9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 nov. 06. - 07:48:20 9/10 Előzmény Eflek
(89/149)
Intelligensen és szimpatikusan szóltál hozzá. Éppen ezért nagyon érdekel, hogy mivel azt nyilván te is látod, hogy eléggé szemrebbenés nélkül lopnak meg minket egyre durvábban, miközben az ország érdekeivel ellentétes és a jelenlegi szövetségeinket eláruló külpolitikát folytatnak, és mindent a saját fennmaradásuknaj és burjánzásuknak vetnek alá, hogy mi az a nagyobb baj, amit bármelyik másik magyarországi politikai tömörülésnél érzel, ami miatt mégis inkább ennek adsz felhatalmazást?
8/10
Eflek 2023 nov. 06. - 02:40:45 8/10 Előzmény tesz-vesz
(88/149)
Hát ez óriási :D Pontosan erről beszéltem, hogy a két elvakult oldalnak nem fog tetszeni a film, és lám, te az elvakult ellenzéki oldalt képviseled. Simán lehet, hogy kevesebb a fideszes értelmiségi, mint az ellenzéki, hiszen a Fidesz elsősorban nem az értelmiségiekre lő (ugyanis nem tőlük jönnek a szavazatok). Az azért merész kijelentés, hogy egyáltalán nincsenek, én speciel értelmiséginek tartom magam, és ha muszáj lenne valamelyik pártra szavazni, az biztos, hogy a Fidesz lenne. Na jó, a kutyapárt beelőzné :D Mindenesetre nem gondolom, hogy jobban élnénk, ha bármelyik másik párt irányítaná az országot. A politika durva sport, egy erős államban vannak elbocsátások, ettől még nem lesz belőle sztálinizmus. Ettől még én is elítélem az ilyesmit, és még rengeteg dolgot, amit a mostani kormány művel. Egyik párt sem a szívem csücske.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 20:29:14 2/10 Előzmény Tiboroo
(87/149)
több pénzből lehet alkalmazni vágót? elképzelni nem tudom, ki ad díjat ennek a filmnek. nagy problémák vannak a fejekben
9/10
Tiboroo 2023 nov. 05. - 18:54:56 9/10 Előzmény tesz-vesz
(86/149)
Jobb egy ilyen film annál, mintha ne készülne egyáltalán film erről a témáról. :) Majd készül jobb, ha lesz rá több támogatás.
9/10
Tiboroo 2023 nov. 05. - 18:52:07 9/10
(85/149)
Kedves Szerkesztő! Ki lehetne tenni a két további díjat is ? Azóta nyert Chiacógban is. Hadd lássa célközönség, hogy milyen filmről maradnak le, ha nem ülnek be a moziba.
2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 12:30:17 2/10 Előzmény baeyll
(84/149)
Egy primitiv szimbolika meg neked katarktikus. A 48.asok meg az 56osok szerencsere nem igy lattak. A nihil a mondanivalo. Hogy ne legyel a rendszer ellenzeke ha a baratja se tudsz lenni. Csodas korrupcio. Meg a vegen allami tanogatast is kap rendezonk ilyen nondanivalokkal. Legyel tulajdonkeppen elvtelen gerinctelen cseled. Aki csak sajat joletevel foglalkozik. Csak a bakcsi mi? Ez a nihil.
Gyavasag. Butasag a nagy rendezotol mi? Igazi kokler

Nem ertem miert mondod hogy jo duma h nincs idom rossz filmekre. Teged minosit ha neked meg van. Eltartott kisuj hogy jon ide? Ponz te eszed eltartott kisujjal a moslekot es azt mondod egy korrupt ertelmelten filmre es szimbolikara hogy katarktikus. Tudod mi az h sznob?

Nem kell eteleket csinalnon hogy megallapitsam h melyik a romlott. uncsi szoveg h alljak neki rendezni. Adsz penzt filmre anugy?

Irritalo ez a tudatlan belgaskodas h lehet valasztani ket gyulolkodo oldal kozul. A rakosi rendszerben is mondanad? Az h orban es fonoke putyin mive valtoztatta az orszagot nem szekertaborokhoz tartozas. Hanem ertekitelet es intelligencia kerdese. Lasd a lenti kommemtemben


10/10
baeyll 2023 nov. 05. - 11:10:33 10/10 Előzmény tesz-vesz
(83/149)
Jó duma ez, hogy nincs időm a rossz filmekre. Kisujj jól eltartva közben, igaz? A kajádat is megrágják előtted, hogy biztosan csak jó falat kerülhessen beléd?

Egyébként meg jókat írsz, hogy miket látnál még szívesen filmekben.
Uccu neki, lehet domborítani a filmvásznon. Addig amíg elkészülsz vele, addig én simán elleszek ezzel a filmalkotással, meg a többi nagyszerű magyar és külföldi filmmel együttvéve.


Spoiler!


A film vége így, meg szerintem katartikus. Nem kell a tüskés kerítés egyik oldala közül sem választani. Szimbólum a kerítés és annak két oldala, meg a Balaton is. Se kormánypárti illiberálissá, se ennek ellenzékévé nem kötelező válni. A kettejük közé (mesterségesen) ékelt tüskés kerítést meg végképp nem muszáj megmászni ahhoz, hogy kényszerűségből valamelyik oldalon "vegetálhassunk" . Lehet választani egészen másmilyen - minden értelemben szabadabb - életet is. Nem minden korban adatott meg a választás ilyen szintű szabadsága, mint amit megélhetünk napjainkban. Nem a szekértáborokhoz tartozás az egyetlen járható út. Zseniális meglátás. 10/10
2/10
offtopic
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 10:15:05 2/10 Előzmény baeyll
(82/149)


"Ez a rendszerről csak annyiban akar szólni, hogy hitelesen megmutassa, hogy milyenné is váltak a társadalmi viszonyok a gusztustalan magyar politika"

igen ezért mondom rá, hogy felszínes, bornírt, tudatlan, és érdektelen, mint egy coelhó-, vagy orawecznóra-könyv. ez egy okos film, vagy egy üresfejű tréner-törzsvendég előadása? nem kérdés, panaszkodni mindenki tud a levegőbe, a LÉNYEG A MEGOLDÁS! ha ez hiányzik, akkor csak egy üresjáratos semmitmondó filmecske marad nekünk, de legalább kifejtené jobban a porblémát mindenki számára, ha már magyar pénz nincs benne! de még ez sincsen.
de persze a külföldinek segíti a nagyar tömegeleérésű médiumok megismerését (mtv még beférhetett volna a filmbe) de még jobban segítené, ha lenne egy újságíró kontraszt is a zugfirkász propagandista mellé, aki megjelenítené a hiteles újságíró eveket. még jobban segítené, ha nem felszínesen, hanem mélyen megyünk bele a rezsimbe, és nemcsak 1 db értelmes ember van az egész k filmben! hanem vagy még egy aki jobban tudja a hazai állapotokat. én simán akár egy szegény kirúgott tanár, vagy egy hajléktalan szerepébe adtam volna a film végén a durva beolvasást a rendszernek. hogy mutassam mennyire erőtlen itthon a valódi értelem ebben a primitív rezsimben.

" Ha annyira értessz a filmekhez, akkor tudnod kelle ,hogy a filmek - pláne művészfilmek - nem szólhatnak csak töményen a pérbeszédekről, a lényeges cselekményekről"

mondtam én ilyet? de ne a film 3/4-e álljon CÉLTALAN pillanatképekből.
bocsáss meg, de az nem filmművészet, ha kinézek az ablakon pecekig, órákig és ugyanazt látom, mint amit ezek a sznob, öncélú, kókler rendezők a filmekbe raknak vágatlanul
neked van ennyi szabadidőd, hogy ilyeneket nézz, nekem nincs, ezért kezdem én mondani, hogy 40 év felett már nem olyan fontosak a filmek az embernek, mert a valóság sokkal jobban leköti.
eszempontból az élő színház ezért kezd egyre jobban vonzani.
a fiataloknak még segítheti az identitását a jó film, ezért szeretik annyira. viszont ha hitvány főszereplőt próbáljuk áldozatnak beállítani, és őt sajnáltatni (végtelenül hosszú és unalmas jelenetekkel) nem biztos, hogy jobb társadalom felé megyünk, de ez már más téma.

de miért akar Reisz 80-as évekbeli frizurával ábrázolni egy fiatal srácot 2020-ban? ha ilyennek látja ma, akkor vak. nem filmesnek kéne mennie, hanem vakvezetőnek a láthatatlan kiállításra, vak vezet világtalant. nem feltéten ez az értelmiségi ismérve...
vannak azért ám értelmes fiatalok is, pl akik kimennek tüntetni a tanárokért. de Pankotai Lili anyja is fideszes politikus volt, és simán beférhetett volna ez a is filmbe, ki tud többet a fideszről: Liliék családja, vagy egy tanulatlan hiszékeny fideszes?

"Szerintem nézd meg még egy párszor a filmet, nyugodtan moziban, nagy vásznon, hogy hitelesebben tudj nyilatkozni a látottakró"

miért akarsz nekem ilyen rosszat?
te most fogyatékosnak nézel vagy alzheimeresnek? minek nézzek meg valamit mégegyszer amire pontosan emlékszem és tegnap néztem meg moziban? nemhogy idén, de soha többet nem nézem meg, oyan egyszerű a története, és akkora kínszenvedés ezekkel az értéktelen jelenetekkel, ez egy bűn rossz film, el nem tudom képzelni, hogy adhat erre valaki 10 pontot.
nem az első filmje a rendezőnek, tehát még kókler is, ízlésficamos, lehet nem Mundruczóval kéne barátkozni. de lehetne kihozni belőle valamit ha össze lenne vágva 1 órába. vagy az obligát 1:30-ba.

"Kell az ilyen jellegű felüdülés is, hogy ne rohadjon ki végleg mindenki agya "

én erre a filmre is ezt mondom, és a rajongóira is már elnézést. hogy lehet valaki ennyire igénytelen, és ízlésficamos?

A "Fábri-filmet felesleges idekeverni", mert miért is hasonlíthatnánk egy nagy rendezőt össze egy kóklerrel? ugye ezt akartad mondani? mert ha nem akkor dolgozd ki jobban azt a mondatod, így érvelési hibás.

"Melyik az, a mostani rezsim támogatásával elkészült honi film, ami a korunk valós politikai, társadalmi, stb helyzetét ábrázolja?"

eltévedtél, ez most hogy ide? úgy látom neked még párszor tényleg meg kell nézned ezt a síkegyszerű filmet, hogy rájöjj milyen értelmetlen és felesleges a kérdésed.

a színházat nem azért hoztam ide, mert elérhető vidékről. nagyok a bajok a gondolkodásodban. a kreatív ötletek miatt hoztam ide, attól még nem felesleges idehozni valamit, mert te nem érted miért lett felhozva.

"nem vagyunk a gödör alján, mert még készülnek ilyen filmek "

szóval te nem tudod, hogy nulla állami támogatással készült ez a film?

Magyarázat mindenre: 55 ezer néző, 0 forint állami támogatás. Hadik: 51 ezer néző 2,4 milliárd forintból
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 09:39:40 2/10
(81/149)
Párbaj, bocs, reggel volt még, Az utolsó párbaj
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 09:17:29 2/10
(80/149)
De persze tul szigoru voltam a kivitelezes miatt. maga a cselekmeny miatt is megeri a 2 v 3 pontot a film. Egy kulfoldinek segitene a film ha vegig birna nezni a kokler rendezo vagaskeptelensege miatt.
Mert olyan sok funkcioja nem volt h tobbfele nezopontbol lattuk, hogy mossa fel a huto fizet a padlorol az apa.... ellentetben az Adam driveres Parballyal, ahol kulonosen fontos volt az h ugyanazt a tortenetet 3 szereplo mashogy meseli el.

Ugye. A sznob szellemi maszturbalas. De nem gunyolodom a rendezo nevevel. Bocsanat

10/10
baeyll 2023 nov. 05. - 09:06:24 10/10 Előzmény tesz-vesz
(79/149)
Ne haragudj, de indokolatlan a kirohanásod. Ez a rendszerről csak annyiban akar szólni, hogy hitelesen megmutassa, hogy milyenné is váltak a társadalmi viszonyok a gusztustalan magyar politika, politikusok, (világtrend ugye, lásd olasz viszonyok és a díj) által itt, alattunk.
Vágás. Ha annyira értessz a filmekhez, akkor tudnod kelle ,hogy a filmek - pláne művészfilmek - nem szólhatnak csak töményen a pérbeszédekről, a lényeges cselekményekről, mert kellenek pillanatképek, hangulatképek, amik felvázolják a kor, a hely atmoszféráját, ezáltal jobban beágyazva a filmet az adott miliőbe.

Spoileres!

Reisz ilyennek lát pl egy fiatal szerelmes srácot ma Budapesten, mint ahogyan az Ábelt bemutatta, aki bicajjal éjjel végigteker a városon, hazudozik, leblokkol az agya a vizsgán , stb-stb. Ilyennek lát egy építőiparban dolgozó srácot, egy erdélyi újságírónőt, stb-stb. Miért nem hiteles ez? Nem ilyen az, amikor szerelmes egy kamasz? Miért ne lehetne ilyen?
Ha valaki megnézi 10..20..100.. év múlva ezt a filmet, akkor ő egy pontos látleletet fog kapni a 20-as évek Orbán rendszeréről. Arról, hogy miért is hagyják itt ezt az országot ezerszámra az ide született magyarok, fiatalok, felnőttek, stb. Kell ennél erősebb rendszerkritika? Egy bizonyos értelmi szint felett ennyi bőven elég ahhoz, hogy átlássa valaki a helyzetet, azt, hogy mi épül ebben az országban már minimum 17 éve, de írhatnék 30 évet is (Horn, Orbán, Medgyessy, Gyurcsány, hogy csak a legnagyobbakat említsem, akik ámokfutottak a bőrünkre).

Spoiler vége!

Szerintem nézd meg még egy párszor a filmet, nyugodtan moziban, nagy vásznon, hogy hitelesebben tudj nyilatkozni a látottakról. 55 ezren(!) állítólag már megtették ezt és jól is tették, mert általánosságban sajnos csak okádék filmeket vetítenek a mozikban napjainkban. Kell az ilyen jellegű felüdülés is, hogy ne rohadjon ki végleg mindenki agya a mai nyomorúságos filmgyártás fogyasztói termékeitől.

A Sánta Ferenc írásaiból készült Fábri filmet - és társaikat - tök felesleges idekeverni. Az az akkori kort ábrázolja tökéletes hitelességgel, minőségben, ez meg a mostani kort.
Melyik az, a mostani rezsim támogatásával elkészült honi film, ami a korunk valós politikai, társadalmi, stb helyzetét ábrázolja? Jöhetnek a címek. Mindegyik csak ferdít és narancs színűre festi még az eget is , hogy még a Holdról is jól látszódjon, hogy ki az úr ezen a "szemétdombon".

A színházat is felesleges ide felhozni. Vidékről elérhetetlen az ilyesmi. Ha a TV közvetítené, mint pl az átkosban ugye, akkor esetleg többekhez is eljuthatna az ilyenfajta kultúra. A mulatósra verető TSZ elnököcskéket nem érdekli semmi, csak a pénz és a felmarkolható pillanatnyi haszon. Ez is a mai magyar valóság egy része és még nem vagyunk a gödör alján, mert még készülnek ilyen filmek, mint ez is itt, amiről beszélhetünk, véleményt alkothatunk. Szerencsénkre.
33 millióból parádés teljesítmény és szégyen is egyben, hogy nem ilyen filmek elkészítésére fordítják a befizetett adónk egy részét a burzsoá nagyuraink. (Tudom, nehéz időket élünk, mert kell a pénz tankokra, katonákra, ispáni rezidenciákra, luxusjachtokra, lélegeztető gépekre, stb szóval egy csomó fontos dologra.)
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 09:02:17 2/10 Előzmény Eflek
(78/149)
Irritalo ez a tudatlan belgaskodas hogy ket oldal ugyanolyan elvakult.
Igen van ket oldal. Az egyik a buta alap logikai kepessegekkel nem rendelkezo feudalisztikus jobbagy. A szellemi cseled az imadott hazug gazdajaval es ide tartozik a korrupt huberur is a crony kapitalizmussal meg a state captureval. Aki kikeri maganak a diktaturat (amirol Voros Imre alkotmanyjogasz reszletesen beszel). De nem keri ki maganak az illiberalizmust. Amivel a gazdai a diktatorikussagot probaljak mismasolni.

A masik oldal meg az ertelmes resz. Aki inkabb a demokraciaban hinne. Meg a jogallamban. Ami szinten nincs jelenleg. Ezt szinten kifejti Voros. Marcingos. Rezervatum jogaszai. De barmelyik masik jogasz is az orszagban akinek kettonel tobb agysejte van es tisztesseges.

Nincs fideszes ertelmisegi. Ha nem tudunk 'gyozni' egy fideszessel egy vitaban akkor az vagy hazudik gatlastalanul vagy a mi felkeszultsegunkben van a baj. Mert a valosag ellentmond egy olyan primitiv rezsimnek aki kirugja a meteorolugust. A vizugyi igazgatot es a corvinusi tanart. utoljara ilyen sztalin meg rakosi alatt volt.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 05. - 00:05:50 2/10 Előzmény pop3
(77/149)
milyen utópia? a film vége már szatírába megy át, ahogy fényképezik a baráti sajtó az érettségizőt tömegével. persze ez sem menti a filmet.
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 23:28:19 2/10
(76/149)

A Moszkva tér c. filmnek miért van hangulata? bájos szereplők is találhatóak benne, ez a film, ez a fércmű meg teljesen üres. csak a történelemtanár miatt adtam 2-est, de még az ő vitastílusa miatt is fogtam a fejem, mégis ő vinné a hátán a filmet, úgy hogy még interjút se tud csinálni egy 56-os magyarral. Irritáló.

Egy értelmes ember nincs ebben a filmben, a töritanáron kívül, de már mondtam hogy eléggé fröcsög ő is, és nem érvel. A történet jó lehetne, egy órában, üzenem a rendezőnek, hogy van olyan ám egy filmben, hogy atmoszféra, hangulat.

Az hogy általános bornírtságokat mondunk, pl hogy diktatúra van, de egy szót sem mondunk arról hogy MIÉRT, az olyan kis polkorrektté teszi a filmet, mintha még ácsingózna a rendező a magyar filmtámogatásokra.
Csapjunk már oda az asztalra, mint az orosz Leviatánban.
vagy itt azért jobban összeszedtem a témát:
https://kkbk.blog.hu/2023/05/30/par_kerdes_a_fideszeseknek

A fiatal csaj alkalmatlan a szerepre. Beszelni se tud, vaszonra alkalmatlan. Kilog a kapa a szajabol. Pedig allitolag okos a film szereploje szerint.
A moszkva ternel miert lehetett szimpi vagy legalabb vaszonra alkalmas szereploket megmutatni?
A film nagyobbik fele katasztrófa. Ez nem a sátántangó, ennek filmnek kéne lennia, a vágó azért van hogy vágjon! ne húzza az értékes időben egy botcsinálta rendezőcske a haszontalanságaival! a vágót lehet használni.

5 percig nezed ahogy pi*al egy irritalo szereplo, aki a 80-as evekbe ragadt kinezettel akar a 2020-as evekben villogni, már bocsánat.

Epiteszek, orvosok ennyire nem primitivek, egy kommentszekcióban tán a leghülyébb is jobban meg tudja hurcolni a rezsimet, mint Reisz.

Fábri a rendező: Gyertek el a nevnapomra? Otodik pecset?
és Reisz is állítólag ugyanazon a nyelven beszél, mint Fábri, ugyanabban az országban rendező! és nem tud megvágni egy k** filmet?! miért olyan nagy kunszt ez Reisznek, Mundurcónak, meg egyeseknek manapság?

itt egy facebook kommentek alapján összedobott színházi darabban is szellemesebben beolvasnak a fidesznek, mint ebben a MOZIfilmben.
kár hogy lassan megszűnik ez a társulat:
FAQ: Izland-Magyarország
https://www.youtube.com/watch?v=DK5pjSzqWd8
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 22:24:01 2/10
(75/149)
Reisz gabornak alig van fogalma errol az orszagrol ha ilyen gyenge erveket tud csak mondani a rezsim ellen
2/10
tesz-vesz 2023 nov. 04. - 22:22:32 2/10 Előzmény baeyll
(74/149)
Lattal te mar filmet? Gyertek el a nevnapomra? Otodik pecset?
Peto peternek is hany csik kolat kell felszivnia ahhoz hogy erre azt mondja h jo film?

Meg ne nezze senki moziban
10/10
baeyll 2023 nov. 04. - 04:00:50 10/10
(73/149)
Az év mozifilmje számomra. Mondom ezt úgy, hogy voltam nagy amcsi rendezők, nagy mozijain is, de azokat untam. Az Alkotón vagy háromszor majdnem bealudtam. Asteroid City jobb volt mint az előzőleg említett, mert ezen nem sikerült bealudnom, de szinte csak ennyi volt a pozitívum benne.
A Magyarázat mindenre a 2023-as év legnagyobb kellemes meglepetése számomra. (A Barbie-t, az Oppenheimert, meg a Megfojtott virágokat még nem láttam, a Napóleonra vagyok még kíváncsi, de kicsit tartok tőle, mert Scott-nak szerintem nem erőssége ez a "kosztümös" filmstílus. Majd meglátjuk.)
Az ilyen filmekért érdemes moziba járnom, mint amilyen Reisz Gábor ezen alkotása.
7/10
blaze86 2023 nov. 03. - 21:55:24 7/10
(72/149)
Az alapotlet remek (banalis, megis milyen jo tükör). Van 3-4 emlekezetes jelenet, a"felnottek" szineszi munkaja ezekben kivalo. Ha kicsit is erdeklödik az ember, ezek miatt meger egy megnezest.
UGYANAKKOR
A föszereplö fiatalok kifejezetten felejthetöek es ert-he-tet-len a beszedük. Erthetetlen. A "bazmegok", stb. szama is több, mint indokolt, akarmennyire 2023. De a leginkabb az elnyujt retes zavart: fel oraval rövidebben pont tökeletes lenne a ritmusa. Oke, hogy lehet az Erzsebet-hidon valo biciklizesnek elvont üzenete, DE AZ NEM JELENET, hogy 2 percig teker a hidon. A kameramunka nekem nem jött be, remelem, lassan kikopik ez a jelenlegi Saulfia-technika. A filmzene viszont nekem kifejezetten sokat adott.
Elfogult belpesti libsikent 7-est adok, de megvallom, alulrol surolja. Viszont ujra meg kell emlitenem, hogy maga az alapötlet zsenialis es zsineszileg is erdemes megnezni! Egy-egy atvezetö jelenet alatt max. az ember megir egy emailt vagy sms-t, nem tudom, mire gondolt Gabor, a rendezo...
9/10
Dormas 2023 nov. 03. - 07:56:32 9/10
(71/149)
Hibátlan látlelet a mai magyar valóságról. Hogy a nagy többség nem szereti egymást, rosszul érzi magát és nem jól viselkedik egymással. Nincs senkinek se igaza, de nem akarunk/tudunk változtatni a helyzeten. És nem beszélünk egymással. Pedig tényleg el kellene kezdeni...
9/10
Lizus-ka 2023 nov. 01. - 20:34:32 9/10 Előzmény gemesigabor
(70/149)
Biztos nem volt se közel, se távol 4 órás film és sokat elárul a nézőről az, ha film közben elhagyja a termet. (Megjegyzem a többi nézővel szemben is tiszteletlenség.) A többi kritikára is volna hozzászólásom, de ezek után úgy érzem semmi értelme. De ide illik a mondás: "Ne azt nézd, hogy mit mond, hanem azt, hogy ki mondja!"