pirosaranyka 2008 szept. 24. - 23:36:07
(28/128)
nem az otvenes,hanem a hatvanas evek elejen jatszodik a tortenet.
es azert dohanyoznak benne annyit,mert a filmkeszitok kinosan autentikusak akarnak lenni.akkoriban ez volt a standard,meg nem uldoztek a dohanyzast,a dohanyosokat.
10/10
Vinogradov 2008 szept. 24. - 11:20:41 10/10
(27/128)
Hát, vannak olyan csatornák (bár általában érdekes módon ezek a legkevésbé igényesek - COOL vagy Storytv) ahol már rájöttek, hogy illik a sorozatokat megismételni, hátha valaki lemarad róluk)...

OFF

Látom, sok itt az Eastwood rajongó...
Ennek õszintén örülök - talán sikerül végre kicsikarni valamelyik Mo-i DVD-gyártó vagy -értékesítõ cégtõl egy díszdobozt!

Vagy legalább a torrent oldalakon lesz több Eastwood film ezentúl...
10/10
Vinogradov 2008 szept. 24. - 11:16:07 10/10
(26/128)
Hát, van abban sok igazság, amit mondasz...
Persze ezt én már valahol korábban is elismertem...

Ami meg Eastwood-ot illeti, abszolút hozzáférhetetlenek nálunk a filmjei - szóval meg tudom érteni, ha valaki ezért nem vállalja be.

De azért ennél sokkal nagyobb érdeklõdésre lehetne/kellene számítani, ezt továbbra is fenntartom...
pozsizsuzsi 2008 szept. 24. - 11:12:36
(25/128)
A sorikat illene úgy adni, hogy egy másik napszakban van egy ismétlés. Én sem áldozok be semmilyen sorozat kedvéért mondjuk egy Eastwood filmet.
feeco 2008 szept. 24. - 11:06:50
(24/128)
nem teljesen értek egyet Veled.. egy 40-45 perces rövidke epizód nagyon el tud "bújni" vasárnap esténként (is), különösen ha a vetítés idõpontjában a kercsatornákon agymosó7es meg szupermegamonstremozi-filmek mennek, ráadásul az m2-n Clint Eastwood legjobb mozijaiból válogatnak.. én is csak azért fedeztem fel a mad men-t, mert hallottam róla, egy amerikai cimbitõl..
10/10
Vinogradov 2008 szept. 24. - 10:23:57 10/10
(23/128)
A várost nem plakátolták tele, de:

1. Az m1-en megy, és m1-e mindenkinek van, akinek van tv-je.
2. Hatalmas reklámot csaptak neki a csatornán - és, ami azt illeti elég igényes promókat hoztak össze az elsõ és a második részhez (a harmadikhoz már nem készült, vagy ritkábban vetítették, esetleg én nem láttam?)

Nem hiszem, hogy ennél többre lett volna szûkség. Ha így nem nézték, akkor az óriásplakátok sem lendítettek volna túl sokat a dolgon...
10/10
Vinogradov 2008 szept. 23. - 11:21:07 10/10
(22/128)
Nem az "embereket", csak bizonyos embereket...

Azokat, akik tudnak a sorozat létezésérõl, de nem azért nem tetszik nekik, mert bármilyen épkézláb ellenkritikával tudnának élni a sorozattal kapcsolatban, hanem azért, mert csak szimplán proletárok hozzá...

"Odi profanum vulgus et arceo..." ("Gyûlöllek, távol légy alacsony tömeg...")
offtopic
pozsizsuzsi 2008 szept. 23. - 11:02:26
(21/128)
Annyit hülye furkózzátok az embereket, hogy sztm senki sem mer ideírni, nehogy azt gondolja bárki is, hogy csak magát akarja igazolni...
10/10
Vinogradov 2008 szept. 23. - 11:00:14 10/10
(20/128)
Talán túlságosan eredeti, szórakoztató és érdekes lett ahhoz, hogy felkeltse a tömegek figyelmét...

Az emberek egy jelentõs része úgy látszik annyira nem tudja, hogy mi a jó, hogy ami valóban jó, azt - s ebben nyilván a sok tévénézés következtében elhalt agysejtek lehetnek a ludasak - mivel nem érti, a nézhetetlen dolgok közé sorolja.

Ezt hívom én Földes László barátunk szavaival élve "oly sokáig voltunk lent, hogy nem is tudjuk milyen fent"-szindrómának vagy a filmek hiperprimitív-szelekciójának...
pirosaranyka 2008 szept. 23. - 10:24:41
(19/128)
egyebkent ez nem valami magyar specifikus tendencia.az USA-ban is alig 2 millios a sorozat nezettsege,szemben az elkepesztoen kozepszeru sorozatok 20 millios nezettsegevel.
pedig a Mad Men "megertese" nem igenyel orult erofesziteseket,nem valami lila,elvont tortenet,ugyhogy nekem meg nem sikerult megfejtenem mi a "baj" vele.talan az,hogy jo? :)
10/10
Vinogradov 2008 szept. 23. - 08:27:51 10/10 Előzmény feeco
(18/128)
"Az a helyzet, hogy a legtöbben (sajnos?) leszoktak a közszolgálati televízió mûsorainak nézésérõl. ha a mad men egy barátok-közt-jóbanrosszban és egy konyha-csetepaté-sztár-csata között menne valamelyik keró adón, akkor sokkal többen néznék..."

Egy biztos: a közszolgálati TV színvonala is csökkent némiképp (miközben más részrõl nõtt is - a kérdés kifejtése most elég bonyolult lenne), de azt is aláírom, amit te mondtál: akkor biztosan többen néznék a Mad Men-t, ha hétköznap fõmûsoridõben menne valamelyik keróadón - lehet, hogy még akkor is, hogy ha a Viasat 3, vagy a COOL lenne az a csatorna.



"Még emlékszem, amikor a királyi TV (hétfõ esténként) elõször adta a 24 elsõ évadját, ráadásul nem sokkal az amerikai bemutató után - itthon a kutya se nézte, nem is vették meg a további évadokat - ezt késõbb az IKO kábeltévétársaság tette meg a Cool számára (iszonyat gáz), aztán az MTV nemrég átvette az IKO-tól a 2. és 3. évadot is, de az új évadok továbbra is a Cool-on láthatók... szóval valami nagyon nincs rendben itthon.."

Szerintem is döbbenetes volt az az érdektelenség, ami idehaza a 24-et fogadta az m1-en. Egyszerûen az istennek sem akarták nézni az idióta proletárok. Mi meg, már 2002-ben (akkor adták, ugye?) ott ültünk apámmal a tv elõtt és néztük Jack Bauert, meg a szítíú-t, amint éppen megmentik Amerikát és a világot (tudtátok, hogy hét évad, vagyis hét nap alatt JB összesen 236 embert ölt meg? - A rohadék tömeggyilkos!)

De ami végképp a hal volt a tortán, az az, hogy három-négy évvel ezután a COOL-nak kellett korrigálni, és megvenni a két-három éves részeet a 2. és 3. évadból. Haladtak is szépen, de a negyediken - ha jól emlékszem - még õk sem jutottak túl.
Miközben DVD-n már rég kijött nálunk az egész sorozat!

Na, ez a magyar TV-s kultúra szégyene!

Meg az is, hogy a közelmúlt egyik legigényesebb nyomozós-akciós (és ilyenbõl alig van mostanában) sorozatát, az összetett, ám nagyon élvezetes történetvezetésû a Drót címû opus magnumot a Duna TV, ha jól emlékszem, már két éve vetíti...

A kutyát sem érdekli...

Pedig a Duna még lépést is tart az aktuális évadokkal, ami egy nagyon tiszteletreméltó törekvés Magyarország relatíve amúgy is még egyik legigényesebb televíziójától.

De a proletárok persze nem értékelik ezeket a szimpatikus erõfeszítéseket...



"Annyi vigaszom marad csak, hogy nagy ívben sz*rok rá, hogy melyik jó filmet/sorozatot hányan nézik, a lényeg, hogy én megtaláljam a nézhetõ és igényes mûsorokat."

Hát, végeredményben ezen tényleg nincs túl sok értelme felb***ni az agyunkat. Ennél sokkal súlyosabb dolgok is történtek/történnek ebben az országban. Csak jó tisztában lenni ezekkel a folyamatokkal - bármennyire is nem a kedvünkre való irányba mutatnak.
feeco 2008 szept. 22. - 14:47:46
(17/128)
az a helyzet, hogy a legtöbben (sajnos?) leszoktak a közszolgálati televízió mûsorainak nézésérõl. ha a mad men egy barátok-közt-jóbanrosszban és egy konyha-csetepaté-sztár-csata között menne valamelyik keró adón, akkor sokkal többen néznék.. még emlékszem, amikor a királyi TV (hétfõ esténként) elõször adta a 24 elsõ évadját, ráadásul nem sokkal az amerikai bemutató után - itthon a kutya se nézte, nem is vették meg a további évadokat - ezt késõbb az IKO kábeltévétársaság tette meg a Cool számára (iszonyat gáz), aztán az MTV nemrég átvette az IKO-tól a 2. és 3. évadot is, de az új évadok továbbra is a Cool-on láthatók... szóval valami nagyon nincs rendben itthon..
annyi vigaszom marad csak, hogy nagy ívben sz*rok rá, hogy melyik jó filmet/sorozatot hányan nézik, a lényeg, hogy én megtaláljam a nézhetõ és igényes mûsorokat.
pirosaranyka 2008 szept. 22. - 10:22:35
(16/128)
ez a Grey's Anatomy dolog mellbe vagott:).nem ketseges,az Emmy is tevedhet...de meg mennyire.

visszaterve a Mad Men-re,en csak attol felek,hogy emiatt a totalis erdektelenseg miatt a jovoben az illetekeseknek eszuk agaban sem lesz ilyesmit vasarolni,es jon a jol bejaratott gagyi.bar a kozszolgalati tv-ben jo lenne,ha mas szempontok alapjan dontenek el,mit tuzzenek musorra.
10/10
Vinogradov 2008 szept. 22. - 09:29:25 10/10
(15/128)
Még érthetõ lehetne ez a típusú érdektelenség, ha a sorozat esetleg nem kapott volna elég reklámot és direkt valami eldugott mûsoridõben vetítették, de könyörgöm, errõl szó sincs!

Az m1 két hétig FOLYAMATOSAN (naponta legalább 10-12-szer) vetítette a sorozat (megjegyzem, elég színvonalas) promóit és a rendkívül fontos vasárnap esti mûsoridõre helyezte be, az esti film utáni sávba - ezért a mûsorsávért, ha nem is akkora, mint a fõmûsoridõért, azért folyik némi harc - különösen a hétvégi estéken.

És nem, és nem, és nem...

De mondom, aki nem tudja, hogy mi a jó, annak elegendõ büntetés az, hogy kimaradjon belõle!
10/10
Vinogradov 2008 szept. 22. - 09:23:21 10/10
(14/128)
Mióta a Grey's anatomy Emmy-díjat kapott, azóta elvesztettem a hitet ebben az elismerésben is.

Ettõl függetlenül maximálisan rászolgált a sorozat minden fajta hivatalos vagy nem hivatalos elismerésre, így természetesen gratulálok a döntõbizottságnak a remek választáshoz!
pirosaranyka 2008 szept. 22. - 08:03:03
(13/128)
minden kommentar nelkul:
az Emmy-galan a legjobb drama dijat a "Mad men" kapta.
pirosaranyka 2008 szept. 22. - 02:11:07
(12/128)
ahogy neked;),nekem is modomban allt a teljes elso evadot valamint a masodik evad eddigi epizodjait latni,es szerintem tovabbra is erdemes nezni,mert nem laposodott el a tortenet.
pirosaranyka 2008 szept. 22. - 02:05:59
(11/128)
en is nagyon meglepodtem,hogy ilyen nagy erdektelenseg kiseri ezt a fantasztikusan jo sorozatot.folyamatosan az zakatol a fejemben: vajon miert,miert,miert???
pirosaranyka 2008 szept. 22. - 02:02:00 Előzmény feeco
(10/128)
igy jobban nez ki:).ez olyan,mint a 10 ezer forintos bluz,amit 9999 forintert arulnak.nem kerul 10 ezerbe,de attol az meg egy 10 ezer forintos bluz:)
feeco 2008 szept. 22. - 00:36:35
(9/128)
mondasz valamit.. ;-)