Téma: Luz Maria

miértis 2019 aug. 13. - 19:06:12
(2574/2794)
Találtam egy oldalt a szinkronszínészekről, de érdekes módon Mirta nem szerepel rajta. Tudja valaki, hogy ki ő ? (Egy reklámban mintha szintén ezt a hangot véltem volna felfedezni..) Kétségtelen, hogy nagyon jól csinálja, mert a hideg kiráz tőle..(Mondjuk az is érdekes volt, mikor a "búcsúvacsora" koccintásánál azt mondta Gustavonak: egészségedre, barátom..! - vésztjósló hangon, a sok "szerelmem" után...(
napraforgó 2019 aug. 13. - 17:50:20 Előzmény Csalarozsika
(2573/2794)
Jelen esetben biztos nem múlott volna semmi azon, ha Gustavo vethet egy pillantást a kislányára. Esetleg még gyorsabban száguld az injekcióért.
A gyerek addigra már átesett a gyomormosáson, a méreg javát már eltávolították. Az injekció nem tudom, hogy mire volt jó, biztos nincs olyan univerzális gyógyszer, ami mindenre jó, hisz akkor még nem tudták, mivel is mérgezték meg a gyereket. Ha ismerik a mérget, jobban ki tudják választani hozzá az ellenanyagot. Gondolom az egészre csak azért volt szükség, hogy fokozzák az izgalmat.

/Azt meg elvileg bárki megkritizálhatná, hogy miért is utasítgatja egy cseléd a gazdáját, és miért ő marad a gyerek mellett és nem az apja. Mert egyelőre még Gustavo számára nem nyilvánvaló, hogy Lucecita az anyja Maritának./
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 17:32:39 Előzmény miértis
(2572/2794)
Igen, pedig azért is húzta olyan sokáig az időt a "búcsúeste" folyamán, hogy mire hazaérnek, akkora Lucecita biztosan halott legyen!
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 17:17:58 10/10 Előzmény miértis
(2571/2794)
Ühüm! Volt egy kicsi döbbenet!
miértis 2019 aug. 13. - 17:03:38
(2570/2794)
..... az megvan, ahogy Mirta nézett Lucecitára, amikor hazaértek Gustavoval ? Mintha azt kérdezte volna: --- te még élsz ?!
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 16:58:33 Előzmény malvinkicska
(2569/2794)
Szia Malvin!

Én is örülök, hogy beszélgethetünk, ezért is sajnáltam nagyon, hogy végül úgy döntöttél, abbahagyod a sorozatot!
Egyébként Neked is igazad van, a sarlatán jobb, ha nem nyúlt hozzá a gyermekhez, s ezáltal biztosan nem "kezelik félre"!
Abban biztosak lehetünk, hogy Dr. Gutiérrez a megfelelő kezelést alkalmazza!

SPOILER!!! Szerencsére a kislány meggyógyul, hála a gyors és szakszerű beavatkozásnak! SPOILER!!!
malvinkicska 2019 aug. 13. - 16:51:02 Előzmény Csalarozsika
(2568/2794)
Szia Kedvesem , nagyon tisztellek mivel nem vétózod meg a véleményem hanem szépen leírod a tényeket szerintem emberi érzéssel rendelkező emberek így viselkednek amit köszönök szépen, hála Istenek nem soká vége ezeket a jó beszélgetéseket előre sajnálom. Valóban nagyon jót tett az orvos agyomor mosással és már injekcióért is küldött, nem igen sok szívódott fel a gyerek szervezetébe, reméljük nem marad maradandó károsodása.
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 16:46:53 Előzmény factsmatter
(2567/2794)
A gyors és határozott beavatkozás sokszor életmentő, a hezitálás viszont akár végzetes is lehet!
Marita számára létfontosságú volt, hogy minél előbb megkapja a Dr. Gutiérrez által előírt orvosságot.

Én egyáltalán nem találom ördögtől valónak, hogy Gustavo ment a gyógyszerért, ebbe szerintem kár belekötni.
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 16:42:48 Előzmény napraforgó
(2566/2794)
Hidd el, nem egy esetben sokszor két percen is sok múlhat!
Konkrétan: Élet vagy halál!
(Hidd el, ezt nem ok nélkül mondom, épp eleget láttam és tapasztaltam ahhoz, hogy ezt leírhassam.)
Jelen esetben pedig olyan kritikus volt a helyzet, hogy nem volt idő ilyesmin vitatkozni!
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 16:39:18 Előzmény factsmatter
(2565/2794)
Én is erre gondoltam!
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 16:24:02 10/10 Előzmény napraforgó
(2564/2794)
Nem tudjuk, hogy 2 percen múlik-e valami, vagy sem. De Gustavo bízik Lucecitában, és ha ő azt mondta, hogy ezzel a gyógyszertári beszerzéssel segít a legjobban, akkor megy és intézi.
napraforgó 2019 aug. 13. - 16:19:01 Előzmény factsmatter
(2563/2794)
Igen, Gustavonak van lovaskocsija, sőt kocsisa is, aki hajtja a lovakat. Az a kocsi akárkit elvihetett volna a patikába és akár Amador, akár Modesta van olyan talpraesett, hogyha az elsőben nem kapja meg a gyógyszert, akkor továbbmegy egy következőhöz.
Igazából nem is az a baj, hogy Gustavot küldte el Luci, hanem az, hogy még azt sem engedte meg Gustavonak, az apának, hogy legalább egy pillantást vessen a kislányára, vagy egy mondatot váltson az orvossal. Én ezt rettentő furcsának találtam. Azon a 2 percen már semmi sem múlott volna.
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 16:15:11 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2562/2794)
Ez igaz! Sőt, egyedül a kocsis (Martin???) is elmehetett volna. De talán így volt a leggyorsabb, nem kellett még egyszer elmagyarázni a dolgokat.
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 16:02:47 Előzmény factsmatter
(2561/2794)
Ezt természetesnek vettem, de ugyanúgy egy cselédet is elküldhettek volna a kocsival. :-)
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 15:57:16 Előzmény malvinkicska
(2560/2794)
Szia!

Miután Gustavo tisztán és világosan közölte vele, hogy mást szeret, arcátlanság volt Mirtha részéről a búcsúeste után "búcsúéjszakát" is kérni!
Ezúttal is megmutatkozott a valódi énje!

A sarlatán szerintem azért is utasította vissza, hogy megvizsgálja Maria Rosát, mert tudta, hogy Mirtha "mesterkedéséről" van szó, ami bizony alaposan félrecsúszott!
Éppen ezért jobbnak látta gyorsan eltűnni a színről, nehogy kapcsolatba hozzák a dologgal!

Az csak természetes, hogy megvizsgálják az üveg tartalmát!
Az kulcsfontosságú ahhoz, hogy megtudják, pontosan milyen méreggel állnak szemben, anélkül csak sötétben tapogatóznának!

SPOILER!!! Ráadásul Mirtát is ennek segítségével sikerül "tetten érni", amikor megpróbálja eltüntetni a bizonyítékot! SPOILER!!!

Carcuca tényleg éles eszű, bár ő nem cseléd, csupán jó barátnője Lucecitának!
Ő sem végzett felsőbb iskolát, egyszerű asszony, de helyén van az esze és a szíve is!

Mirtha aljassága valóban nem ismer határokat, de addig jár a korsó a kútra...
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 15:42:39 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2559/2794)
...azért küldte el Gustavot, mert neki van lovaskocsija! Éppen akkor jött haza vele. Előtte a doktor kérdezte Lucecitát, hogy van-e szállító jármű.
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 15:39:28 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2558/2794)
Szerintem csak régebben voltak tehetősek, most már nincs mivel dicsekedniük. De a történet mai állása szerint ennek már nincs nagy jelentősége, úgyhogy túlléphetünk rajta.

Azért próbálom ezt a "műfaja: telenovella" dolgot hangsúlyozni, hogy itt nem nagyon jellemző a menet közbeni módosítás. De persze attól izgalmas a világ, hogy állandóan változik. Ez sincs kőbe vésve.
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 15:30:33 Előzmény napraforgó
(2557/2794)
A sarlatán ezzel a lépéssel nagy hibát követett el!
Azzal pláne, hogy rögtön arról kezdett beszélni, nem hajlandó ellátni Lucecitát, holott Fefa egy szóval sem mondta előtte, ki a beteg!

Talán Lucecita azért küldte el Gustavot, mivel már elég késő volt, s úgy gondolhatta, az ő szavára hamarabb kiadják az orvosságot, mintha egy cseléd kérné.
Azzal pedig, hogy ott van és aggódik, nem sokat használ.

"Hol a pofátlanság határa"? - Kérdezhetnénk Mirtha "kérését" illetően.

Viszont: Akárhogy "ügyeskedik" is, ebből már nem tud kimászni.
Ofélia sem bolond, hogy helyette bűnhődjön, s ha kicsit ráijesztenek, rögtön megered a nyelve!
Csalarozsika 2019 aug. 13. - 15:11:23 Előzmény factsmatter
(2556/2794)
Szia!

Egyáltalán nem utállak!

De: Az számomra mindenképp ellentmondás, hogy a kezdetekkor szegény és rokonsággal nem, vagy csak alig rendelkező Mirtha hirtelen kiterjedt rokonsággal, és korábban tehetősnek mondott családi háttérrel példálózik.
Mivel soha nem tett féket a nyelvére, aligha hiszem, hogy ezt - mármint a családi hátterét - elhallgatja például Angelina előtt.
Miután rájött arra, hogy csupán színleli a bénaságot, többször is keményen odamondogatott neki, hogy éreztesse vele, a markában tartja.
Azt mégsem vágta oda neki, hogy :
"Az én családom is van annyira előkelő, s ha a férje nem volna, Ön is nézhetne állás után...", stb.

Hidd el, szoktak változtatni bizonyos történéseken, legalábbis én már többször hallottam hasonlóról.
(Többször hallottam és olvastam, hogy egyik vagy másik sorozatban menet közben történt módosítás.)

Hiába lehetett tudni, hogy Mirtha később fajsúlyos szereplő lesz, a jelek szerint mégsem figyeltek minden részletre.
10/10
factsmatter 2019 aug. 13. - 14:52:38 10/10 Előzmény miértis
(2555/2794)
Szívesen, mindig tanul az ember!