Téma: Luz Maria

Csalarozsika 2019 júl. 20. - 02:35:21 Előzmény napraforgó
(2034/2794)
Természetesen ismerem a talentumok példázatát, de az a véleményem, hogy az a bugyuta történet nem ér annyit, hogy ilyen fennkölt társalgást folytassunk róla.

Sajnos rengeteg ostobasággal, s valószerűtlen elemmel tűzdelték tele a sorozatot, főképp a második felét.

Emilio minden tőle telhetőt elkövetett, hogy Gustavo nyomára bukkanjanak, de az erőfeszítéseit nem koronázta siker.

Az angol tudós ugyan megtalálta, de az életével fizetett érte!

Ha már elmélkedni akarunk:
Valóban lehetett volna magánnyomozót fogadni, már amennyiben létezett olyasvalaki, aki effélével foglalkozott.
De: Még ha Gustavo nyomára bukkan is, mi a garancia arra, hogy nem az angol tudóshoz hasonló véget ér?
Mirta őt is szemrebbenés nélkül megölette volna, ahogyan kíméletlenül átgázol(t) mindenkin, aki az útjában áll
Ahogy a készítőket ismerem, aligha "hagyták" volna, hogy egy magánnyomozó segítségével sikerüljön rátalálni Gustavora!
Látszik, hogy minél tovább akarták nyújtani a sorozatot!

Könnyű okosnak lenni abban, hogy Lucecitának mit kellett volna tennie!
De: Azt Te is elismered egy későbbi hozzászólásodban, hogy a barátaitól semmiféle használható tanácsot sem kapott!
Egyébként sem voltak alkalmasak rá, hogy efféle ügyekben segédkezet nyújtsanak neki.
Emilio atyán kívül más alkalmas személy aligha volt, akitől tanácsot kérhetett volna, hogyan kell eljárni az efféle ügyekben!
Mégis mit várunk tőle, egy írni-olvasni alig tudó, az efféle dolgokban teljesen járatlan fiatalasszonytól?
Mindenképp szüksége lett volna egy megbízható támaszra, máskülönben az esetlegesen felfogadott ügyvéd vagy más "segítség" úgy becsapja, mint a pinty!

Ismétlem: Utólag könnyű okosnak lenni!
"Aktívabbnak kellett volna lennie"!
Te leírod, hogy milyen tekintetben, neki viszont halvány fogalma sem volt ezekről, s ami a legrosszabb, hogy senki nem segített neki eljárni a hivatalos ügyekben!
malvinkicska 2019 júl. 19. - 18:05:52 Előzmény napraforgó
(2033/2794)
Azt tudom az eper allergiát okoz még felnőttnél is az a gond én csak foszlányokban látom néha meg amit írtok, abból következtettek.
napraforgó 2019 júl. 19. - 16:56:54 Előzmény malvinkicska
(2032/2794)
Az eper okozhatott allergiát, csalánkiütést. Kisgyerekeknek nem is ajánlják (amennyire tudom 2 éves kor alatt).
Úgy gondolom, hogy a tojás-allergia sokkal ritkább.
De ha figyeltetek, amikor Luci megkérdezte az éhes gyereket, hogy mit enne és ő felsorolta a rántottát, meg a narancslevet és Lucecita ajánlotta az epret, akkor a gyerek örült, hogy azt is kaphat, de megemlítette, hogy Mirta mama sohasem ad neki epret. Biztos arra volt érzékeny és ezt Mirta tudhatta korábbról, de mikor kihallgatta őket, csak elégedetten mosolygott. Tudta, hogy baj lesz belőle.
malvinkicska 2019 júl. 19. - 15:54:00 Előzmény napraforgó
(2031/2794)
Allergiát beszélt az kígyó M de ez is csak butaságok tömkelege, mert biztos evet már a gyerek máskor is tojást, ha fertőzés lett volna akkor piros bedagad és lázas agyerek valóban butaságok tömkelege ez az egész.
napraforgó 2019 júl. 19. - 15:37:39 Előzmény sunflower325
(2030/2794)
Igazad van, hogy Lucecita túlságosan is meghunyászkodott Mirta előtt, amikor elküldte takarítani, zokszó nélkül ment. De akkor beállított Caruca és rögtön odahagyta a seprűt és leült vele és Modestával pletykálni. Ott hallották mindhárman Marita óbégatását és akkor rohant ki, hogy mi történt. Vagyis olyan nagyon mégsem vette komolyan Luci Mirta utasításait. Talán csak nem akart minduntalan szembeszállni vele.

Az a saját varroda is elég buta ötlet, korábban elhangzott, hogy Gustavo az ország egyik leggazdagabb embere. Mendoza nem volt annyira gazdag, mint a veje, de igen jómódú volt, úgyhogy Lucecita egyáltalán nem szorult rá semmiféle pénzkeresettel járó munkára.

----------
Halálra röhögöm magam, hogy az orvos hashajtót rendelt fertőzés ellen.Jó, a penicillint még nem találták fel, de biztos, hogy nem a purgálás, köpölyözés és az érvágás a megoldás minden bajra.
----------------

De szegény Gustavot is lehetne szapulni, nála bugyutább, vakabb pasit keresve sem találni. Az ember nem érti, hogy nem látja Mirta mesterkedéseit? Megtartotta még mint szeretőt is, mindazok után, hogy mint egy bolondot 3 évre becsukatta.
Engedi, hogy tékozolja a vagyonát, nem tiltotta le a hozzáférési jogosultságát, holott még csak nem is házasok. Mirta még a kezdetetben meghatalmazást íratott alá vele, de miért nem vonja azt vissza? Így Mirta folyamatosan utalgattat a saját számlájára, és fizeti a sarlatán bácsikáját is, akinek nem elég az unokahúgától kapott pénz, még Amadortól is tarhálni akar.
Nem értem, hogy egy férfi, aki olyan talpraesett, jó üzleti érzékkel rendelkezik (amihez jó emberismeret is szükségeltetik!) ennyire nem ismeri a háza népét. Nem lát át Mirtán, nem látja az álnokságot, gonoszságot benne, pedig Sátánka mellett már jól hozzáedződhetett. Nem lát át Ofélián sem, aki hangyányit sem ért a gyerekekhez, soha nem mesél, nem énekel a gyereknek, nem játszik vele, semmire sem tanítja.
Na, szóval Gusztika figurája is rosszul van megírva.

Most már nagyon ideje lenne, hogy véget vessenek a zagyvaságnak.
napraforgó 2019 júl. 19. - 11:04:14
(2029/2794)
Hogy tovább ekézzem szegény Lucecitát, de mostanra nemcsak a frizurája romlott vissza a kezdeti szénaboglyára, hanem a viselkedése is.

Hányszor látni, hogy a konyhában kesereg, miközben eltehénkedik az asztalon. Könyököl, nyúládozik, fejét támogatja.
A múltkor tejbegrízt ettek Maritával, de úgy, mint a malacok, habzsolva, versengve, hogy ki lesz az első. Luci végzett hamarabb és ezt teli szájjal közölte is. Most mondjam, hogy nem erre kellene tanítania a lányát?
Nem csodálkoznék, ha legközelebb lenyalogatná az ujjait, miután beletörölte a csöpögő orrát.
Néha várom, hogy ledobja a cipőit és mezítlán szaladgáljon.
A lényeg az, hogy nem kellene ennyire primitívnek beállítani, hisz tudott ő már rendesen is enni, viselkedni.

Értem én, hogy így hasonlít leginkább arra a Lucecitára, akibe Gustavo beleszeretett, de nekem az a véleményem, hogy nem azért szeretett bel, mert elhanyagolt, butuska, ügyetlenke parasztlány volt, hanem pont annak ellenére. Mert Guszti már akkor sem a külsőségeket nézte, hanem azt, hogy kedves, jólelkű, segítőkész, szeretetreméltó.

Mostanában is, amikor Enrique rajong érte, leginkább a külsőségeket emeli ki, hogy szép, gyönyörű a szeme, kedves, szép az arca, Gustavo meg kontrázik, hogy nemcsak ez jellemzi a lányt, hanem a kedvessége, a segítőkészsége, a szívjósága, stb, stb.
Pedig beszélhetett volna ő is a kecses alakjáról, az érzéki szájáról, a dús hajáról, és a többi, de ő kifejezetten a belső tulajdonságait emeli ki.

Úgyhogy nagyon kár, hogy megint tramplit gyártottak szegény lányból, csakhogy a kezdetekre emlékeztessen.
napraforgó 2019 júl. 19. - 09:43:35
(2028/2794)
Carucának is nem az 5. évben kellett volna eszébe jusson, hogy érdeklődjenek Gustavo bankjánál az új címe ellen.
Lucecitának az első sokk után, amit a férje és a gyereke eltűnése okozott eszébe kellett volna jusson ez a lehetőség. Vagy valaki józanabb, okosabb embernek, mint pl. a sógorának, Emilionak. Azért a papok akkor is, most is nagy tudású emberek voltak. És Gustavonak biztosan lett új ügyvédje Alvaro után, hisz Alvaro már akkor leköszönt, amikor Miguel még élt és kiderült, hogy ő Sátánka apja. Akkor hónapok teltek el még Gustavo eltünéséig, nyilván közben felfogadott másik ügyvédet.
Az ő tanácsát is ki lehetett volna kérni.
Sajnos a barátai sem voltak a topon. Sem Modesta, sem Sergio, sem Gutiérez.
Egyszóval mindenképp lépni kellett volna, nem nyafogni és varrogatni, valami ócska varrodában.

És ahogy Lucecita mégiscak hozzányúlt a férje vagyonához, amikor kifizette a cselédeket, illetőleg kis indulótőkét biztosított nekik.
És volt olyan ostoba, hogy a férje és a gyereke felkutatására egyetlen pesot sem fordított!
Erre mondja Besenyő Pista, hogy: "nooormális???, Margit, nooormális?"
Hát nem, nem normális. Sem az írók, sem a figurájuk. Ennyire béna nem lehet senki.
malvinkicska 2019 júl. 19. - 09:27:59
(2027/2794)
Sziasztok nagyon szeretem olvasni a véleményeteket, én azt látom eza sorozat ez a része teljesen Mirtának íródott, mert olyan szépen ki lehetett volna emelni az amnéziából Gustavot Luci és a kislánya, körében , mert ez a szemetes láda mindent elkövet csak neki legyen mindenbe igaza, az is igaz én csak nagyon ritkán nézek bele , mert hányingerem van az ilyen nőktől, mint Mirta. amiket leírtok abból ítélkezem lehet nem mindig jól.Amikor kezd merengeni a múltról G rögtön jön az áspis kígyó valamivel, és megzavarja egy sérült embernek szeretetre és nyugalomra lenne szüksége, és nagy türelemre az itt nincs írva , ez most már számomra egy semmit mondó egy oldalú sztori ahol M ural mindenkit ez azért legyünk őszinték nevetség tárgya.
Luna34 2019 júl. 19. - 09:14:53
(2026/2794)
ezt a diéta dolgot én sem értem! nem láttam benne semmi logikát sem… megvágja az újját aztán emiatt diéta? mégis minek? én is sokszor estem keltem, vágtam meg magam, beleléptem a szögbe stb gyerekként mégsem kellett diétáznom. abszúrd hülyeség ez is.
sunflower325 2019 júl. 19. - 08:53:38 Előzmény Csalarozsika
(2025/2794)
Szia!

Én nem hisztériázásra gondoltam, hanem határozott fellépésre, legalább úgy, ahogyan akkor viselkedett Mirtával szemben, amikor elérte, hogy Gustavo házába költözhessen. De azóta olyan sok esetben hagyja, hogy Mirta letorkolja, belé fojtsa a szót. Sok esetben még négyszemközt is cselédként viselkedik Mirta kisasszonnyal szemben. Pedig akkor egyszerűen megmondhatná neki, hogy kinek hol a helye ebben a házban, még akkor is, ha mások előtt viseli a cseléd jelmezt. Mert úgy kéne erre a gondolnia, mintha tényleg csak egy jelmez lenne számára.
Mégis mit tett volna Mirta, ha pl. akkor, amikor elzavarta irodát takarítani, hogy Marita egyedül maradhasson az ollóval, azt mondja neki Lucecita, hogy NEM. Akkor csak ketten voltak és Lucecita megmondhatta volna neki, hogy most megnézi a lányát, majd később takarít. De Mirta kicsit felemeli a hangját és Lucecita egyből meghunyászkodik előtte. Mirta ezt pontosan tudja és ezt kihasználva szövögeti a terveit.

Szerintem igenis élhetett volna legalább az apja utáni örökségből adódó lehetőségekkel (ha már Gustavo pénzéhez nem akart nyúlni). Ha mást nem is, de pl. eladhatta volna a Mendoza házat (hisz úgy sem akar soha többé ott élni) és annak az árából vehetett volna magának meg Modestának egy kis lakást, a fennmaradó pénzből vehetett volna mondjuk 2 varrógépet meg mindent, ami ehhez kell és vállalhattak volna Modestával varrást, ami aztán kinőhette volna magát egy jó kis üzletté... Így lehetett volna Lucecita "sikeres" nő. Ha Mirta kezelhette Gustavo pénzét, akkor Lucecita is kezelhette volna a sajátját.
De ehelyett ő ott hagyta azt a nagy házat tönkre menni, mert egy ház, amire évekig senki nem fordít egy fityinget sem, az tönkremegy. Hagyni mindent tönkremenni, elúszni az felelőtlenség, ostobaság!
napraforgó 2019 júl. 19. - 06:22:09 Előzmény Csalarozsika
(2024/2794)
azért, hogy elterelje a gondolatait a problémáiról, ezért neveztem "munkaterápiának"

Na, látod, pont ez a baj. Nem kellett volna elterelni a gondolatait, hanem épphogy foglalkoznia kellett volna a problémáival!!!!!
Fel kellett volna fogadnia egy tucat embert, nyomozókat és szétküldeni őket Peru-szerte, hogy keressenek, kutassanak. Pénze lett volna erre a kutatásra.
Bár valószínű, hogy ha legelőször a bankba mennek érdeklődni, már az első néhány hónapban kiderül Gustavo tartózkodási helye.
Jujj, de akkor vagy 80 résszel rövidebb lett volna a sorozat!
Hát ezért kellett beleírni még számtalan hülyeséget.
napraforgó 2019 júl. 19. - 06:03:21
(2023/2794)
Persze, tudom én, hogy nem Lucecita hibája a sok ostobaság, hanem a forgatókönyvírók és a rendező hibája.
Na de akkor is, ebben a történetben Lucecita messze nem aknázta ki a lehetőségeit. Neki, mint gazdag örökösnőnek, és mint egy nagyon gazdag férfi feleségeként nagyon sok lehetősége lehetett volna.
Nem tudom, hogy voltak-e akkoriban magánnyomozók, akár nyugdíjazott rendőrök, akár olyanok, akik kiléptek a rendőrség/csendőrség kötelékéből személyében. Vagy akár olyan ügyvédek, akik némi apparátussal rendelkeztek és jókora tiszteletdíj ellenében hajlandók lettek volna nyomozgatni.
Mert 5 év alatt Peruban az új elnök alatt konszolidálódott a helyzet, a kezdeti zavargások elcsitultával Lucecita bátran kerestethette volna a férjét és a gyermekét. Ráadásul továbbra is ugyanaz a bank kezelte Gustavo pénzét (még ha Mirta vette is föl a pénzét), ezért tudniuk kellett volna, hogy hová utaltatta, hová küldette a pénzét!!!! nem lehetett volna túl nehéz egy ügyes nyomozónak utánajárni a szökött/eltünt családtagok hollétének.

Nekem a bibliai talentumok példája jut eszembe. A gazda, aki 3 szolgájának ad egy-egy talentumot, hogy gazdálkodjanak vele. Az egyik befekteti és a nyeresége egy talentum lesz. a másik kiadja a pénzváltóknak és 10 talentumot keres ezáltal. A harmadik meg elássa, hogy el ne veszítse. És ő az, akit a számonkérésnél megbüntet a gazdája, mert nem jól használta fel a pénzt, amit tőle kapott.

Ez a talenum, lehet akár egy adottság, egy képesség is, vagy váratlan szerencse, mindegy is, de nem élni a lehetőséggel még a biblia szerint is bűn.

És ez a nagyon vallásos lány, Lucecita egyáltalán nem élt a lehetőségeivel. amik az ölébe pottyantak. Nem használta fel sem az apja örökségét, sem a férje vagyonát, hogy megtalálja eltűnt szeretteit. Mit csinált? Csak sírdogált, meg imádkozgatott, te ténylegesen a kisujját sem mozdította, vagyis elásta az adományt, a talentumát.

És még a családjára való rátalálás is csak a puszta véletlen műve volt, nem Lucecita aktív keresgélése, kerestetése eredménye. Mert ő mindössze annyit tett, hogy 5 év alatt egyszer elutazott 3 napra Gustavo birtokára és megkérdezte, nem bukkant-e föl a férje, ott, vagy a környéken. A nemleges válaszra meg szépen visszament az Aldama házba és a saját problémája helyett vadidegenekével foglalkozott. Dícsérjük meg? Miért? Azért mert elfeledte, elfedte a saját baját?

Ha aktívabb, a férjét tán nem záratja be Mirta, mint egy bolondot. Már évekkel ezelőtt rájuk találhatott volna, ha mosogatás helyett használja az eszét és a pénzét.

Nem, nem tudom Lucecita munkálkodását, "munkaterápiáját" pozitívan felfogni, az inkább csak menekülés volt a valóság elől, nehogy valamit csinálnia is kelljen érdemben.
Csalarozsika 2019 júl. 19. - 05:30:32 Előzmény napraforgó
(2022/2794)
Lucecita nem is hülyült bele a semmittevésbe, mivel dolgozott! :-) (Tudom, hogyan értetted, csak vicceltem. :-)
Pontosan azért, hogy elterelje a gondolatait a problémáiról, ezért neveztem "munkaterápiának"! :-)

Biztosan voltak olyan úri hölgyek, akik hasznosan töltötték az idejüket, mindenesetre, Lucecita előtt nem volt ilyen jó példa.

Egyértelmű, hogy a férjük halála esetén - a férfi rokonok és egyéb "segítők" mellett - valahogy az asszonyoknak kellett irányítani az ügyeket.
Érdekes, hogy bár - állítólag - annak idején Dona Mariának is ezt kellett tennie, mégsem szorult belé túl sok józan ész!

"Volna, volna, volna"...Ezen kár lamentálni, így írták meg a történetet, nem tudunk rajta változtatni!
Akkor is más lett "volna", ha Emilio atya ekkor Limában lett "volna"!

Azért azzal vitatkoznék, hogy Mirta "boldogan átengedte" volna a Maria Rosát.
Az igaz, hogy ki nem állhatta, de mégis mivel magyarázta volna Gustavo előtt?
Gustavo is "volna"...Azért annyit megtettek, hogy beszéltek Dr. Gutiérrezzel, kikérték a tanácsát, beszéltek neki a sarlatánról, ezáltal kiderülhet az igazság, s ez is több a semminél!
Csalarozsika 2019 júl. 19. - 05:16:31 Előzmény napraforgó
(2021/2794)
Persze, hogy valószerűtlen a történet, ezt soha nem vitattam!
Ahogyan azt sem, hogy a fele is elég lett volna, abban is maradt volna elég butaság!
Csalarozsika 2019 júl. 19. - 05:11:31 Előzmény napraforgó
(2020/2794)
Számomra is érthetetlen, mivel a tények és az eset alapos ismerete nélkül ilyen diagnózis nem lehet "csak úgy" adni, pláne nem az utcán - beszélgetés közben!

Márpedig a helyzet az, hogy Dr. Gutiérrez kellő alapossággal utánajár a dolognak, még európai neurológussal is konzultál, s általa végképp megerősítést nyer, hogy Gustavonak nem történik baja, ha megtudja az igazságot!
napraforgó 2019 júl. 19. - 05:07:14 Előzmény Csalarozsika
(2019/2794)
Na, ezért mondjuk itt többen is, hogy tele van zöldséggel ez az egész sorozat. De ha ezt a sok szamárságot kigyomláljuk belőle, hát a sorozat a harmadára apadna, ami viszont a készítőknek nem céla, hisz ők pont azt szeretnék, hogy egy-egy sorozat minél tovább elhúzható legyen, nyilván azzal jobban keresnek.
napraforgó 2019 júl. 19. - 05:03:04 Előzmény Csalarozsika
(2018/2794)
Az, hogy a kor úri leányai, asszonyai nem csinálnak semmit, belehülyülnek a semmittevésbe, még nem ok ara, hogy Lucecita is ilyen legyen.
Amúgy nem vagyok meggyőződve arról, hogy minden úrinő lusta semmittevő volt, csak azért, mert itt azt a néhányat így mutatták be.

Egy nő, aki igenis kézben tartja a háztartását és neveli a gyerekeit (és nem a cseléd neveli, az legfeljebb csak besegít), az le tudja kötni magát. Egy prominens ember feleségeként partikat kell szerveznie, rendezvényekre járni, jótékonysági munkát végezni (ami persze nem pletykálkodás egy cukrászdában), és biztos még millió elfoglaltságot találni.

Az asszonyok akkor is megözvegyültek, többségük túlélte a férjüket és akkor nekik is kézbe kellett venni a pénzügyeiket, hisz a megélhetésük függött tőle. Igénybe vehették a rokonaik segítségét, ha voltak megfelelő férfiak a családban, de hivatásos segítőket is. Titkár, ügyvéd, bankár, pénzügyi tanácsadó, stb, stb. nem kell mindent magának intéznie egy hozzá nem értő hölgynek, sőt még egy férfinak sem!
Hisz Miguelnek, Gustavonak is volt ügyvédje, aki egyben befektetési tanácsadó is volt, most meg titkára van Gusztinak, lehet, sőt biztos, hogy van új ügyvédje is, még ha nem is ténfereg állandóan a házban, mint Alvaro.

A lényeg, hogy Lucecitának egyáltalán nem kellett volna cselédkednie, még a férje házában sem. Nyugodtan igénybe vehette volna egy jó ügyvéd szolgálatait, hogy visszaszerezze a lányát, akit Mirta boldogan átengedett volna neki, hisz utálja a kislányt. Gustavo kezelésére meg kereshetett volna megbízhatóbb orvost, nem kellett volna feltétel nélkül elfogadni a Mirta által szerzett sarlatánt.
Csalarozsika 2019 júl. 19. - 05:02:19 Előzmény napraforgó
(2017/2794)
Ami Lucecita varrodai munkáját illeti: Szó sincs róla, hogy mindegyik bezárt volna!
Csupán arról volt szó, hogy több is bezárt, ahol korábban dolgoztak, s emiatt határoztak úgy, hogy inkább cselédként vállalnak munkát, ahelyett, hogy ismét varrodában próbálkoznának.
(Persze, hogy az egész erőltetett, de valahogy újra össze kellett hozni a családot!)

Persze, hogy Mirta fél attól, hogy kiderül az igazság!
Ezért akarja Lucecitát mindenáron távol tartani Gustavotól és a lányától is!
Érthetetlen, hogy Lucecita miért nem fog gyanút, hisz attól, hogy Gustavo újra beleszeret, aligha fog megőrülni, erre Mirta sem hivatkozhat!
Egyébként sem őrülne meg, s ezt Mirta és a sarlatán is pontosan tudja!
Gustavo éveken át való bezárva tartása is teljesen felesleges volt, hisz egyértelműen nem volt őrült, csupán azt a célt szolgálta, hogy visszatartsa a Limába való utazástól.
napraforgó 2019 júl. 19. - 04:49:08
(2016/2794)
Nem igazán értem én azt a neurológus orvost sem, akivel Dr. Gutiérez az utcán konzultált, aki szintén azt mondta, hogy az amnéziás beteg egy váratlan megrázkódtatás hatására valóban megőrülhet. Hát miféle neurológus ez, ha aztán Gutiérez talál olyanokat, akik szerint meg nem árthat a páciensnek, ha feltárják előtte a múltat, amire nem emlékszik.
napraforgó 2019 júl. 19. - 04:41:48 Előzmény sunflower325
(2015/2794)
Nagyon egyetértek veled. Lucecita valóban nem sokat fejlődött a történet elejétől fogva.
Sőt, az elején még sokkal inkább fejlődőképesnek tűnt, hisz írástudatlan mezítlábas parasztlányból egy konszolidáltan öltözködő, érdeklődő emberré vált, aki akart és képes is volt tanulni.
Elsősorban írni-olvasni, de azért az úri modorból is ragadt rá valami. Megtanulta, hogyan kell étkezni, melyik tál, edény mire való, kanál, villa melyik oldalra, mit, mivel esznek, szájat szalvétával töröljük, nem az ingujjal, stb, stb. Tehát megtanult viselkedni.
Aztán amikor kiderült, hogy Miguel Mendoza lánya, akkor kicsit megtanulta a korabeli divatot is (habár szerintem rondák voltak azok a fidres-fodros ruhák, puffos ingujjak, meg az a tiritarka színkavalkád).

Gustavo Gonzalves feleségeként élvezte a luxust, finom fehérneműi voltak, szép ruhákat hordott, rendesen meg volt fésülve, stb.
Gustavo és a gyermek eltűnése után, az első sokk elmúltával bizony nem azt tette, ami elvárható lett volna, hogy átveszi apja örökségét és emellett elkezd törődni Gustavo anyagi ügyeivel. A birtokot vezetni kell, jó, volt intéző, de emellett mindig Guszti döntött a fontosabb ügyekben, ő kötött szerződéseket, stb. És nyilván voltak olyan pénzügyek is, amelyeknél kellett volna neki segítség, akár Emilio, akár egy jó ügyvéd, meg egy titkár segítsége.
Ezekkel neki akkor is foglalkoznia kellett volna, ha Gustavo valóban meghal a balesetben.

De nem, Lucecita a Csalarózsika által "munkaterápiának" nevezett hülyeséget választotta és elment varrónőnek, napi 10-12 órát görnyedt egy varrodában, Modestával együtt. Aztán a varrodák megszűnésével (Na ez is marhaság, mert egy fejlődő városban miért zárt volna be minden varroda? Az emberek továbbra is hordtak ruhát, nyilván kialakult és fejlődött a konfekcióipar, vagyis inkább még több varrónőre volt szükség) visszatért a cselédkedéshez.

De még az Aldama házban is viszonylag konszolidált volt Lucecita külseje, szolíd, de csinos ruhák, a haja nagyjából megfésülve és hául felfogva, masni bele. (Bár Cristina asszony úgy írta le Luci külsejét a vak fiának, hogy a haja sosem látott fésűt... pedig akkor még nem is volt olyan zilált, mint most)

Lucecita mostani külseje és a viselkedése is irreális. Azt még csak megértem, hogy nem akar ártani Gustavonak és azt is, hogy nem akarja elszólni magát a kislánya előtt sem, hisz akkor minden visszajutna Gustavo fülébe.
Ezért nem esett neki Mirtának a kórházi szobában a gyerek szeme láttára, füle hallatára, mert egyébként a ház konyhájában azért eléggé szembe szokott szállni Mirtával és közölte is vele, hogy nem tarthatja távol őt a gyerekétől.

Mirta jobban fél attól, hogy Lucecita kitálal és Gustavo rádöbben az igazságra, valószínűleg ő sem igen hisz ebben az "akkor megőrül" teoriában, sokkal inkább abban, hogy elveszíti a férfit.