anonem 2015 máj. 26. - 06:13:44
(85/385)
A legutoljára olvasott "odavágós" könyv címét is elárulná nékünk?
1/10
Queen22 2015 máj. 26. - 02:22:20 1/10
(84/385)
Ostoba, életidegen sztori, hányingerkeltõ hatásvadászat, öncélú brutalitás. Összesen 15 percig bírtam, de bánom, hogy ennyit is rááldoztam az életembõl.
10/10
tamás pósa 2015 máj. 26. - 01:29:33 10/10
(83/385)
Mi a sz*rnak nézi ezt vki a moziban ha utána fikázza!?A trailerbõl lehet azért következtetéseket is levonni mire számíthatsz...(mondjuk jellemzõ mostanság h rosszabb sül ki mint azt a tréler ígéri!DE NEM ENNÉL A FILMNÉL!!!)
Vagy csináljon jobbat,vagy menjen olyan filmre ami az õ kis ízlésének megfelel..Egyébként a film 10-bõl 10-es!Rég esett így le az állam ennyire mozi után!(Ezelõtt utoljára talán a 300 és az Avatar után volt ilyen katarzis nekem)Meg azért az immdb-s helyezés is árulkodó szerintem...:)
Ja!Moziból kifele bandukolva, a filmtõl leesett állal a hátam mögül is egy ilyen mondatot hallottam:"legközelebb én választok filmet"
PFöö!-Lehangoló a nép!
8/10
kispalissaci 2015 máj. 26. - 01:24:14 8/10
(82/385)
Nem szoktam akciófilmeket nézni, sõt, egy kezem meg tudom számolni mennyit láttam már. A régi Madmax filmeket sem láttam.
De valahogy amikor megnéztem a trailerjét véletlenül ennek, úgy éreztem ezt látnom kell, mert már abból is nyilvánvaló volt, hogy ez kiemelkedõen erõs, precízen megkomponált darab. És valóban. És ami külön plusz hogy nem öncélú, így nem is kezdtem el unatkozni alatta. Annak tudatában hogy nagyon kevés számítógépes trükköt használtak az alkotók pedig pláne lenyûgõzõ, például a vihar is, amely szintén igazi!
kicsi spoiler:
Egyedül azt volt nehéz megszoknom a vásznon, ahogy ütik-verik ölik a nõket/asszonyokat is, terhes nõket... értem én, hogy õrült világ, de brutális volt.
A másik hogy az õ szavaikkal élve "tenyészanyáK" miért pont nagyon gebe csajok voltak? Ez kissé érthetetlen volt. Nõiesebb idomokkal megáldott hölgyek hitelesebbek lettek volna szerintem.
10/7
6/10
puding140 2015 máj. 25. - 23:25:15 6/10
(81/385)
az elsõ 10 perctõl leesett az állam, de utána sajnos jött a mérhetetlen dögunalom. egész egyszerûen semmi nem történik a filmben. 2 órán keresztül autókáznak a sivatagban és ölik egymást. a gálvölgyi show forgatókönyve ezerszer odabassza az egészet. mindemellett olyan faszságokkal volt tele, hogy csak fogtam a fejemet. mellesleg meg tom hardy kegyetlen jó színész, hozta amit kellett, de elég megalázó ez a szerep az õ kvalitásához képest.
koborjen 2015 máj. 25. - 23:16:54
(80/385)
Tévedsz Tuning7. Engem érdekel xdm véleménye. Jobban, mint a Tied.
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 25. - 21:26:21
(79/385)
Mert, hol írtam olyat, hogy nem lehet véleménye?

Erre reagáltam:
"Itt tart ma a /film/kultúra? Ez tragédia ám"
1/10
offtopic
cellasto 2015 máj. 25. - 21:14:58 1/10
(78/385)
a véleménye azért meglehet nem?
ráadásul biztos sokan beülnek azok közül,akik a gibson féle filmeket szerették
nem feltétlen fog nekik tetszeni..szerintem
Bubba Zanetti 2015 máj. 25. - 21:05:14 Előzmény Sonicated
(77/385)
A mostani rész zeneszerzõjének, Junkie XL-nek egyébként van valamilyen szinten köze a FRONT 242-hoz. A Junkie XL név mögött egy Tom Holkenborg nevû úr áll, aki ezen project elõtt egy Phil Mills nevû másik taggal együtt alkották a Nerve nevû formációt, amelynek sajnos csak két albuma született 1994-95-ben, mindkettõ nekem is féltve õrzött kincsem, A Junkie XL-nél sötétebb, súlyosabb, high-tech electro-industrial cucc. A második, "Blood and Gold" címû lemez producere Daniel B. a 242-bõl. Az elsõ lemez se volt semmi, de ez a második lehet, hogy Danielnek köszönhetõen még hihetetlenebb hangzással bír. Sajnos ezek után már Holkenborg úr beérte a Junkie XL kommersz témáival és hangzásával, nyilván a pénz nagy úr. Az elsõ rész nyolcvanas évekbeli nem túlságosan beharangozott magyarországi mozibemutatójakor, illetve már elõtte lévõ VHS megtekintésekor már az electro-industrial elkötelezett híve voltam, de nekem már akkor is Brian May (aki nem a Queen gitáros, csak névrokon) erõteljes, drámaian sokkoló zenéje (ami azért megint nem egy Hollywoodi tucatzene) tökéletesen passzolt a filmhez.
Sz Peter 2015 máj. 25. - 19:18:03
(76/385)
Szerintem pedig magára vessen az aki egy ilyen akciófilmtõl nem azt várja amit adhat.
Mély tartalmat ne itt keressünk már kérem.
Ez egy szórakoztató, pörgõs, akcióra és látványra kihegyezett téma, ennyit illene tudnia annak aki beül rá. ;)
offtopic
Balu64 2015 máj. 25. - 19:07:38 Előzmény Ottofan1
(75/385)
Pünkösdhétfõn érettségizel?...
Nem kevered kicsit a dátumokat nagy izgalmadban?... :)))))
offtopic
anonem 2015 máj. 25. - 18:21:12
(74/385)
Mert igaza van? Nem szólhat, aki nem hallelujázik? Gyenge duma volt...
anonem 2015 máj. 25. - 17:58:31 Előzmény Ottofan1
(73/385)
A hozzászólását én "míves" paródiának olvastam: miért zseniálisak a színészek ebben a rohanásban? Mitõl jók/!/ a párbeszédek? Ezt komolyan írja egy felnõtt ember, mert a "mittudoménhányDés" vetítõtermekben élvezte a hang-és látványbemutatót? Itt tart ma a /film/kultúra? Ez tragédia ám...
Sonicated 2015 máj. 24. - 22:30:25
(72/385)
Ha 1980-at írnánk, tuti a Front 242-t kérnék fel a hivatalos filmzene szerzõnek. Nem rég volt egy video a YouTube-on Mad Max és 242, tökéletesen passzolnak egymáshoz...
Ha kíváncsiak vagytok, milyen ipari zene is illik ehhez a filmhez, lessetek rá erre:
https://www.youtube.com/watch?v=n4oFcaVY8iQ
Az új filmnek trailerét láttam még csak, de már várom nagyon a holnapot, ipari, piszkos, sivatagi hajsza feeling, ami a lényeg. Ez az egész Mad Max lényege, még ha a korábbiaktól teljesen is eltér.
9/10
_Freddy_ 2015 máj. 24. - 21:33:59 9/10
(71/385)
Nekem is tetszett a film. Tökéletesnek és az év filmjének nem mondanám, de akciófilmnek elég erõs lett. Elejétõl a végéig pörög a film, csak néha-néha pihennek le pár percekre, de az ilyenek kellettek is, különben az ember tényleg megcsömörlene a sok akciótól, bár így is sok volt de nem bántam. :D Kritikusok írták, hogy a rendezõ komplett univerzumot teremt percek alatt, ez véleményem szerint nem így van, inkább csak ezzel az elsõ résszel kezdte el megteremteni az "univerzumot" és mivel állítólag trilógia lesz, még sokminden történhet, rengeteg lehetõség van még, az embert el is gondolkodtatja ez a film közben és után is.
Szerintem ennek a kegyetlen és beteg világnak csak egy falatkáját ismertük meg és a többi csak a következõ két részben jön.
A karakterek nagyszerûek, nekem Charlize Theron és Nicolas Hoult karaktere jött be a legjobban, Theron nagyon badass volt, ahogy az 5 csodaszép csajszi (feleség) is. Tom Hardy is jól játszott, de inkább a mellékkaraktereket éreztem itt ebben az elsõ részben erõsebbnek. A film képi világa, a látvány és a zene, de fõleg a zenei téma volt kegyetlen erõs a filmben még, nagyon passzolt a hangulathoz. Hû marad a témájához a film, a sztori kicsit háttérbe szorul, de inkább karaktermotivációk vannak, azok közül is Theron karakteréé kerül a középpontba. A 3D tényleg nem ért sokat, ezt jó 2D-ben is látni, a 3D nem ad hozzá sokat.
A következõ rész címe: Wasteland lett. Kíváncsian várom.

10/8.5
xdm 2015 máj. 24. - 18:36:49
(70/385)
"élethû ?" Mégis melyik mozzanat volt az ?
Ekkora ostobaságot rég láttam mint ez. Céltalan, semmitmondó, semmirõl nem szóló, értelmetlenség az egész.
9/10
Marcipáncica_ 2015 máj. 24. - 18:24:05 9/10
(69/385)
Nekem nagyon bejött. Alepvetõen kedvelem a borús, posztapokaliptikus filmeket, könyveket. Itt ennek az ábrázolása hátborzongatóan élethûre és bizarra sikeredett. Az egész apró részletekre is figyeltek, a film képi világa egyszerûen tökéletes! Az akció brutálisan fel van pörgetve, és számomra a színészek is jól eltaláltak. A három fõszereplõ kimondottan jó választás volt. Talán a gebe csajok lógtak csak ki kicsit a sorból ("tenyész"-alanyokként (igen, direkt írtam ezzel a szóval)n nem biztos hogy reális hogy ennyire vékonykák voltak, találóbb lett volna pár nõiesebb alkatú nõ, de kb ez az észrevételem 10 percig zavart csak, aztán el is illant.) A történet elég egyszerû, de az eredeti sztorija sem egy bonyolult, no meg nem egy sok szálon futó krimire vagy valami elgondolkodtató alkotásra ültem be, nem is vártam tõle többet.
Nekem ez a film ebben a mûfajban egy 9 pontot ér: végig odaszegezi az embert a székhez, nem érzi hogy milyen hosszú és teljesen magával ragadja ez a bizarr világ.
offtopic
sommeros 2015 máj. 24. - 16:17:40
(68/385)
Olyan, hogy de viszont nincs.
Az, hogy tetszett a beteg világ, valószínûleg a saját beteg elmédhez hasonló, gyógykezelésre szorulsz.
9/10
Kolókapitány 2015 máj. 24. - 13:31:12 9/10
(67/385)
Kb. ezek az gondolatok kavarognak az én fejemben is. :) Akcióorgia az egész, zseniális rendezéssel, újszerû technikákkal. Kár , hogy a sztori elég lineáris és a szereplõk sem túl összetettek, de ez még így is a maga nemében mesteri. Charlize Theronnak is örültem, a Seth Macfarlanes szemét után nagyon mélyrõl jött vissza és hatalmasat alakított. Nem is lehetett volna erre a szerepre nála jobbat találni.
Droland Dara Roland 2015 máj. 24. - 13:00:54
(66/385)
18-as karika kellett volna? Hol dugtak, szoptak vagy nyaltak benne? Megnézem akkor még 1x, mert akkor én nem vettem észre : D