10/10
antika4 2009 ápr. 10. - 11:04:05 10/10 Előzmény Pzsman
(32/52)
Szerintem is tehetséges rendezõ. De az utolsó két filmje (Lány a vízben, Az esemény) elég szar lett. Unalmas katyvasz. Valahogy semmi értelmük. Arany málna díjat is kaptak. Jó, nehéz olyan jó filmet csinálni, mint a hatodik érzék, de valahogy egyre rosszabb filmeket készít ez a M. Night Shyamalan. Remélem most valami jót fog alkotni. Bisztosan megnézem.
10/10
Pzsman 2009 febr. 16. - 15:28:41 10/10
(31/52)
Szerintem Shylaman egy nagyon jó rendezõ, a filmjeiben mindig van egy kis misztikum (sõt).Misztikusság átjárja az összes filmje hangulatát,egyszerûen megfogja az ember fantáziáját.
Sok rendezõ csak összecsapja a filmjeit és inkább a speckó effektekre megy de az biztos hogy várhatunk még pár nagy filmet a fiatalembertõl.
Miki1900 2008 nov. 03. - 19:12:46
(30/52)
én szeretem a rendezõt. a Jelekben is a FAluban is (milyen filmje van még) nem megszokottat alkotott.
jót rendezett.
(neki kellett volna - Szpilberg helyett - a Világok harcának kezét is fognia:)
Redfield 2008 szept. 05. - 13:31:49
(29/52)
wolstein, nem lehet, hogy te született fa*zfej vagy?
Ez az egész már régesrég nem Shyamalan-ról szól, és nem is a fórumról hanem arról, hogy mindenki csesztesse azt, aki "más! képp" vélekedik. Jelen esetben engem. De tudod mit? Két javaslatom van. Ha továbbra is kötözködhetnéked van, akkor 1. vagy üljünk le egy sör mellé, és beszéljük meg normálisan, vagy: 2. játsszuk le szemtõl szemben, mert a fennhéjázós szemétkedésedre nem vagyok kíváncsi. Fõleg, hogy remekül példázod azokat az embereket, akik kötekedni járnak fel, és nem filmeket véleményezni / megvitatni.
offtopic
Redfield 2008 szept. 02. - 20:47:32
(28/52)
szerintem meg a libsiket divat támadni és a földig alázni, de lényegtelen. Biztos szar duma, hogy amikor még idejöttem és én is éltem itt vidáman akkor normálisabb emberek voltak akiknek volt jobb dolguk is mint személyeskedésre menõ vitákon (egymás basztatásán) keresztül növelni az egójukat. Ma már nem ez az átlag, és ha nem tetszik, hogy ez a véleményem, és ezt közöltem, akkor ugass le megint, nagyágyú.
Rime 2008 júl. 05. - 21:23:38 Előzmény kokog
(27/52)
Egyébként én is kezdtem azt hinni,hogy én vagyok elfogult és idióta,hogy nem vagyok képes felfogni,ha tényleg rossz egy film,de SEMMI OKOM NEM VOLT RÁ sok -sok éve sem,hogy elfogult legyek,egyszerûen nagyon megnyerõ volt...minden tekintetben a mozi...megnéztem a rendezõt és elkezdtem tanulmányozni...meg nyomonkövetni...magávalragadott...:)
A kritika meg...a kritikus egy ember,aki ír má' valamit egy rendezésrõl-az õ saját,egyéni szemszögébõl-,mer'beültették és abból van az õ pénzének nagy része...egyébként azt vettem észre,hogy Night nem igazán jön be a híres mozimagazinok magasankvalifikált kritikusainak...vagy csak nem a megfelelõ személy ül be...na,hát ehhez felfogás kell...
Egyébként én is örülök nagyon,hogy nem egyedül én gondolom Shyamalanról,hogy nagyszerû...:D
Rime 2008 júl. 05. - 15:15:32
(26/52)
...pontosan!!!Ez nagyon helytálló válasz !!!
Szerintem egy rossssz "csák norisz"film lett volna az izomagyúkaratésszuperhõsszétvermindenkit véggel!!!:D...szerintem...
kokog 2008 júl. 05. - 14:42:51
(25/52)
Az az igazság, hogy a "szétcsapás" elcsépelt filmes klisé lett volna. Ha van egy izmos férfi egy filmben (na jó, csak félig az :-), akkor annak mindig szét kell csapnia a szörnyek között? Úgy érzem, így közelebb állt a történet a valósághoz - márha ilyet ki lehet jelenteni :-) Ne feledd el, hogy az õrzõ (ja, bocs, *SPOILER*) a pillantásával tudta megdermeszteni a szörnyet. Ha verekedni akart volna, már a fûszörny is könnyedén széttépte volna. (Nem hiszem, hogy egyszerû dolog lenne egyszerre hipnotizálni és csapkodni.) Hát még a majomforma fán lakó lények... Azt hiszem, a valóságban is így van ez: az, hogy mitõl érezzük hõsnek magunkat, és mi az, amihez tényleg értünk, gyakran különbözõ dolgok... Mindenesetre hálás vagyok neked, mert felhívtad a figyelmemet erre a dologra.
kokog 2008 júl. 05. - 14:34:52 Előzmény Rime
(24/52)
Kedves Rime! Igazán szuper, hogy így sikerült egymásra találnunk Mr. Night eddigi filmjeivel kapcsolatban. Nemrég olvastam a "lány a vízben"-rõl egy kritikát (az indexen), és mondhatom, eléggé felborzolta a szõrömet. Kicsit elkeseredtem: vajon csak nekem tûnnek fel azok a gondolatok, amik miatt értékesnek tartom a filmet, más embereknek (pl. a kritikusnak) abszolúte nem esik le a dolog? Valahogy olyan magányos érzés... De most már legalább ketten vagyunk :-)
Rime 2008 júl. 04. - 12:05:24 Előzmény kokog
(23/52)
Igazán ,tényleg,szívbõl örülök annak,hogy nem engedted el a füled mellett a "Lány a vízben csak egy gyerekmese"szerû mondatomat...egyszerûen nem akartam bõvebben kitérni a magasztalásra,hogy miért csak egy gyerekmese és mégis több annál...
Nagyon jól látod a rendezõ felfogását és azt hiszem amiket leírtál ,hûen tükrözik az én gondolataimat is...
Szóval én vagyok az utolsó,-és örülök,hogy úgylátszik mégsem:)-aki valaha is leszólná a mester filmjeit...
Végre!!!!Másnak is szembetûnik,hogy nem felületesen és fõleg nem akcióéhesen kell néznie a rendezéseit...a TARTALOM ÉS MONDANIVALÓ...errõl papoltam én is,illetve ezt szajkózom,valahányszor szóbakerülnek Shyamalan filmjei!!!!!!!:)
Már csak azért is vagyok ezekrõl ennyire meggyõzõdve,mert tanulmányként kísérem végig minden részletét a munkásságának...lehet,hogy ez már fanatizmus,de más meg mást tart fontosnak...Én M.NIght Shyamalant...
kokog 2008 júl. 04. - 01:05:12 Előzmény Rime
(22/52)
Kicsit protestálok azzal kapcsolatban, hogy a "lány a vízben" egyszerûen egy gyerekmese lenne, egy kísérlet, amit vagy elfogadnak az emberek, vagy nem.

Egyrészrõl a gyerekmesékben (ill. egyes gyerekmesékben) van valami alapvetõ tanítás, egyszerû formában, világos cselekménnyel, ami segíteni próbál eligazodni a világban. A gyerekmesék világából kinõve sok ember elfelejti ezt, pedig az alapvetõ tanítás alapot adhat, ami késõbb is megmarad. Pl. gyermekként választhatunk, hogy kivel tartunk inkább: a jóságos tündérrel és a bátor hõssel, vagy a gonosz sárkánnyal és a boszorkánnyal. Itt a választás még egyszerû. Amikor felnövünk, a jó és a rossz közötti választás megmarad, de már nem annyira egyértelmû, és a következménye is sokkal drámaibb és nagyobb körben érvényesülõ. Az alapja azonban ugyanaz, ami gyermekként lekötött minket. Ne becsüljük le tehát a gyerekmeséket: az egyszerûségük és a világosságuk segít a mindennapi döntéseinkben.

*SPOILER* Másrészrõl, a "lány a vízben" valahogy nem egyszerû gyerekmesére sikeredett, és nemcsak arra gondolok, hogy a fûszörgy körüli események igen félelmetesre sikeredtek egy gyerekhez képest. A szereplõi között vannak egyszerû emberek, akik a történet végére felfedezik magukban az erõt, amivel jobbá tehetik a környezetüket. Ez a jellemfejlõdés egy alapvetõ gondolata a filmnek, én azt érzem, hogy itt akar elgondolkoztatni Mr. Night. Kicsit hasonlóan, mint a "Sebezhetetlen"-ben. Itt viszont valóban átlagos képességekkel rendelkezõ emberek visznek véghez nagy dolgokat, pedig õk is félnek. Példának okáért egy kérdés: te megírtad volna azt a könyvet akkor is, ha tudod, hogy azért pár év múltán meg fog ölni valaki? Az a mód és kitartás, ahogyan pedig a dadogós gondnok megszervezi a dolgokat, csodálatra méltó.
kokog 2008 júl. 04. - 00:46:43
(21/52)
Mostanában kezdek rákapni Mr. Night filmjeire, eddig 4-et láttam (ha a Stuart Little-t nem számoljuk bele). Évekkel korábban elõször a hatodik érzéket, ami már akkor is megérintett, és most elkezdtem zsinórban a többit is nézni. Nagyon izgalmas számomra néhány jellegzetessége ezeknek a filmeknek. (1) Mr. Night-nak üzenete van. Nem csak szórakoztat, nem az izgalmak felfokozására helyezi a hangsúlyt. Eddig mindig találtam nála olyan gondolatot vagy gondolatokat, amik egy, a szokásostól eltérõ, és szerintem igazabb látásmód eredményei. (2) A filmjei tényleg lassúak. Azt hiszem, nagyon nagy szükségünk van erre a lassúságra. Manapság minden nagyon pörög, minden olyan gyors. Ha ezt megszokjuk, már csak az izgalom, a sebesség fog minket lekötni. Pedig a gondolatokhoz idõ kell... Tehát a filmjei lassúak, de én minden percüket élvezem. (3) A dvd-k extra tartalmai alapján úgy látom, hogy Mr. Night sok idõt tölt azzal, hogy a jelenetei tényleg olyan hatásúak legyenek, amilyeneket õ elképzel. Úgy látom, nem azon agyal sokat, hogy hogyan lehetne minél jobban megijeszteni vagy elkápráztatni a nézõt - ezek csak pillanatnyi hatások. Gondolatokat akar átadni, és nagyon tetszik nekem, ahogyan csinálja.

Nem biztos, hogy Mr. Night filmjeit sok ember fogja szeretni. Remélem, nem is lesz célja ez. Ahhoz ugyanis le kell vinni a színvonalat, ha értitek, mit akarok mondani: izgalom kell, értelem nélküli erõszak, szexi nõk (vagy férfiak?), meg ilyenek. Ha megmarad azon az úton, amin elindult, akkor kevesebb rajongója lesz, de én legalább ezen emberek között leszek :-)
Rime 2008 jún. 26. - 08:01:54
(20/52)
Szerintem nem kísérletezésrõl van szó,mert célja van és alapja,hogy mit,miért csinál úgy ahogy...
*** Jelek spoiler***
Pl.A Jelek-et valós alapokra helyezve dolgozta ki,mondanivalója pedig nem az volt,hogy jönnek az ufók és jól megölik az embereket,de vízzel lelocsolva ártalmatlanítani lehet õket...hanem,van egy hitehagyott pap,akitõl az Isten elveszi a boldogságot-legalábbis így érzi-aztán történik a támadás és a fiát is majdnem elveszti...de nem,mert asztmás roham miatt nem jut a légutakba a gáz...
***Jelek spoiler vége***
szóval minden valami miatt történik,mindennek oka van -kanapés jelenet,a beszélgetés-szóval a végére rádöbben a tiszteletes:) Dehát láttad...
A rendezõ álláspontja,hogy semmi nem történik ok nélkül...
A Falu célja sem az,hogy elhitesse a "rossz színû"szörnyek létezését,ami mitológiai feltevés-hú,de utáltam,mikor valaki azzal jött ki a moziból,hogy "Höhö,nem is léteznek...nem is csináltak semmit a szörnyek...gagyi volt!"Nem ez volt a cél ugyanis...a szörnyek csak eszközként szolgáltak,hogy a fiatalok ne kószáljanak az erdõben,a vének próbáltak meg így élni,évekig sikerrel... bizonyítandó ebben a sztoriban,hogy az anyagias világon kívül is lehet élni,mert tudjuk,hogy manapság ez elképzelhetetlen...az érzelmekre öszpontosulnak tehát a dolgok és ebbõl kifolyólag is követhetnek el súlyos hibákat az emberek...viszont ennek az esélye jóval kisebb...
Az érzelmekre és egymásra kéne koncentrálni,adni új esélyt...
A Lány a vízben gyerekmese:)Azért írta,mert a kicsik ágya mellett ülve minden este fonta ezt a történetet és úgy gondolta megfilmesíti...ugyan ilyet még nem csinált,de hátha elfogadják...ha nem akkor marad a gyerekeknek:)Ez tényleg egy kísérlet volt,amit nem folytatott...
Így lett Az esemény újból komolyabbra fordítva...nem láttad,szerintem nézd meg,kíváncsi lennék mit látsz meg benne:)
Nekem a Sebezhetetlen,a 6.érzék és a Nyitott szemmel címû filmjeire is megvan a magam elmélete,merítve az õ elmondásaiból...:)
De nem fárasztalak tovább ezekkel...:)
Remélem viszont,hogy elfogadod és megpróbálod így tekintve,ilyen szemszögbõl vizsgálni Õt...persze hangsúlyozom,jogod van mást gondolni...én viszont ebben hiszek...
És örülök,hogy,úgy gondolom normálisan tudunk errõl beszélni,ha még nem fáraszt nagyon,mert én nem elvakult rajongónak gondolom magam,hanem olyan szimpatizánsnak,aki megpróbál stabilan állást foglalni,észérvekkel...:)és ezek az én nézeteim,ettõ szeretem Shyamalan urat...:P
Redfield 2008 jún. 25. - 23:42:51
(19/52)
Hát talán minden rendezõét, csak nem mindenki képes a befogadására minden rendezõ stílusának, stb. Nekem csak jobban tetszene, ha Shyamalan vagy mesélne, vagy komoly, mély filmeket csinálna. Az egyik a kettõ közül, mert egyszerre nem hat rám tõle. Spielberg-tõl is el tudok ismerni több, inkább szórakozást, könnyû élményt nyújtó filmet, de pl.: A München-t jobbnak tartom, mint egyéb munkáit. (A Schindler listájá-t nagyon régen láttam, még gyerekként, és fel kéne frissíteni az emlékeket, hogy véleményezni tudjam) Shayamalan filmjeiben, pl.: (a Jelek-ben, vagy A Falu-ban is a komolyabb részek tetszettek, a dráma, nem az erõs fikció) de hát ez vagyok én, és úgy érzem, hogy ha végezne a kísérletezéssel, és valamelyikre jobban koncentrálna, ütõsebb remekeket tudna készíteni, amiket több ember is el tudna ismerni.
Rime 2008 jún. 25. - 22:41:05
(18/52)
Na,szóval,érted!:)
Bakker,rossz felé mennek a dolgok...
Tényleg nem akartam személyeskedni,és nem szántam konkrét személynek...csak úgy amblokk...akik olyan megrögzötten köpködnek...Mert próbálod leírni,mi miért jó,érvekkel és a következõ hozzászólás rátesz,hogy "Nem,mert ez sz_r és kész"
De,hogy miért azt már nem tudná megmondani...azért mert annak sem tetszett akivel látta,vagy mert úgy ült be eleve,hogy hallott már valami negatívumot esetleg...vagy nem tudom miért...
Mondjuk minden nézõpont kérdése...
Ennek a Rendezõnek a filmjeit egy bizonyos szemszögbõl kell tekinteni...Szerintem...
Redfield 2008 jún. 25. - 22:07:45
(17/52)
Meg fogom nézni majd. Nem tudom még mikor, de sort kerítek rá, és akkor lesz nemulass. :)
Redfield 2008 jún. 25. - 22:07:10
(16/52)
Jó, nem gáz, csak mostanság mindenki harap mindenért. Egy rakás régi fórumozó, akiket személyesen is ismerek törölte magát, vagy törölni készül magát, mert tényleg csak az van, hogy egymás torkának ugranak az emberek a vélemények miatt. Az egyik úgy ír minden második filmrõl, mintha az lenne a legsz*rabb, amit valaha látott, a második csak írogat össze-vissza, köze sincs a témához, de a harmadik mégis a legrosszabb, amikor az emberek személyeskedõ vitákat szítanak pusztán mert nem egyezik a véleményük valamivel kapcsolatban. Régebben békésebb volt ez a hely. Shayamalan-el meg azon felül, hogy nem vagyok õrült rajongója a filmjeinek, nincs semmi bajom, csak észrevételként jegyeztem meg, hogy szerintem merre tart azzal, amit csinál, és ahogy dolgozik. Én ezt így látom, így gondolom, és nem akarom senkire ráerõltetni a véleményem, de annak sem örülök, ha erre rögtön az a reakció, hogy "mer te biztos jobbat tudnál csinálni" meg ilyenek. A legtöbben nézõként véleményezzük az alkotásokat, az embereket az alkotások mögött, felesleges b*sztatni a másikat. Ha annak ellenére, hogy nem láttam a két újabb filmjét írtam volna, hogy szerintem iszonyú sz*rok, magamat is szívesen felpofoznám utólag, mert csak a hülye foglal stabilan állást valamirõl, amit nem ismer. De most tényleg, gyerekek, miért jó az, hogy az egész fórum jelentéktelen nézeteltéréseken háborog?... :(

amúgy tényleg nincs baj, csak tényleg sokan besokalltak már, és sajnos kezdem megérteni, hogy miért?
Redfield 2008 jún. 25. - 21:57:51
(15/52)
Tudom, hogy nincs hozzá köze, csak példaként hoztam fel, arra amit írtam, hogy készült már sikerfilm is.
Rime 2008 jún. 25. - 18:25:33
(14/52)
Nem arról van szó,hogy nem írhatja le bárki a véleményét...így nyugodtabban visszaolvastam amit délben írtam...
Szóval,na nem akartalak megsérteni,vagy bármi...csak már az összes hócipõm tele van,hogy nagy hozzáértõk a filmmel kapcsolatban-másik oldalon-folyamatosan fujjognak...ezt ne!!
Eldurrant az agyam és miután ide kattintottam itt is csak a negatív impulzusok dõlnek szemben a szimpatizánsokkal...
Azonnal írnom kellett és így minden itt csattant...
Én kérek elnézést,hogy nyers és paprikás voltam ennyire...
Mert nem csak és kizárólag pozitív dolgokat akarok hallani,de mikor nem tudja valaki alátámasztani,hogy valami miért rossz szerinte,csak simán fikázza...az szemétség...menjen máshova akkor, írjon akkor neki tetszõrõl,de hogy ide jön köpködni,mert csak...az gusztustalan...
Na,úgyhogy ennyi és bocs!!!
Mondjuk egy kedvencrõl szerintem Te is csak jókat akarnál hallani.
Nekem nagy kedvencem,annyira,hogy a munkafolyamatokat is nyomon követem a filmjeihez kötõdõen és tetszik a felfogása!!Ajánlom,hogy te is nézd meg,pl.a Lány a vízbenhez kötõdõt!!Persze csak,ha meg akarod érteni,hogy ezzel az alkotással pl.mit akart és miért lett belõle az ami...
Tehát mégegyszer bocs a nyersségért!!!
Redfield 2008 jún. 25. - 16:34:50
(13/52)
Húha!... Na akkor tisztázzunk gyorsan pár dolgot.
1. a világért sem nevezném magam profinak, egyáltalán nem tartok még ott, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet véleményem valakirõl, akinek nagyobb a profizmusa filmes téren.
2. az érvek, amiket felhoztam, talán kicsit erõsek, de hangsúlyoztam, hogy nem döngölöm velük a sárba Shyamalan úr tehetségét, ÉS hogy több munkája már valamilyen szinten elnyerte a tetszésemet.
3. nem én kezdtem a vitát, nem én reagáltam másra, csak kiírtam a véleményem.
4. ez a vita, bár kissé személyeskedõ lett, még mindig nem ment át anyázásba, tehát szerintem valamennyire korrektül zajlott le.
és 5. elhiszem, hogy csak és kizárólag magasztaló dícséreteket szeretnél olvasni / hallani errõl a rendezõrõl, de szerintem erõs túlzás, hogy egy fórumba csak pozitív kritikák/vélemények kerülhessenek.

sorry.