Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 márc. 11. - 03:49:50 Előzmény malvinkicska
(1054/2794)
Valóban felháborító, amit Sátánka művel!
Ráadásul olyan ügyesen mozgatja a szálakat, hogy bár "rezgett a léc", végül ismét az ő akarata diadalmaskodott.
Hihetetlen, hogy mindig ki tudja vágni magát a kutyaszorítóból!
Miguelt sikerült teljesen félrevezetnie!
Ne felejtkezzünk meg a kedves édesapjáról, Alvaroról, aki segédkezet nyújt neki mindebben!
Nekem nem kell elolvasnom a tartalmat, anélkül is tudom a végkifejletet. :-)
Hála Istennek, Sátánka ezúttal nem éri el a célját, már ez is fél siker! :-)
Csalarozsika 2019 márc. 11. - 03:43:18 Előzmény napraforgó
(1053/2794)
Nagyon igazad van, Lucecitában sajnos nem feltétlen van meg a természetes igény, hogy elsajátítsa a helyes viselkedést. :-(
Dona Maria valóban jó példa lehetne számára, mert a két hárpiát én sem ajánlanám, mint követendő példát.
Ő biztosan "kezelésbe vette" volna az unokáját, pláne, ha Lucecita megkéri erre.
El is kezdte azzal, hogy elegáns ruhákat vásárolt számára, s ezután következhetett volna a viselkedési szabályok elsajátítása, de közbejött a várandósság.
Ezek után kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy ezzel foglalkozzanak, így marad a bozontos haj, a zsebkendő pedig továbbra sem kerül elő.
malvinkicska 2019 márc. 10. - 12:46:21
(1052/2794)
Megnéztem az 56-os részt szegény Lucecitát bele akarják zavarni akarat ellenére Sergioval a házasságban, annyira naivak ezek az emberek az valami fájdalmas, Miguel is elhisz mindent sajnos a mama szegény az meg amit követ, ezzel a Sátánka dicséretével az milyen jó lélek, felháborító. a vigaszom annyi el olvastam az előzetest lesz ez még jobb és néha rosszabb is.
malvinkicska 2019 márc. 10. - 07:22:24 Előzmény napraforgó
(1051/2794)
Amit a tv-k adnak képzeld egyiket sem nézzem, meg a FB-on is meg válogatom aminek értelmét látom, igen most már a törökök is nagyon rámentek erre a sorozat gyártásra és szerintem ez a minőség romlása is, mert a régebben írt történetek,, nem voltak 2 ó sak, egy rész , és még is többet mondóak voltam én így látom. A műsorok nem változatosak, mert most Török őrület van, mikor más sorozatot is vehetnének amelyek jók, van 100 adó tele reklámmal, egy időben.
offtopic
napraforgó 2019 márc. 10. - 04:07:23 Előzmény malvinkicska
(1050/2794)
Tudom, hogy te sok török sorozatot nézel és nem csak, amit a TV adók adnak. Ott vannak a Face csoportok, ahol fordítják a sok "remekművet".
Első blikkre talán érdekes a törökök világa, a mentalitásuk, de engem inkább taszít a férfiuralom, a sok erőszak, az, hogy előbb ütnek, aztán kérdeznek, az, hogy hamar előkerül a pisztoly. És az is ,hogy minden a bosszúról szól, ezek soha semmit nem bocsátanak meg, 20 év távlatából is csak a bosszúnak élnek, hogy a másikat tönkretegyék, megöljék. Nagyon erőszakos, nagyon vad világ ez, és a nőknek nemigen van becsületük. Apa, férj, báty hatalmaskodik rajtuk, "neveli" őket, akár tettlegesen is.
Akárhogy is, ez nem az én világom. Egyszer-egyszer megnéztem egy-egy sorozatot, de rendszert nem tudok és nem is akarok csinálni belőle.
offtopic
napraforgó 2019 márc. 10. - 03:58:23 Előzmény Csalarozsika
(1049/2794)
Igen, teljesen egyetértek. Én sem ismerem minden evőeszköz rendeltetését.pl. fogalmam nincs, hogy a halkés miben különbözik a rendes késtől, miért van némely villának 3 ága,a rendesnek meg 4, stb.
És sokszor elbizonytalanodom, hogy balról tálalnak és jobbról szednek le, avagy fordítva. Na de nálam úgysincsenek főúri vacsorák, hogy tudni kéne ilyesmit. Sőt, azt tapasztalom, még étteremben sem tudják ezeket, mert sokszor a pincér az asztal túloldaláról löki elém a tányért.
És Lucecita esetében is épp azt írtuk mi is itt a fórumon,hogy a vidékről a nagyvárosba szalajtott kis cselédnek nyilván ezeket a finomságokat kellett volna először megtanulni.
De a fésű, meg a zsebkendő alapdolog, meg az is, hogy nem szolgálunk fel mezítláb egy úri szalonban teát a vendégeknek.
Lucecita viselkedését apránként lehetett volna finomítani, meg ő is lehetne figyelmesebb, ha körül nézne maga körül, láthatná a többiek viselkedésén, hogy mi illik és mi nem. Modesta és Fefa is tud viselkedni. Mondjuk én sem Gracieláról vennék példát, de Dona Maria úrinő, őt bátran lehet utánozni.
Csalarozsika 2019 márc. 10. - 01:49:02 Előzmény Csalarozsika
(1048/2794)
:-( Rosszul írtam: Nem írható a szegénység számlájára.
Csalarozsika 2019 márc. 10. - 01:32:43 Előzmény napraforgó
(1047/2794)
Szerintem az még nem lenne tragédia, hogy Lucecita nem ismeri tökéletesen, melyik evőeszköz mire való.
Ezen a téren nekem sem ártana egy "gyorstalpaló".
A viselkedésbeli hiányosságok viszont már más lapra tartoznak.
"Tudni illik, hogy mi illik."
A zsebkendő és a fésű használatának következetes mellőzése egyértelmű igénytelenség, ez nem írható a szegénység rovására!
offtopic
Csalarozsika 2019 márc. 10. - 01:22:59 Előzmény napraforgó
(1046/2794)
Szia!
Hozzád hasonlóan én is másodszorra nézem, s 20 év távlatából sok mindent másképp lát az ember.
Azóta sok víz lefolyt már a Tiszán, azokban az időkben még nem futott egyszerre ennyi sorozat.
Abban megegyezhetünk, hogy semmiképp sem ez a legjobb sorozat, de azóta egyre romlik a színvonal.
Kifogytak az ötletekből, marad a remake. :-(

A török sorozatokat ennél jobban nem is minősíthetted volna!
Éppen emiatt idegenkedem ezektől.
Lehet, hogy az általad leírtak abban a kultúrkörben természetesek, vagy legalábbis nem annyira szokatlanok, de tőlem nagyon idegen az a világ.
A Fatmagült is tökéletesen jellemezted!
Egyik - a török sorozatokat kedvelő - ismerősöm rá akart beszélni, hogy nézzem vele együtt.
Elolvastam a rövid tartalmát, s azonnal közöltem a sommás véleményemet.
(Sértődés lett a vége, de a véleményemet továbbra is fenntartom!)
napraforgó 2019 márc. 09. - 12:33:29 Előzmény miértis
(1045/2794)
Tudod, amikor Lucecita a Mendoza házba került, Modesta és Fefa megpróbálta neki bemutatni, hogyan is kell teríteni. Melyik evőeszköz melyik oldalra való, melyik oldalról kell kínálni, stb. Akkor Sergio elmagyarázta neki azt is, hogy evéskor nem szabad az asztalra tehénkedni, szinte ráfeküdni, ahogy Luci csinálta, na akkor kellett volna vele megismertetni a zsebkendőt is. Mert én már vagy 50 részen keresztül nézem, hogy a kezével törli, maszatolja az orrát és bizony már nagyon zavar. Mint ahogy az össze-vissza lógó haja is. Az elmúlt pár részben már hébe-hóba belemerítették a bozontjába a fésűt, de még mindig nincs tisztességesen megfésülve. Szerintem a szegénységet, az egyszerűséget nem így kéne demonstrálni, mert ez inkább egy alpári primitívséget mutat be és ezek bizony nem egy finomlelkű hősnőre valló tulajdonságok.
miértis 2019 márc. 09. - 10:26:33 Előzmény napraforgó
(1044/2794)
Az egyik részben amikor Lucecita orrán -- szóval... kifolyik a takony, hirtelen elkapják a kamerát... akkor arra gondoltam, hogy lehet, hogy a színésznő allergiás volt a forgatás közben, és a kézmozdulatot már csak kitalálták, mint "műveletlensége" mutatását ? Amúgy abban teljesen igazad van, hogy minden film ill. sorozat a cselszövésekre, aljasságokra stb.stb. épül, kérdés, sikerül-e megtalálniuk a középutat, és nem mellékes az sem, hogy hihető marad-e a sztori vagy sem. Nyilvánvaló, hogy ha leülünk megnézni egy filmet, szórakozni akarunk, jól érezni magunkat közben, nem bosszankodni, vagy unatkozni..( vagy épp arra gondolni, hogy úristen milyen gagyi...(
malvinkicska 2019 márc. 09. - 10:25:00 Előzmény napraforgó
(1043/2794)
Ezt a sorozatot nem látam meg még sokat, az biztos a Mexikói sorozatokban is vannak jók szórakoztatóak, ahol pörögnek az események, de ezt mindenki tudja a sorozatok azok sok részt ölelnek fel, és vannak benne számunkra unalmas nem logikus részek, ez is ilyen, de mikor hetekig lovagolnak legyen esküvő vagy nem és tudott az apa és az semmit nem tesz, azért ez is sok egy kicsit.
Off nem akarlak untatni írásommal de én rengeteg török sztorit láttam nézek abban is vannak amelyeket igenis nagyon jó megnézni, sokban az életből merített témák vannak, na és azoknak más a kultúrájuk , szokásaik. Aztán irod a Fatmagült azt egyszer be is tiltották csak később engedték leadni, mivel ott a nők elleni erőszak a téma, nagyon sok példát tudnék felhozni , mert volt ahol Klánokba élnek az emberek és milyen érdekes szokások uralkodnak, és ezeket szeretem nézni, mivel mi Európaiak nem tudnánk úgy élni az biztos.A sorozatot végkép nem adtam fel , mert Aki Gustavot alakítja több sorozatát láttam és tetszett ahogy játszik de itt ilyen balek.Remélem nem haragszol a felvetett példákért.
offtopic
napraforgó 2019 márc. 09. - 08:27:13 Előzmény malvinkicska
(1042/2794)
Tudod, én valamikor régen láttam a sorozatot. Minden hibája ellenére még a jobbak közé soroltam. És bár nem emlékszem minden részletre, csak a fővonalra, épp ezért nézem most végig, más szemmel, érettebb fejjel. Akkoriban még nem volt meg ez a lehetőség, hogy az ember véleményt mondjon napról napra, legfeljebb a családjában morgolódhatott az ember egy két bugyutább történésen. Most azért nézem végig, hogy összehasonlítsam az akkori érzéseimet a mostaniakkal.
És bizony Luccitát is kritikusabban szemlélem az alpári viselkedésével (orrtörlés, asztalra tehénkedés, könyöklés), de Gustavot is maga idétlen tehetetlenségével, ahogy csak jön-megy és semmit se csinál. Na, szóval nem ez a legjobb sorozat, az biztos.

De sajnos már török sorozatot sem tudok nézni, egynek sincs jó vége. Mindenki gyűlöl mindenkit, mindenki szervezkedik mindenki ellen, megölnek valakit, vagy csak akarnak, gyerekeket elhagynak, kidobnak, Mindenk bosszút akar állni 20 év után, stb., stb, jajj, nekem, ez nem kell.
Az egyetlen "jó véget" érő sorozat, amiben Fatmagült megerőszakolja 3 cimbora, a negyedik meg bambán végignézi. Aztán erre a negyedikre ráverik a balhét és mit ad Isten - vagy Allah, idővel Fatmagül és ez a 4. erőszakoló egymásba szeretnek. Sorry, nekem a tétlenül bámuló negyedik is erőszakolónak számít, még akkor is, ha a farkát nem dugta be a nőbe. És sehogy nem tudom elhinni az ébredő őszinte szerelmet.
Na, szóval nem kell török sorozat sem.
És valahogy ezek a 20-30 éve készült sorozatok még valahogy jobbak, manapság már csak az ostoba remake-jüket készítgetik, egyre rosszabb minőségben.
napraforgó 2019 márc. 09. - 07:26:27
(1041/2794)
Emilio atya elmondja Lucecitának, hogy Sergio arra kérte, győzze meg őt arról, hogy feleségül menjen hozzá. Sőt az apja is arra kérte, hogy ő adja össze őket. Lucecita elmondja, hogy ezt Angeliana találta ki és ő azért nem mondott ellent, mert nem akarta az apját megbetegíteni. Emilio ekkor azt tanácsolja, hogy akkor mondja el az igazat! csak az igazság lehet a megoldás! Majd megáldja a lányt és távozik.
Martin a megint búsuló Sergiot akarja felvidítani, főleg a Fefával való (amúgy nem létező) kapcsolatával. (Jajj ez a Martin egy akkora barom, engem nagyon idegesít!)
Graciela nekiesik Alvaronak, tudni akarja előző nap miért mondta, hogy ő rosszul nevelte Angelinát. És mit akart a Lúz Mariával való kapcsolatáról, annak mi köze Angelina boldogságához? Alvaro magában végiggondolja, ha Graciela megtud mindent, akkor szól Miguelnek is, és akkor Angelina elveszíti Gustavot. Tehát nem szabad semmit sem tudnia! Az alkoholra fogja az zavaros beszédét. Az érkező Gustavo hallja a veszekedésüket és Lucecita pártjára áll, pont ő, Graciela az, aki nem engedhetné meg magának, hogy így bánjon Lucecitával! Graciela nem érti el a célzást, felháborodottan távozik.
Dona Maria megpróbál beszélni Angelinával, engedje el a férjét, aki már úgyse szereti. Sátánka megint a bénaságára hivatkozik, kötelességük őt sajnálni és ő nem hajlandó lemondani Gustavoról, sem megosztani őt! Sátánka teljesen kikel magából és Maria teljesen megdöbben a viselkedésén.
Miguel Gracielával beszélget az esküvőről. Graciela nem alkar lakodalmat, nem akarja bemutatni sem lányt, sem a vőlegényt, a szakácsnő fiát a maguk társaságának. Graciela a kedves viselkedést ajánlja föl annak fejében, ha Miguel mégsem ismeri el a lányt.
Dona Maria megpróbál beszélni Angelinával, legyen belátással, de Angelina nagyon gonoszul viselkedik, ő nem enged semmit sem.
Gustavo rossz híreket kap a birtokról. Alvaro biztatja, menjen oda intézkedni, de Gustavo nem akarja magára hagyni Lucecitát.
Mikor Fefa gyógyszert visz gyöngélkedő Lucecitának, Gustavo kétségbeesik és hozzá rohan. Lucecita el akarja küldeni, de Gustavo átöleli és csókolja. Ekkor lép be Maria és kiküldi. Majd felelősségre vonja Lucecitát, hogy figyelmen kívül hagyta a házat és az erkölcseit és itt a házban viszonyt folytatott a testvére férjével! És ezzel micsoda fájdalmat okozott a testvérének! De a pityergő Luci mindent elmond a nagyinak, nem így történt, nem itt történt, itt aztán nem, hanem távol... Meg ők menekülni akartak egymás elől, de a SORS összehozta őket! És csak nyeklik, nyaklik erre-arra és sír a végtelenségig! A nagymama közli a lánnyal ezek után nem mehet hozzá Sergiohoz. De a lány nyavalyog, ő nem akarja az apja életét kockáztatni, ezért hallgatást kér a öregasszonytól. Csak hagyja, hogy beteljesedjék a sorsa....
Mindeközben Lucecita állandóan a kezével törli a taknyos orrát, tenyérel, ujjaival, kézfejjel, mikor mivel. Én egyre jobban elborzadok...
Gustavo elunja várakozást a szobájában és Miguelhez megy, elmondja neki, hogy el akar válni Angelinától, mert más nőt szeret! Miguel kíváncsi, ki az a nő. De Gustavo nem árulja el és közli, már több, mint egy éve el akar válni. Miguel beszélni akar Angelinával. Gustavo a segítségét kéri, mondja el ő a lányának, mert őt nem akarja meghallgatni.
Dona Maria Modestával beszél a kialakult helyzetről, amikor Mirta jön, Angelia asszony Done Mariával akar beszélni. Mirta gúnyolódik Modestával, ő remekül szórakozik ezen az egészen!
Angelina örül, hogy Sergio hajlandó feleségül venni Lucecitát, hiába tiltakozik Maria, Sátánka meg tovább győzködi, így a legjobb mindenkinek.
Fefa megint a hülye nyakmerevítőt teteti a nyakára Azusenával, majd ettől lesz nagyon szép. Asucena bevallja Fefának, hogy szerelmes Amadorba...
Sergio változatlanul bánkódik, amikor Modesta hazaérkezik. Sergio tudja, hogy Lucecita csak a kényszernek enged. És elmondja, hogy Angelina erőlteti ebbe a helyzetbe, Sergio nem tudja, mit tegyen, tagadja meg a házasságot? Vagy egyezzen bele ebbe a helyzetbe? Modesta azt tanácsolja, hogy várjon Lucecita döntésére.
malvinkicska 2019 márc. 09. - 06:11:13 Előzmény Csalarozsika
(1040/2794)
Szia Rendes tőled valóban csak ellen drukker lehetnék ha tovább nézném, lehet megpróbálom a SB-n ahol csak azt nézem amit akarok belőle, nem gondoltam ennyire sokat rágódnak egy témán, mindig az a lemez Sátánka mondja a magáét, nem engedi el Gustavot, és az sem tesz ellene semmit.Az a sok szemétség Luci körül szinte mindenki őt akarja el tenni a házból, azért ez sok egy kicsit, mert ha adok kapok, van az még érthető lenne de így nagyon egyoldalú a történet a kígyók vannak fölényben.
Csalarozsika 2019 márc. 09. - 04:19:20
(1039/2794)
Folyt.
Lucecita rosszul érzi magát, Fefa orvosságot visz neki.
Gustavo ezt hallván hanyatt-homlok rohan a lány szobájába, Alvaro hiába próbálja visszatartani.
Lucecita éppen próbálja elküldeni, amikor megjelenik Dona Maria.

Kiküldi Gustavo,t és Lucecitának erkölcsi prédikációt tart arról, mennyire csalódott benne, hogy ezt tette a testvérével, stb.
Lucecita az egereket itatja, róla nem peregnek úgy le a korholó szavak, mint Sátánkáról.
A nagymamája bocsánatát kéri.
Elmondja, tudja, hogy hibázott, de nem tudott ellenállni az érzéseinek.
Arról is beszél, hogy mindketten próbáltak menekülni, de a nagy igyekezet ellenére mégis találkoztak.
Szégyelli magát a történtek miatt, aminek máris fizeti az árát.

Dona Maria közli, nem mehet hozzá Sergiohoz!
Lucecita arra kéri nagymamáját, ne szóljon Miguelnek!
Aggódik az apja miatt, nem akarja, hogy az ő lelkén száradjon a halála!

Nemhiába írtam korábban, hogy Dona Maria nem éppen határozott egyéniség!
Lucecita pedig...Ebbe a szalmaszálba két kézzel kellett volna kapaszkodnia, de ő azt akarja, hogy "beteljesedjen a sorsa"!
A nagymamája felajánlotta a segítségét, de ő nem élt vele!
Ugyanakkor a nagymamát elég könnyen meg tudta győzni!
Ez a sok ostobaság kezdi megfeküdni a gyomromat!!!

Akaratgyenge férfiak, mindenáron szenvedni akaró lány, határozatlan nagymama, két, akarom mondani három mérges vipera...

Gustavo eközben azon elmélkedik, hogy Dona Mariának vele kellene beszélnie, ahelyett, hogy Lucecitát bántja.
Hirtelen elhatározással Miguelhez siet, hogy "tiszta vizet öntsön a pohárba".
Közli vele, hogy szándékában áll elválni Sátánkától!
Elmondása szerint megpróbálta Sátánkával elintézni a dolgot, de nem volt hajlandó meghallgatni, ezért fordul Miguelhez.
Azt sem hallgatja el, hogy másik nőt szeret.
Miguelnek kisebb rosszulléte támad Gustavo szavai hallatán.
Hamar jobban lesz, s a másik nő kiléte felől érdeklődik.
Gustavo viszont nem hajlandó megmondani, kiről van szó.
Állítása szerint nem a másik nő az oka, már jóval korábban el akart válni, csak Sátánka betegsége miatt nem tette meg.
Miguel kérdésére elmondja, hogy mindenképpen megteszi ezt a lépést!
Apósa azt kéri, engedje meg, hogy beszéljen Sátánkával, hogy "felkészítse".
Gustavo szerint neki kellene ezt megtennie, de Sátánkával egyszerűen lehetetlen szót érteni.

Megint "csak a szavak"...
Megy a fogadkozás, a lamentálás, de a tetteknek híjával vagyunk!

Dona Maria közli Modestával, hogy tudja az igazságot.
Modesta elmondja, Sergio szereti Lucecitát, megsajnálta, s ezért vállalta az apaságot.
Beszélgetésüknek Mirta vet véget: Sátánka hívja a "nagymamáját".

Mirta - állítása szerint - "remekül szórakozik".
Modesta helyében fejbe vágtam volna az első kezembe akadó tárggyal!

Dona Maria elmondja Sátánkának, hogy Lucecita hallgatásra kérte őt, mivel aggódik Miguel egészsége miatt.
Sátánka elégedettebb nem is lehetne, hogy a dolgok ilyen jól alakultak!
A "nagymama" ellenkezik, hogy nem hagyhatja jóvá ezt a házasságot, de mindezt nagyon erőtlenül teszi - Sátánkával szemben esélye sincs!

Ezek után nem vagyok benne biztos, hogy Dona Maria képes lett volna végigvinni az eredeti szándékát, s megakadályozni az esküvőt!

Sergio Lucecita miatt aggódik.
Tudja, hogy a lány nem szereti.

Könyörgöm, erre most jött rá?!
Lucecita rojtosra beszélte a száját, mégsem volt hajlandó elfogadni a tényt.

Modesta elmondja, hogy Sátánka keze van a dologban, ő zsarolta meg Lucecitát.
Sergio felháborodik ezen az eljáráson.
Gustavo közbelépését is hiányolja. - Némileg jogosan!

Sergio szeretné, ha Lucecita elhagyná a Mendoza - házat, de Modesta szerint nem hagyhatja ott a beteg apját.
Sergio mindenképpen segíteni, és zavarja a tudat, hogy Lucecita nem a saját jószántából megy hozzá feleségül.

Modesta azt tanácsolja, várjon türelemmel Lucecita döntésére!
Ha szereti őt, akkor fogadja el a döntését, s abba is törődjön bele, ha elveszíti.
Csalarozsika 2019 márc. 09. - 03:17:47
(1038/2794)
Lucecita elmondja Emilionak, hogy nem akar Sergio felesége lenni, Sátánka kezdte el terjeszteni, hogy szeretik egymást és jegyesek, ő pedig nem mert ellenkezni.
Emilio arra biztatja, mondja el az igazságot!
Végre egy értelmes ember, és egy valóban jó tanács!
De: Lucecita továbbra is tanácstalan, nem tudja, mit tegyen!
Hiába, nyavalyogni könnyebb, mint megfogadni a bölcs tanácsot!

Sergio Martin társaságában szomorkodik.
Barátja a szokásos formáját hozza.
Bár elutasította, mégis biztos benne, hogy meghódítja Fefát.
Ezzel viccelődik, de Sergio nem vevő a tréfáira.

Alvaro annak rendje és módja szerint másnapos, elkél a Fefa által felszolgált jó kávé.
Graciela magyarázatot kér tőle az előző nap mondott szavai miatt: Nem érti, mi köze a "parasztlánynak" Sátánka boldogságához?
Alvaro igyekszik elbagatellizálni, az ittasságára hivatkozik...
Graciela arra gyanakszik, hogy eltitkol előtte valamit, de Alvaro köti az ebet a karóhoz, hogy csak az ital beszélt belőle.
Magában végiggondolja, hogy ha Graciela megtudja az igazat, akkor aligha lehet őt elhallgattatni, Gustavo pedig elhagyja Sátánkát.
Alvaro ezt mindenképp meg akarja akadályozni.
Graciela figyelmének elterelése végett arról kezd beszélni, hogy a Sergioval való házasság ügyel elrendeződött.
Graciela örömmel nyugtázza, hogy hamarosan "megszabadul a parasztlánytól".
Mindenképp meg akarja akadályozni, hogy Miguel elismerje Lucecitát!
Alvaro megdöbben, hogy Graciela "még mindig itt tart"!

Nem értem, Alvaro miért csodálkozik Graciela viselkedésén!
Neki szintén épp elég vaj van a fején, összeillő párost alkotnak!
Sátánka pedig méltó a "kedves szüleihez!"

Miközben Graciela és Alvaro erről diskurálnak, Gustavo jelenik meg, s a vita tárgya felől érdeklődik.
Graciela készségesen közli, hogy Lucecitáról folyik a szó.
Alvaro próbálja leállítani, hogy Gustavot nem érdekli ez a téma, de Gustavo ellentmond neki.
(Alvaro valószínűleg attól tart, hogy Graciela elárulja a küszöbön álló házasságot.)
Gracielának sem kell több, rögtön arról kezd beszélni, hogy ellenzi Miguel tervét, miszerint elismeri Lucecitát.
Azt gondolja, Gustavo egyetért ezzel, s Miguelt is meggyőzheti.
Gustavo rögtön nyilvánvalóvá teszi, hogy szerinte Lucecitának joga van ahhoz, hogy az apja nevét viselje.
Graciela szerint a "szemérmetlen viselkedésével" eljátszotta ezt a jogot!
(Nevetséges, hogy most ezzel hozakodik elő!
Az első perctől kezdve ellenezte a dolgot, s Lucecita állapota csak jó ürügy, hogy végleg elgáncsolja a tervet.)

Gustavo rögtön védelmébe veszi Lucecitát, akit Graciela szokás szerint válogatott szidalmakkal illet.
Alaposan leteremti az erkölcsről prédikáló perszónát.
Félreérhetetlenül közli vele, hogy jobban tenné, ha ítélkezés helyett önvizsgálatot tartana!
Azt is hozzáteszi, hogy neki kellene elsőként megbocsátania!
Graciela megdöbben és fel is háborodik a hallottakon.
Alvaro igyekszik menteni a helyzetet.
Graciela közli Gustavoval, hogy ezentúl ne szóljon hozzá, majd kivonul a szobából. (Micsoda veszteség! Gustavo helyében azonnal kitenném a gyászlobogót!)

Végre valaki helyretette a perszónát!
Nem először tart erkölcsi prédikációt, miközben jobb lenne, ha hallgatna!
Örüljön, hogy a titka mindeddig nem került napvilágra!

Gustavo bocsánatot kér Alvarotól, amiért ennyire kijött a sodrából, de nem tudta szó nélkül hagyni a Lucecitára vonatkozó megjegyzéseket.
Alvaro figyelmezteti, hogy ha továbbra is így védelmezi a lányt, akkor minden kiderül.
Gustavo szerint ez lenne a legjobb!
De: Ha így gondolja, akkor miért nem tesz valamit, ahelyett, hogy folyton ezen lamentál?

Dona Maria megpróbálja a lehetetlent, azaz megpróbálja észérvekkel meggyőzni Sátánkát arról, hogy le kell mondania Gustavorol.
Közli, hogy az igazság tudatában nem helyesli Lucecita és Sergio házasságát.
Sátánka szerint viszont csak így tarthatja meg a férjét.
Dona Maria próbálja meggyőzni arról, hogy semmi értelme visszatartani olyasvalakit, aki már nem szereti őt.
Arra is emlékezteti, hogy Gustavo már korábban el akart tőle válni.
Sátánka viszont nem hajlandó senkinek "odaadni" Gustavot!
A "nagymamája" a gyermekre hivatkozik, akinek az apja mellett a helye!
De: Mintha a falnak beszélne!
Sátánka közli, hogy ő a beteg, akit "kötelességük sajnálni"!
Dona Maria próbálja vele megértetni, hogy a sajnálat kevés ahhoz, hogy visszatartson egy férfit, de Sátánka csak fújja a magáét: "Gustavo az övé, s nem hajlandó lemondani róla".
A "nagymama" azt is próbálja megértetni az "Angyalkájával", hogy nem kényszerítheti bele Lucecitát egy nem kívánt házasságba, de Sátánka nem talál ebben semmi kivetnivalót.
Arra próbálja rávenni Sátánkát, önként álljon félre, de Sátánka közli, "inkább meghal"! (Mily nemes gondolat! Nosza! Ott a lehetőség!)
Dona Maria érvei teljes egészében leperegnek az "unokájáról".
Hiába győzködi, hogy semmi értelme elválasztani Gustavot és Lucecitát, ha Gustavo már nem szereti őt.
Sátánka szerint Lucecita megérdemli a szenvedést!
Azt akarja, hogy Sergio felesége legyen, s Gustavonak ezt végig kelljen néznie!
Dona Maria megdöbben a "jóságos Angyalka" kegyetlenségén.
Nem érti, hogyan csaphatta be szántszándékkal őt és Miguelt.
Az unokája értésére adja, hogy szándékozik cinkosságot vállalni!
Sátánka viszont közli, hogy senki nem tudhatja meg az igazságot.

Fucsa párbeszédnek lehettünk fültanúi.
Dona Maria érvei egy józan embert talán meggyőznének, de egy őrültnél hiába is próbálkozik!
Sátánka "érvelése" egyértelműen azt mutatja, hogy teljesen elment az esze!

Graciela és Miguel a közelgő esküvőről beszélgetnek.
Graciela nem szeretne nagy felhajtást, hisz micsoda botrány lenne! "A szakácsnő fia és a...."
Miguel igazat ad neki, de nyilvánvalóvá teszi, hogy továbbra is szándékában áll elismerni Lucecitát!
Graciela tiltakozik, mondván: Sátánka és az ő számára mindez szégyen lenne!
Közli Miguellel, hogy sértené a büszkeségét, ha kiderülne, hogy a férje megcsalta.
Nagy kegyesen felajánlja, hogy amennyiben Miguel eláll a szándékától, akkor kedves lesz Lucecitához!

Ez aztán mindennek a teteje!
Ennek a perszónának aztán van bőr a képén!
Úgy látszik, Gustavo szavai süket fülekre találtak!
"Büszkeség"? Mire büszke? Talán arra, hogy ő és a törvénytelen gyereke évtizedek óta dúskálnak a jóban?
A "felajánlása" egyenesen arcátlanság!
Miguel pedig akaratgyenge, hogy nem tette helyre alaposan!

Gustavo aggasztó híreket kap a birtokról: A megrendelt alkatrészek nem jók a géphez.
Alvaro rögtön kap az alkalmon, hogy eltávolítsa Gustavot, biztatja, hogy menjen el a birtokra.
Gustavonak viszont esze ágában sincs elhagyni Limát, mert nem akarja magára hagyni Lucecitát.
Attól tart, a lányt kényszeríteni akarják a házasságra.
Alvaro rögtön elkezdi a prédikációt, hogy "mindez a felelőtlensége következménye".

A megjegyzése éppannyira nevetséges, mint Graciela erkölcsről szóló tirádái!

Gustavo arról beszél, hogy lelkifurdalása van a történtek miatt.
Mindez nagyon szép és jó, de végre tehetne is valamit a frázis puffogtatás helyett, s elég volt már a szóvirágokból is!

Abban viszont igaza van, hogy nem sokban különbözik Migueltől, mert ő is megtette azt, amit annak idején az apósa.
Ugyanakkor fogadkozik, hogy nem hagyja magára Lucecitát, ebben mindenképpen különb akar lenni Miguelnél!

"A tett halála az okoskodás" - Vajon miért jutott eszembe ez az idézet?
Csalarozsika 2019 márc. 08. - 20:56:03 Előzmény malvinkicska
(1037/2794)
Szia!
Azért itt is van kinek szurkolni, de ha szívből nem tudsz senkinek, akkor van bőven negatív szereplő!
Légy "ellendrukker"! :-)
Én mindenképp kitartok, már csak a nosztalgia kedvéért is, pedig pontosan tudom, milyen bonyodalmak várhatók!
Csalarozsika 2019 márc. 08. - 20:52:42 Előzmény napraforgó
(1036/2794)
Pláne egyetértek!
Ha valaki szerint ez rossz sorozat, akkor mit szóljunk az általad felsoroltakhoz? (Ráadásul a lista korántsem teljes...)
Persze, vakok közt is félszemű a császár! Sovány vigasz, hogy vannak ennél sokkal rosszabbak is!
Azt már az elején megállapítottuk, hogy 80-90 rész bőven elég lett volna, mert sajnos nyújtják, akár a rétest.

Na igen, a főhős, aki jelesre vizsgázik határozatlanságból!
"Nem csinál semmit"...Gustavo még hagyján!
Ha ő nem csinál semmi, akkor mit szóljunk Miguelhez?
Pardon! Dehogynem csinál, elkártyázza, ami még megmaradt a családi vagyonból!
Alvaro sem igen rángatja az istrángot!
A kelleténél többet lebzsel a Mendoza-házban.
Mikor jut ideje az ügyfeleire? (Már, ha vannak neki egyáltalán.)
Tudom, Miguel mellett Gustavo ügyeit is ő intézi. (Vagy legalábbis úgy tesz, mintha azt csinálná.)
De: Rajtuk kívül hol a többi ügyfél?
Ezenkívül még arra is kell időt szakítania, hogy leigya magát, ami ugyebár nála előbb vagy utóbb bekövetkezik!

A "hölgyek" sem csinálnak semmi értelmeset!
Persze, a gonoszkodás minden idejüket és erejüket igénybe veszi, érthető, ha másra már nem jut energiájuk!
A semmittevésbe is bele lehet bolondulni, Sátánka esetében már meg is történt!

Lucecita valóban sokat változik a sorozat végére, de ezt a "fejlődést" rövidebben is be lehetett volna mutatni.
Ez az, amiben mindnyájan egyetértünk!
Csalarozsika 2019 márc. 08. - 20:38:42 Előzmény napraforgó
(1035/2794)
Egyetértek! Sátánkát már régen kész tények elé kellett volna állítani!
Gustavo rég rájöhetett volna, hogy vele szemben ez a célravezető megoldás, máskülönben mindig elkezd hisztizni, ez a megszokott "műsor".
Ha a szándék megvan benne, azt tettekre kellett volna váltania!
Lucecita viszont eléggé kutyaszorítóban van.
Sajnos nem nagyon van kihez fordulnia, mert Dona Maria ugyan jóindulatú, de nagyon befolyásolható személyiség!
Azt sem felejtsük el, hogy Sátánka mindig képes úgy csűrni-csavarni a dolgokat, hogy a végén ő a "szegény áldozat", akit mindenki sajnál. (Még a Lucecitát máskülönben kedvelő alkalmazottak is sajnálgatták, s nehezen hitték el a lánynak, amikor Sátánka aljasságairól beszélt.)
Az a gond, hogy mindenki elhiszi a hazugságait, aki pedig tudja az igazságot, az hallgat...
Mit akar Lucecita? Szenvedni és gyötrődni!
Szerintem Gustavoval kellett volna beszélnie, hogy együtt találják meg a megoldást a problémára!
Szegény tanácstalan, hagyja magát zsarolni, de a végén mégsem tudja rávenni magát, hogy Sergio felesége legyen.
Nem mond nemet, "csupán" nem jelenik meg a templomban.

Alvaro jellemtelen és akaratgyenge!
Továbbra is "falaz" Sátánka minden aljas tettéhez!
Na, a sírás mellett azért tud ő egyebet is - leinni magát a sárga földig!
Az ilyen embereket soha nem becsültem sokra, akik az italhoz menekültek, ahelyett, hogy szembenéztek volna a problémákkal.
(Ebben talán az is szerepet játszik, hogy viszolygok az ittas emberektől! Talán régi rossz emlék vagy valami más, de ezt váltják ki belőlem.)

Emilio...Annyiban hibáztatható, hogy rögtön el kellett volna mondania Gustavonak az igazságot a készülő házasságról!
Ez talán felrázta volna annyira, hogy tegyen is valamit, ne csak lamentáljon és Sergioval vívjon szópárbajt!
Ne felejtsük el, Sátánka szilárdan elhatározta, hogy Gustavo nem tudhat semmiről, hogy ne legyen módja közbelépni!
Amikor Alvaro elárulja neki, akkor már csak annyit tehet, hogy az egész násznép előtt tárja fel az igazságot.
Mondjuk, "gyorsított előkészületek" ide vagy oda, azért mégis furcsa, hogy nem vett észre semmit, s ha Alvaro nem mondja el neki, akkor csak utólag értesül a fejleményekről.