2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 09:02:17 2/10 Előzmény Eflek
(78/138)
Irritalo ez a tudatlan belgaskodas hogy ket oldal ugyanolyan elvakult.
Igen van ket oldal. Az egyik a buta alap logikai kepessegekkel nem rendelkezo feudalisztikus jobbagy. A szellemi cseled az imadott hazug gazdajaval es ide tartozik a korrupt huberur is a crony kapitalizmussal meg a state captureval. Aki kikeri maganak a diktaturat (amirol Voros Imre alkotmanyjogasz reszletesen beszel). De nem keri ki maganak az illiberalizmust. Amivel a gazdai a diktatorikussagot probaljak mismasolni.

A masik oldal meg az ertelmes resz. Aki inkabb a demokraciaban hinne. Meg a jogallamban. Ami szinten nincs jelenleg. Ezt szinten kifejti Voros. Marcingos. Rezervatum jogaszai. De barmelyik masik jogasz is az orszagban akinek kettonel tobb agysejte van es tisztesseges.

Nincs fideszes ertelmisegi. Ha nem tudunk 'gyozni' egy fideszessel egy vitaban akkor az vagy hazudik gatlastalanul vagy a mi felkeszultsegunkben van a baj. Mert a valosag ellentmond egy olyan primitiv rezsimnek aki kirugja a meteorolugust. A vizugyi igazgatot es a corvinusi tanart. utoljara ilyen sztalin meg rakosi alatt volt.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 00:05:50 2/10 Előzmény pop3
(77/138)
milyen utópia? a film vége már szatírába megy át, ahogy fényképezik a baráti sajtó az érettségizőt tömegével. persze ez sem menti a filmet.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 23:28:19 2/10
(76/138)

A Moszkva tér c. filmnek miért van hangulata? bájos szereplők is találhatóak benne, ez a film, ez a fércmű meg teljesen üres. csak a történelemtanár miatt adtam 2-est, de még az ő vitastílusa miatt is fogtam a fejem, mégis ő vinné a hátán a filmet, úgy hogy még interjút se tud csinálni egy 56-os magyarral. Irritáló.

Egy értelmes ember nincs ebben a filmben, a töritanáron kívül, de már mondtam hogy eléggé fröcsög ő is, és nem érvel. A történet jó lehetne, egy órában, üzenem a rendezőnek, hogy van olyan ám egy filmben, hogy atmoszféra, hangulat.

Az hogy általános bornírtságokat mondunk, pl hogy diktatúra van, de egy szót sem mondunk arról hogy MIÉRT, az olyan kis polkorrektté teszi a filmet, mintha még ácsingózna a rendező a magyar filmtámogatásokra.
Csapjunk már oda az asztalra, mint az orosz Leviatánban.
vagy itt azért jobban összeszedtem a témát:
https://kkbk.blog.hu/2023/05/30/par_kerdes_a_fideszeseknek

A fiatal csaj alkalmatlan a szerepre. Beszelni se tud, vaszonra alkalmatlan. Kilog a kapa a szajabol. Pedig allitolag okos a film szereploje szerint.
A moszkva ternel miert lehetett szimpi vagy legalabb vaszonra alkalmas szereploket megmutatni?
A film nagyobbik fele katasztrófa. Ez nem a sátántangó, ennek filmnek kéne lennia, a vágó azért van hogy vágjon! ne húzza az értékes időben egy botcsinálta rendezőcske a haszontalanságaival! a vágót lehet használni.

5 percig nezed ahogy pi*al egy irritalo szereplo, aki a 80-as evekbe ragadt kinezettel akar a 2020-as evekben villogni, már bocsánat.

Epiteszek, orvosok ennyire nem primitivek, egy kommentszekcióban tán a leghülyébb is jobban meg tudja hurcolni a rezsimet, mint Reisz.

Fábri a rendező: Gyertek el a nevnapomra? Otodik pecset?
és Reisz is állítólag ugyanazon a nyelven beszél, mint Fábri, ugyanabban az országban rendező! és nem tud megvágni egy k** filmet?! miért olyan nagy kunszt ez Reisznek, Mundurcónak, meg egyeseknek manapság?

itt egy facebook kommentek alapján összedobott színházi darabban is szellemesebben beolvasnak a fidesznek, mint ebben a MOZIfilmben.
kár hogy lassan megszűnik ez a társulat:
FAQ: Izland-Magyarország
https://www.youtube.com/watch?v=DK5pjSzqWd8
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 22:24:01 2/10
(75/138)
Reisz gabornak alig van fogalma errol az orszagrol ha ilyen gyenge erveket tud csak mondani a rezsim ellen
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 22:22:32 2/10 Előzmény baeyll
(74/138)
Lattal te mar filmet? Gyertek el a nevnapomra? Otodik pecset?
Peto peternek is hany csik kolat kell felszivnia ahhoz hogy erre azt mondja h jo film?

Meg ne nezze senki moziban
10/10
baeyll 2023 nov. 04. - 04:00:50 10/10
(73/138)
Az év mozifilmje számomra. Mondom ezt úgy, hogy voltam nagy amcsi rendezők, nagy mozijain is, de azokat untam. Az Alkotón vagy háromszor majdnem bealudtam. Asteroid City jobb volt mint az előzőleg említett, mert ezen nem sikerült bealudnom, de szinte csak ennyi volt a pozitívum benne.
A Magyarázat mindenre a 2023-as év legnagyobb kellemes meglepetése számomra. (A Barbie-t, az Oppenheimert, meg a Megfojtott virágokat még nem láttam, a Napóleonra vagyok még kíváncsi, de kicsit tartok tőle, mert Scott-nak szerintem nem erőssége ez a "kosztümös" filmstílus. Majd meglátjuk.)
Az ilyen filmekért érdemes moziba járnom, mint amilyen Reisz Gábor ezen alkotása.
7/10
blaze86 2023 nov. 03. - 21:55:24 7/10
(72/138)
Az alapotlet remek (banalis, megis milyen jo tükör). Van 3-4 emlekezetes jelenet, a"felnottek" szineszi munkaja ezekben kivalo. Ha kicsit is erdeklödik az ember, ezek miatt meger egy megnezest.
UGYANAKKOR
A föszereplö fiatalok kifejezetten felejthetöek es ert-he-tet-len a beszedük. Erthetetlen. A "bazmegok", stb. szama is több, mint indokolt, akarmennyire 2023. De a leginkabb az elnyujt retes zavart: fel oraval rövidebben pont tökeletes lenne a ritmusa. Oke, hogy lehet az Erzsebet-hidon valo biciklizesnek elvont üzenete, DE AZ NEM JELENET, hogy 2 percig teker a hidon. A kameramunka nekem nem jött be, remelem, lassan kikopik ez a jelenlegi Saulfia-technika. A filmzene viszont nekem kifejezetten sokat adott.
Elfogult belpesti libsikent 7-est adok, de megvallom, alulrol surolja. Viszont ujra meg kell emlitenem, hogy maga az alapötlet zsenialis es zsineszileg is erdemes megnezni! Egy-egy atvezetö jelenet alatt max. az ember megir egy emailt vagy sms-t, nem tudom, mire gondolt Gabor, a rendezo...
9/10
Dormas 2023 nov. 03. - 07:56:32 9/10
(71/138)
Hibátlan látlelet a mai magyar valóságról. Hogy a nagy többség nem szereti egymást, rosszul érzi magát és nem jól viselkedik egymással. Nincs senkinek se igaza, de nem akarunk/tudunk változtatni a helyzeten. És nem beszélünk egymással. Pedig tényleg el kellene kezdeni...
9/10
Lizus-ka 2023 nov. 01. - 20:34:32 9/10 Előzmény gemesigabor
(70/138)
Biztos nem volt se közel, se távol 4 órás film és sokat elárul a nézőről az, ha film közben elhagyja a termet. (Megjegyzem a többi nézővel szemben is tiszteletlenség.) A többi kritikára is volna hozzászólásom, de ezek után úgy érzem semmi értelme. De ide illik a mondás: "Ne azt nézd, hogy mit mond, hanem azt, hogy ki mondja!"
1/10
gemesigabor 2023 nov. 01. - 20:27:19 1/10
(69/138)
2 db mozijegy árának visszatérítése iránti kérelem a "Magyarázat mindenre" című film nézhetetlen unalmassága miatt:

Tisztelt Reisz Gàbor!
Tisztelt Filmrendező Ùr!

Ma este èdesanyàmmal megpròbàltuk megnèzni a liberàlis fősodratú sajtò (Telex, 4444) àltal agyondìcsèrt Magyaràzat mindenre cìmű új filmjèt. Nagyon vàrtam a trailerje előzetese alapjàn. Ajànlottam ismerőseimnek is. Itt a Facebookon is. Utànanèzhet. Ezúton kèrek elnèzèst ezért tőlük. Közel 4 òràs filmje olyan vontatott unalmas ès szàjbaràgòs volt, hogy kènytelenek voltunk a felènèl elmenni. Nem bìrtuk tovàbb. Sajnàlom. Elaludni nem akartam. Holnap meg munka. Èn dolgozò ember vagyok. Szàmìt a pènz. Szeretnèm visszakèrni a kèt mozijegy àràt. Csatolom fotòjukat. 4000 Ft. Nem akarom megbàntani, èrtem hogy mit akart mondani, de ez most nem sikerült. Nagyon nem. Első kèt filmje fantasztikus volt. Ez nagyon unalmas. Javaslom, hogy ha jò magyar filmet akar làtni, nèzze meg a Tündèrkertet vagy a Blokàdot. A Teràpiàt vagy az Aranyèletet. Szerintem egyèbkènt a szlovàkok azèrt tàmogattàk filmjèt, hogy halàlra untassàk a magyar nèzőket. Kèrem a kèt mozijegy àrànak szìves visszatèrìtèsèt. Jòtèkony cèlokra fordìtanàm àrukat. Szerintem egy ideig ne csinàljon filmet. Ezt pedig rövidìtse le. A negyedère. Szìvesen elmondom, hogy szerintem mit hagyjon ki. A hosszú fölösleges felvèteleket. A semmitmondò kèpsorokat. Vàrom az utalàst. Kèrem megèrtèsèt.

Tisztelettel üdvözli, elnézést őszinte soraimért, jószándékú kritikámért,
Gábor Gémesi

Ui. Csak azèrt vagyok hàlàs, mert így előbb elmehettünk ès meg tudtam nèzni a tèvèben az esti Fradi-meccset. Az is unalmas, de legalàbb ingyen van.
7/10
Samu-Nagy Emese 2023 nov. 01. - 15:03:10 7/10
(68/138)
Én köszönöm ezt a filmet. Nem vagyok filmesztéta, de láttam már képileg, szinészileg vagy egyéb szempontból szebb, hozzám esztétikájában közelebb álló filmet, de a nézőpontot, és a szándékot amit ez a magyar film képvisel nagyon köszönöm. Én színész párti vagyok, és ez a film is bizonyíték , mennyire jól tud működni nálunk is egy színész, ha összetett, emberközeli karaktert kérnek tőle. Általában szomorú vagyok a magyar filmek silány humora és igénytelen párbeszédei miatt. De ebben a filmben szerintem ízlésesen kezelte a rendező a humort és helyén volt mindenki. Pár ideológiailag tunkolós dialógust leszámítva. Még azok nélkül is nagyon tudna működni. Szóval engem is fáraszt a honi megosztottság, és az, hogy már családon belül sem lehet gyomorgörcs nélkül véleményt formálni, mert mindenki meg akarja győzni a másikat arról, hogy az övé az egyetlen valóság. Én is szeretnék csak "lenni", élni, anélkül hogy tartoznom kéne bárhová. És szeretném ha nem deformálódnának el a dolgok, és nem rakódna mindenre a folytonos gondolati abúzus -tudom, hogy nincs ilyen szó, érti aki érti.... Ezért köszönöm a filmet, mégha nem is tökéletes minden elemében. De legalább őszinte. És szerintem nem ellenzéki vagy kormánypárti. Ponthogy nem.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 23:44:44 Előzmény Ahoj poplacsek
(67/138)
Köszönöm a válaszod, ez esetben elnézést kérek utuhegal -tól
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 26. - 23:04:08 Előzmény Zsuzsóka
(66/138)
Ha egyszer bepontozod a filmet, akkor minden hozzászólásodnál megjelenik az értékelés, amit adtál. De ha sokszor szólsz hozzá, attól nem adódik hozzá mindannyiszor az értékelésed, csak egyszer, amikor rányomsz a csillagokra. Sőt, ha összevissza állítgatod a csillagok számát, azzal se lehet többszörözni az értékelést.

Ettől függetlenül belőle lazán kinézem, hogy ezzel nincs tisztában, a kommentjei mögött enyhén szólva nem egy nagy gondolkodó alakja sejlik fel.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 22:54:29 Előzmény utuhegal
(65/138)
Csak jelzem, hogy látszik a szándékod a film átlagpontszámának lecsökkentésére, azzal, hogy mind a 13 eddigi hozzászólásodnál odaírtad a 3 pontodat. Ha azt válaszolod, hogy ezt nem tudtad, akkor viszont a tanárodnak meg kellett volna buktatni matekból.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 22:14:03 Előzmény blood.1
(64/138)
Szerintem jól írtad le a film mondanivalóját, csak (szerintem) nem helyes a következtetésed a film üzenetére. A film utolsó jelenete szerintem azt jelenti, hogy ebben az országban mindenki fusztrált, bolgogtalan, miközben ez a sunyi, aljas, ahogy te írtad balf.sz hülyegyerek röhög az egészen, vagyis egyedül ő boldog (?), vagyis felnőttek közt ő az ovis. (az utolsó szónál az egyik szememmel kacsingatok)
Ahoj poplacsek 2023 okt. 21. - 10:12:44 Előzmény Tiboro
(63/138)
Azután, hogy a Velencéből elhozta a Horizontok szekció fődíját, újabb díjakat söpört be külföldön a Magyarázat Mindenre, Reisz Gábor új filmje. Tegnap a chicagói filmfesztiválon megnyerte a nemzetközi nagyjátékfilmek szekciójában a legjobb filmnek járó, „Gold Hugo” elnevezésű fődíjat, illetve a legjobb forgatókönyvért járó „Silver Hugo” díjat is megkapta - írták a film hivatalos facebook-oldalán.
7/10
Tiboro 2023 okt. 21. - 10:03:04 7/10 Előzmény Sanyó
(62/138)
Igy van.
7/10
Tiboro 2023 okt. 21. - 10:02:08 7/10
(61/138)
Jó film , nézzétek! Ma egy újabb díjat is bezsebelt Chicagoban!
7/10
blood.1 2023 okt. 18. - 17:59:08 7/10
(60/138)
A film üzenete a filmvégi lezárással meglátásom szerint az, hogy a fiatalokat meg kell kímélni ettől a politikai csatározástól, hiszen egyik sem jobb a másiknál, élni kell a felhőtlen életüket, szabadnak lenni és a jövőt sem a libsik és fideszesek oldalán kell elképzelni, ebből ki kell szakadni, új vizekre evezni, mivel ahogy láttuk a filmben, mindkét oldal rémesen visszataszító.

Ezzel a mondanivalóval viszont egyáltalán nem tudtam azonosulni, mivel a gyerek enyhén szólva egy balf.sz, akit legszívesebben felpofoztam volna. Szerelemféltés miatt koholmányokkal vádolta meg a tanárát és némán illegve-billegve passzívan lamentált az egész filmben, ráadásul eladva a sajtónak a sztorit.

Egyébként végig sikerült lekötnie, de olyan érzésem volt, mintha ezt a jelenünkben játszódó filmet a 80-as évek atmoszférájába helyezték volna, kicsit avíttas volt (fiatalok frizurái, nagypolgári lakások berendezése stb). Tetszett az a megoldás, hogy az eseményeket párhuzamos idősíkokban mutatták be epizodikus jelleggel a különböző szereplők szemszögéből.

Hosszú.
Sanyó 2023 okt. 18. - 09:42:01
(59/138)
Csak végig kell olvasni a kommenteket, amelyek épp azt a megosztottságot, toleranciahiányt, egymás iránti utálkozást, hogy ne mondjam gyűlöletet tükrözik, amit maga a film. Ezek szerint az abban ábrázolt példa valóban az életből vétetett, mégpedig elég élethűen, ha már sokaknál ilyen indulatokat kavar.