Téma: Luz Maria

Luna34 2019 ápr. 30. - 17:20:11 Előzmény Csalarozsika
(1674/2794)
lehet nem tudom. de sok értelme most nincs… én amiatt nézem, mert mikor először vetítették. nálunk én ezeket nem láttam, mert akkor gyerekfejjel abbahagytam a nézését, miután Gustavo és Angelina balesete volt… zavart a folytatás ás abba is hagytam. negyven ötven részt biztos nem láttam. de most megnézem, csak az a gond hogy nem tud lekötni jelenleg.
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:16:29 Előzmény Luna34
(1673/2794)
Emlékeim szerint nem!
(Őszintén szólva, nekem nem hiányzik egyikük sem!) :-)
Csalarozsika 2019 ápr. 30. - 17:15:45 Előzmény Luna34
(1672/2794)
Szia!

Egyelőre kitartok, de lehet, hogy nem sokáig bírom cérnával!
Ezeket a részeket annak idején sem szerettem, s már akkor is fölöslegesnek éreztem, ez most hatványozottabban így van! :-(
Ráadásul az utóbbi napokban olyan szomorúság ért, hogy valóban nem ártana egy kis kikapcsolódás, de a sorozat nem ezt nyújtja!
Az ember csupán bosszankodni tud ennyi tömény ostobaság láttán!

Azt hiszem, ccaty fórumtárs rátapintott a lényegre: Ezekre az epizódokra csupán azért van szükség, hogy Mirta szerepelhessen! :-(
Luna34 2019 ápr. 30. - 12:53:59 Előzmény Csalarozsika
(1671/2794)
egyébként Alvaro és Graciela már nem fognak szerepelni a sorozatban?
Luna34 2019 ápr. 30. - 12:34:41 Előzmény napraforgó
(1670/2794)
így van. de ha még ez sem lenne, még uncsibb volna. bár így is az nagyon.
napraforgó 2019 ápr. 30. - 12:32:25 Előzmény Luna34
(1669/2794)
Tényleg semmi sem történik. Úgy tűnik a sorozatba mindig kell egy alkoholisat. Alvaro, az ügyvéd után most Alejandro Aldama doktor az iszákos.

Tök hülyeség, hogy ott tartja Lucecitát, mert attól tart, hogy följelenti.
Ha bekötötte volna a lábát és meggyőzte volna, hogy ő volt figyelmetlen, mert a kocsi elé lépett, nem kéne semmitől tartania. Ha nem akarta saját maga hazaszállítani a lányt, hívhatott volna neki egy bérkocsit.
Iri 2019 ápr. 30. - 10:55:29
(1668/2794)
Ki szeretne nézni egy új csodaszép török sorozatot. Csak aki kéri annak hozom a linket.
Árvácskák....még most megy a török atv...6 rész olvasható eddig magyarul.
Luna34 2019 ápr. 30. - 09:47:49 Előzmény Csalarozsika
(1667/2794)
bírod még nézni?
Luna34 2019 ápr. 30. - 08:23:11
(1666/2794)
szerintem akik most mézik először itt sokan le fog szakadni a sorozatról, biztos hogy kisebb lesz a nézettsége. én megfogadtam hogy végignézem, de nagyon már oda sem figyelek mert unalmas. és gondolom ezt nem csak én gondolom így.
Luna34 2019 ápr. 30. - 08:20:14 Előzmény Iri
(1665/2794)
hát nagyon unalmas és semmitmondó lett az igaz.nem történik benne nagyon semmi…
Iri 2019 ápr. 30. - 07:08:55
(1664/2794)
Ez a mozi most egy @@@@@????r!!!!!
Úgy hogy vagy várok vagy elhagyom örökre. :D :D
Luna34 2019 ápr. 29. - 21:19:53
(1663/2794)
hát szerintem most igen unalmas a sorozat.
10/10
ccaty 2019 ápr. 27. - 09:02:03 10/10
(1662/2794)
Nohát, az unoka is olyan dőre, mint a nagyanyja.
Az öreglány napok, mit napok, hetek óta üldögél azon az egy pamlagon, uyanazon ruhában, kezében a kicsivel, egyiküket sem láttuk enni, inni sem.
Nem tudni, ha még nincsen cselédjük, akkor a gyereket ki pelenkázza(?)ki mossa ki a piszkos pelenkákat... na, nem is ragozom tovább. Az egész arra megy ki, hogy Mirta elégszer kerüljön a kamera elé.


Az meg jön megy, ki tudja mi dolga van, miből élnek. hiszen Gustavo pénzéhez még nem férhet hozzá, legfeljebb fondorlattal.


Ha jól belegondolunk, bármennyire is igyekszik magának megszerezni a férfit, magát is csapdába ejtette azzal, hogy elrabolta őket, mert amint az meggyógyul annyira, hogy saját akarata is lesz, ott lesznek bezárva az Isten háta mögötti udvarházban. Amivel nem sokat nyert, legfeljebb pár új ruhát és talán ékszereket, amit sehol nem tud mutogatni.


Hiába játssza aztán a ház úrnőjét, bár kiszolgálják majd, de senki nem veszi komolyan, aztán meg úgy végzi, ahogyan végzi....


Jobban járt volna, ha inkább csak a felépülésében segíti Gustavót, hiszen, mint ápolónő, nagyobb hasznára lett volna mindenkinek, még saját magának is...

A sokat akar a szarka elv, aztán farok hiányában, összedőlni látszik számára. Nos a végére sikerül magának elintézni, hosszú-hosszú időre egy végleges szálláshelyet...
malvinkicska 2019 ápr. 27. - 07:56:25
(1661/2794)
Szevasztok olvasom a kommenteket, mert ugye én abba hagytam, leírtam miért nem nézem tovább.A személyes tapasztalatom az mikor öt éven belül elveszítettem, az Édesanyám és Férjem akkor aktív dolgozó voltam , vezető beosztásom volt, és bizony a munkám adott erőt ahhoz, hogy ezeken túl lépjek, de hála Istenek sikerült. Azt hozzá teszem muszáj volt dolgoznom, mivel az egész életem addigi munkája veszett volna kárba, de Luci helyzete itt más, ő egy elég gazdag hölgy, akinek nem feltétlen ezen kellene gondolkodni.
napraforgó 2019 ápr. 27. - 07:23:28 Előzmény Csalarozsika
(1660/2794)
Tegnap csak az epizód első felét láttam, amelyben Lucecita hosszasan ecsetelgette, hogy munkát akar keresni, cselédkedni akar, mert nem bír meglenni munka nélkül. A mindig józan Modesta megpróbálja lebeszélni, ő egy gazdag férfi felesége, nyugodtan használja a férje pénzét, vagyonát. Lucecita azzal az örült ötlettel utasítja ezt vissza, hogy ha ezt megtenné, akkor már le is mondott arról, hogy megtalálja Gustavot.
Ez mondjuk teljesen illogikus, sőt, pont az ellenkezője az igaz. Ha ő továbbra is Gustavo feleségének tartja magát, akkor joga van a vagyonát is élvezni. De ha már letett arról, hogy Gustavo él és ő megtalálja, akkor esetleg valóban dönthet úgy, hogy nem nyúl a vagyonához, mert nem tudni, kit illet az.
Nem tudni, hogy Gustavo végrendelkezett-e, hisz csak pár hónapja nősült és gyereke is épp csak megszületett. Nem biztos, hogy Gustavo a fene nagy boldogságában elment egy ügyvédhez végrendelkezni. Ha nem, akkor a kislánya örökölne mindent, Lucecitának, csak mint törvényes gyámnak lenne joga a vagyont használni a gyermek nevelése, eltartása érdekében. Már, ha nála lenne a gyermek....

De senkinek nem jut eszébe a Mendoza vagyon, az vita nélkül Lucecitára szállt örökségként. Miguel vagyona nyilván lényegesen kevesebb volt, mint Gustavoé, de még így is kényelmes megélhetést biztosíthatott volna a lányának, meg az anyjának is.
Lucecitának már rég meg kellett volna bíznia egy ügyvédet, hogy adja el a gyűlölt Mendoza házat és egyébként is vegye kezébe Miguel pénzügyeit, Lucecita örökségét.

Na de ami logikus lenne, az itt számításba sem jöhet!
Lucecita megy, hogy találjon magának valami cselédi állást.

Komolyan mondom, ez a történet egyre szürreálisabb, egyre hihetetlenebb, sőt hiteltelenebb.
Én sajnos nem tudom a hülyeséget Lucecita munka iránti őrült vágyával magyarázni, mert ami sok, az sok. Ha annyira szeret takarítani, meg főzni, vegyen magának egy rendes házat és vezesse a saját háztartását. Ne tartson cselédet, takarítson, mosson, súroljon, főzőcskézzen, stb. saját maga, akkor kielégül a munka iránti olthatatlan vágya.
Egy tehetős nő ne vegye el a munkalehetőséget azok elől, akik valóban rászorulnak, hogy a két kezükkel keressék meg a kenyerüket.
Csalarozsika 2019 ápr. 27. - 02:07:22 Előzmény napraforgó
(1659/2794)
Úgy tűnik, ismét félreértettük egymást!
Arra gondoltam, hogy jelen esetben nem a mindenáron való szenvedés miatt akar munkát vállalni!

A munkát egyébként sem tartom szenvedésnek.
Továbbra is az a véleményem, hogy felejteni akar, s ő ezt a megoldást választja, mivel ehhez szokott hozzá!
Gondolom, hallottál már a "munkaterápiáról"!
Ő a jelek szerint ezt alkalmazza! :-)
A "hárpia" - úrnőt valószínűleg belekalkulálta, de végül, ahová kerül, ott még talán az úrnővel lesz a legkevesebb gond!

Visszatérve arra, hogy mit csinálhatott volna még:
Graciela, Sátánka és "szegény megfáradt" Dona Maria is szinte belebetegedtek a semmittevésbe.
Múltkor épp Te írtad, hogy Dona Maria sem sok mindent csinált életében!

Ha nem értünk egyet, az szerintem egyáltalán nem baj!
Azt a véleményt viszont osztom, hogy alaposan elszúrták a történetet, legfőképp azzal, hogy megduplázták az epizódok számát!
Csalarozsika 2019 ápr. 27. - 01:52:14 Előzmény Luna34
(1658/2794)
Ahogyan napraforgónak is írtam: Amint hozzáfér a pénzéhez, Lucecita mindenkit támogatni fog anyagilag!
(Mondhatni, az egész személyzetet + Sergio orvosi tanulmányait is!)

Ami a kocsikázást és más szórakozást illeti: Lucecita a jelek szerint nem vágyik ilyesmire!
Nem volt hozzászokva, hogy ilyesmivel múlassa az időt, s most sem "kikapcsolódni" akar, hanem felejteni!
A jelek szerint számára a munka az, ami által el tud feledkezni a bújáról-bajáról!
Én egyáltalán nem tartom ördögtől valónak, hogy munkát akar vállalni!
Csalarozsika 2019 ápr. 27. - 01:44:59 Előzmény Iri
(1657/2794)
Szia!
Nem csodálom, hogy nem emlékszel, nem nagyon van mire!
Ezt a szálat úgy, ahogy van, el lehetett volna hagyni!
Sajnos elég sokáig tart, s feleslegesen hosszabbítják meg vele a sorozatot. (Kb. 40 rész)
Iri 2019 ápr. 26. - 21:58:28
(1656/2794)
Mik ezekv a semmit mondó részek. ? Sokáig tart ez?
Ezekre nem is emlékszem.
napraforgó 2019 ápr. 26. - 14:34:43 Előzmény Csalarozsika
(1655/2794)
Az imád szenvedni kitételt nem Gustavo és a gyermek elvesztésére értettem, de azt hittem, ez világos volt a szövegkörnyezetből. A cselédkedésre értettem, ami azért nem annyira jó szórakozás, főleg, ha valakinek olyan úrnője van, mint Graciela volt. És bizony a legtöbb helyen van egy ilyen rideg-hideg úriasszony, aki imádja a cseléeket ugráltatni.

De mindegy, úgysem fogunk közös nevezőre jutni.
Nekem az a véleményem, hogy itt egy jó alapötletet gyalázatosan elcsesztek.