7/10
Juliskanéni 2007 dec. 24. - 13:46:31 7/10
(223/503)
hát ezen az egy oldalon például nem volt ilyesmi, de ha visszaolvasol, szegény Semprini (?) hozzászólót eléggé szétszedték itt néhányan, mikor ki mert állni a (pozitív) véleménye mellett.
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 13:36:21 3/10
(222/503)
Ki esik itt egymásnak? Haggyámá'! Vélemények ütköznek maximum. Szent karácsony ide vagy oda...
7/10
Juliskanéni 2007 dec. 24. - 13:31:16 7/10
(221/503)
nem is az a baj, hogy hangot adtok a negatív véleményeknek, hanem (és végigolvastam az elõzõ oldalakat) gyakran nekiestek annak, aki felvállalja a pozitív véleményét. adjátok meg ezt a lehetõséget a másik félnek is, ahelyett, hogy egybõl leoltanátok, mert humortalan/ostoba/biztos lefizették. :D mert ez nem stílus, szerintem.

a humor pedig egy nagyon szubjektív dolog. nem kéne embereket fölött az alapján ítélkezni, hogy melyik poénon sír be/mosolyodik el. ezzel az erõvel az öltözködése miatt is lehurroghatnátok, nem õt minõsíti.
mellesleg fenntartom, hogy itt nem egy hozzászóló elfogult.
a szóviccek szidalmazása, és a moziból kirohanás helyett odafigyelhetettetek volna a belecsempészett "nagyot koppanós" poénokra, mert nem egy volt benne jól elrejtve.
van egy olyan érzésem, hogy itt sokan azért váltottak jegyet a filmre, hogy gyorsan-gyorsan szaladhassanak utána siránkozni. épp csak magát a filmet nem sikerült alaposan megfigyelni. (akinek nem inge...)
az meg, hogy nem gyerekeknek való... könyörgöm, az 1 talán a 3-7ig korosztályt célozta meg? volt abban is minden. és igen, jót mosolyogtam a "buzis", "kordagyuris" poénokon, mert valahol társadalomkritika is. csak két évtizeddel késõbbrõl. meg kell látni.
7/10
Juliskanéni 2007 dec. 24. - 13:18:53 7/10
(220/503)
ugyan. esélytelen, hogy megállja a helyét a filmpiacon, ha nem szól a fiatalabb korosztályhoz is. én azt hiszem, születhetett volna AKÁRMILYEN produkció, mindig lenne egy csoport, aki siránkozik, hogy elvesztek a régi értékei. ezt úgy hívják, hogy elõítélet. mert ilyenek vagyunk. képesek karácsonykor egymásnak ugrani és primitívnek, ostobának, ki tudja még milyennek elhordani a másikat, csak mert más véleményt fogalmaz meg...
már elnézést, nem tartom magam egyiknek se, a humorérzékemmel se adódtak gondjaim eddig, imádtam az 1-et, és mégis tetszett (minden hiányosságával együtt) A sátán macskája. miért?? mert tisztában vagyok vele, hogy 2007-ben már nem lehet visszatérni a gyökerekhez.

ezzel szemben annak a véleményére sem adnék, aki nem látta az 1-et. annyi utalás van rá a filmben, hogy az 1 ismerete nélkül valóban élvezhetetlen. mi lenne akkor a vicces lusta Dick, vagy a patkányok jeleneteiben? (ja persze, hogy így sincs semmi vicces. bocsi.)
4/10
effenberg 2007 dec. 24. - 13:15:09 4/10
(219/503)
a gyerekek elvárásai valóban megváltoztak, de ez a történet és a poénok is egyszerûen gyengék, nem ütik meg még azt a megváltozott színvonalat se, amit a "mai" gyerekek elvárnak. Nem kellett volna mindenképpen ugyanazt a szocreál hangulatot újraidézni, de a mai Mo. is szolgáltat annyi témát, amibõl ezek az alkotók képesek lettek volna újra maradandót alkotni. Nem sikerült, kész. Hogy a Korda all in jét képesek voltak belerakni, sztem mindent elárul. Ja és pl ott volt az inflációs poén, ami nem lett volna rossz, de ahogy elõadták...
Neked ez bejön, te dolgod. Nekem viszont nagyon nem, és mivel ez egy fórum, és én fizetek a jegyért, ezért nyugodtan hangot fogok adni ezután is a véleményemnek, ami sztem nem fröcsögés.
Az hogy a nemtetszésüket kinyilvánítók meg nem tudnak filmet nézni, egyenesen nevetséges, van ilyen, de e film esetében pont hogy annál élvezhetetlenebb sztem, minél edzettebb a nézõ.
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 12:27:01 3/10
(218/503)
Abban igazad van, hogy a mai kor gyermekinek mások az igényei - hisz másként szocializálódnak. De erre mondom azt, hogy a klasszikus Macsakafogó folytatása nem nekik kell megfeleljen. Vagyunk "mi öregek" is annyian, hogy "eltartsuk" az új részt.
Persze, aki csak beült rá, mondván "Nézd, itt egy új magyar animációs film híres alkotók tollából!", annak valószínûleg jobban bejön. Ám aki az eredeti '86-os filmet tekinti etalonnak (akár eredtiben látta, akár DVD-n), annak sajnos lesznek jogos hiányai (fenntartásai).
5/10
Acme 2007 dec. 24. - 12:26:01 5/10
(217/503)
Félreértesz bennünket. Ez egy rossz film, akármilyen elvárásokat is támasztunk elé, kivéve, ha egy háttérfilmet keresünk egy alvással töltendõ másfélórának. Aki nem ismeri az elsõ részt, fogalmam sincs, mit kaphatott ettõl az újtól, ez tény. A barátnõm mondjuk ilyen volt és õ sem értette, hogy vállalhatta ezt fel bárki is, de õ csak egy ember a sok közül.
5/10
Acme 2007 dec. 24. - 12:12:28 5/10
(216/503)
Magyarul mi a kultuszba szerettünk bele, nem az elsõ Macskafogóba. Tán rosszul gondolom, de szerintem merõ differenciák vannak a két rész között, a poénok frappánsabbak voltak, a sztori összeszedettebb, hogy mást ne mondjak. Ennek pedig semmi köze az elfogultsághoz. Hasonlíthatom más produkciókhoz is, hogy ne tûnjön úgy, hogy csak a Macskafogó az egyetlen viszonyítási alapunk, de elvérezne csaknem minden más animációval szemben is. Az pedig, hogy nem tudjuk, mit lássunk egy filmben, nincs elég nézõi intelligenciánk, meglehetõsen üres. Feltételezed, hogy egy Tarkovszkij, Bergman, Fellini megfeküdné a gyomrunk? Igencsak primitív következtetések ezek. Tehát aki már a Macskafogó 2-t sem érti és nem látja, hogy ugyanazt nyújtja, mint az elsõ rész, csakis idióta lehet?
7/10
Juliskanéni 2007 dec. 24. - 12:04:41 7/10
(215/503)
egyszerûen nem érem fel ép ésszel, hogy gondolhatjátok komolyan ezt az agyatlan fröcsögést. (tisztelet a kivételnek, aki igyekezett konstruktívan kritizálni.) méghogy lefizetett marketingesek? uramisten.
csak a szájhúzás, csak a nem-azt-kaptuk, amit-vártunk. kicsit közhelyes ezt mondani, de sajnos igaz: tipikus magyar mentalitás... mire számítottatok így, majdnem két évtizeddel a rendszerváltás után? ugyanarra az édi szocreál, doktorbubós humorra? ugyanazokra a gengszterfilmes áthallásokra? jó, ha azért nem hördültök fel, hogy a grafika fejlõdött. agyam eldobom. tudjátok, már nem az átkosban élünk. megnõtt a filmkínálat, megváltozott a közízlés és mások az elvárások. arra nem gondoltatok, hogy a dragon ballon nevelkedett kisfiúk, és vad angyalon cseperedõ kislányok ebbe a világba születtek bele?
persze, ti nem ezért ültetek be a moziba. vártátok a jó kis nosztalgia flesset, zsepi elõ, és hadd szóljon ugyanaz, mint húsz éve. ha a kettõt teljes mértékben az egyrõl nyúlták volna, azzal biztos nem lenne kifogásotok.
nem mondom, hogy A sátán macskája nem gyengébb produkció. nem mondom, hogy nincsenek benne ordas nagy hibák, nem csapnivaló a befejezés, és hogy minden szóviccen halálra röhögtem magamat. csak tudjátok, van egy alkotói gárda, akik úgy tudtak eladhatót, aranyosat és valamilyen szinten "hagyományõrzõt" létrehozni, hogy nem süllyedtek le a mostanában trendi gyerekfilmek szintjére, nem volt sem erõszakos, sem bugyuta. mi mást várhattok egy 20 évvel késõbbi folytatástól?!!
persze, a folytatásokat fikázni trendi, hiszen attól ti biztos hû de eredeti arcoknak tûntök, azzal együtt is, ha éppenséggel még perverz gondolat se voltatok, mikor az elsõt bemutatták. :P ha az 1-et akarjátok, kotorjátok ki a fiókból a porosodó vhs-ek közül. próbáljatok kicsit körültekintõbben véleményezni, nem csak mocskolódni világba.
bocsánat a hangnemért.
3/10
kambekk 2007 dec. 24. - 11:52:27 3/10
(214/503)
Sejtem mi a felháborodásod alapja, de ezek szerint 1986-ban mindenki filmesztéra volt, akinek tetszett? S ha igen, az egykori rajongók mai fejükkel nem értékelnék ugyanúgy ezt a mûvet is, ha lenne mit? (Én harmadmagammal láttam, egyikünknek sem jött be. És a jegyszedõ lány is hasonló tapasztalatokról számolt be. És sajnálom a legjobban, de ez a helyzet.)
10/10
Rebrov 2007 dec. 24. - 03:16:14 10/10
(213/503)
Elolvasva ezt a 200 hozzászólást, rá kellett jönnöm, hogy igazából senki nem írt két értelmes mondatot a filmrõl. Olvasgattam itt-ott fórumokat és emberek, olyan bõdületes marhaságokat tudnak írni, hogy lefordulok a székrõl. Elhatároztam, hogy összegyûjtök pár gyöngyszemet, legyen min nevetni késõbb is. Valamelyik fórumon az egyik hozzászóló azt ecsetelni, hogy tetszet neki a film, igazából csak azzal volt baja, hogy nem kézzel rajzolták, mint az elsõ részt. Azt hittem megszakadok a nevetéstõl. Ilyenkor mire lehet gondolni - vagy nem nézte meg a filmet, vagy 90 percen keresztül eltakarta a szemét és nem nézett a vászonra, vagy egyszerûen csak nem látott még rajzfilmet. Az index egyik blogján meg egy oldalas kritikát írt valaki úgy a filmrõl, hogy szerintem meg se nézte. Illetve nem nézett oda vagy nem hallott semmit a filmbõl, mert sikerült Stanley-bõl és Livingstone-ból egy személyt csinálni - Így keletkezett a nagyszájú újságíró egér Stanley Livingstone :D Ilyen és ehhez hasonló marhaságok olvasása után az az érzésem, hogy teljesen fölösleges belenéznem akár melyik másik fórum hozzászólásaiba, mert tökéletesen kiderül, hogy az emberek 65%-ának fogalma sincs alapvetõ filmes formai eszközökrõl, gõzük nincs, hogyan kell filmet nézni. Ezt nyugaton már jó pár évtizede oktatják iskolában, mint médiaismeret óra. Sajnos ez nem mondható el kedves kis hazánkról. Itt meg szofisztikáltan egymást anyázzák, hogy: "jó a film, de pedig nem jó." Ha most 2007 decemberében 100 emberrel megnézetnék az Andrej Rubjovot, szerintem 60 ember az elsõ félórában kijönne a moziból. Pedig egy jó és ráadásul korszakalkotó film, csak nem tudják, hogyan kell nézni, mert nincsenek tisztába a formanyelvi eszközökkel és nem értik mirõl van szó. A Macskafogó 2 szerintem ugyanolyan, mint az elsõ része volt. Ugyanazok a fárasztó, a magyar nyelv sajátos vonásait kihasználó szóviccek és fapoénok, valamit a magyar animációs film sajátos képi poénjainak az egyvelege. Ugyan ilyen volt az elsõ rész is, ha valaki elfogulatlanul és rajongói mivoltát túllépve nézi meg újra a filmet.
4/10
effenberg 2007 dec. 24. - 02:20:22 4/10
(212/503)
Nem tudom elképzelni, hogy aki már azelõtt több kimagasló és szellemes rajzfilmet is lerakott az asztalra, az komolyan gondolja ezt a filmet, amin végig érzõdik hogy a kényszer szülte, erõltetettsége már az elejétõl kezdve zavart.
Hogy mindez mibõl fakad, azt már az elõttem szólók részletezték, én elsõ sorban az okokra lennék kíváncsi. Hogyan engedhették ki ezt a szerzõk a kezük közül?
A karácsony elõtti premierrel nagy bevételre számíthattak a film készíttetõi(teljesen megalapozottan), akik valószínûleg a következõ ukázt adhatták ki: Aranyos dzsungeles történet könnyen felfogható szóviccekkel a kisgyerekeknek, amely azért ötvözze valamennyire az elsõ rész világát is a régi rajongók miatt, ehhez alkalmazzák a régi szereplõk felvonultatását...
Csakhogy bárkinek is szánnak egy rajzfilmet, bármilyen poénokakkal is tûzdelik tele, eredeti sztori és folyamatos cselekmény nélkül tucatfilm lesz belõle. Nekem ne mondja senki, hogy ezt nem látták elõre! Hogy bárki is komolyan gondolta, hogy ha egy túlvilági szereplõ a transzformersé degradált macskafogóval pókerrel dönt majd az x bolygó sorsáról, az majd elnyeri a nézõk tetszését! Különösen az elsõ rész világa után! És az se magyarázat, hogy ez egy más film, el telt húsz év stb. A név kötelez, ha ennyire el akarnak térni valamitõl, adjanak neki más nevet, ne a rajongókat vegyék palira, akik már két éve várják hogy végre megválthassák azt a bizonyos mozijegyet...
Akik a pénzt adták a filmre bevételt akartak, mi viszont egy elfogadható folytatást, sajnos van egy olyan érzésem, hogy egyik fél se fog jól járni a végén.
Ahelyett hogy a megjelentetésre és a promócióra koncentrálnak, és fizetett marketingesek kritikáival és ellenvéleményeivel próbálják a fórumokon menteni ami még menthetõ, inkább átgondolták volna még egyszer, hogy milyen filmet is akarnak csinálni?
Borítékolható a film nemzetközi sikertelensége, már ha a hazai piacot egyáltalán túl fogja élni...
Sajnálom, mert az eredeti sztoriban és a figurákban is sokkal több lehetõség volt egy normális folytatásra...
1/10
Sakamoto 2007 dec. 24. - 01:07:27 1/10
(211/503)
Úgy mentem be erre a filmre, hogy úristen, Macskafogó-folytatás, hát ez fantasztikus lesz! *_*
Hát nem lett az. Én életemben még sosem aludtam el filmen, de itt már kényelembe helyeztem magam, és odaszóltam a barátnõmnek, hogy ébresszen fel, ha valami történik, ám ekkor történt valami. Ketten kimentek a terembõl. Mi is összenéztünk, és már majdnem utánuk indultunk, amikor eszembe jutott, hogy ezt a filmet már csak azért is illik végigülni, mert a Macskafogó címet viseli. Pedig bár ne viselné, csak szégyent hoz rá. A grafika tényleg jó volt, bár engem a CG-k kifejezetten idegesítettek (CG egy MACSKAFOGÓBAN?!), a hangok is elmentek, akit nagyon nem bírtam, az Stanley hangja volt, mint utóbb rájöttem, Rudolf Péter. Szánalmas volt, ahogy próbált jó lenni, és ahogy nem sikerült neki (már az Üvegtigrisben is utálam, semmi érzéke nincs a színészethez). A poénok (poénok?!) fárasztóak, erõltetettek voltak, a Gyûrûk urás és az Oroszlánkirályos utalás béna, a zene unalmas.
Eddigi legrosszabb filmélményem.
*moderálva*
Katakov 2007 dec. 24. - 00:27:20
(210/503)
folyt: ...de kedves Semprini legalább ne hangoztatnád olyan bõszen! A te egyéni tetszésedet ne veds már kérlek össze egy általános jóérzéssel, jóÍZLÉSSEL, amivel egy átlagember azért minimum rendelkezik!
Katakov 2007 dec. 24. - 00:23:31
(209/503)
A macskafogó2 nem volt jó, akkor se ha van elvétve pár ember akinek személy szerint tetszett.
Ha 80 percen át egy piros pöttyöt mutattak volna a mozivászon közepén, arra is lennének akik azt mondanák, jó nekik márpedig ez tetszett!
Ami rossz, az attól még rossz!

Kéremszépen a dél-amerikai sorozatok erre a legjobb példa, hogy sem értéket nem közvetítenek, se nem igényesek, se nem szórakoztatóak....mégis fél Magyarország a Vad Angyalon csüngött néhány évvel ezelõtt, hogy a többi szappanopera-csodát már ne is említsem!
Ezek szerint akkor az jó volt?!?!?
Nincs az a sz**r ami meg ne találná a maga közönségét!

No....véleménye mindenkinek lehet. De
szuzikaam 2007 dec. 23. - 23:08:06
(208/503)
Nagyon vártam a folytatást, de óriási csalódás volt. Unalmas történet, gyenge poénok és fárasztó szóviccek, egyedül a szinkron tetszett. És életemben elõször elaludtam a moziban...
rockqueen 2007 dec. 23. - 22:19:15
(207/503)
Az a sz*r,hogy általában a folytatások sokkal rosszabbak szoktak lenni,mint az 1. rész.Szerintem kár érte,mert a Macskafogó egy igazán jó kis rajzfilm,sokkal jobb,mint a kínai vagy japán a mesék.
3/10
Adélia 2007 dec. 23. - 20:28:37 3/10
(206/503)
Nagy kár, hogy szellemben csak ennyi tellett az alkotóktól. Én kifejezetten untam és kínosan éreztem magam a lapos poénoknál, amibõl volt bõven.
3/10
kambekk 2007 dec. 23. - 18:50:40 3/10
(205/503)
Igaz. (Bár számomra nem volt ennyire közismert...)
zszoltan 2007 dec. 23. - 18:43:15
(204/503)
OFFTOPIC
Igazad lehet. És nagy baj, hogy manapság ez dívik: a hosszútávú befektetések helyett hajlamosak vagyunk a hamarabb beszedhetõ, bár szerényebb bevétellel beérni.
(Hogy egy konkrét példát mondjak: a 'Kutyám, Jerry Lee' második része csak egyszer szedett rá, viszont az elsõ részét most ötödjére fogom megnézni, ha összejön.)