Téma: Magyar Dal Napja

Szocske74 2010 jan. 17. - 18:47:10
(2/2)
Tudnál idézni egyet is a "szélsõséges hangvételre"?
P.-nek nyilván annyi bevétele van, hogy még szerveztet vagy 8 LGT koncertet, miután már 12x feloszlottak. Azt hiszem, ezt nem szükséges elmagyaráznom.
Nem épp a Kárpátiára gondoltam. Bár õket is meghívhatnák, de nekem más zenekarok hiányoztak. Nevezetesen Transylmania, Ismerõs Arcok, stb. Ez utóbbit ajánlom szíves figyelmedbe!
Részegen tobzódók: azt hiszem, politikai beállítottságra való tekintet nélkül lehet ilyet találni, így ezzel példálózni nem épp szerencsés.
Szocske74 2009 szept. 14. - 21:58:39
(1/2)
Kár, hogy az az "ötletgazdája" a nevezett napnak, aki letiltatta magát annak idején a Pannon Rádióból, azért, mert az deklaráltan csak magyar zenét volt hajlandó sugározni.
Most, hogy a kozmopolitizmus egyre kevésbé "éri meg", átnyergel a magyar zene támogatására? Vagy ebben is CSAK a pénzt látja?
Féreértés ne essék, maximálisan támogatom, hogy ne levitézlett külföldi, sztárnak nevezett emberek produkcióin tolongjon a nép, és a bulvármédia csüngjön a nyálukon, hanem magyar elõadók - elsõsorban magyar nyelvû - számait hallgassa.
Egy valamit viszont hiányoltam: a nemzeti rock képviselõit nem láttam az elõadók között.
Vajon miért?
1. Elfelejtették õket meghívni? (Szándékosan, vagy véletlenül?)
2. Õk nem akartak ebben részt venni?
3. Talán mert a szervezõk irtóznak a mûfajtól?
Sajnos a fõszervezõ beállítottsága ismeretében a legutolsóra kell gondoljak.