Téma: Luz Maria

napraforgó 2019 ápr. 02. - 14:35:31 Előzmény Luna34
(1434/2794)
Csalarózsika nagyon részletes, ez igaz. Én némileg tömörebb próbáltam maradni, de már én sem nézem igazán. Valahogy annyira ellaposdott. Luz Maria butuskasága meg már több, mint idegesítő....
Igazából az Almada szálra kicsit sem emlékszem, a Mirta félére is csak alig.
Kezd annyira ostoba lenni, ami nekem már nem fér bele.....
Luna34 2019 ápr. 02. - 13:32:54 Előzmény malvinkicska
(1433/2794)
hát nem sokan írnánk így le az biztos. ilyen részletesen. minden benne van, aki nem tudja megnézni, ebből mindent megtud.
malvinkicska 2019 ápr. 02. - 13:26:22 Előzmény Luna34
(1432/2794)
Nem vagyok akkor egyedül.
Luna34 2019 ápr. 02. - 13:22:50 Előzmény malvinkicska
(1431/2794)
ja nem semmi ahogyan le tudja írni. nekem nem lenne türelmem hozzá.
malvinkicska 2019 ápr. 02. - 10:37:26 Előzmény Csalarozsika
(1430/2794)
Szia olyan részletesen leírod teljesen képben van az ember , ha még minden részt nem is látna , én bevallom nekem ehhez nincs türelmem, csak csodállak hidd el , pedig én nem érzem magam egy pedálozó valakinek , de ami jó azt el kell ismerni, köszönöm szépen.
Csalarozsika 2019 ápr. 02. - 08:33:24
(1429/2794)
Folyt.
Miguel érdeklődik a lánya hogyléte felől.
Aggódik amiatt, hogy Lucecita dolgozik!
Lucecita szégyelli apja előtt, hogy gyermeket vár, de Miguel elmondja, nem kell szégyellnie!
Arra biztatja a lányát, hogy ne tagadja meg magától a boldogságot, s ne utasítsa vissza Gustavot!
Felidézi, hogy annak idején nagyot hibázott, amikor elhagyta Lucecita édesanyját!
Rosa nem harcolt a boldogságért, belenyugodott abba, hogy Miguel elhagyta.
Arra kéri a lányát, ő ne tegye ugyanezt!
Lucecita Sátánka fájdalmára hivatkozik. (A régi nóta...)
Miguel fő érvként elmondja neki, hogy Sátánka nem a testvére, mivel Alvaro az igazi apja!
Modesta alaposan megdöbben a hallottakon.
Lucecita azonban mindezzel már régen tisztában van, Gustavo korábban elmondta neki.
Miguel megdöbben, hogy Lucecita mindennek ellenére tekintettel van Sátánkára!
A lány azonban a "szegény nyomorékról" beszél, akit ő csak sajnálni tud, legyen bármilyen gonosz is!

Legalább most már Miguel is világosan látja, hogy annak idején hibát követett el - ez is valami!

Graciela látogatást tesz Alvaronál, s "in medias res" - rögtön a tárgyra tér.
Közli, Miguel felépült, ami az ő és Sátánka számára nem túl nagy öröm, s mindez Alvaro hibája!
Beszámol Alvaronak Miguel szándékáról, miszerint meg akarja változtatni a végrendeletét.
Alvaro szerint ez jogában áll, de Graciela közli vele: Meg kell akadályoznia!
Azt tervezi, majdan megtámadja a megváltoztatott végrendeletet!
Alvaro azonban nem kíván részt venni a becstelenségben!
Graciela közli: Kötelessége segíteni, mert minden az ő hibája!
Alvaro azonban rámutat, hogy a hibát Sátánka követte el!
Graciela Alvarot hibáztatja a hajdan történtekért.
Szerinte Alvaro kihasználta az elkeseredését.
Alvaro visszautasítja a vádakat!
Felidézi, mennyire szerette Gracielát!
Szerinte az volt az egyedüli hiba, hogy bemutatta Miguelnek!
Aztán a dolgok nem úgy alakultak, ahogy a perszóna várta, s Graciela elfogadta a szerelmét.
Aztán...Mégis visszament Miguelhez!
Graciela szemrehányást tesz Alvaronak, amiért utána is ott volt a közelében!
Alvaro elmondja, hogy mindez Sátánka miatt történt, szeretett volna a lánya mellett maradni!
Graciela a szemére veti, hogy elmondta Sátánkának az igazat, ezután Miguelnek is, aki emiatt kidobja őket.
Éppen ezért Alvaronak kötelessége segíteni!
Alvaro Sátánka hatásának tulajdonítja Graciela szavait, de Graciela cáfolja ezt!
Elmondása szerint nem tud belenyugodni, hogy mindent elveszít!
Alvaro keserűen jegyzi meg, hogy Gracielát csak a pénz és a társadalmi rang érdekli!
Graciela szerint Sátánkát viszont ezenkívül még a Lucecita iránti bosszú is vezérli!

Szégyellhetné magát a hárpia!
Szemrebbenés nélkül kiforgatná Lucecitát az örökségből, hogy mindent az ő fattya kapjon meg!
Még szerencse, hogy Alvaro ezúttal tudott nemet mondani!
Most már láthatja, kik miatt ment tönkre az élete!

Sergio Sátánka hívására bemegy a perszóna szobájába.
Sátánka döntésre jutott, bosszút akar állni Lucecitán!
Sergio felvázolja a "tervét", miszerint a házba csalja Lucecitát azzal az ürüggyel, hogy Sátánka beszélni szeretne vele.
Biztosítja Sátánkát, Lucecita eljön majd!
Ő odacsalja a lányt a régi szobájába.
Sátánka a cselédek miatt aggályoskodik, de Sergio szerint nincs kockázat!
Sátánka ekkor megemlíti, hogy Sergio elfelejtkezett a bénaságáról!
Sergio ekkor 19-re lapot húz, és szembesíti Sátánkát azzal, hogy tisztában van vele: Tud járni!
Sátánka megdöbben, de Serigonak sikerül meggyőznie arról, hogy senkinek sem mondta el, amit tud.

Modesta beszámol Fefának Miguel Lucecitánál tett látogatásáról.
Ugyanakkor nem megy ki a fejéből, amit Sátánka származásáról megtudott, a hallottak alaposan felkavarták.
Fefa elmondja Modestának, hogy Sergio és Sátánka négyszemközt beszélgetnek - Modesta megdöbben!

Sergio biztosítja Sátánkát, őt nem érdekli, hogy tetteti a bénaságot, sőt!
Ez most még jól is jön, hisz ki gyanakodna egy "szegény nyomorékra"?
Az érvelésével sikerül meggyőznie az ostoba libát!
Sátánka olyannyira elveszítette a józan ítélőképességét, hogy könnyedén besétál a csapdába!
Csalarozsika 2019 ápr. 02. - 07:43:01
(1428/2794)
Modesta mosolygva nézeget egy fényképet, amelyen egy fiatal nő és egy komoly kislány látható.
Nem nehéz kitalálni, hogy Rosáról és Lucecitáról van szó.
A gondolatait kopogás szakítja félbe, a látogató nem más, mint Gustavo.
Modesta érdeklődik, hogy Gustavo tud-e Miguel állapotának jobbra fordulásáról?
Gustavo már hallott róla, s Alvarot is értesítette a fejleményekről.
Modesta érdeklődik, hogy Alvaro eszerint nem jön többé a házba?
Gustavo szerint "felmerült 1-2 probléma", de Alvaro továbbra is aggódik Miguelért!

Gustavo Lucecita iránt érdeklődik, s Modesta beszámol a nála tett látogatásukról.
Kéri Modestát, próbálja rábeszélni a lányt, hogy fogadja el a segítségét!
Tudja, hogy nem mindig viselkedett határozott férfi módjára, de azt is tudja, hogy Lucecita élete legnagyobb szerelme!
Elkeseríti, hogy a lánynak dolgoznia és nélkülöznie kell, miközben szerető otthonra volna szüksége.
Modesta megemlíti Sátánkát, de Gustavo közli, nem szándékozik visszamenni a feleségéhez.
Modesta szerint Lucecita magát okolja a válás miatt.
Gustavo ismét kéri, hogy próbálja meggyőzni, de Modesta szerint a lány hajthatatlan!
Közben megmutatja Gustavonak az imént nézegetett képet.
Gustavo elkéri a fotót, szeretné megtartani.

Közben Sergio érkezik, s beszámol a Lucecitánál tett látogatásáról.
Gustavo ezután távozik Modestáéktól.

Lucecitának váratlan látogatója akad Mirta személyében.
Mirta szünet nélkül gúnyolódik, s azt sugallja Lucecitának, hogy Gustavo és ő szeretők.
Állítása szerint "már régóta tart a kapcsolatuk", de "Lucecita kicsit bezavart a képbe".
Megpróbálja elhitetni a lánnyal, hogy ő csupán egy kaland volt Gustavo számára!
Lucecita felháborodottan utasítja ki a szobából, de Mirta nem zavartatja magát, s tovább folytatja a hazudozást.
Sértegeti Lucecitát, buta parasztlánynak titulálja, aki miatt Gustavonak szégyenkeznie kellene!
Lucecita közli, hogy semmit sem akar Gustavotól!
Mirta szerint akkor "engedje, hogy visszatérjen hozzá"!
Közli, hogy "soha nem mond le Gustavoról"!
Távoztával Lucecita zokogásban tör ki.

Mirta alaposan kimutatta a foga fehérjét, de sajnos lesz ez még rosszabb is!
Szégyentelen perszóna, ugyanolyan, akár Graciela és Sátánka!
Mindent elkövetett, hogy fájdalmat okozzon Lucecitának, és ez sikerült is neki!
Bosszantja, hogy hiába kelleti magát, Gustavo rá se hederít!

Gustavo látogatást tesz a jegyzőnél, aki elmondja, hogy az iratok elkészültek.
Gustavo reményét fejezi ki, hogy Sátánka mindenbe beleegyezik!
A jegyző felemlegeti Sátánka balesetét.
Gustavo felidézi, hogy egy köztük lezajló veszekedés után Sátánka leesett a lóról.
Emiatt lelkifurdalása van, s megfogadta, nem válik el tőle, most mégis másképp döntött.
Ezután Lucecitára terelődik a szó, s Gustavo elmondja, sikerült rátalálnia.
A jegyző érdeklődik, valóban el akarja-e venni Lucecitát?
Gustavo szerint ez nem olyan egyszerű.
A jegyő rámutat, a válás megtörténtével elhárulnak az akadályok.
Gustavo elmondja, Lucecita gyermeket vár.
A jegyző érdeklődik, hogy csak emiatt akarja elvenni?
Gustavo elmondja, hogy szereti Lucecitát, ahogy még senki mást.
Lehet, hogy ha ismerné, a jegyző nem értené meg.
Felidézi, hogy a lány szegénységben nőtt fel, s a megismerkedésük idején még írni-olvasni sem tudott.
De: Ő azonnal felismerte, hogy jó ember!
Először az ártatlansága keltette fel a figyelmét, de a szánalom hamar szerelemmé változott.
Elmondja, hogy a lány nagyon naiv volt, de a hamar szembetalálta magát a képmutatással, a hazugsággal és a gonoszsággal. (Itt félreérthetetlenül Sátánkára céloz.)
Gustavo szerint "intelligens lány és gyorsan fog tanulni".
Ő pedig büszke lesz rá, mint a feleségére és a gyermeke anyjára!
Azt sem hallgatja el, hogy Lucecita Sátánka betegsége miatt nem akar hozzámenni.
De: Elhatározza, folytatja a harcot!
A jegyző biztosítja a támogatásáról, majd beszámol Sátánka furcsa viselkedéséről, amikor elvitte hozzá a papírokat.
Gustavo nem érti pontosan, mire gondol!
A jegyző azonban figyelmezteti, vigyázzon Sátánkával!

Ez igen! A közjegyző jó emberismerő!
Rögtön felismerte, hogy Sátánka esetében valami "nem kerek".
Ott volt ugyebár az "előadás", amikor eljátszotta a mártír szerepét, majd a közöttük folytatott beszélgetés.
Fején találta a szöget, mintha két különböző emberről lenne szó!
A második alkalommal kimutatta a foga fehérjét, bármennyire is igyekezett fegyelmezni magát, a jegyző figyelmét nem kerülhette el a viselkedésében végbemenő változás.

Sátánka elmondja anyjának, hogy nem sikerült meghatnia Miguelt, pedig könyörgött, s "mindent bevetett".
Azt színlelte, mindent megbánt és dicsérte Lucecitát.
Ennél a mondatnál hisztérikus nevetésben tör ki.
Teljesen világos, hogy megbomlott az elméje!
Graciela szerint Miguel már kiismerte Sátánkát, tudja, hogy csak szerepet játszik.
Sátánka közönyösen viselkedik, s a bosszún töri fejét.
Graciela azon sopánkodik, hogy ezután fix összegre kell szorítkozniuk! (A Gustavo által adott összegre gondol.)
Ahelyett, hogy örülne, hogy egyáltalán kapnak valamit! Sátánka egy fillért sem érdemel!
Sátánka szerint nem kellett volna elkövetnie a hibát Alvaroval...
Graciela kéri a lányát, hogy legalább ő ne vádolja!
Majd elhatározza, hogy Alvarotól, mint ügyvédtől kér segítséget!
Azt tervezi, délután meglátogatja.
Közben Fefa érdeklődik, hol kívánnak ebédelni.
Mindkét hölgy Sátánka szobájában óhajt enni, Fefa és Modesta is csodálkozik ezen.

Caruca ennivalót visz Lucecitának, aki elkeseredetten számol be Mirta látogatásáról.
Caruca szerint Mirta hazudott!
Lucecita szerint azonban most már mindennek vége!
Szegény naiv Lucecita! Hihetetlen, hogy Mirtának sikerült elhitetnie vele a hazugságait!

Gustavo eközben - mit sem sejtve Mirta álnokságairól - vörös rózsát küldet a szerelmének.
(A beszerzéssel és a küldéssel az egyik hotelszolgát bízza meg.)

Közben Alvaro érkezik, s elmondja Gustavonak, hogy Graciela bejelentette a látogatását.

Lucecita megkapja a Gustavo által küldött virágokat, de az előzmények tükrében nem fogadja túl nagy örömmel.
"Megint jőnek, kopogtatnak..."
Miguel jön látogatóba - Modesta társaságában.
Lucecita nagy örömmel fogadja apját, s azt a tényt, hogy a jelek szerint sokkal jobban van!
malvinkicska 2019 ápr. 02. - 07:07:23
(1427/2794)
A tegnap esti részben Mirta elmondta Lucinak mit szeretne , de ő már úgy adta elő, mintha az igaz lenne , meg van őrülve Gustavoért, de annak nem kell, de sajnos hiszékeny , Luci és hisz a másik kígyónak, ez nagy gond ebben a sorozatban ennyi vipera egy csomóban jól lenne már robbantani, és a mérgük saját magukra fröccsenne. Az szép jelenet volt Miguel megkereste a lányát és elmondta bizony rosszul cselekszik fogadja el Gistavo ajánlatát, mert annak idején ő is nem jól döntött. Sergio szövi a tervét , vajon mi lesz belőle remélem ő lesz már mint Sergio a győztes. Graciela , elment és
felkereste Alverot, és hamisságra biztatja de az nem akarja. A sok jólét pazar életmód, azt sajnálja , nem azt Miguel meg is hallhatott volna ezt a két nőt a megtestesült ördögnek mutatja nekem a történet írója , mikre lenének képesek, csak szinten maradjanak.
Csalarozsika 2019 ápr. 02. - 05:16:56 Előzmény malvinkicska
(1426/2794)
Szia!
Nagyon szívesen!
Annak idején nekem is az volt a véleményem, hogy az epizódok számának megduplázása teljesen felesleges volt.
A történet 80-90 résszel is kerek egészet alkotott volna, de a készítők sajnos másképp gondolkodtak. :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 02. - 05:14:24 Előzmény Luna34
(1425/2794)
Közben azt is megírtam. :-)
(Egyébként véletlen folytán kerül oda, kisebb baleset éri, melyet a családfő okoz, így kerül a családhoz, a többit lásd a másik hozzászólásban.) :-)
malvinkicska 2019 ápr. 01. - 19:08:08 Előzmény Csalarozsika
(1424/2794)
Nagyon köszönöm ezeket a Spoilereket , mert én nem láttam de nem zavar ha tudom mi lesz hova alakul a Luci sorsa , akkor előzőleg jól fogalmaztam lehetett volna egy szép kerek kis 70-80 részes sorozat más címmel de ez már csak álom marad, mert ezt a sorozatot így álmodták meg.
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 18:20:30 Előzmény Luna34
(1423/2794)
Igen, jól emlékszel, az Aldama - családnál huzamosabb ideig tartózkodik.
Szerintem ezt a szálat végképp ki lehetett és kellett volna hagyni a történetből!
SPOILER!!! Nem feltétlenül lenne szükséges, hogy maradjon, de megesik a szíve a gazdag családon, ahol azonban teljes a káosz.
A család a következő tagokból áll: A családfő, aki jó nevű szemészorvos...volt, de egyre inkább az ital rabjává válik, a felesége, aki megcsalja őt. A bajok eredője, hogy az egyébként tehetséges festőnek kikiáltott fiúk megvakult, s az apa emiatt is menekült az italhoz.
A fiú depressziós, az apa lassan, de biztosan alkoholistává válik, a feleség boldogtalan, s van még egy fiatal lányuk is. + "kapcsolt részként" ott élősködik a nyakukon a "rokonság", ha jól emlékszem, a férfi megözvegyült lánytestvére, és annak a lánya.
Az asszony nagy intrikus, s kárörvendőn figyeli a család széthullását.
Lucecita azért marad ott, hogy segítsen.
Eléri, hogy a fiú visszanyerje az életkedvét, az apa megoperálja a fia szemét, s az visszanyeri a látását, mondhatni "rendet tesz" a családban! :-)
A fiú ráadásul belé kapaszkodik, csak akkor vállalja az operációt, ha ő is segíti a jelenlétével.
Beleszeret Lucecitába, aki ezt természetesen nem tudja viszonozni, és a sikeres műtét után azonnal elhagyja a házat.
Természetesen semmi szükség nincs rá, hogy Lucecita dolgozzon, mert nemcsak Miguel vagyona, de Gustavo pénze is a rendelkezésére áll!
De: Szerintem jól teszi, hogy nem ül a babérjain, mert ha csak ülne a birtokon - vagy Limában - és a pénzén, s várná a sült galambot, aligha sikerülne rábukkannia a családjára! :-) SPOILER VÉGE!!!
Luna34 2019 ápr. 01. - 18:15:47 Előzmény Csalarozsika
(1422/2794)

a végére emlékszem. azt jól tudom akkor hogy egy vak férfinál is lesz? oda miért megy?


Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 18:06:51 Előzmény Luna34
(1421/2794)
Szia!
Hidd el, évekig semmiképp sem tart!
Ha jól emlékszem, kb. 35 részen keresztül, de ebben már benne van a végkifejlet is! :-)
SPOILER!!! Gustavo újra beleszeret a Lucecitába, anélkül, hogy tudná, a felesége van mellette!
Mirta hiába "kapálózik", ez ellen nem tud tenni semmit! :-)
Mondjuk, Lucecita is mindent megtesz, hogy felkeltse a férje figyelmét!
Aligha lesznek aggályai, s ezúttal esze ágában sincs áldozatot hozni! :-)
Mondom, már csak azért sem tarthat évekig, mert kb. 5 év telik el, mire rátalál a családjára, s most 1894-et írunk.
A sorozat pedig azzal zárul, hogy a szereplők köszöntik az új évszázadot! :-) SPOILER VÉGE!!!
Luna34 2019 ápr. 01. - 11:18:19 Előzmény Csalarozsika
(1420/2794)
[spoiler a cselédkedésre visszatérve, ha Gustavónál nem is cselédkedik sokáig előtte ha jól emlékszem lesz egy másik háztartásban is még egy darabig. egy vak férfinél ha jól rémlik a dolog. arra mi szükség van? tényleg itt csak azt a logikát nem értem hogy ő lesz Miguel egyetlen örököse. miért fogja akkor ezt csinálni? [/spoiler]
Luna34 2019 ápr. 01. - 09:02:04 Előzmény Csalarozsika
(1419/2794)
szia! mondjuk nekem is valahogy többnek tűnt a cselédkedés Gustávónál. kb hány részen keresztül megy az amúgy?
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 05:34:26 Előzmény malvinkicska
(1418/2794)
Szia!
Sajnos igazad van, de jelenleg nem is lehet sok közös jelenetük, s ez később még rosszabb lesz... :-(
(Amikor elkezdődik a "második szakasz".)
Hidd el, a hét végére lesz izgalom! :-)
Ezért is írtam, hogy a hét végére több mindenre fény derül, s pont kerül.

Lucecitát illetően a "szellemi fogyatékos" jelzőt túlzásnak tartom, a többi hozzászólásomban kifejtettem, nem akarom önmagamat ismételni.

Azzal viszont nagyon egyetértek, hogy Miguelnek illene beavatnia az édesanyját a dolgokba! Dona Maria igazán megérdemelné, hogy ne tartsa bizonytalanságban, s végre ő is megtudja az igazságot!

Szerintem sincs azzal semmi baj, ha nem értünk mindenben egyet! :-)

Szép napot / hetet kívánok! :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 05:27:22 Előzmény malvinkicska
(1417/2794)
:-( Rosszul írtam, így szerettem volna: Gondolom, inkább egy hetet akartál írni! :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 05:26:17 Előzmény napraforgó
(1416/2794)
Ami Modesta és Dona Maria látogatását illeti:
Úgy emlékszem, Gustavo arra kérte őket, hogy vigyenek néhány dolgot Lucecitának!
A holmijait valószínűleg el is vitték!
Dona Maria valóban vihetett volna pénzt, én sem értettem, miért nem tette!

Viszont: Nem értem a menyasszonyi ruhával kapcsolatos eszmefuttatásodat!
Szó sincs arról, hogy megtalálták volna az ágyon vagy bárhol máshol!
Valószínűleg Lucecita elrejthette valahová.
A "látogatását" is csak úgy vették észre, hogy Azucena takarított a szobájában, s észrevette, hogy a bőröndjéből hiányzik néhány dolog.
A menyasszonyi ruhának viszont nyoma sem volt!

Apropó: Lucecita levette a szürke ruhát, legutóbb már egy halványzöld blúzt viselt!
Remélem, ez kicsit megnyugtató! :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 01. - 05:17:30 Előzmény napraforgó
(1415/2794)
Azért ez a sok dehonesztáló jelzőt túlzásnak tartom!
Lucecita valóban tanulatlan, de erről igazán nem ő tehet, sajnos nem volt rá lehetősége!

"Mit szeret rajta Gustavo"?
Sokszor ezt a való életben sem érti az ember, hogy az egyik ember mit szeret a másikon.
Számos alkalommal tettem már fel én is ezt a kérdést, és egyáltalán nem szappanoperáról volt szó, hanem a tiszta valóságról!
Napestig tudnám sorolni a példákat, de nem lenne értelme...

Visszatérve a sorozatra:
Engem Lucecitánál sokkal inkább irritál a két aljas perszóna: Sátánka és Graciela!
Véleményem szerint mindketten ostobák és korlátoltak!
Ráadásul az ő esetükben "súlyosbító körülmény", hogy nekik viszont minden lehetőség adott volt arra, hogy kifinomulttá váljanak!
Én annak örülök, hogy végre lelepleződtek, s most reszketnek, akár a kocsonya, hogy oda a hőn szeretett gazdagság és jólét!

Lucecitával két szót sem lehet váltani?
Ha belegondolok, nekem Gracielával sem lenne sok közös témám.
Sátánkával talán még el tudnék beszélgetni a zenéről.
Én is kedvelem Chopint, és zongorázni is tanultam, de kb. itt a vége, nem lenne több közös témánk.
Mindketten sekélyesek és buták, csak a cicoma és a pénz érdekli őket!

Lucecita viszont jólelkű és önzetlen!
Ha szerinted ostoba, szíved joga ezt gondolni róla!
Az valóban érthetetlen, miért köti az ebet a karóhoz, hogy nem akarja elfogadni a segítséget.
Csak arra tudok gondolni, hogy be akarja bizonyítani, hogy meg tud állni a saját lábán.
Szerintem elég jól boldogul.
Az "áldozathozatal"...Ha belegondolunk, vallásos nevelésben részesült, s valószínűleg emiatt vannak aggályai, hogy "egy beteg nőtől" elvegye a férjét.
Sátánka remekül ért hozzá, hogy mindenkit ezzel manipuláljon, s idáig maradéktalanul sikerrel járt!
Lucecita tudja, hogy gonosz, nincsenek már illúziói ezen a téren, de mindezt a betegségével magyarázza, ahogyan mindenki más is ezzel mentegeti.
Amikor azonban kiderül az igazság, már nem lesz semmi ellenvetése, s annak rendje és módja szerint össze is házasodnak Gustavoval!