10/10
balazs0729 2010 okt. 23. - 22:06:23 10/10 Előzmény rezikee
(22/42)
ez nem az.ez annál komolyabb film
rezikee 2010 aug. 28. - 12:16:00
(21/42)
Sziasztok!Nem tudom,hogy jó helyre írok e,de én azt a filmet keresem amit a film+ on ment pár hete!Volt benne 2 csaj és azok felépítettek egy madárijesztõt!A madárijesztõ felélett és gyilkolt!Nem tudná esetleg valaki megmondani,hogy mi lehet a címe?Elõre is kösuzi,fontos lenne.
10/10
balazs0729 2010 máj. 21. - 21:20:51 10/10
(20/42)
sorolj fel pár filmet ami tetszik.ezt most kötekedés nélkül írom.tényleg érdekel hogy nálad mi számít jó filmnek...
10/10
balazs0729 2010 máj. 21. - 21:19:03 10/10 Előzmény ltrue73
(19/42)
ez hülyeség.szerintem mindegy milyen évet írunk,vannak kortalan filmek.


akkor neked mi a jó "filmsebesség"?
10/10
balazs0729 2010 máj. 21. - 21:17:58 10/10 Előzmény Anditos
(18/42)
zseniálisak
Wilde 2010 máj. 21. - 20:21:41
(17/42)
Ez az a film amiben Gene Hackman is tényleg jól játszott, Pacino viszont megint király volt!
5/10
ltrue73 2010 máj. 12. - 10:06:30 5/10
(16/42)
A hozzászólások miatt néztem meg ezt a filmet, szeretem mind a két színészt, szeretem a drámákat de számomra kínkeserves volt végig nézni. 2010-ben ez a film lassú, eseménytelen, drámaiság: 0!!!
offtopic
Anditos 2010 ápr. 20. - 14:11:51 Előzmény balazs0729
(15/42)
Ezzel én is így vagyok. Mindkettõjükkel, bármikor, bármit...:-D
De komolyra fordítva: csodás a film. Jó elnézni ezt a két kitûnõ színészt.
10/10
balazs0729 2010 ápr. 19. - 13:14:36 10/10 Előzmény Dudlicsek
(14/42)
jó ez jogos,de akkor sem értem.na mindegy:)


amúgy tényleg a legjobb szerepe pacinonak az asszony illata
Dudlicsek 2010 ápr. 16. - 17:00:07
(13/42)
Láttam. Az eredetivel nem hasonlítanám össze soha és nem is említeném egy lapon.
szowjet 2010 ápr. 16. - 14:50:51
(12/42)
a legtutibb filmje...pláne a tangós rész
Dudlicsek 2010 ápr. 01. - 14:14:04
(11/42)
Az iskola még nem garancia a közös hullámhosszra. :-)
Én Hackman párti vagyok! :-)
Pacino-ban nekem valami nem stimmel. Nem egy szimpatikus figura-nekem.
10/10
balazs0729 2010 ápr. 01. - 07:36:06 10/10 Előzmény Dudlicsek
(10/42)
De én nem értem ezt.úgy tudom mindketten Lee Strassberg sulijából valók. Szóval lehetett közös téma. Engem ha összeraknának Pacinoval vagy Hackman-nel én tuti kijönnék velük.minden kívánságukat lesném. Imádom õket.Zseniális színészek
Dudlicsek 2010 márc. 25. - 23:08:45 Előzmény Mákostonhal
(9/42)
Számomra Hackman karakterében is volt valami gyerekesség, sérültség és szánandóság. Tipikus zord külsõ érzõ és megtört szívet takar c. fejezet.
Al Pacino mintha csak félig meddig boldogult volna ezzel a szereppel, a kissé ütõdött, széllel bélelt, és szeretni való fiatalember szerepével. A szökõkutas jelenet viszont nagy jutalomjáték volt számára.

Amúgy nem nagyon kedvelték egymást a forgatás alatt Hackmannel, állítólag. Nemigen beszélgettek-két teljesen különbözõ ember. Hackman egy interjúban nagyon méltatta Al Pacino-t a Madárijesztõ kapcsán.
10/10
balazs0729 2010 márc. 25. - 21:56:17 10/10 Előzmény Mákostonhal
(8/42)
és nem lenne kedved újra megnézni?mert érdekelne hogy most hogyan látod...
8/10
Mákostonhal 2010 márc. 15. - 22:51:23 8/10 Előzmény balazs0729
(7/42)
Ez már egy elég régi vélemény, és marha rossz objektív hangnemben írtam. Mostmár biztos máshogy látnám. Kösz a linket.
10/10
balazs0729 2010 márc. 15. - 15:26:16 10/10 Előzmény Mákostonhal
(6/42)
szépen összefoglaltad, és látom is benne az igazad, viszont ugye emberek vagyunk és izlésrõl nem vitatkozunk.
szerintem remek film volt. sõt, az nem is elég kifejezõ hogy remek.
Az elsõ perctõl ráfeszültem, imádtam a képeket. az egész film miliõjét, a színészi alakításokkal. tökéletesek voltak a karakterek, a "csöcsös nõ is" remekül eltalált volt. pedig ezt elég nehéz hozni hogy ne legyen túl sok és kevés se.
a verekedés a farmon mesterkélt volt de ez elnézhetõ. ki szereti ha szétverik a pofáját.

egész film alatt ezen gondolkoztam hogy milyen a kapcsolat a két ember között. és tényleg olyanok voltak mint a testvérek, mintha pacino a kisöcsi lett volna. fel is nézett az öregre. mindenre rábólintott.

volt benne egy kis titokzatosság(a cipõs dolog),bár azt hittem azt a sitt miatt tartja a párna alatt.

minden történés jött az elõzõbõl, nem volt benne olyan amire azt mondtam volna hogy "na ezt neeeee". mint az idióta thrillereknél, meg horroroknál ahol visszamegy még meg megáll megnézni meg ilyenek.

itt mindennek oka volt és illeszkedett az elõzõ történéshez.

megérdemelte a pálmát, és nagy a rácsodálkozás hogy Hackman miért nem kapott még egy oscart, de ez lehet hogy csak elfogultság. imádom a játékát.megihlet
8/10
Mákostonhal 2008 jan. 21. - 19:42:43 8/10
(5/42)
Figyelemreméltó film, aminek középpontjában soha felnõni nem tudó, felelõtlen nyárspolgárok állnak. Megfigyelhetõ, ahogy két ember sorsa egy idõre végérvényesnek tûnõen összefonódik, együtt gyõzik le a velük szembe kerülõ akadályokat, a közös megpróbáltatások útján barátokká válnak, majd mikor már kellõen nagy hatással voltak egymásra, egy újabb akadály által szövetségük felbomlik, szétválásuk pedig tragikus végkifejletet tartogatva következik be. Jerry Shatzberg filmje elõször olyan, mint egy road movie, hiperrealista kisemberekkel. A karakterek kibontakozásával szép lassan becsoszog a vászonra a dráma, ironikus, sõt kissé szatirikus képet festve a szereplõk köré. A dramaturgia nem is erõs, nem is gyenge, így a film vége felé bekövetkezõ tragikus eseménysorozat még fájdalmasabb, még valóságosabb a nézõ számára, ahogy láthatjuk a felelõtlen, önfejû szereplõk elnyerik büntetésüket az élettõl. Igazán ironikus. Ezt szemlélteti remekül Zsigmond Vilmos csendéletszerû operatõri munkája. Fõleg elsõ néhány képében figyelhetõ a kompozíció-használat, ami nagyon jól érzékelteti a két fõszereplõ kívülállóságát, vagy éppen visszatérni akarását a társadalom felé. A film alatt azonan rájövünk, ezek csupán ábrándok, tervek maradnak. Két különbözõ, de egy oldalon álló emberi archetípus megörökítõi a két fõszereplõ. Gene Hackman a bivalyerõs, önfejû, számító börtöntöltelék, Al Pacino pedig a nevettetõ, felelõtlen ifjú, aki úgy néz fel Hackman karakterére, mint atyai jóbarátra. A szûnni nem akaró megállók és viszontagságok megerõsítik, majd szétzúzzák kapcsolatukat. Gene Hackman az irányító, játéka nem a legrészletesebb, mégis erõs teljesítmény az övé. Al Pacino kicsivel a Keresztapa és a Serpico után meglepõen más figurát alakít, méghozzá elég jól, néhol azért olyan érzése lehet az embernek, mintha kissé nehezen helyezkedne be a figurába. A két úriember által elég jól átérezhetõ a film üzenete, valahogy azonban a realitás túl erõsen van jelen, és a történet túl egyhangú is ahhoz, hogy igazán emlékezetes legyen. A hirtelen történõ befejezésnél az lehet az érzésünk, ez egy jó utazás volt, de, ugyanúgy ahogy egy darabig a két madárijesztõ együtt, majd a végén külön, most mi is kiszállunk. Jó film a Madárijesztõ, de egynél többször nem igen. A cím olyan, mint az egész film is. Mikor meglátjuk, nevetünk rajta, felkelti az érdeklõdésünket, majd szomorkás gombszemeit látván arcunk elfacsarodik, és más, valami bizalomgerjesztõbb, lelegelésre váró filmtermés után nézünk. 83%
Redfield 2007 okt. 26. - 14:36:23
(4/42)
Egyébként meg szerintem Pacino zseniális volt a filmben, mégis szinte senki nem hozza fel ezt a játékát amikor a filmjeirõl van szó...
judephil 2006 nov. 17. - 12:47:38 Előzmény Redfield
(3/42)
Nagyjából egyet értek, én Pacino miatt néztem meg a filmet, nem a legjobb filmje de azért aranyos és Al szokás szerint hozta a formáját. Olvastam hogy Gene Hackman el nem nagyon tudtak egy hullámhosszra kerülni a forgatás alatt, talán egy kicsit ez látszott is a filmen,de lehet hogy csak belemagyarázom, hogy ezért nem volt olyan nagy durranás...Azért a Pacino rajongók egyszer nézzék meg minden képpen..:)))