szisz 2006 jún. 14. - 18:19:47
(8/388)
Hát, nem is tudom. Most elkezdhetném védeni ezt a filmet meg minden, de feleslegesen, hiszen aki csak alázni tudja a magyar filmgyártást, azzal nincs mit kezdeni. Amúgy csak úgy megkérdezném tõled, hogy melyik amerikai filmet majmolja a Magyar vándor? Mert én ilyenfajta filmmel mág nem nagyon találkoztam. Nekem tetszett, de végülis megértelek téged is, hiszen én ezt az Üvegtigris után éreztem, amit most te. Szóval nem vitatkozok veled, mert voltak pl. olyanok akik meg voltak bolondulva az Üvegtigrisért, és megpróbálták bemagyarázni hogy milyen jó. És azt utáltam. Na szóval csak ennyit akartam. De azért ne várd el a csóró Magyarországtól, hogy amerikai színvonalú filmeket csináljon. Ahhoz még mani is kéne, meg normális parlamenti emberek, de próbálkozni azért csak szabad!
lilcso 2006 jún. 14. - 16:47:42
(7/388)
hát most nem azért, de az amerikai filmek 80%a szenny...
és sztem a valami amerika tök jó volt... azon sírtam a nevetéstõl... ellenben viszont ezzel...
ez télleg nem jó....
az ötlet sztem nem rossz, de a viccek "nem jöttek át" :)
mosolyogtam rajtuk, de nem szakadtam bele....
szóval én azt mondom: ennél mi tudunk jobbat is ;)
Filmnézõ 2006 jún. 14. - 10:35:39 Előzmény szisz
(6/388)
Ez botrányos!

Nem érdemelné meg, hogy kritikát kapjon, ugyanis kritikán aluli, azonban nem bírom ki.
Ez nem film. Fogalmam sincs, hogy mit keresett a mozikban. Láttam már szar magyar filmet, na jó külföldit is, de ilyet még nem. Ami azt illeti ezt végig se bírtam nézni. Azért ilyen még nem igazán fordult elõ velem. Egyszerûen sajnáltam rá az idõt.
Ez gyalázat! A magyar film meggyalázása. Nem is értem, hogy a filmszakma, hogy engedhette érvényesülni ezt a valamit. Illetve lenne tippem, gondolom el kellett költeni egy kis pénzt.
Méghogy vicces és jópofa? Csak sírni lehet az agyoncsépelt, erõltetett poénokon, vagy miken. A színészeket nem hibáztathatjuk, hiszen õk csak végzik a dolgukat, amire felkérték õket. Még a legnagyobb amerikai színészek is játszanak hozzájuk méltatlan szerepekben, de legalább profin.
Mivel magyar filmrõl van szó eleve úgy álltam hozzá, hogy a szar magyar számokat fogják benne erõltetni, amibõl elõször slágert kell csinálni a rádiókban. Ez minden magyar filmnél így van, tisztelet a kivételnek. Én magyar filmben igazi, filmre írt filmzenét még nem hallottam. Ezzel sincs másként.
Mikor annó megtudtam, hogy a Valami Amerika alkotói készítétették ezt is, semmi jót nem vártam már tõle. Ezért nem is volt kedvem megnézni mostanáig.
Hogy vajon miért volt mégis relatíve sikeres? Valószínûleg többet költöttek a reklámjára, mint a film elkészítésére.

Tehát aki még nem látta, az meg ne nézze! Ne szánjon rá másfél órát az életébõl mert nem érdemli meg.

Tisztelt Herendi Gábor!

Ha már fizetést kap olyan munkááért ami csak nagyon keveseknek adatott meg Magyarországon, akkor legalább végezze jól. Nincs nagy elvárás, nem kell semmi egyedit csinálni, csak majmolni kellene az amerikai kliséket. Ha már az profin megy, akkor talán el lehetne kezdeni túllépni rajta.
Félreértés ne essék, nem vagyok híve az amerikai popkultúrának, de azért a filmiparukat és produkcióikat el kell ismerni.

Lehetne már Valami igazán Amerikait csinálni nem csak névben!
Thonuzaba 2006 jún. 04. - 23:09:01
(5/388)
Tisztelt Herendi Gábor!

Elmagyarázta már valaki magának, hogy mi a külömség a videóklip és egy nagyjátékfilm között?! Ez utóbbi nem egyenlõ sok egymás után következõ videóklip összeszerkesztésével! Ez a film egyáltalán nem képez szerves egységet - hacsak nem a hotelportás alakító Józsa Imre serepét nem tekintjük kapocsnak.

Ha ezt a filmet az Írígy Hónaljmirígy készítette volna, akkor azt mondanám, hogy ez elég jól sikerült kis darab tõlük. Szinte végig olyan érzésem volt, hogy egyszer csak fel kell bukkania a Sipos Petinak, a Molnár Imi vagy az az Ambrus Zolinak. De ez a mû nem õket "dícséri" Illetve - ahogy azt már az elõbb próbáltam fejtegetni - õket dícsérné, de egy nagyjátékfilm rendezõjét leminõsíti. A Valami Amerika sémáját nem lehet minden filmre alkalmazni.
Árpád 2006 jún. 04. - 19:48:35
(4/388)
Én még nem láttam, de most sokat röhögök rajta.
Igazán ötletes.
Aliara 2006 jún. 04. - 14:41:24
(3/388)
Nem mindig az agyoncsépelt hoolywoodi sz*rokat kell bámulni. De ha vkinek az a mérce, hát tudom sajnálni. A magyaroknak igenis vannak k**va jó, eredeti filmjeik. Ilyen pl a Magyar vándor.
Mürc 2006 jún. 04. - 14:01:10
(2/388)
Nekem mindenesetre töb. A jó öreg magyar filmgyártást pedig nem kell lebecsülni, nekem még vannak elvárásaim.. :))
szisz 2006 jún. 03. - 19:54:10
(1/388)
Miért vagy ilyen gonosz ezzel a filmmel? A magyar filmektõl nem lehet elvárni, hogy húúú de nagyon hiperszuperek legyenek, de ez a film mégis megpróbálkozik ezzel. Vicces, jópofa, és magyar kötõdésû. Nekem tetszett. A szereplõk nagyon jók, a karakterek kidolgozottak és jópofák, a poénok nem elcsépeltek, a díszlet is jó, és van értelme is. Mi kell még?