Téma: Luz Maria

10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:45:03 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2614/2794)
Hát ez azért igen kemény feladvány lenne még egy egészséges tudatú embernek is. Mind szóban, mind tettben az ellenkezőjét próbálta a némber bizonyítani. És nem volt más ember, akit az élete folyamán jobban szeretett volna, mint Gustavot. Neki ez volt a maximum, amit ki tudott hozni magából. Erre ösztönösen ráérezni, hogy habár a saját maximumán szeret, de igazából nem képes szeretni, hát ezt így megítélni, most mélyen magamba nézek, én belebuknék. De azt érezte Gustavo, hogy nincs meg benne az az általános melegség. Csak a kettőjük viszonyában ehhez képest érezte Mirta ragaszkodását.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:32:20 Előzmény factsmatter
(2613/2794)
Szerintem igen.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:25:14 10/10 Előzmény napraforgó
(2612/2794)
Ment volna vissza Limába, mert Maria nagymamától (meg Mirtától is) tudta, hogy ott éltek előtte, ott az ő múltja. De nem emlékezett rá.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:18:45 10/10 Előzmény Csalarozsika
(2611/2794)
És azt kellett volna éreznie, hogy Mirta nem szereti?
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:15:46 Előzmény napraforgó
(2610/2794)
Így igaz! :-)
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:13:48 Előzmény factsmatter
(2609/2794)
Pontosan ez az, az ösztön!
Ösztönösen emlékezett arra, hogyan kell megülni egy olyan lovat, amit senki más nem tudott!

Az, hogy Limára emlékezett-e vagy sem, mellékes!
Amador boltjában mondjuk derengett neki, hogy valamikor járnia kellett ott!

Az ösztönre visszatérve: Ennek segítségével arra is ráérez az ember, ha valaki nem őszinte!
Ettől ember az ember!
Ezt pedig nem veszítette el az emlékezetével együtt!
Még az okos állat is ösztönösen megérzi, hogy ki szereti és ki nem, legalábbis a mi kutyánk és cicáink is így vannak ezzel!
Ezen a téren akárhogy is véded Gustavót, továbbra is az a véleményem, hogy mindenképpen gyanakodnia kellett volna!
Vagy legalábbis fenntartással fogadni Mirta állításait, s nem feltétel nélkül elfogadni mindent, amit neki mond!
A bezáratás után különösképpen, hisz akkor eleve a limai utazást akarta megakadályozni!
Az évek során pedig lett volna ideje ezen gondolkodni!
napraforgó 2019 aug. 14. - 17:13:13 Előzmény factsmatter
(2608/2794)
Amikor Gustavo magához tért és már kicsit tudott járkálni is, már ment is volna vissza Limába. Nem igaz, hogy nem emlékezett rá. És a gazdálkodási ismeretek is olyanok, hogy lehet, hogy eredetileg nem emlékezett rá, de azért nem kellett újra tmeganulnia, menet közben előjöttek a dolgok. Ráérzett, mondod, de ha valaki soha nem gazdálkodott, akkor nincs mire ráérezni. Ráérzéssel nem fog tudni olyan szinten lótenyésztésbe fogni, vagy földművelésbe, növénytermesztésbe, ha nem voltak korábban ismeretei. A körülményekhez képest nagyon hamar felidéződtek benne a dolgok, habár ő nem úgy tekintett ezekre az ismeretekre, miszerint visszatért volna az emlékezete.
Szerintem meg pont erről volt szó, az agya feloldotta a blokkot a korábbi, foglalkozásával, tevékenységével kapcsolatos ismeretekről és ezért ugyanúgy tudta őket használni, mint korábban.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:12:39 10/10 Előzmény napraforgó
(2607/2794)
Hiszek neked:)
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 17:04:25 Előzmény napraforgó
(2606/2794)
Szia!

Ez bizony így van, ez a része a sorozatnak nagyon el lett túlozva!
Hála ide, kapaszkodó oda, Gustavonak valóban rá kellett volna ébrednie arra, hogy Mirta nem az a jóságos, önfeláldozó teremtés, akinek mondja magát!

A kislány is ösztönösen felismerte, hogy Lucecita őszintén szereti, míg "Mirta mamácska" és Ofélia nem, s ugyan Mirta ideig-óráig képes volt Lucecita ellen fordítani, de csakhamar újra Lucecita felé fordult, mert tudta, hogy ő tényleg szereti!
napraforgó 2019 aug. 14. - 17:02:01 Előzmény factsmatter
(2605/2794)
Igen, láttam én is, de szerintem egy ilyen hosszabb időtartamra készített ital inkább gyógyital, mint gyógytea. Valamivel ugyanis tartósítani kell, ahhoz, hogy csak úgy elálljon a konyhaszekrényben napokig, hetekig. Én egy alkoholban oldott szirupra gondolok, épp ezért nem kellett belőle csak egy kanállal bevenni.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 17:01:12 10/10 Előzmény napraforgó
(2604/2794)
Szerintem nem! Nem emlékezett a gazdálkodási ismereteire sem, csak arra ösztönösen ráérzett, hogy valamikor lovakkal foglalkozott. Mármint amikor felült a lóra. A földrajzi környezetre sem emlékezett, és Limára sem. Viszont a bezáratása alatt folyamatosan olvasott, ezért nagyon sok ismeretet magába szívhatott.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 16:56:21 10/10 Előzmény napraforgó
(2603/2794)
De ha spanyolra állítod, akkor gyógyteának fordítja:))) Az olasz forrásnyelvnél valóban igaz.
napraforgó 2019 aug. 14. - 16:37:40 Előzmény factsmatter
(2602/2794)
Gustavo elveszítette az emlékezetét, de mint tudjuk, csak a személyes életére vonatkozó dolgokra nem emlékszik, minden más ismeret, pl. a gazdálkodásra vonatkozó ismeretek megmaradtak. Tudja hol van, ismeri a földrajzi környezetet, nyilván a történelmi ismereteit sem veszítette el. Ismeri Lima városát, egész jól elboldogult a világban, csak a saját korábbi életére, feleségeire, apósára, anyósára nem emlékezett, Alvaronak és Emilionak is csak a nevére, arra nem, hogy kik ők, milyen viszonyban vannak.

Ezért én is azon a véleményen vagyok, hogy hála ide, hála oda, már rég fel kellett volna ismerje Mirta valódi jellemét. Ennyire vak, naív, jóhiszemű nem lehet egy felnőtt ember, aki egyébként ismeri az életet, csak épp a személyes múltja van homályban előtte.
Túl naívnak csinálták ezt a sorozatot és emiatt sok logikátlanság van benne.
napraforgó 2019 aug. 14. - 16:26:50 Előzmény factsmatter
(2601/2794)
A google fordító az olaszt jelöli meg forrásnyelvként és gyógyitalnak fordítja. Azt hiszem, hogy ez pontosabb. Nyilván gyógynövények felhasználásával készült gyógyhatású ital.
Így már rendben van nekem is.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 16:02:50 10/10 Előzmény miértis
(2600/2794)
Egy emlékezetét vesztett ember borzasztóan sebezhető. Nincs mibe kapaszkodjon, nem tudja kiben bízhat, hát elfogadja a segítő kezet, amit felé nyújtanak. Különben nem maradna életben, hisz azt se tudja, hogy hívják és van-e valami megélhetése egyáltalán. Ebben nem a logikus gondolkodást kell keresni, ezek itt csak érzelmek, érzések. Mirta volt a segítő kéz, de G. soha nem hazudta neki azt, hogy szereti. Mirta meg már a sorozat elejétől nagyon vágyakozott erre a jó pasira, hát megragadta a kínálkozó alkalmat.
De ha az igaz szerelmet kerested a történetben, akkor azt megtalálhattad. L. végig azt őrizte. Az, hogy G. nem volt hű valamihez és valakihez, amiről és akiről nem is tudta, hogy létezik, azt ne rójuk már fel neki.
10/10
factsmatter 2019 aug. 14. - 15:45:20 10/10 Előzmény napraforgó
(2599/2794)
Ha segít, akkor spanyolul úgy hangzik "tisana", amit a google fordító is gyógyteának fordít.

Infusión que se prepara con ciertas hierbas y tiene propiedades medicinales; generalmente es digestiva.
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 15:44:23 Előzmény miértis
(2598/2794)
Akkor valóban félreértettem, eszerint nagyon is egyetértünk!
Így igaz, mindig van kivétel, ami erősíti a szabályt!
miértis 2019 aug. 14. - 15:42:47 Előzmény Csalarozsika
(2597/2794)
Valamit félreértettél, én egyáltalán nem írtam, hogy baj lenne, hogy Gustavo Enrique-vel beszéli meg a problémáit, sőt. Egy korábbi felvetés arról szólt, hogy nem lehet beleszólni senki életébe, én pont erre írtam, hogy lám-lám, itt egy idegen (és az idegen alatt azt értettem, hogy nem rokon) irányítja el a sokszor tehetetlen Gustavot...( csak szerintem itt összekeverednek a hozzászólások és vélemények..(
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 15:42:05 Előzmény miértis
(2596/2794)
Szia!

A történetnek ezt a részét én is kifogásolom!
Főképp azt, Mirta hogyan tudta olyan sokáig az orránál fogva vezetni Gustavot!
Hála ide vagy oda, ebben a tekintetben elég későn jött el számára a "megvilágosodás"
Csalarozsika 2019 aug. 14. - 15:36:29 Előzmény factsmatter
(2595/2794)
Szia!

Nagyon jól összefoglaltad, minden szavaddal egyetértek!