Téma: Luz Maria

Luna34 2019 ápr. 23. - 21:56:28
(1614/2794)
egyébként nem értem hogy hogyan hihették azt hogy Mirtha a birtokra vitte őket… hiszen azt tudja hogy ott keresnék először. eszébe sem jutott volna odamenni.
Csalarozsika 2019 ápr. 23. - 19:26:31 Előzmény napraforgó
(1613/2794)
Dona Maria nagyot hibázott, hisz tisztában volt Mirta valódi jellemével, mégis elhitte minden álnok hazugságát, s ez a jövőben is így marad!
Valóban érthetetlen, hogy egy szóra elhitte Lucecita halálhírét, a többiről már nem is beszélve!
Mindenképp útba kellett volna ejtenie Modestáék házát, s tájékozódni, ezt semmiképp sem lett volna szabad elmulasztania!
Gustavo súlyos állapota miatt az orvos úgysem engedte volna, hogy a katonák bárhová is vigyék, még ha igaz lett volna, hogy keresik!

Sajnos ez még csak a kezdet, a történet ettől kezdve egyre valószerűtlenebbé válik, pedig már eddig is voltak ellentmondások! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 23. - 19:19:05 Előzmény napraforgó
(1612/2794)
Szia!
Egyértelmű, hogy ismét kimaradt egy epizód!
Azért maradjunk annyiban, hogy az "előző rész tartalmát" felidéző képsorok nélkül nem biztos, hogy mindenki megértette az összefüggéseket, pláne, ha olyasvalakiről van szó, aki először látja a sorozatot.

Számomra az sem meglepő, hogy Graciela és Alvaro nem utaztak el, hisz Sátánka halála miatt sem tehették illő módon meg kellett adni a végtisztességet.
Már Miguel esetében is megfigyeltem, hogy alig néhány nappal a temetés után ott a friss sírkő, ami számomra is elég meglepő!

A "tévedések vígjátéka" mondhatni tragikomikus.
Azért én nem utálkoznék Lucecitán, hisz ezúttal nem tehet a kialakult helyzetről!
Legfeljebb annyiban hibás, hogy Gustavot ő is biztatta, hogy látogassa meg Sátánkát.
Ettől eltekintve sokkal hibásabbnak tartom Mingot, aki feleslegesen verte félre a harangot.
Dona Maria pedig...Ő aztán pláne jelesre vizsgázott hiszékenységből és ostobaságból!
Őket sokkal inkább lehet hibáztatni, mint Lucecitát!
Luna34 2019 ápr. 23. - 13:37:07 Előzmény napraforgó
(1611/2794)
igen. ez a része nagyon hiteltelen… így ahogy mondod, se meggyőződni nem akar róla hogy valóban igaz se a temetésen ott lenni. hiába van nagy kavarodás, polgárháború stb, ez akkor is hiteltelen. ennyire María sem lehetne ostoba.
napraforgó 2019 ápr. 23. - 13:34:23 Előzmény Luna34
(1610/2794)
Sem a haláláról meggyőződni nem akar, sem az unokája temetésén ott lenni. Gustavot biztos, hogy nem vitték volna el a kórházból, a betegágyából, még ha valóban keresték is volna.
Az orvos korábban is kidobta a katonákat.
Luna34 2019 ápr. 23. - 11:16:59
(1609/2794)
egyébként itt már a jók megint tiszta hülyének vannak beállítva… mindenkit tök könnyen lehet manipulálni, átverni. így logikus hogy minden Mirtha malmára hajtja a vízet…
Luna34 2019 ápr. 23. - 11:12:00
(1608/2794)
na ez már tényleg vicc, ami most megy a sorozatban. hihetetlen hogy Mirtha hogyan hülyét csinál az emberekből… Maríát is nagyon könnyen átveri… érdekes az is, hogy María annak ellrnére hogy tudja milyen is Mirtha, simán elhiszi azt hogy Lucecita meghalt és nem is akar róla meggyőződni..
Iri 2019 ápr. 23. - 10:56:36
(1607/2794)
Jaj ne legyetek màr a kákán is csomót keresők...:D :D
:D .akkor mi a túrón izgulnék. Pedig láttam régen de a fene sem emlékszik rá
pontosan. A következőrészekre már nem emlékszem. . Ami igaz én hajtottam még jánykoromban lovat. Nem egyet befogva. Bizony Gusztávó megtudta volna fékezni ha erősebben meghúzza a gyeplőt....Na de így lett kiírva Angi a filmből


napraforgó 2019 ápr. 23. - 06:57:46 Előzmény Csalarozsika
(1606/2794)
Tegnap délelőtt, az ismétlésnél újra elkaptam a kocsikázáss és a baleset képeit. Most azt is láttam, hogy bár Angelina siettettni akarta a lovakat és rátette a kezét a gyeplőre, a keze alatt mégis csak a férfi tartotta a gyeplőt. Amikor a kocsi a leggyorsabban száguldott, Angelinának csak a bal keze volt a gyeplőn, Gustavo keze fölött, de tisztán látszott, hogy a férfi irányítja a kocsit.

Úgyhogy ez csak kitaláció, hogy Angyalka kikapta a gyeplőt a férje kezéből és halálba hajszolta a lovakat.
Ha ez volt a koncepció, nem kellett volna annyira közeli felvételeket csinálni.
napraforgó 2019 ápr. 23. - 06:50:21
(1605/2794)
Én is furcsállottam, hogy az elején lévő visszatekintő percekben olyasmik is voltak, amiket nem láttunk. Csak úgy lehetett, hogy megint kihagytak egy részt.
Ettől függetlenül elég jól meg lehetett érteni így is. Ami nekem hiányzik a történetből, az, hogy Alvaro és Graciela eltemetik Sátánkát. Sajnos mégsem utaztak el, hisz a mostani részben a lányuk sírjánál álldogálnak, virágot visznek.
Amin mindig megdöbbenek, az - és már nem az első szappanoperában látni - hogy eltemetnek valakit és pár nap múlva már a sírkővel, síremlékkel lefedett sírhoz mennek. Mindenki tudja, hogy koporsós temetésnél csak egy év múlva csinálnak a sírra sírkövet, keretet, stb, amikor az már megsüppedt , megállapodott (egyébként a beton, vagy gránit, vagy akármi keret, koszorú, vagy akármi is a neve szétesik)

A történetben innentől kezdődik "a tévedések vígjátéka" , persze vígjáték nélkül. Mindenki mást hisz, mint ami van. Lucecita először azt hiszi, hogy meghalt Gustavo. Aztán Dona Maria hiszi azt, hogy meghalt Lucecita. Mirta azt is elhiteti vele, hogy Gustavot, keresik, üldözik, ezért őt el kell rejteni.
Még szegény Amador is gyanúba keveredik, róla azt hiszik, hogy ő dobta az elnöki palotára a petárdát. Nyolván a valódi tettes vádolta meg.
Hogy Emiliót miért tartóztatták le, az nem tudjuk, de szerencsére Amadorral együtt kiszabadultak.

Elég nehezen hihető részek következnek, a ravasz Mirta rendesen összezavarja a szálakat.
És mélységes sajnálatomra Lucecitának megint nem jut más szerep, csak az, hogy telesírjon egy lavórt könnyel.
Útálom, amikor premier plánban mutogatják ömlő könnyeit és hallgathatom a nyafogását. Nekem ettől nem lesz hitelesebb a történet.
malvinkicska 2019 ápr. 23. - 06:14:08 Előzmény Csalarozsika
(1604/2794)
Szia Valóban újra kimaradt egy rész, de annyi baj legyen leírtad a véleményed amit én megerősítek azzal , én már az este végig sem néztem Mirta kiverte a biztit nálam és nem nézem annyi részen keresztül az ő piszkos munkáját, az ennyire mondva csinált történetekre nem vagyok vevő, pedig nagyon jó kedvel fogtam ehhez a sorozat nézéséhez , de sajnos sok csalódást okozott ez is, mint már jó néhány amit azokat is könyörtelen abba hagytam, és most ez került a lapátomra, nagyon sajnálom. Azt elviselem van a sorozatban gonosz az viszi előre a sztori , na de Uram bocsásson meg az első 90, részben hallgattam Sátánka mocskát, most meg megint a Mirtáét, ezt kivédem nem nézem, mivel szórakozásnak szántam , nem bosszankodásnak. Jó volt veletek véleményt cserélni ennyivel gazdagabb lettem a sorozatok terén. Mindenkinek további jó szórakozást kívánok hozzá.
Csalarozsika 2019 ápr. 23. - 04:43:50
(1603/2794)

Ezután valóban jönnek a "nemszeretem" részek!

Hihetetlen, hogy Mirtának sikerült véghez vinnie az aljas tervét!
Dona Mariát olyan könnyen sikerült félrevezetnie, hogy még csak különösebb erőfeszítésébe sem került.
Hihetetlen, mennyire naiv teremtés, rögtön elhitte Lucecita halálhírét, holott járt Modestáéknál, s tudhatta, hogy csak elájult.
A hiszékenysége végzetesnek bizonyul, ezután jön a kálvária!
Ami még érthetetlenebb, hogy Mirtának végig sikerül az orránál fogva vezetnie, pedig képtelenebbnél képtelenebb hazugságokat talál ki!
Jóval késő - haldokolva - kérheti már csak Lucecita bocsánatát, akkor szembesül Mirta aljas hazugságaival, s azzal, hogy akaratlanul bár, de nagy szenvedést okozott az unokájának, aki él, bár korántsem virul.

Summa summarum: Kár volt így elrontani a sorozatot!
Ezután pláne elrugaszkodnak a valóságtól, a történet egyre valószerűtlenebbé válik!
Ez már el is kezdődött a Gustavo és Sátánka balesetével, s annak körülményeivel.

Napraforgó részletes elemzést írt a témáról, melynek minden szavával egyetértek.
Egyrészt: Mindenképp a birtokon kellett volna maradniuk - tisztes távolságban az eseményektől - teljes biztonságban.
Másrészt: Fütyülni kellett volna Sátánka legújabb szeszélyére, s akkor az egész hajcihő okafogyottá válik.

A kórházban nagy volt a fejetlenség, sorra hozták a sebesülteket, talán ennek tudható be, hogy nem történt meg a vizsgálat, ehelyett a halott Sátánkát és az eszméletlen Gustavot is a kórterembe vitték.

Sajnos Amador mellett Emilio is a a letartóztatás sorsára jutott, ez a tény szintén Mirta malmára hajtotta a vizet!

Lucecitát mindenképp hamarabb magához kellett volna téríteni!
Ha magához tér, ő is bemehetett volna Dona Mariával a kórházba.
Bosszantó, hogy Sergio sem volt odahaza, s mire megérkezett, már késő volt...

Lucecita jól ráérzett, hogy hosszú kálvária következik - csak bírjuk cérnával a sok sületlenséget! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 23. - 04:16:01
(1602/2794)
Az előző - kimaradt - rész tartalmából (amit sajnos nem láthattunk):

Mirta telefonál a Mendoza - házba, s Dona Mariával beszél telefonon.
Elérkezettnek látja az időt, hogy megkaparintsa Gustavot, s ezen az a tény sem változtat, hogy Alvarotól időközben értesül, hogy a balesetben nem Lucecita, hanem Sátánka halt meg.

Dona Maria megjelenik Modestáék házában, s magával viszi a kislányt a kórházba.
Gustavo valóban a kislányát emlegeti, s mint később kiderül, ez az egyetlen, amire emlékszik, ugyanis a fejsérülése során amnézia lépett fel nála.

Mirta elhatározását csak erősíti a tény, hogy az időközben magához tért Gustavo nem ismeri fel őt. Hamar rájön, hogy Gustavo elveszítette az emlékezetét, így pláne "szabad préda"!
Egyedül a kislányára emlékszik.
Mirta magában megállapítja, hogy valószínűleg ő lehetett az utolsó gondolata, őt azért nem felejtette el.

Lucecita még mindig nem tért magához, pedig jó lett volna, ha Modestáék minél előbb alkalmazzák a repülősót, pláne Dona Maria látogatása után, melynek során kiderült, hogy Gustavo halálhíre hamisnak bizonyult.

Tanúi lehetünk annak is, hogy Emilot letartóztatják, s ő is Amador mellé kerül a cellába.

Úgy tűnik, minden Mirta kezére játszik.Dona Maria hiszékeny, naiv teremtés, akit könnyedén sikerül félrevezetnie! :-(

Bosszantó, hogy ismét kimaradt egy epizód, mert ez nehezíti az események megértését!
Csalarozsika 2019 ápr. 22. - 22:54:33 Előzmény Iri
(1601/2794)
Éppen ezért: Ez a 90. epizód volt, mivel kimaradt kettő!!! (Egy a múltkor, s egy most.)
Csak itt írják 88.-nak, de valójában ez a 90. (Ellenőriztem a you.... oldalon, ott megtalálható az összes epizód, igaz, eredeti - spanyol nyelven.)
Csalarozsika 2019 ápr. 22. - 22:50:37 Előzmény Iri
(1600/2794)
A múltkor ezt már eljátszották egyszer! :-(
Csalarozsika 2019 ápr. 22. - 22:49:11 Előzmény Iri
(1599/2794)
Dehogy volt! :-(
Sajnos kimaradt egy epizód, ez már rögtön az "előző rész tartalmából" való képsoroknál világossá vált számomra.
Az előző epizódban Gustavo bekerül a kórházba, a lányát kezdi emlegetni.
Mirta felfigyl Gustavo jelenlétére.
Az epizód azzal ér véget, hogy Graciela és Alvaro azonosítják Sátánka holttestét, és szembesülnek azzal, hogy a lányuk immár halott.

Ezzel szemben: "Az előző rész tartalmából" való képsoroknál láthatjuk a magához tért Gustavot, azt, ahogyan Mirta szembesül azzal, hogy elveszítette az emlékezetét, s a lányán kívül az égvilágon semmire sem emlékszik.
Aztán: Dona Maria megjelenik Modestáéknál, hogy elvigye a kislányt a kórházba.
Láthatjuk Emilio letartóztatását...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ezek mind azt jelzik, hogy kimaradt egy rész, hisz ezt az epizódot nem láthattuk, amelyben ezek a jelenetek szerepeltek!
Iri 2019 ápr. 22. - 22:04:08 Előzmény Csalarozsika
(1598/2794)
Miért???
Sorban jött nem??
Melyik részre gondolsz .
88. Volt mind.
Csalarozsika 2019 ápr. 22. - 21:17:45
(1597/2794)
Ez nem lehet igaz!
A jelek szerint ismét kimaradt egy epizód!!! :-(
Iri 2019 ápr. 21. - 18:05:59 Előzmény Máriácska 2.
(1596/2794)
Lesznek még érdekes dolgok.
Én mást figyeltem meg.
A film elég olcsón készülhetett Gondolok ítt a diszletekre ami hát igen szerény 2 díszlet között vették fel.
És kitudja hány országba vették meg.
Jól keresett a producer.
De végül is ez a pláne ezeknek a sorozatoknak.

Máriácska 2. 2019 ápr. 20. - 20:01:17
(1595/2794)
Szerintem elég lett volna 83 rész. Az esküvővel is akár be lehetett volna fejezni ezt az eddig igazán kedves, látványos, jó sorozatot. El nem tudom képzelni, hogy még mi mindent talált ki az író, de nagyon tartok tőle, hogy minden résszel jobban el lesz rontva az eddigi élmény.