Téma: Luz Maria

Luna34 2019 márc. 15. - 18:02:28 Előzmény Csalarozsika
(1134/2794)

durva, már ez is kiesett a fejemből hogy megölik azt a pasast. azt hogyan tudja meg Lucecita hogy Gustavo mégsem halt meg?


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:59:56 Előzmény Luna34
(1133/2794)
:-( Sajnos igen, ráadásul tele hihetetlenebbnél hihetetlenebb elemekkel! :-(
A végén szinte teljesen elrugaszkodnak a valóságtól. :-(
Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:58:39 Előzmény Luna34
(1132/2794)

Igen, eltűnnek, mint a kámfor!
Lám, ide vezetett Lucecita barátjának felesleges pánikkeltése! (Mármint, amikor Gustavo haláláról beszélt.)
Nem akart rosszat, mégis katasztrófa lett belőle!
Mirta mindent megtesz, hogy ne bukkanjanak a nyomukra, s azokban az időkben elég jól el lehetett rejtőzni.
Még arra is képes lesz, hogy a célja érdekében gyilkosságot kövessenek el!
Nem tudom, emlékszel-e az angol tudósra, aki mindenképpen rá akarta beszélni Gustavot a vanádium - üzletre.
Ő találkozik Lucecitával a birtokon, s Lucecita feltárja előtte, hogy a leghőbb vágya, hogy megtalálja a családját.
Minő véletlen, a szegény ember Gustavoék nyomára bukkan! (Persze, teljesen véletlenül!)
Ő is rögtön rájön, hogy valami nem stimmel, hisz Gustavo nem ismeri fel.
Közli Mirtával, hogy Lucecita nagyon aggódik a férje és a kislánya miatt, s felszólítja, hogy mindenképp adjon hírt magukról.
Azt is nyilvánvalóvá teszi, hogy szándékában áll értesíteni Lucecitát a családja holléte felől.
Mirta ezt aztán semmiképp sem engedheti, éppen ezért elteszik láb alól a szerencsétlent.


Luna34 2019 márc. 15. - 17:50:38 Előzmény Csalarozsika
(1131/2794)

na igen.. szinte már egy teljesen más történet lesz az egészből.


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:48:26 Előzmény Luna34
(1130/2794)

Persze, hogy nem emlegeti, sőt! Lucecita egyáltalán nem illik bele Mirta "meséjébe". Elhiteti Gustavoval, hogy kettejük között azelőtt "kapcsolat" volt. Kivételesen abban igazat mond, hogy Sátánka nagyon aljas teremtés volt, de egyedül csak őt említi, mint feleséget.
Igen, Maria is meghal, de - ahogyan írtam - nem azonnal, lesz 1-2 kacskaringó.
Tényleg hihetetlen, milyen történetet kreálnak belőle!
Az Aldama - szálról már nem is beszélve, ami ugyancsak felesleges, s elég sok epizóddal megnyújtja a sorozatot.


Luna34 2019 márc. 15. - 17:43:30 Előzmény Csalarozsika
(1129/2794)

ja értem. tök jó hogy őj szépen lelépnek Lucecita meg egyedül marad. :( szomorú.


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:41:25 Előzmény Luna34
(1128/2794)

Sajnos pontosan nem emlékszem a részletekre, de az bizonyos, hogy a zavaros politikai helyzet nagyban szerepet játszott az események alakulásában. A zűrzavar közepette kórházba szállították a sérült Gustavot, pontosan abba, ahol Mirta is dolgozott - ápolónőként. Mirta hamar rájött, hogy amnéziája van, egyedül az maradt meg az emlékezetében, hogy van egy kislánya. Lucecita egyik barátja érdeklődik a kórházban, s ő tévesen arról tájékoztatja Lucecitát, hogy Gustavo meghalt. Lucecita erre teljesen összeomlik, s ez ad lehetőséget Mirtának, hogy cselekedjen, s elmeneküljenek a zavargások miatt egyébként sem biztonságos fővárosból.
Mirta elhiteti dona Mariával, hogy Lucecita meghalt, s "az lesz a legjobb", ha mindnyájan elmennek a városból.

Luna34 2019 márc. 15. - 17:25:36 Előzmény Csalarozsika
(1127/2794)

csak azt nem értem


hogy María hogy kerül Miráékhoz úgy hogy Lucecita nem tud meg semmit? hogy tud úgy eltűnni ő is velük együtt?


Luna34 2019 márc. 15. - 17:19:52 Előzmény Csalarozsika
(1126/2794)
köszi szépen. ja a cselédkedés ehhez képest semmi.

arra hogy csak Angelinát említi Mirta és semmi mást nem mondd arra emlékeztem. ezok szerint szegény María is meghal.


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:16:21 Előzmény Luna34
(1125/2794)

Gracielára és Alvarora nem emlékszem pontosan. Az biztos, hogy Gracielát teljesen megtöri Sátánka immár valódi bénulása, s a korábban sokszor megalázott Alvaro lesz a támasza!
Dona Maria esete viszont komplikáltabb: Gustavo elrablása után ő is együtt él majd Gustavoval, Mirtával és a kislánnyal a hegyekben, sőt!
A kislány őutána kapja a Maria nevet, amiből aztán végül Maria Rosa - becenevén Marita - lesz.
Mirta vele is könnyedén elhiteti a hazugságait, például azt, hogy Lucecita nevét még csak ne is említsék Gustavonak.
Egyedül Sátánkáról szól a fáma, mint feleségről. Mirta Lucecitának még az emlékét is ki akarja törölni, mintha soha nem is létezett volna!
(Ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem, Mirta azt is elhiteti Dona Mariával, hogy Lucecita halott.)
Dona Maria aztán - sokkal később - mégis találkozik Lucecitával, s ekkor - haldokolva - döbben rá, hogy Mirta minden szava hazugság volt, s az unokája bocsánatát kéri.
Megpróbál információkkal szolgálni Gustavoék holléte felől, de már nincs sok ideje hátra, hogy ezt megtegye.
Egy szó, mint száz: Ezer sebből vérzik a történet, egyre több a valószerűtlen szál... A cselédkedés még hagyján ezekhez képest!


Luna34 2019 márc. 15. - 17:02:19 Előzmény Csalarozsika
(1124/2794)

Azt nem tudod véletlenül
hogy mi lesz Graciélával, Alvaróval meg Doña Maríával miután Angelina meghal és Gustávó eltűnik?


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 17:00:05 Előzmény Luna34
(1123/2794)
Ha már itt tartunk:

A cselédkedés közepette mindent megtesz, hogy már - ha már Mirta fenyegetései hatására - direkt módon nem meri megtenni - indirekt módon megpróbálja elérni, hogy felélessze Gustavo emlékeit, hogy azok magától visszatérjenek. Mindent megtesz, hogy akaratlanul is felidézze benne az emlékeket, provokálja, kacérkodik vele, s Gustavo anélkül is újra beleszeret, hogy tudná, a saját felesége van mellette. Mirta persze mindent megpróbál, hogy elriassza, elkergesse, de Lucecita immár nem az a riadt nyuszi, aki volt, s keményen állja a sarat!
Aztán: Mindent megtesz, hogy elnyerje a kislánya szeretetét, s ez minden nehézség nélkül sikerül is neki. (Mirta "mamácska" ugyanis egyáltalán nem szereti Maritát.)
Lucecita nincs egyedül, a Mirta elleni küzdelemben Modesta is támogatja, s később odakerül Fefa, Amador...
Mind olyan emberek, akiket Gustavo régről ismer. Ők is próbálnak segíteni abban, hogy Gustavo emlékei visszatérjenek!


Luna34 2019 márc. 15. - 16:49:55 Előzmény Csalarozsika
(1122/2794)
Azt nem tudod véletlenül

hogy mi lesz Graciélával, Alvaróval meg Doña Maríával miután Angelina meghal és Gustávó eltűnik?


Csalarozsika 2019 márc. 15. - 16:46:41 Előzmény Luna34
(1121/2794)
Nagyon szívesen! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 15. - 16:44:50 Előzmény miértis
(1120/2794)
Szia!
Szomorú, hogy a személyes érdek ebben a tekintetben felülírta a közérdeket.
A második szakaszban egyre több az olyan esemény, ami egyáltalán nem életszerű!
A szappanoperák egyébként is bővelkednek az ilyenekben, de itt ez hatványozottan igaz lesz!

Visszatérve arra, hogy a személyes kapcsolat szerepet játszott a sorozat meghosszabbításában: Sajnos ez nem egyedi, számos példát fel lehetne sorolni, s nemcsak a szappanoperák világából, hanem egyéb filmeknél is!
Még a két világháború közötti magyar filmgyártásban is volt rá precedens, úgyhogy azt kell mondanom: Nincs új a nap alatt!
Luna34 2019 márc. 15. - 16:37:06 Előzmény Csalarozsika
(1119/2794)
ezekre már konkrétan nem emlékeztem, köszi a felvilágosítást. :)
Csalarozsika 2019 márc. 15. - 16:34:09 Előzmény Luna34
(1118/2794)
Ezen a cseléd-dolgon már akkor elgondolkodtam, amikor először néztem a sorozatot.
Lucecitának valóban nem lenne szüksége arra, hogy dolgozzon, de:
Feltételezhetően az motiválta, hogy megtalálja a családját!
Ha csak ül a babérjain és a pénzén, ezt aligha sikerült volna véghez vinnie!

Ahogyan már korábban is írtam, a második szakaszban egyre több az olyan történés, amely elrugaszkodik a valóságtól.

Mindent megtesz azért, hogy visszaszerezze a családját, s ezért még azt a megaláztatást is vállalja, hogy - Modestával együtt - beálljon cselédnek Gustavo házába. Teszi ezt azért, hogy a családja közelében legyen!
Ennek érdekében azt is hajlandó eltűrni, hogy Mirta a ház úrnőjeként pöffeszkedjen.
"Mirta kérésére"? Méghogy kérés!
Mirta és egy sarlatán orvos - rokona mindenkivel elhiteti, amennyiben megpróbálják Gustavo tudomására hozni az igazságot, akkor elborul az elméje.
Sajnos mindenkivel sikerül elhitetniük ezt a "mesét", mert nincs okuk kételkedni egy "orvos" szavában. (Aki egyébként "sarlatán", s a hivatását sem gyakorolhatná.)
Mondanom sem kell, hogy ez nem igaz, s orvos ismerősöm már annak idején is felháborodott ezen a fordulaton!
Végül dr. Gutiérrez veszi a fáradtságot, tanulmányozza Gustavo esetét, s rájön, hogy semmilyen veszéllyel nem jár, ha megtudja az igazságot, s ő lesz az, aki felvilágosítja arról, hogy akibe időközben újra beleszeretett, nem más, mint a saját felesége, s a gyermeke édesanyja.


Luna34 2019 márc. 15. - 16:21:59 Előzmény Csalarozsika
(1117/2794)
igen tudom. láttam a sorozatot, csak arra nem emlékeztem pontosan hogy Angelina mivel csalja el.
Luna34 2019 márc. 15. - 16:19:37 Előzmény malvinkicska
(1116/2794)
igen, sokkal másabb lett volna úgy. így már hitelét veszti a sok hülyeséggel majd.
Csalarozsika 2019 márc. 15. - 16:18:27 Előzmény malvinkicska
(1115/2794)
Szia!
Nagyon igazad van!
80-90 rész bőven elég lett volna, az első szakaszban is elég sok volt az "üresjárat", a második viszont...
Csak annyit, hogy még inkább próbára teszi a néző türelmét! :-(