nightingale01 2010 aug. 19. - 20:54:24
(109/189)
*************SPOILER************

annyira utálom már hogy néznék egy jó kis gore horrort és mindig ezt az unalmas skrizo témát kapom, elõször még megdöbbentem a Viharsziget c. filmnél h húúúú végig bolond volt.. igaz az újabb film de azt elõbb láttam áááá annyira unalmas... akkor ott az a varázsgomba is... nem hiszem el hogy ennyire nincs már téma hogy minden 3. film errõl szól, fúúúú de sajnálom ezt a másfél órát az életembõl.

***********SPOILER ENDS************

Aki teheti, hanyagolja a filmet, dög unalom. Egy percet se lehet félni tõle, a vége is marhaság (szerintem). Annyira túlzás az IMBD meg a portos rate is, hogy le sem tudom írni. Aki mégis megnézné, rám ne mutogasson, én szóltam D:
1/10
zoonion 2010 aug. 14. - 22:07:39 1/10
(108/189)
Már annyira nem tudnak mit kitalálni, hogy gyerekgyilkosságot is belevesznek a filmbe. Ha már ennyire szegényes a filmkészítõk fantáziája, inkább keressenek más foglalatosságot, mondjuk menjenek el benzinkutasnak. Felháborító a nõi fej megerõszakolása is. Ez már perverzió. Akinek tetszik, az beteges. Adjunk csak ötleteket a fiataloknak, had menjenek lövöldözni az iskolába. Egy rakás sz*r ez a film. Egészséges lelkületûeknek nem ajánlom. 0/10
1/10
junkci 2010 júl. 19. - 19:33:47 1/10
(107/189)
pl azt nem lehet érteni hogy ha azt képzelgi a hülyéje hogy õ hátul utazik a furgonba akkor hogy hogy nem szenved balesetet.Má nem azé de ha képzelegsz az utat nem tod figyelni fõleg nem ha azt képzeled hogy nem is látod mer hátul utazol.Lehet hogy az ember skrizofén de egyszerre csak az egyik személyisége él tehát nem tuggya egyszerre azt hinni hogy õ a fõhõsünk meg a fõgonoszunk is az csak külön külön megy:D
1/10
Rahar 2010 máj. 20. - 14:49:28 1/10
(106/189)
"Az egész filmet az Õ szemszögébõl mutatták be. Nem egy bonyolult film, nem tudom mit nem lehet ezen érteni."
Ez alapból én is értem, nekem az a problémám, hogy például azt képzeli, hogy egy Mustang típusú gépjármûvel felborul és megsérül, és késõbb a fején folyamatosan ott a seb melyet a boruláskor szerzett, akkor is amikor a másik személyiség irányítja a testet. Természetesen a nõ õrült és a vélt és képzet dolgok összekeverednek a filmben, ergo ezzel minden logikátlanságot meg lehet magyarázni.
1/10
Rahar 2010 máj. 12. - 21:09:49 1/10
(105/189)
Nekem nagyon nem tetszik a film, a film vége felé érdekes fordulat volt, nekem addig nem jutott eszembe, bár az itteni hozzászólásokból néhány helyen jelezték, hogy õk már elõre tudták. tisztában vagyok vele, hogy akiknek az elméjével probléma van annak más a fájdalomérzékelése, de a sérülések miatt a test teljesítménye csökken és meg is halnak, ergo ha valakinek a tüdejét átszúrják, az a saját vérébe fog belefulladni, hacsak idejében komoly orvosi segítséget nem kap. Valamint a történetben logikai hibák is vannak, például
***SPOLILER***
A nõnek egyszerre két autót is kellett volna vezetnie, mert megsérült amikor a sárga autóval felborult, a sérülések a testén rajta vannak, stb.
***SPOILER VÉGE***
nekem nagyon nem jött be a film, 10 pontból 1 pontra értékeltem, természetesen elfogadom, hogy másoknak nagyon vagy közepes mértékeben tetszik.
10/10
MeeÉn 2010 máj. 02. - 17:07:21 10/10
(104/189)
jo film kicsit jpobbat vártam 7/10
1/10
Agyhalott 2010 ápr. 29. - 01:26:51 1/10 Előzmény Adams81
(103/189)
ez nem durva és nem is jó horror volt, hanem egy rakás *** :D:D
5/10
NADALFAN 2010 ápr. 25. - 21:07:20 5/10 Előzmény Adams81
(102/189)
jó neked mert nekem abszolút nem derült ki amit te irsz!!pont ezzel rontottál el az egyébként izgalmas filmet-na persze utólag okoskodhatunk de ez rossz dramaturgiai fogás volt ,legalább is számomra nagyon elrontotta a filmet..
Millagro 2010 márc. 01. - 10:25:32 Előzmény Christophe
(101/189)
SPOILER

A filmet a lány szemszögébõl látjuk, pontosabban az eredeti, elnyomott személyiségének szemszögébõl. Amikor a gyilkos jelen van, akkor valójában az a lány, a menekülõ, bujkáló, sikoltozó lány valójában nem is létezik, az csak a másik személyisége, aki az agyában a maga módján érzékeli az eseményeket, de ilyenkor nincs fizikálisan jelen, mert a testet a gyilkos személyiség irányítja.
A lényeg, hogy nem volt egyszerre két helyen sose, csak a két személyiség másképp érzékeli a történteket.
Hannibal95' 2010 febr. 28. - 09:30:46 Előzmény Christophe
(100/189)
Szerintem magyarázható, azzal,h a szõke mind2 helyzetet eljátszotta, csak neki ez egy idõnek számított, szerintem amikor bujkál a gyilkos elöl akkor azt is eljátssza,mintha õ áldozat lenne, és utána bemegy kutatni a szobába ,mintha gyilkos lenne, pl.: amikor benn van a szekrényben és az anyának elvágják a torkát, elvágja gyilkosként a torkát és levágja a kezét, utána bemászik a szekrénybe, újraképzeli,mintha õ lenne az áldozat, kijön a szekrénybõl és akkor kérdezi meg az anya ,hogy miért ?
10/10
Adams81 2010 jan. 28. - 12:02:24 10/10
(99/189)
Nem tud valaki mondani hasonló filmeket? Elõre is kössz!
10/10
Adams81 2010 jan. 28. - 11:56:08 10/10
(98/189)
Nekem nagyon tetszett, de úgy látom, rendet kell tenni a fejekben. Túl durva? Hát bazmeg akkor jól sikerült a horrorfilm nem? Ha nem tetszik, nézz vígjátékot! Egyébként messze nem olyan durva, mint a Fûrész részek. Na, az már tényleg beteges. De ebben talán csak az elején a családi mészárlás a durva, az se annyira mint a Fûrészbõl bármelyik jelenet.
És nem értem, mit nem lehet ebben érteni? Akik kicsit gondolkodnak, már 1000szer leírták amúgy is. De pl. ott van autós jelenet. Igazából nem üldözte õket senki, minden a skizo csaj fejében játszódott le. A másik csaj tényleg ott volt hátul, mint fogoj, de a skizo csaj vezette a kocsit, õ rabolta el. Remélem, talán kezd már összeállni a kép.
Szóval egy nagyon nagy alkotás és nem csak "értelmetlen mészárlás". Akkor a Péntek 13 az mi, meg a Texasi láncfûrészes?
2/10
Christophe 2010 jan. 20. - 12:43:50 2/10
(97/189)
Alapjában véve nem fõbenjáró bûn olyan forgatókönyvet írni, ami nem szól semmirõl, de...

SPOILER
Így semmibe nézni azokat, akik rászánnak közel másfél órát, egyszerûen pofátlanság... Összességében nézhetõ film, egészen addig a pontig, mikor elõjön az a semmilyen emberi logikával nem magyarázható tripladuplacsavar, ez a fordulat szerintem a nézõk szembeköpése. Hogy lehet az, hogy a csaj benne volt a kocsiban hátul is, meg elöl is õ vezette? Ezt nem lehet a skizofréniával magyarázni, hiszen a mácsik csaj ott volt vele, és sikoltozott, meg minden, õ elvileg nem skizofrén... Na most. Ha a rövid hajú, Marie, asszem, hátul is volt a raktérben, meg a furgont is vezette, akkor hogy van ez? Meg a sárga kocsit is õ vezette, közben üldözte saját magát?
SPOILER

Túl sok, elfogadhatatlanul sok a logikai bukfenc, ha egy szóval kellene jellemeznem az érzéseimet a film után, azt mondanám: idõkidobás.
1/10
cincinatus 2010 jan. 16. - 14:23:03 1/10
(96/189)
1/10

Ilyen gyenge filmet már rég nem láttam, végig röhögtük az egészet.

Olyan nyilvánvaló volt a "végsõ fordulat", hogy az már fájt.

Amellett, hogy hibák egész sorozata van a filmben.

Hogy bírt ez díjakat nyerni?
5/10
offtopic
Igna 2009 dec. 29. - 21:42:30 5/10
(95/189)
Egyetértek Agyhalottal. Ez egy f*s. Bár ahhoz képest,hogy francia... (: Az ötlet tetszik, de százmilliószor jobban meg lehetett volna csinálni. Ha valakinek nincs tehetsége az ne csináljon filmet.
10/10
DarkGirl 2009 dec. 08. - 12:44:59 10/10
(94/189)
Eszméletlenül jó film! :)
1/10
Agyhalott 2009 nov. 10. - 03:03:25 1/10
(93/189)
* nem => ne
1/10
Agyhalott 2009 nov. 10. - 02:56:34 1/10
(92/189)
Ez nagyon durva volt, hogy tud egy ember ilyen f*startály filmet csinálni. Nagyon gáz volt az egész.
Egyedül a stáblistától ijedtem meg. :)

****Spoiler****

Na azért a sárga kocsiért kár volt, inkább nem forgatták volna le a filmet. :)
Meg, hogy a fenébe lehet túlélni egy feszítõvas által okozott szúrást???


****Spoiler****

Az egész film tele van ellentmondásokkal.
1/10
Tablettás Sör 2009 nov. 10. - 02:33:07 1/10
(91/189)
Micsoda?! Hogy a csattanó nélkül unalmasabb lett volna? Az zavart össze mindent! Habár.... eleve egy pocsék filmnek indult, vontatott kezdettel... és illedelmesen megköszönném, ha valaki elmagyarázná, ugyam miért 'Magasfeszültség' a címe (merthogy az eredeti is erre a névre hallgat)...

****SPOILER****

Mert ha a csutkafejû hölgyike csakugyan mentális problékákkal küzd, hogy a búbánatba tudta volna autósüldözni önmagát?!


****SPOILER vége****
5/10
minaaa. 2009 okt. 31. - 09:05:26 5/10
(90/189)
Nézhetõ, a "csattanó" nélkül unalmasabb lett volna. Azért elég véres.