Téma: Luz Maria

Luna34 2019 márc. 16. - 18:21:23 Előzmény miértis
(1174/2794)
a facebookon találtam egy hozzászólásban és gondoltam megosztom veletek. érdekes nagyon szerintem.
miértis 2019 márc. 16. - 18:19:17 Előzmény Luna34
(1173/2794)
ez igen ! szuper ! nagyon nagyra értékelem, amikor valaki így a mélyére néz a dolgoknak.
Luna34 2019 márc. 16. - 17:57:11 Előzmény Csalarozsika
(1172/2794)
nincs mit :) én nagyjából ismerem a színészeket és a szorikat legalábbis névről.
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 17:55:18 Előzmény Luna34
(1171/2794)
Köszönet a "kis érdekességért", sokkal inkább információhalmazért! :-)
Ennek aztán neki kell veselkednem, hogy pontosan megértsem, mivel nem vagyok nagy sorozatnéző, s még a címeket se nagyon ismerem! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 17:52:40 Előzmény Luna34
(1170/2794)
Tisztában vagyok vele, ahogyan a cölibátussal is.
(Még ha utóbbiról az is a véleményem, hogy lassan el kellene gondolkodni a megszüntetésén, és engedélyezni a papok nősülését, kb. olyan formában, ahogyan a görögkatolikus egyházban.)
Azt is tudom, hogy az egyház csak kivételes esetekben engedélyezte a válást!
Nemhiába került sor Magyarországon 1894-ben kötelező polgári házasság bevezetésére.
(Érdekes, hogy a sorozatban is éppen ebben az évben járunk. :-)

A komoly indok már megvan, jelen esetben a meddőség!
A többi aljasság még ki sem derült teljes mértékben!

Emlékeim szerint Sátánka "gyónásakor" Emilio azt állapította meg, s közölte is Sátánkával, hogy a tettei alapján kivitelezhető lenne a válás!
Ennek tükrében még inkább visszatetsző volt, ahogyan Gustavot igyekezett rávenni, hogy maradjon a "felesége" mellett!
Szerintem Sátánka nem érdemel könyörületet, már csak azért sem, mert esze ágában sincs megbánni a bűneit!

Nem tehetek róla, ha így látom a dolgokat.
Ez talán abból is fakad, hogy református vallású vagyok. :-)
Az álszentséget pedig egyszerűen nem szenvedhetem!
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 17:37:54 Előzmény napraforgó
(1169/2794)
Ami azt illeti: Lehet, hogy túl maradi vagyok, de én nem tudok egyetérteni azzal, hogy Gustavo "vonatra ülteti és viszi" Lucecitát.
Megértem, hogy "törvényes úton" akart megszabadulni Sátánkától, s erre most megnyílt a lehetőség.
Valóban határozatlan volt, fel kellett volna tárnia az igazságot, de :
Továbbra is az a véleményem, hogy amennyiben időben tudomást szerez Sátánka aljas zsarolásáról, akkor - Lucecita tiltakozása ide vagy oda - megtette volna!
Talán ezért is volt a kelleténél dühösebb, nemcsak a többiekre, akik segédkeztek Sátánkának, hanem önmagára is!
Persze, másokat mindig könnyebb hibáztatni, úgyhogy szabad folyást engedett a haragjának.
Azzal én sem tudok egyetérteni, hogy végül a templomban került sor az igazság feltárására!

Lucecitának pedig "el kellett szöknie, mert így volt megírva". :-)
Feleslegesen csűrik - csavarják a történetet, ami ezáltal egyre csak hosszabbra nyúlik. :-(
Luna34 2019 márc. 16. - 17:36:38
(1168/2794)
dél amerikában pedig máig sokkal nagyobb a hagyományok betartása és az egyház befolyása mint nálunk.
Luna34 2019 márc. 16. - 17:33:48 Előzmény Csalarozsika
(1167/2794)
azért ez nálunk katolikusoknál másképpen működik. nálunk a papok sem nősülhetnek, de ezt úgyis tudja mindenki. az meg logikus hogy az egyházi válás nem kis dolog még most sem nemhogy akkor. nálunk a polgári házasság felbontása nem nagy ügy már manapság, de az egyházi házasság felbontásához máig komoly indok kell hogy engedélyezzék.
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 17:26:14 Előzmény Luna34
(1166/2794)
Sergio "önzetlenségnek álcázott önzéséről" már kifejtettem a véleményemet, kb. egyezik napraforgóéval. (A hozzászólást neki címeztem.)
Annyit tettem csak hozzá, hogy akár ő is beszélhetett volna Gustavonak arról, mi zajlik a háttérben - Sátánka zsarolásáról.
Tudta, hogy Lucecita kényszer hatására megy hozzá, bántotta, mégsem tett semmit!
Ha Gustavo erről tudomást szerez, akkor biztosan nem hallgat tovább!
Tudta ezt Sátánka is, ezért igyekezett eltitkolni a kierőszakolt esküvőt.
Lucecita pedig igazából csak az esküvő előtt gondolt bele komolyabban, mit is jelent, ha Sergio felesége lesz!
Addig kitartóan hajtogatta, hogy áldozatot hoz, végül mégsem tudta megtenni!

Megértem Gustavo indulatát, hisz - ahogyan jól megfogalmazta - akarva - akaratlanul, de mindenki Sátánka kezére játszott!
Azzal viszont nem értek egyet, hogy a "nagy jelenetre" pont a templomban került sor!
Isten háza szerintem semmiképp sem alkalmas erre!
A "nagyobb hatást" pláne elengedtem volna!
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 17:13:14 Előzmény Luna34
(1165/2794)
Bárhogyan is véded Emiliot, nem tudok Veled egyetérteni!
Az emlékezetes "gyónás" után maga sem gondolhatta komolyan, hogy Sátánka valaha is megváltozhat!
A lélek megmentését illetően "napraforgót" tudnám idézni: Ha már annyira aggódott Sátánka lelke miatt, a lelkének megmentése az ő feladata lett volna, nem pedig Gustavoé!
(Egyébként pedig továbbra is azt gondolom, hogy ami nincs, azt nem lehet megmenteni!)
Azt pedig látnia kellett, hogy a házasság megmentése: LEHETETLEN! - (Ha ugyan házasságnak lehet nevezni!)
Ismétlem: Gustavo már korábban is válni akart, egyedül Sátánka "balesete", az emiatt érzett bűntudat tartotta a felesége mellett, amit Sátánka minden adandó alkalommal igyekezett táplálni benne, állandóan felemlegetvén a "balesetet".
Gustavo szemmel láthatóan boldogtalan volt, szenvedett mellette, ezek után aligha lehetett abban reménykedni, hogy valaha is javul a helyzet!
Gustavo többször is leszögezte, hogy NEM SZERETI SÁTÁNKÁT, NEM TUDJA SZERETNI!
Azután pedig pláne nem, hogy Gustavo beleszeretett Lucecitába!
Az álterhesség és a meddőség eltitkolása már csak hab volt a tortán, Gustavo már addig is többé - kevésbé tisztában volt a felesége valódi énjével!
Nemhogy megváltozni igyekezett volna, egyre gátlástalanabb, aljasabb cselekedetekre ragadtatta magát!

Egyetértek, én is többször leírtam korábban, hogy Sátánka igazából nem szereti Gustavot!
Olyan, akár egy elkényeztetett gyerek, akinek Gustavo a "kedvenc játéka"!
A birtoklási vágya már-már beteges!
A józan ész szerint - már ha képes lenne józanul gondolkodni - régen be kellett volna látnia, hogy felesleges visszatartania egy olyan embert, aki nem szereti őt!
Mivel szép és fiatal, lehetősége lett volna új életet kezdeni, s valószínűleg megfelelő kérő is akadt volna számára!

Na igen, "az ő szemszögéből logikus", hogy nem szereti Alvarot!
Ugyanakkor szemrebbenés nélkül felhasználta volna az aljas céljaira, kihasználván az apja feltétel nélküli szeretetét!

Így van, azzal, hogy kiderült az igazság, a hiúsága csorbát szenvedett, s az anyagi jóléte is veszélybe került!
Nem tehetek róla, nem tudom sajnálni, ahogyan Gracielát sem!
Sátánka ízig - vérig anyja lánya, talán még szívtelenebb is, mint Graciela!
Luna34 2019 márc. 16. - 17:12:40
(1164/2794)
Kis érdekesség most találtam ezt az infót. itt kiderül hogy miért is lett ilyen hosszú a sorozat. nemcsak amiatt mert a rendező szerelmes lett Mirtába. plusz sok még benne az egyéb érdekesség is. a Luz María eredetileg az "El ángel perverso" (A romlott angyal) című rádiónovellán alapszik, amelyet Delia Fiallo írt a kubai rádiónak. Nem létezett benne eredetileg Lucecita (csak egy másik szolgálólány), a főhősnője Angelina volt, a romlott angyal, aki tönkreteszi maga körül a családját és a férjét. Olyasmi volt a sztori, mint a Rubí vagy a Teresa.

Delia Fiallo Venezuelába emigrált és elkezdte a tévére fejleszteni a sztorit. Ekkor került bele Lucecita is. A nézők imádták a telenovellát, ezért az írónő a tévétársaság kérésére megnyújtotta a történetet, így került a sorozatba Mirtha, a gonosz ápolónő, Gustavo amnéziája stb.

Nyolc remake-je született a sorozatnak (köztük egy mozifilm is). Ezek mind a már ismert Mirtha, amnézia stb. elemeket használták fel (Venezuela, Kolumbia, Argentína). A Luz María kivételével mind kortárs sorozat, csak ezt a verziót adaptálták "vissza" időben.

És ami még érdekes, hogy a Luz María első tévés változatával született meg a rózsanovella (szegény naiv lány - gazdag fiú) alműfaja.

Sőt más is megesett a cselekménnyel: amikor Lupita Ferrer (Rosalinda gonosz anyósa) úgy gondolta, hogy elmegy Amerikába karriert építeni, Delia Fiallo egy érdekes szerepajánlattal csalogatta vissza Venezuelába őt. Létezett egy La Senorita Elena című sorozata egy ápolónőről, aki teherbe esett egy férfitól, aki elhagyta a lányanyát, s a gyerek abban a hiszemben él, hogy Elena a nővére. (Vivo por Elena címmel készült Mexikóban egy verzió Victoria Ruffo főszereplésével).
Ezt a cselekményt vegyítette a Luz María elemeivel, s megszületett a Ligia Sandoval c. telenovella. (Ligia "öccseként" neveli a fiát, elmegy a vak Angelinát ápolni, ott kiderül, hogy Angelina öccse az, aki teherbe ejtette, beleszeret Gustavóba, stb.). Ebből a Ligia Sandovalból is készült új verzió, a Zone Romanticán itthon is adott Todo por tu amor (Mindent a szerelmedért), benne volt Gaby Spanic is.

Létezik egy "korcs" verziója is a történetnek Mundo de Fieras címmel (Venezuela, 1992) címmel Ligia Lezama tollából, amely ugyan nem hivatalos remake-je a sorozatnak, de nagyjából rá lehet ismerni: a vidéki tanítónő anyja haldoklik, ezért az levelet ír a gazdag apukának, hogy vigye el a lányt a városba, stb. Az Angelinának megfelelő Jocelyn itt az elhunyt gyerekükkel akarja magához láncolni "Gustavót". Salvador Mejía készített belőle egy új verziót 2006-ban, de a történetet összekeverte "házi írónője", Liliana Abud az argentín Rolando Rivas, taxistával és a 3-4 évvel ezelőtt a TV2-n adott Pasión y Poder (Szeretned kell!) eredetijével.

Plusz egy infó: a kilencvenes évekig a mexikói Televisa csak egyetlen Delia Fiallo-történethez nyúlt hozzá (Monte Calvario, újabb verzió: La que no podia Amar/Megkövült szívek), ugyanis Delia nem engedte nekik a feldolgozásokat látván azt, hogy miket művelnek ott a venezuelai sorozatokkal. A Televisa azonban a kilencvenes évekre a legtöbb Fiallo-történet jogaira rátette a kezét, így jött ott sorban a Vivo por Elena, Rosalinda, Esmeralda, Titkok es szerelmek, etc. Néhány anyagnak a joga azonban José Enrique Crousillat kezében maradt. Ő egy venezuelai producer volt, aki sokszor dolgozta fel Delia anyagait. Crousillat pedig a kilencvenes évek végén azért ment Peruba, hogy sorozatokat készítsen a még nála lévő Fiallo-művekből, nehogy a jogok átszálljanak a Televisára. Ezért született meg a Luz María, a korábban a TV2-n ment Pobre Diabla (Fiorella), amelyet ugyan Alberto Migré argentín író írt, de Delia alakította át melodramarikusabbra, az RTL-en adott Milagros vagy a Zone Romanticán sugárzott Soledad.
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 16:49:15 Előzmény malvinkicska
(1163/2794)
Szia!
Tudom, írtad, hogy nem ábrázolják hitelesen ezeket a dolgokat!
Ahogy azt is kitárgyaltuk, hogy még pap esetében is került sor válásra!
Én is írtam akkor, hogy a református papok esetében sem példa nélküli a válás, számos esetet tudnék említeni csak a közelmúltból.
Megértem, hogy bosszantó számodra, hogy nem a valóságot mutatják be.
Én a menyasszony külön helyiségben való várakozásáról azért írtam, mert jelen esetben a pap késett, eredetileg ez volt az oka annak, hogy nem kezdődött el időben a szertartás!

Te ugye a görögkatolikus esküvő menetéről írtál?
Szerintem a római katolikusoknál ez kicsit másképp van.
Eddig még nem voltam görögkatolikus esküvőn, csak hallottam a menetéről - egy görögkatolikus pap mesélt róla, hogyan zajlik a szertartás. :-)

A templomi "nagy jelenet" valóban felháborító volt!
Szomorú, hogy a készítők lassan mindent feláldoznak a "hatásvadászat" oltárán!
Továbbra is az a véleményem, ha Gustavo tudomást szerez Sátánka aljas zsarolásáról, akkor azonnal feltárja az igazságot, de ez ugye kevésbé figyelemfelkeltő, mint a templomi jelenet! :-(
malvinkicska 2019 márc. 16. - 16:28:55 Előzmény Csalarozsika
(1162/2794)
Ezt hidd el el van túlozva nem ismétlem magam, a pap is elvált írtam és az nem szappan opera, nem szeretem ezta fél igazságokat, mert ha rendesen akarnak ábrázolni valamit akkor azt úgy tegyék, de bele kapnak ebbe abba, és aki nem ért hozzá az el is hiszi pedig ez egy nagy hambuk az egész a mit a forgató könyv kitalált. az esküvő sem úgy van , mert az ajtóba áll a pap és mielőtt, belépnek az Isten házába az ajtóba van egy kérdés sor amit az atya fel tesz 1 nem ígért e másnak házasságot, 2 teljes akaratából, ilyenek , és mikor ezekre megkapja a választ, bevezeti a karján a menyasszonyt , és a vőlegényt ének szóval az oltárig, és utána kezdődik az esküvő, szóval ez csak bele volt kapva , de ezt most is az a véleményem felháborító, amit a templomba művelt Gustavo, mert ezer alkalma lett volna tudomására hozni Sátánkának, mivel mindenki tudta a teljes igazságot, hogy övé a gyerek meg szereti Lucit.
Luna34 2019 márc. 16. - 16:28:22 Előzmény Csalarozsika
(1161/2794)
Szia! Jók az érvek de én meg tudom érteni Emiliot. Ő tényleg ízig vérig hű pap, akinek a lélek megmentése is fontos. Gondolom azt hitte hogy Angelina még meg tud változni, dehát tévedett. Meg lehet abban is bízott hogy Angelina meg Gustavo még jóban lehetnek majd. (persze ezt még azelőtt gondolhatta hogy Gustavo megtudta az álterhességet.) Angelina meg szerintem sosem szerette Gustavot sem, csak kellett neki egy balek aki mellette van és akit megkeseríthet. Amit ő érez az nem szerelem, szeretet csupán hiszti és birtoklási vágy. Alvarot logikus az ő szemszögéből hogy nem szereti. Hiszen szegény és még iszik is. Angelina mindig hozzá volt szokva a jómódhoz hogy mindent megkap. Mekkora csalódás lehetett neki megtudnia az igazat hogy nem Miguel az apja. Neki csak a pénz a fontos, mivel eddig egyet csettintett és megkapott mindent, plusz mindenki úgy ugrált ahogyan ő fütyült. Agyon volt sajnálva, ajnározva. Ezek után persze hogy most az csak hab volt neki a tortán a többi mellett hogy az apja Alvaro. Nem elég hogy most már elvesztette Gustavót és a család többi tagjának sem ő már a kedvence, még akkor ez is. Egy ilyen egoista nőnek ez mekkora csapás lehetett.
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 16:01:50 Előzmény napraforgó
(1160/2794)
Sergio "önfeláldozását" illetően nagyon egyetértek!
Utólag ő is beismerte, hogy jókora adag önzés munkált benne!
Egyszerűen nem volt képes elfogadni, hogy Lucecita nem szereti, pedig folyton visszautasította, ő mégis folyton erőltette a dolgot!
Lucecita elég sok hibát elkövetett, de vele szemben mindig korrekt módon viselkedett, következetesen visszautasította!
Soha nem hitegette azzal, hogy megpróbálja megszeretni!
Még a "lovagias cselekedete" után is visszautasította, Sátánka zsarolásáig esze ágában sem volt hozzámenni, ahogyan azt meg is ígérte Gustavonak!
Ha annyira zavarta és bántotta, hogy Lucecitát az akarata ellenére kényszerítik hozzá, beszélhetett volna Gustavoval Sátánka zsarolásáról!
Világos volt előtte, hogy Gustavo semmit sem tud, mégsem tette, mert igenis meg akarta kapni Lucecitát!
Utólag persze szánja-bánja már a dolgot, s hirtelen az is megvilágosodott előtte, hogy Lucecita Gustavot szereti!

Utólag mindenki bánja, hogy nem tett semmit, amivel megakadályozhatta volna a házasságot, de egyébként mindenki hallgatott - Sátánka legnagyobb megelégedésére.
Dona Maria világosan látta, hogy az unokája szenved, mégis hallgatott!
Akár Modesta is beszélhetett volna, de ő sem tette!
Alvaro is mélységesen szégyelli, hogy "falazott" Sátánkának!

Ha valamelyikük időben beszélt volna, a "templomi jelenetet" el lehetett volna kerülni!
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 15:43:52 Előzmény Luna34
(1159/2794)
Szia!

Csatlakozom Napraforgó véleményéhez, annál is inkább, mivel kezdettől fogva értetlenül álltam Emilio viselkedése előtt.
Az rendben van, hogy pap lévén nem helyesli a válást!
De: A körülményeket figyelembe véve neki is látnia kellett, hogy ez "házasság" - ha ugyan annak lehetett még nevezni: MENTHETETLEN!
Ezért sem értettem, miért kardoskodott amellett, hogy Gustavonak mindenképp Sátánka mellett kell maradnia!
Tette ezt annak ellenére, hogy tisztában volt Sátánka minden aljasságával, az "álterhességtől" a tettetett bénaságig.
A házasság eleve hazugságon alapult, hisz Gustavo csakis Sátánka "terhessége" miatt vette őt feleségül.
Hamarosan felvetette a válás gondolatát, ekkor került sor a "balesetre", hogy ezzel is magához láncolja Gustavot.
Nem válogatott az eszközökben, az sem érdekelte, hogy a férje boldogtalan, s mindössze a bűntudat tartja mellette!
Sátánka "gyónása" során az is világosan kiderült, hogy ráadásul egy fikarcnyi bűntudata sincs az elkövetett aljasságai miatt!

Azzal pláne nem tudtam egyetérteni, amikor folyton Sátánka lelkének "megmentését" emlegette.
Ami nincs, azt nem lehet megmenteni!
Azt is látnia kellett volna, hogy egyáltalán nem szolgálja Sátánka érdekét, ha Gustavo mellette marad!
Ez az önző és szívtelen teremtés mindig mindent megkapott, mindenki leste minden kívánságát - ez lett belőle! "Szörnyeteg" - ahogyan önmagát is nevezte. (Kivételesen ebben igaza volt!)
A fentiekhez hozzájön még a meddősége, amit szintén eltitkolt a férje elől.
Utóbbi ráadásul a Szentszék által is elfogadott válóok!
Még szép, hogy Emilio felvilágosította erről Gustavot!
Papként és testvérként is ez volt a kötelessége!
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 15:19:09 Előzmény napraforgó
(1158/2794)
Nem lehet csodálkozni Gustavo reakcióján, de mindennek valóban nem egy templomban kellett volna megtörténnie!
Sok tényező szerepet játszott abban, hogy végül idáig fajultak a dolgok!
Igaz, határozatlan volt, de tényleg vannak olyan enyhítő körülmények, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni!
Utólag mindenki nagyon okos, hogy MIT KELLETT VOLNA tenni.
Abban biztos vagyok, ha előbb tudomást szerez a készülő esküvőről, nem habozik, s mindent elmond - a négy fal között!
Sátánka is pontosan tudta ezt, ezért igyekezett úgy intézni a dolgokat, hogy ne szerezhessen róla tudomást!
Valóban mindenki hallgatott, holott tisztában voltak a körülményekkel!
Nem véletlenül kért Alvaro is bocsánatot, és szégyellte magát olyan nagyon!
Dona Maria is beszélhetett volna vele, hisz látta, mennyire szenved az unokája, mégsem tette!
Sátánka többször is az elégedettségét fejezte ki amiatt, hogy "senki nem fog beszélni".
Aztán: Sergioról se felejtkezzünk el!
Magában Sátánkában is felmerült annak lehetősége, hogy Sergio is elmondhatja az igazságot!
Ha annyira önzetlenül segíteni akart Lucecitának, akár ő is beszélhetett volna Gustavoval, mi zajlik a háttérben, ő is feltárhatta volna Sátánka ördögi tervét, de NEM TETTE!
Utólag maga is elismerte, hogy jókora adag önzés is munkált benne!
Ugyan zavarta, hogy Lucecita nem saját akaratából megy hozzá, arra mégsem volt képes, hogy ebben a tekintetben segítsen neki!
Ergo: Továbbra is azt gondolom, ha Gustavo előbb tudomást szerez Sátánka aljas zsarolásáról, akkor Lucecita tiltakozása ide vagy oda, feltárta volna az igazságot!
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 15:09:15 Előzmény miértis
(1157/2794)
Márpedig elhiheted, nem Lucecita a "vendég"!
Gustavo érkezik meg, Lucecita nem hagyta el a várost.
miértis 2019 márc. 16. - 14:59:58 Előzmény napraforgó
(1156/2794)
ez jó...) egyébként pedig azt mondja a férfi, hogy "úgy látom vendégünk jött" --- hát Gustavo úr nem vendég a saját birtokán..) dehát...(((
Csalarozsika 2019 márc. 16. - 14:58:43 Előzmény napraforgó
(1155/2794)
Szia!
Valóban elég furcsa és szokatlan, hogy Lucecitát egyedül hagyták a kocsiban.
Az rendben van, hogy a pap késett, ezért nem kezdődhetett el rögtön a szertartás.
Addig Lucecitának külön kellett volna várakoznia egy erre a célra fenntartott helyiségben, és semmiképpen sem egyedül!
Akár a nagymamája, akár Modesta vagy mindketten vele lehetettek volna, hogy egy kis lelket öntsenek belé, hisz láthatták, mennyire el van keseredve!
Szerintem a lehető leghamarabb beszerzett egy "rendes" ruhát, mert valóban feltűnést kelt egy nyílt utcán kóborló magányos menyasszony!
Logikus lenne, hogy a menyasszonyi ruhát egyszerűen elcserélte egy ruhára, ebben mindenképp van ráció, a boltos és ő is jól jártak volna, amennyiben így történik. :-)