9/10
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 18. - 00:48:06 9/10 Előzmény zszoltan
(48/388)
"Bár az általad említett filmet nem láttam."

Tessék megnézni!!!;)
9/10
Ezüstliliom 2008 jún. 18. - 00:46:37 9/10 Előzmény Sarolt
(47/388)
Ismerem azt a filmet, az is a kedvenceim közé tartozik. Valóban nem a Magyar vándorban találták fel a spanyol viaszt, de ettõl függetlenül nagyon tetszett Elõd figurája.:)
9/10
Ezüstliliom 2008 jún. 18. - 00:42:26 9/10
(46/388)
Eh! Úgy látszik, sokan nem vevõk erre a humorra. Nekem a könnyem is potyogott, úgy nevettem.:)))
leopard26 2008 jún. 17. - 11:15:48
(45/388)
Az ájulás kerülgetett a film végéig!Tiszta Kis Vuk honfoglalós köppenyben!

Ide járnak szaunni?
eugénia22 2008 ápr. 05. - 11:56:46
(44/388)
Herendi Gábor legrosszabb filmje.A Lora,Valami Amerika és a Magyar vándor közül.Bár Herendi eleve, nem tartozik a kedvenc rendezõim közé.A poénnok még annyira, nem is volttak erõltetettek.Van benne, néhány jó dal is.És a színésszek se rosszak.Jól is volttak összeválogatva.A jelmezzek és a helyszínnek is jók volttak.A fényképpezzés se volt rossz.De volt benne valami, amitõl nem volt igazán jó.Nekem a végén 15 perc volt sok belõle.Addig még elment.A Palics Nemzetközi Filmfesztiválra kijutott,de versenybe nem került.
2/10
bree-gee 2008 márc. 23. - 16:42:33 2/10
(43/388)
Moziban néztük, a barátaimmal.Hát, megfordult a fejünkben, hogy kimenjünk.Nekem a poénok nagyon erõltetettek voltak.Nagyon nem tetszett!
könnycseppek 2008 márc. 23. - 16:40:22
(42/388)
Ki ne mondd, hogy...... kumisz!:-D

Nekem ebben a filmben az tetszett, hogy Bárdit, Zenthét, Bodrogit fel tudták kérni pár másodperces szerepekre, amelyek viszont nagyokat ütöttek. Persze csak azoknak, akik ismerik a Tenkes kapitányát, az Egri csillagokat.
Meg aztán az apró poénok, mint a kuruc-labancoknál a 'Rákóczi, ám egy ...túrós:-)', meg 'letettem a fegyvert... ez Világos, nem?' -szóval azok azért nagyon ott voltak.
:-D
1/10
mikehodges 2008 márc. 23. - 16:09:46 1/10
(41/388)
Ez a film számomra tragikus volt..elsõ film életemben,aminél 10 perc után felálltam volna,s kiosontam volna a moziterembõl,s csak azért kínlódtam végig,mert egy barátnõmmel voltam,s neki nagyon tetszett.:(nem nekem való,ennyi.Ezt követõen mindig jobban megfontoltam,hogy milyen filmre váltok jegyet,s mire nem.
énvagyokaz 2007 nov. 04. - 21:31:01
(40/388)
Nekem az egyik kedvenc filmem... Nem értem azt, aki egyszerûen ki tudja mondani egy filmre, hogy sz*****r... Én is tudnék olyat mondani, ami nagyon nem tetszik, ilyen például majdnem az összes hollywoodi film, de azért nem mondom rájuk, hogy sz*****rok.
Sztem mindenkinek megvan a saját ízlése, kinek ez tetszik, kinek az, nem hiszem h bárkit is le kéne szólni csak azért, mert ez v az a film jön be neki.
Most megy pl a tévében a Mr és Mrs Smith... Én nem bírom megnézni, viszont a két lakótársam esküszik rá, hogy az egyik legjobb film amit láttak. Különbözõek vagyunk, és éppen ezért csodálatos a világ!!

Maga a film véleményem szerint eredeti, a zenéi tényleg nagyon jók!!! :))
A színészek is nagyon tetszenek benne :)) Fõleg Szabó Gyõzõ, õ alapból is az egyik kedvenc magyar színészem :)
zszoltan 2007 nov. 04. - 14:15:51
(39/388)
Számomra az volt az említett karakter humorosságának a forrása, hogy minden magyar találmányt az õ kezébe akartak belepréselni. És ezt sikerült is elég jól elõadni, függetlenül attól, hogy más filmekben szerepelt-e hasonló karakter. (Bár az általad említett filmet nem láttam.) A vezérek szerintem nem eredeti, hanem humorosan sarkított jellemû karakterek. És mint ilyenek, jól sikerültek.
Sarolt 2007 nov. 04. - 11:33:57
(38/388)
Minap néztem egy angol filmet, és szomorú lettem...
Szomorúan állapítottam meg, hogy Elõd eredetinek tûnt karaktere már létezõ dolog a filmtörténetben. Nézzétek meg a Rosencrantz és Guildenstern halott c. filmet (1990), és benne a meg nem értett ember (R. vagy G.?! :D) találmányait! Ebben a Tom Stoppard abszurd drámáján alapuló zseniális filmben (amúgy Hamlet-parafrázis) rengeteg az ilyen jellegû poén. (Pl. papírrepülõt hajtogat a fickó, gyufát gyújt, gõzgépet csinál stb. Mindezt Shakespeare és Hamlet korában.)
Elõd karaktere tehát nem vadonatúj, kicsit "second hand".
DP@i 2007 okt. 28. - 20:05:28
(37/388)
Amolyan 'mérleg nyelve alkotás'. Megnézed, és épp milyen hangulatban vagy, elbillen a véleményed a jó vagy a rossz film irányába. Egyszer meg kell nézni. Magyar vándor helyett én Magyar mix címet adnék neki.
9/10
Semprini 2007 aug. 26. - 13:39:07 9/10
(36/388)
Egyetértek, nekem is tetszett; azon magyar filmek egyike, amit még a moziban megnéztem, aztán pedig alig vártam a DVD-megjelenését!
A hét vezér egyéni karaktere remekül el lett találva és a színészeket is jól sikerült hozzá kiválasztani. Szervét Tibor a raccsoló Huba, Szabó Gyõzõ az hirtelen haragú Tas, vagy Seress Zoltán a pesszimista Ond (vagy Kond?) szerepében telitalálat, ahogy a többiek is mind. A poénok szinte kivétel nélkül jópofák; a legjobban Elõd vezér találmányai és a Töhötöm által elkezdett, majd valaki más által folytatott versidézetek tetszettek, de hosszan tudnám sorolni még... Sajnos a film második fele kicsit "leül" az elsõhöz képest (ami azért is lehet, mert ahogy haladunk elõre a történelemben, az õsmagyar figurák egyre jobban kilógnak a milliõbõl), de összességében remek szórakozás, akár többszöri megnézésre is.
A dalok -a filmtõl függetlenül is- többnyire nagyon jók, így akinek a film nem tetszik, annak a filmzene-CD-t ajánlom!
andy88 2007 aug. 26. - 13:34:35
(35/388)
Nyugodtan lenézhetnek az önjelölt sznob filmszakik - nekem nagyon tetszett ez a film! Az ötlet egyedi, a díszletek is jók és a poénok sem rosszak, néhol kifejezetten jók.
Aki minden magyar filmhez úgy áll hozzá, h az csak sz.r lehet, az minek kezdi el egyáltalán nézni??
Am nem értem, miért lenne jobb az amcsikat, vagy akár a németeket, franciákat majmolni... Sztem azzal vmi nem okés, aki ezt komolyan gondolja...
fc.kenyér 2007 júl. 08. - 11:56:32
(34/388)
A 6:3-hoz kell a minimális igényességnek legalább a látszata. Itt még az is hiányzott. Valóban voltak jó szóviccek(az elsõ 20 percben is, addig bírtam), de ettõl még lehetett volna egy gagyi kabaré is. Minek kellett ide filmet csinálni? Kérdezhetném, hogyan sikerült ilyen filmet csinálni? Ez nem film volt. 10:0. Nem volt benne semmi filmre emlékeztetõ elem (:
zszoltan 2007 júl. 02. - 21:49:11
(33/388)
Igen. Hirtelen a mostanában látott magyar filmek ugrottak be. Köszönöm a pontosításodat. Ott van a legjobb magyar vígjátékok között.
Zolkó 2007 júl. 02. - 21:04:54
(32/388)
Ugyeugye?:)))
Ha nem is a legjobb magyar vígjáték, de azért ott van a legjobbak között.
zszoltan 2007 júl. 02. - 16:49:08 Előzmény Zolkó
(31/388)
Egyetértek. Bár most csak a végét sikerült elcsípni, de az ismét meggyõzött róla, hogy ez az általam eddig látott legjobb magyar vígjáték.

"LETETTEM A FEGYVERT. EZ VILÁGOS, NEM?" :D (Elég sunyi volt? :) De még sok ilyen volt benne. Szerintemf el sem fedeztem mindet.)

Engem egyáltalán nem zavart, hogy mondhatni 'kabarétréfák és dalparódiák egymásra halmozott egyvelege' volt. Szerintem kifejezetten szórakoztatóra sikerült megcsinálniuk. Másfél megnézés után az a véleményem, hogy kár lenne bárkinek kihagynia egy ilyen szórakoztató 'lazán összefûzött jelenetsort'.

Forma:4 + Tartalom:1
7/10
fc.kenyér 2007 júl. 02. - 09:14:57
(30/388)
Még egy magyar film, aminek kizárólagos célja a pénzcsinálás. Nagyon-nagyon rossz film
kevinspéci 2007 júl. 02. - 07:11:43
(29/388)
Bocsánat, Lotár a Le a fejjel címû hasonlóan nagyszerû alkotásban volt. Ebbõl látszik, mennyit érnek ezek a "filmek". Olyan történetnélküliek, hogy néha már megkülönböztetni se tudom õket...