10/10
talalgass:) 2009 aug. 21. - 21:23:37 10/10
(168/388)
A vegyes kritikák ellenére szerintem ez a film nagyszerû. Abszolút kedvenc. Rengeteg rejtett poén van benne, amit nem mindenki ért meg. A szereposztás is bejött. A zene meg már csak ráadás. Már jó párszor láttam, de nem tudom megunni.
Mindenkinek ajánlom, legalább egyszer nézzétek meg! :D
idõjós1010 2009 aug. 21. - 15:22:02
(167/388)
:-)
9/10
Semprini 2009 aug. 21. - 15:00:50 9/10
(166/388)
Így igaz, a film egyik fõ erénye a zenéje; nekem olyannyira tetszett, hogy még azelõtt megvettem a filmzenealbumot hogy a film kijött volna DVD-n.
offtopic
damienisback 2009 aug. 21. - 13:45:00
(165/388)
nekem nem a film "témájával" vagy bajom, hanem azzal, hogy nem sikerült valami jól. a kettõ azért közel sem ugyan az.
idõjós1010 2009 aug. 21. - 13:22:41
(164/388)
Jó, oké, azt én sem mondtam, (és nem is akarom), hogy csakis, és kizárólag olcsó poénok voltak benne, mert szerencsére volt más is. És szerencsére voltak benne jó zenék is. leginkább a végén (talán az elején is ugyanaz a szám csendült fel)
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 13:20:42 10/10
(163/388)
Nekem több ismerõsöm is van, aki utálja a Gyalog-galoppot. (A magam részérõl én szeretem.)
Lehet, hogy tény, hogy ilyen morcos nép vagyunk, de el lehetne kezdeni változtatni rajta, akár azzal is, hogy tudjunk nevetni magunkon. Hogy egy vígjátékot nem tekintünk a nemzeti büszkeségünk elleni merényletnek.
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 13:18:17 10/10
(162/388)
Nem mondtam, hogy ez a mozi a filmmûvészet csúcsa. De vicces, kellemesen szórakoztató, szeretni való kis munka.
Azért nem csak olyan kis egyszerû poénok voltak benne, látod, sokat meg se értett a közönség egy része. :)
offtopic
damienisback 2009 aug. 21. - 13:16:00
(161/388)
háááát, így hirtelen senki sem jut eszembe az ismerõseim közül, akinek ne tetszett volna a Gyalog Galopp(ettõl még lehet, hogy léteznek ilyen emberkék).

persze, hogy nincs jól, egy szóval sem állítottam, hogy ez rendben van. de attól még sajnos igaz...
idõjós1010 2009 aug. 21. - 13:14:45
(160/388)
A humor ízlés dolga, így van, viszont az sajnos tény, hogy szóviccekkel élni a legegyszerûbb dolog a világon, bár az elõadásmód sokat segít, nem mindegy hogy ki tálalja a poénokat, de ez a fajta humor attól nem lesz értékesebb hogy telerakják történelmi utalásokkal. Vannak benne frappánsabb dolgok, frappánsabb utalások, és jó hogy telerakják a magyar történelem dolgaival, jó hogy van egy ilyen film, de nagyon egyszerû a tálalás. Van akinek bejön így ahogy van, mert tényleg ízlés dolga, de egy humornak is, mint ahogyan minden másnak, ami mûvészetet, kreativitást, fantáziát, tehetséget igényel, ennek is van nehézségi foka. A szóvicc viszont ha pontozni kéne nem szerepel túl elõkelõ helyen.
Gondolom te is ismersz rengeteg viccet, és te is tudod hogy vannak a kétsoros szóviccek, meg vannak azok amik tényleg ki vannak találva, ötletesek, és hatalmasat csattannak a végén (nem két sorban).
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 12:36:46 10/10 Előzmény damienisback
(159/388)
Nos, épp a Gyalog-galopp az egyik legjobb példa, hogy van humor, amit az egyik ember ért és nevet rajta, a másik meg nem.
S szerinted ez jó így, hogy a magyar egy búvalba*ott, saját magán állandóan sajnálkozó, nemzet?
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 12:32:51 10/10 Előzmény idõjós1010
(158/388)
Nem muszáj, hogy egy poén bonyolult (nem jut eszembe jobb szó rá) legyen. Akkor nem szabadna régi burleszkfilmeket sem nézni.
A humor meg olyan, hogy ízlés dolga. Egy-egy viccen az egyik ember nevet, a másik meg nem.
Az én kedvenc poénjaim a filmbõl (a teljesség igénye nélkül): az éjszakai mûszak megjelenése a háremben, Mátyás király, Korda György kontra Beatrice. :)
meteorológus 2009 aug. 21. - 11:13:24
(157/388)
Elég infantilis poén volt:(
offtopic
damienisback 2009 aug. 21. - 11:12:10
(156/388)
nana, azért a Gyalog Galoppot ne hasonlítsd már ehhez a vacakhoz. az egy remek film, amin szinte végig hangosan nevettem, ezen meg max mosolyogni tudtam néha. és mielõtt jönne az a szöveg, hogy nem értettem a történelmi és irodalmi utalásokat, megsúgom, hogy téves...

a magyar nép pedig "búvalb...ott" volt és az is marad. gondolj csak a himnusz és a szózat szövegére...
9/10
Lyl 2009 aug. 21. - 10:50:23 9/10
(155/388)
Nem gondolom, hogy érinthetetlen lenne a magyar történelem.
Azt pedig egyenesen kikérem magamnak, hogy egyetlen sikersztoriként aposztrofálod a honfoglalást. Büszkélkedhetünk még sok minden mással. Te magad degradálod ezzel a történelmünket.
Ha jól emlékszem, Britanniában sem okozott nemzeti identitásukban zavart a Gyalog galopp, pedig ott tényleg idiótának ábrázolták leghíresebb történelmi szereplõiket. :)
Csak azt tudom ajánlani én is, hogy lazíts, épp a rágörcsölés vonja el képességünket a humor és az önirónia gyakorlásától.
Még egy gondolat, eleinktõl, hogy az a nemzet, amelyik nem képes önmagán nevetni, nem nyer rálátást saját történelmére, és kapkodóvá válik.
idõjós1010 2009 aug. 21. - 09:40:33
(154/388)
Én a Mama Jack-ben láttam egy poént ami a film teljes egészével ellentétben határozottan tetszett.: Ebben a jelenetben egy öregasszony sétáltatta a kiskutyáját, mígnem fõhõseink észrevétlenül ki nem cserélték azt, egy ugyanolyan állatra, csak annak már egy szelídebb (konkrétan halott) változatára, amit az öreglány természetesen továbbra is húzott maga után.

Na most ezt a jelenetet én poénosnak találtam, mások mégis ledorongoltak, sõt egyenesen fel voltak háborodva, hogy ez mekkora tahó, bunkó, érzéketlen poén, és szégyellje el magát az aki képes volt nevetni egy ilyen dolgon.
Szegény öregasszony mit érezhet majd ha hazaviszi a kilapított ebet, és vet rá egy pillantást.

Remélem érted mire írtam ezt a példát.
idõjós1010 2009 aug. 21. - 09:19:36
(153/388)
Szerintem itt nem a megértéssel van gond. Nem mondom hogy leesett minden utalás, de nagyon sok igen, a gondom pedig sok esetben az volt, (szerintem másnak is) hogy nagyon olcsóak, olyan szinten áll némelyik poén mint egy szóvicc, mások konkrétan azok is. Szóviccekbõl felépíteni egy filmet, történelmi utalások ide-történelmi utalások oda, a humor legegyszerûbb fajtája marad.
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 01:02:49 10/10
(152/388)
Elhiszem neked, hogy értetted az utalásokat. De a hozzászólásodból én meg továbbra is azt látom, hogy nincs humorérzéked. Miért kellenének "tabu" témák, amelyekbõl ne lehetne viccet csinálni? Szerintem nem elbagatellizálták, nevetség tárgyává tették a honfoglalást, hanem egyszerûen egy humoros nézõpontból közelítették meg. A vezérek sem váltak bohócokká, mert minden gyarlóságuk, vicces tulajdonságuk és kalandjuk ellénre szeretnivalóak, sõt, merem állítani, tiszteletreméltóak voltak.
Lazíts! :)
1/10
Elektrooo 2009 aug. 21. - 00:40:39 1/10
(151/388)
Tisztában vagyok a magyar történelemmel, kultúrával, szokásokkal, találmányokkal, értettem az utalásokat is, csak épp nem találtam viccesnek õket, ezért még a 6,2 -es átlagot is sokallom a filmtõl. Mind-mind olyan "poénok" voltak benne, amin maximum óvodás koromban röhögtem volna utoljára. Lehet egy film poénos anélkül, hogy bugyuta lenne, de sajnos ez az volt. A magyar nép történelmében gyakorlatilag a honfoglalás volt az egyetlen igazi nagy sikersztori, attól fogva szinte mindig csak kudarcok és vereségek értek minket. Épp ezért nem értem, miért kellett ezt a számunkra oly nagy jelentõségû eseményt elbagatellizálni, nevetség tárgyává tenni. Nem kéne a rendezõnek leereszkedni Slota szintjére, aki szerint István király lovas bohóc, a turul meg magyar papagáj. Ebben a filmben viszont ezt láttam sajnos.
10/10
Ivy66 2009 aug. 21. - 00:02:14 10/10
(150/388)
Lyl szerintem kitûnõen összefoglalta a lényeget.
Bizony, a környezetemben is tapasztaltam, hogy akik nem találták viccesnek a filmet, azoknál rákérdezve némelyik történelmi utalásra, elszomortó volt az eredmény. Konkrétan fogalmuk sem volt.
De ettõl eltekintve nem muszáj, hogy mindenki szeresse.
Én igazi "örömfilmnek" látom, olyannak, amibõl "átjön", hogy szeretettel, örömmel készítették az alkotók, a szereplõk. Saját magunkon mosolygunk, amikor nézzük. Ránk is fér, hogy ne legyünk olyan búvalba*ott nép. :)
10/10
Jason Becker 2009 aug. 20. - 23:54:44 10/10
(149/388)
Ivy66:

Teljesen igazad van! Ez egy fantasztikus film és engem nagyon lesújt, hogy 6,2 az átlaga!

Aki nem ismeri a magyar történelmet, az NE SZÓLJON HOZZÁ EHHEZ A FILMHEZ! KÉREM! Akinek meg nincs humorérzéke, az meg pláne!