Téma: Madarak

4/10
Petrapetrus 2008 júl. 07. - 17:40:59 4/10
(32/132)
Hello!

Hát, be kell vallanom, én untam. Az elején még izgalmas volt, tetszett, bírtam benne a poénokat. A végére ellaposult. És nem, hogy féltem volna a madaraktól, hanem inkább azt néztem, milyen aranyosak ezek a varjak... Hát, rám nem hatott valami nagy hatással. Nekem felejthetõ kategória. :)
efes 2008 márc. 07. - 13:16:27
(31/132)
szerintem ez hitchcock legjobb, de legalábbis rám a legnagyobb hatást gyakorló filmje. nem arra, az amúgy nem elhanyagolható lúdbõrözésre gondolok, amit a film nézése közben érzek, hanem a film által generált utólagos flessekre: tekerek a biciklin, elõttem egy galambraj iszik a pocsolyából, kikerülni õket nem tudom, mert elsodornának a kocsik, így közéjük hajtok. galambok ezerfelé, úgy kapom el a fejem elõlük, tollak szállnak szanaszét. bazeg, hitchcock zseniiii!!!

csendes, szétfolyó nyári naplemente a balaton-parton, hattyúk, kacsák, meg egyéb vízimadarak úszkálnak szinte nem is fodrozva a mozdulatlan vízfelszínt. ülünk a leggiccsesebb romantkus nyáltengerben, és azon filózunk, mikor reppennek fel ezek a szárnyas dögök, hogy ránkrepülve karmaikat belénk vájják, csõrükkel csípjék ki szemünket...

ülünk a kedves idõs ismerõs lakásában, a kalitkában piciny sárga kanári piheg, a tea illatos, a süti is omlós, mi mégis feszülten pillogunk oldalra, a kalitka irányába...

szóval, ilyen filmeket tudott a mester...
*Bátorszív* 2007 aug. 15. - 18:10:04
(30/132)
A 'Madarak' az elsõ kockától az utolsóig amuzikális, ez biztos...; Noha lehet, hogy Bernard Herrmann volt az aki a 'gonosz fenevadak' sivalkodását, és rikácsolását összhangzatilag regulázta, és egyben konduktorkodott is; de errõl semmit sem tudunk;..., és nem hinném, hogy a jövõben bármikor erre fény derülne.;:)
Viszont Hitchcock-nak a legnagyobb erõfeszítése dacára sem sikerült szegény Tippi Hedren-bõl filmsztárt csinálni, és mit ne mondjak, ez teljességgel érthetõ is...(no comment)
A 'Psycho'-nál a mozik számára elõírt 'just from the begin...'-rõl nem tudok, de ennek ellenére elképzelhetõ, hogy a rendezõ itt is ragaszkodott ahhoz, hogy (- az akár egy perccel is -) a film-kezdés után érkezõket, már ne engedjék be a moziterembe...;
Gertev 2007 aug. 15. - 01:23:27
(29/132)
A film 44 éve készült. A ma készült CGI és egyéb csicsás effektekkel elátott filmek is elavultak lsznek ennyi idõsen...

Egy film technikai megvalósítása az egy dolog, de ott van még a történet, a megvilágítás, színészvezetés, zeneválasztás, stb... is.

A Spartacus is milyen szar, mert 2000 éve tógában jártak és tenyérnyi vastag bronzkarddal vagdalkoztak. ÉS nem ismerték még a lõport sem. Jaj!
*Bátorszív* 2007 aug. 12. - 12:02:06 Előzmény twillight
(28/132)
Hmm. Érdekes vélemény...!
nofrit 2007 aug. 12. - 11:36:03
(27/132)
Kérlek, áruld el egy spoiler felírattal!
twillight 2007 aug. 07. - 20:11:46
(26/132)
Nekem ez a film volt amitõl elvesztettem Hitchkokba vetett hitemet, és soha többé nem tudom élvezni egyetlen filmjét sem (na jó, kivéve a Tériszonyt).
Ugyanis ennek a filmnek nincs értelme! Még az utolsó zombifilmben is kiömlik legalább egy radioktívhordó, de itt "csak jönnek a madarak". És nem is néz ki elég jól (mai szemmel).
Neszfor 2007 aug. 07. - 16:19:44 Előzmény verdeleth
(25/132)
Bbah, mindenki ezen a megjegyzésemen lovagol. Egyszerûen nem szeretem Hitchcock filmjeit és kész. Nem az a bajom, hogy régiek, vagy mittomén, hanem túl egyhangúak. Én szeretem a szürrealizmust a filmekben (lásd David Cronenberg) és Alfréd meg nem, sz már eleve hülyeség úgy megnéznem mégtöbb filmjét, ha tudom, hogy az, amit én várok egy filmtõl nincs benne. Pont.
*Bátorszív* 2007 aug. 05. - 07:58:10
(24/132)
(kiig.) ,---> 1 "... A 'Psycho'-ban az a bizonyos..."
,---> 2 "... -- a szakmabeliek... "
*Bátorszív* 2007 aug. 05. - 07:14:11
(23/132)
A 'Psycho'-ban azt a bizonyos 'csavar ' amit említettél, az úgynevezett 'vöröshering-effektus'-- a szamabeliek bizonyosan értik ezt a meghatározást;..., de a 'Szédülés' fórumában pontosan definiáltam is, - ha jól emlékszem,- úgyhogy ott utánanézhetsz.;--
A 'Madarak' érdekessége pedig még többekközött, hogy teljesen amuzikális; tehát zenenélküli.; Csak a természeti zajok, illetve a sirályok víjjogása, és a varjak károgása adják az aláfestõ, és feszültségkeltõ auditív (hang)hatásokat... ... ...;
verdeleth 2007 aug. 03. - 22:14:42
(22/132)
hát erre nem emlékszem de lehet Régen láttam
verdeleth 2007 aug. 03. - 11:56:03 Előzmény Neszfor
(21/132)
szerintem pont rosszkor kapcsoltál el a Psychoról, mert pont a közepétõl jön a nagy csavar, bár szerintem addig is nagyon jó , de szerintem azt feltétlenül nézd meg A Madarakban pedig pont az a lényeg szerintem, és a félelmetes hogy nem tudod honna és miért jöttek, miért támadnak stb Az hogy meg menekülünk, stb Hát te mit tennél ha nõ lennél fegyver nélkül? szóval ez egy katasztrófafilm, bár nekem nem a kedvencem. ha érdekel jobb Hitchcock film, tudok párat mondani, ami tetszeni fog ha félrerakod a technikai megoldások által felálitott elvárásokat
verdeleth 2007 aug. 03. - 11:48:30
(20/132)
Kár hogy pont a Madarakból itélik meg az emberek Hitchcockot, mert nem a legjobban sikerült filmje De aki nem szereti Õt, azt is megértem valamilyen szinten Hitchcock igazi úttörõ volt a maga idejében.Bár ma is megállja a helyét, a modern emberek nagy részének nem tetszik, mert a technikai megoldások kissé már elavultak De ez azért van , mert a mai filmek nagy részénél a digitális effektek adják el a filmet, azzal van tele a filmek majdnem az egésze Aki ilyen filmeket, nézett (legyen az akció, dráma, thriller) annak tényleg porosnak tûnik De a filmbeli történeterk ma is borzongatóak. Ebbõl a szempontból pl a Madarak nem a legjobb, de aki megnézi a szédülést, vagy a Kötél c filmjét és CSAK a történetét nézi, nem hiszem el hogy nem tetszik neki ugyanugy vagy jobban, mint egy mai thriller.És nem csak ez a kettõ filmje van, amin a mai nézõ végigrágja a körmét, de tény hogy sok gyengébb, ma már nem túl élvezhetõ filmje van Szóval szerintem elvetitek az elvárásaitokat, amit a mai modern film állit, és nem azt nézitek hogy Úristen de szarul öltöztek ezek akkor, ja de szarul csinálták ezt a gyilkosságot, stb akkor szerintem fog tetszeni, csak vállogatni kell ebbõl a nagy életmûbõl Ha meg valaki le B és C kategorizálja emiatt, mint rendezõt, akkor nem ért semmit a filmhez Mert mint rendezõ a legjobbak között van Olvassatok el egy Psycho elemzést, de ne a szimbolikáját (az is érdekes) hanem a történetvezetés mikéntjét, és ott bizony rájön az ember hogy ekvés ennyire ügyes rendezõ van aki tud játszani a nézõ érzelmeivel és szimpátiájával
nofrit 2007 aug. 03. - 10:43:49
(19/132)
Ha már ennyire elharapózott a Hitchkock kérdés, akkor egy filmjével (tudom, nem a Madarak, de azért megemlítem) példálózzak: A Manderley-ház asszonyával. Ott látni, hogy milyen mesterien bánik a szereplõkkel, zenével - a rendezéssel. Egy jó könyvbõl, egy nagyon jó adaptációt forgatott. Ami igaz, nem volt nehéz, mert a drága Daphne tényleg remek "forgatókönyvet" írt, de ahogy a rendezõ kiválasztotta a színészeket, ahogy megvilágította õket, megborzongtam tõle, pedig rengeteg feldolgozást láttam, sõt mi több, a könyvet is olvastam - pontosan tudtam, mi fog történni...
Neszfor 2007 júl. 19. - 19:41:01 Előzmény Vikke
(18/132)
Már miért ne tudnám. Nem szerethet mindenki mindenkit. Én idáig ami Hitchcock filmet láttam untam és kész... szerintem annyira nem olyan meglepõ.
Vikke 2007 jún. 20. - 20:51:59 Előzmény Neszfor
(17/132)
Biztos vagy benne, hogy Hitchcock-ról beszélsz???? Mert ez teljesen ledöbbentett.
zszoltan 2007 jún. 20. - 19:26:17 Előzmény Newcastle United
(16/132)
Én is. Szerinted ez azért van, mert egyformán gondolkodunk? :)

Neszfor "mindegyik thriller" megjegyzésére csak annyit reagálnék: igen, neki ilyen a stílusa; de még mindig jobb így, mintha más stílusú filmek helyett filmnek kinézõ 'szenvedéseket' csinált volna, mint egyesek manapság.

A nofrit által feltett kérdésekre pedig a filmbeli választ nem tudom (mivel nem láttam), de valahol mintha azt hallottam volna, hogy volt valami tömeges madármérgezés, és ez adta neki az ötletet.
csigusz92 2007 jún. 19. - 20:42:20
(15/132)
Hitchcock attól nagy rendezõ h akkor amikor alkotott és amit alkotott új irányzatot hozott a filmtörténelem világába ennyi
lehet nem szeretni szeretni
nekem bejön eza Hemingway féle hiányos megoldás
amit 10 millióan dícsérnek és világméretûen elismert az annyira nemlehet rossz...
StJust 2007 jún. 19. - 00:28:06
(14/132)
Nekem annyira nem jött be,szerintem vannak jobb Hitchcock filmek is.Nekem valahogy lezáratlan maradt,meg csomó kérdésre nem kaptam választ,viszont semmiképp' sem állítanám,hogy rossz film.
7/10
Newcastle United 2007 jún. 18. - 20:15:18 7/10
(13/132)
Egybõl rád gondoltam, amikor olvastam a lenti hozzászólást.:)