípem Lucecitát, de azért elég buta lánynak tartom.
Luna34 2019 márc. 19. - 14:03:16
(1208/2794)
szerintem az emberi értékei miatt szeretett bele Gustavo és nem a külseje miatt. Angelina is nagyon szép és tanult de belül romlott. emiatt is lehet belőle gyorsan kiábrándulni. Lucecita egy helyes ártatlan és jólelkű lány. buta persze, de ahol felnőtt és amilyen szegények voltak ez nem is csoda.
Iri 2019 márc. 19. - 13:52:13 Előzmény napraforgó
(1207/2794)
Tudod ha valaki őszintének tiszta lelkünek született az élete végéig az .marad. ilyen ez a lány is.
Hogy nem mindig jó lehet kijönni ha valaki jó hát az már.igaz. Azt mindenki kijátsza mint látható
Iri 2019 márc. 19. - 13:46:53 Előzmény Csalarozsika
(1206/2794)
De hiába volt aki jó volt ha azok voltak előnyben akik bántották.
És hát ugye a feleségnek mindig előjoga van.
Ha beteges agyilag meg gonosz akkor is.
napraforgó 2019 márc. 19. - 13:44:11 Előzmény Iri
(1205/2794)
Jaja, ez igaz, szép, csakhogy az elmúlik az idővel. 20 év múlva semmi sem elsz belőle
A tisztasága, meg az őszintesége persze, nagy érték, de akkora lenne, ami egy egész életre elég?
Iri 2019 márc. 19. - 13:40:57 Előzmény Csalarozsika
(1204/2794)
Igazad van de láttad hol élt az a lány.
Még iskolában sem járt. De amikorcmár a fővárosban volt más lett a gondolkodása beszéde . És főleg a tisztasága lelke őszintesége volt más ami különbözette a többiektől. Persze hogy könnyen beleszeretett Gustavó na meg szép is különleges szép.
napraforgó 2019 márc. 19. - 13:29:41
(1203/2794)
Igen, én is úgy gondolom, ahogy Csalarózsika, vagyis, hogy a gazdák válogatják, vagy rendesek, vagy nem . Hisz a Mendoza házban is Gustavo, Miguel, Dona Maria rendesek voltak, sőt még Angelina sem szúrt szemet a cselédeknek soha. Ők végig azt hitték, hogy szegényke, még sajnálták is. Csak Lucecita nyitotta fel a szemüket, mikor elmesélte, hogy kicsarvarta a karját és megcibálta a haját. még meg is lepődtek rajta.
A Mendoza házban egyedül Graciéla volt undok a cselédekkel. És más házaknál sem bántak feltétlenül rosszul a cselédekkel. Persze mindenhol sokat kellett dolgozniuk, de egy héten egyszer kellett kimenőt adni nekik.
Ha Lucecita nem ment el felfedezni Limát, akár egyedül, akár kisérettel, az bizony a saját igénytelensége miatt volt.
Mert az bizony elég fura, hogy még a gazdái nevét, és a lakcímét sem tudta, amikor elkeveredett .

Nekem legalábbis ez nem egy észlényre mutat....
Bizony ez a lányka nem csak tudatlan, hanem vaskosan buta is. Mert az a minimum, hogy megtudakolom, kinél is leszek cseléd és hol is van a házuk. Ez a legelső. A következő meg az, hogy mennyit fizetnek.

Mái napig nem tudom, hogy mibe is szeretett bele Gustavo, a művelt, jól nevelt férfi? Oké, a lány nagyon kis helyeske, meg szépen megsiratta a mamácskáját, de egyébként??? A világon semmi plussz nincs benne. Mit fognak ők beszélgetni egymással? A lány nem olvasott semmit, írni is alig tud. Műveltség semmi. Ja, szépen tud nézni, meg szép duzzadt ajka van. Kb ennyi.
Szerintem az a lány még Sergiohoz is túl buta lett volna, Gustavohoz meg pláne.
10/10
ccaty 2019 márc. 19. - 13:23:14 10/10
(1202/2794)
Érdekes ennek a két gonosz nőnek a gondolkodása. Gondolkodás…? Ahhoz persze ész is kellene, de ketten sem érnek fel egy tyúk eszéhez.
El sem tudják képzelni azt, hogy miből élnének meg saját erejükből, ha nem lenne valaki, akin állandóan élősködhetnének. Meggondolatlan húzás Pofátlankától, hogy Alvarot lenézi, eltiltja és elidegeníti magától.
Kár, hogy a sorozat megálmodói nem hagynak teret arra, hogy a két gonosz miként boldogulna saját erejükből. ahogyan azt Lucinak mindig is kellett.
Fel sem merül bennük a gondolat, hogy így is járhatnának, neeeem, még most is fondorkodnak, hogy vagy ezt, vagy amazt miként tudják hazugságokkal tovább pumpolni.
Guszti, megmagyarázhatatlan felelősségtudatból tovább támogatná hazug és meddő feleségét, ámbár az utóbbiról az nem tehet. Viszont a kibírhatatlan, utálatos anyósát nem köteles támogatni, aki a megcsalt férjtéől sem számíthatna egyetlen piculára sem.

Szóval, mindezekbe egyik sem gondolt bele, hogy milyen veszedelmes helyzetbe kerülhetnének, ezért talán az is meggondolandó lenne részükről, ha szerényebbre vennék a figurát…. De, mint említettem eszük az nincsen, legfeljebb csak a gonoszkodáshoz....
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 13:15:11 Előzmény miértis
(1201/2794)
Nyugodtan fordulhattak volna a rendőrséghez, de a jelek szerint ennek lehetősége fel sem merült senkiben.
Ami a másik észrevételt illeti: Nem túl humánus életkép a 19. század végéről. :-(
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 13:08:59 Előzmény Iri
(1200/2794)
Szia! Az előbbi hozzászólásom Neked szólt volna, de nem úgy küldte el a rendszer.
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 13:07:39 Előzmény malvinkicska
(1199/2794)
Szia!
Lucecita esetében soha semmi sem biztos, akár mehetett volna a hegyekbe is!
Az azért várható volt, hogy "megszabadul" a menyasszonyi ruhától, s beszerez egy "rendes" öltözéket. :-)
Csalarozsika 2019 márc. 19. - 13:05:26
(1198/2794)
Szia!
Bár való igaz, hogy - sok más úri házhoz hasonlóan - a Mendoza - házban nem bántak kesztyűs kézzel az alkalmazottakkal, azért volt szabadnapjuk!
Inkább az az eset foroghat fenn, hogy Lucecita nem akarta "felfedezni a várost".

Lucecitát pedig én inkább naivnak és tudatlannak nevezném, semmint butának.
Amin nem is lehet csodálkozni, hisz a hegyekben nem volt lehetősége arra, hogy tanuljon, nemhiába ostorozta magát Miguel, amiatt, hogy nem törődött a lányával.
A saját kárán kell tapasztalatokat szereznie, s ez meg is történik majd!

A szolgákra visszatérve: Kicsit sarkosnak tartom a véleményedet!
Szerencsére voltak olyan munkaadók is, akik emberségesen bántak az alkalmazottaikkal!
Itt Graciela valóban minősíthetetlen hangnemet üt meg velük szemben, szégyellhetné magát emiatt!
Szerencsére hamarosan lepottyan a magas lóról, s nem lesz sem lehetősége, sem kedve ahhoz, hogy másokat megalázzon!
Iri 2019 márc. 19. - 11:33:57 Előzmény napraforgó
(1197/2794)
Szia.
Ha bele gondolsz a régi időkben bizony a szolgákkal elég kegyetlenül bántak ha olyan házba került.
Na ezek aztán épp ilyenek .
És bizony ez így volt nem csak a filmben.
Látástól vakulásig dolgoztak kinek volt ideje a fáradtságtól
sétálgatni. Meg egy kis buta lány.// bár mint aztán látjuk nem is buta ő// nem is igényelte akkor.
Teljesen alárendelt személyek..... Sajnos ez a mai világban is így van.
A gazda mindent tehet az alkalmazottal.
Ez a nő!!!??? Grasiela az ordibálása....néha úgy szeretném jól szájonvágni!!!!


malvinkicska 2019 márc. 19. - 11:17:24 Előzmény napraforgó
(1196/2794)
Azért írtam , mert Luci mindig mást gondol és most is nem a hegyekben ment hanem kóborol, az a szerencse nem menyasszonyi ruhában, mert az egy kicsit muris lenne.
miértis 2019 márc. 19. - 11:16:13
(1195/2794)
Én azt sem értem, miért nem fordult senki a rendőrséghez. És vajon miért tették bele a filmbe azt a jelenetet, amikor egy rendőr a botjával felpiszkál egy utcán alvó embert... -