1/10
gemesigabor 2023 nov. 01. - 20:27:19 1/10
(69/149)
2 db mozijegy árának visszatérítése iránti kérelem a "Magyarázat mindenre" című film nézhetetlen unalmassága miatt:

Tisztelt Reisz Gàbor!
Tisztelt Filmrendező Ùr!

Ma este èdesanyàmmal megpròbàltuk megnèzni a liberàlis fősodratú sajtò (Telex, 4444) àltal agyondìcsèrt Magyaràzat mindenre cìmű új filmjèt. Nagyon vàrtam a trailerje előzetese alapjàn. Ajànlottam ismerőseimnek is. Itt a Facebookon is. Utànanèzhet. Ezúton kèrek elnèzèst ezért tőlük. Közel 4 òràs filmje olyan vontatott unalmas ès szàjbaràgòs volt, hogy kènytelenek voltunk a felènèl elmenni. Nem bìrtuk tovàbb. Sajnàlom. Elaludni nem akartam. Holnap meg munka. Èn dolgozò ember vagyok. Szàmìt a pènz. Szeretnèm visszakèrni a kèt mozijegy àràt. Csatolom fotòjukat. 4000 Ft. Nem akarom megbàntani, èrtem hogy mit akart mondani, de ez most nem sikerült. Nagyon nem. Első kèt filmje fantasztikus volt. Ez nagyon unalmas. Javaslom, hogy ha jò magyar filmet akar làtni, nèzze meg a Tündèrkertet vagy a Blokàdot. A Teràpiàt vagy az Aranyèletet. Szerintem egyèbkènt a szlovàkok azèrt tàmogattàk filmjèt, hogy halàlra untassàk a magyar nèzőket. Kèrem a kèt mozijegy àrànak szìves visszatèrìtèsèt. Jòtèkony cèlokra fordìtanàm àrukat. Szerintem egy ideig ne csinàljon filmet. Ezt pedig rövidìtse le. A negyedère. Szìvesen elmondom, hogy szerintem mit hagyjon ki. A hosszú fölösleges felvèteleket. A semmitmondò kèpsorokat. Vàrom az utalàst. Kèrem megèrtèsèt.

Tisztelettel üdvözli, elnézést őszinte soraimért, jószándékú kritikámért,
Gábor Gémesi

Ui. Csak azèrt vagyok hàlàs, mert így előbb elmehettünk ès meg tudtam nèzni a tèvèben az esti Fradi-meccset. Az is unalmas, de legalàbb ingyen van.
7/10
Samu-Nagy Emese 2023 nov. 01. - 15:03:10 7/10
(68/149)
Én köszönöm ezt a filmet. Nem vagyok filmesztéta, de láttam már képileg, szinészileg vagy egyéb szempontból szebb, hozzám esztétikájában közelebb álló filmet, de a nézőpontot, és a szándékot amit ez a magyar film képvisel nagyon köszönöm. Én színész párti vagyok, és ez a film is bizonyíték , mennyire jól tud működni nálunk is egy színész, ha összetett, emberközeli karaktert kérnek tőle. Általában szomorú vagyok a magyar filmek silány humora és igénytelen párbeszédei miatt. De ebben a filmben szerintem ízlésesen kezelte a rendező a humort és helyén volt mindenki. Pár ideológiailag tunkolós dialógust leszámítva. Még azok nélkül is nagyon tudna működni. Szóval engem is fáraszt a honi megosztottság, és az, hogy már családon belül sem lehet gyomorgörcs nélkül véleményt formálni, mert mindenki meg akarja győzni a másikat arról, hogy az övé az egyetlen valóság. Én is szeretnék csak "lenni", élni, anélkül hogy tartoznom kéne bárhová. És szeretném ha nem deformálódnának el a dolgok, és nem rakódna mindenre a folytonos gondolati abúzus -tudom, hogy nincs ilyen szó, érti aki érti.... Ezért köszönöm a filmet, mégha nem is tökéletes minden elemében. De legalább őszinte. És szerintem nem ellenzéki vagy kormánypárti. Ponthogy nem.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 23:44:44 Előzmény Ahoj poplacsek
(67/149)
Köszönöm a válaszod, ez esetben elnézést kérek utuhegal -tól
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 26. - 23:04:08 9/10 Előzmény Zsuzsóka
(66/149)
Ha egyszer bepontozod a filmet, akkor minden hozzászólásodnál megjelenik az értékelés, amit adtál. De ha sokszor szólsz hozzá, attól nem adódik hozzá mindannyiszor az értékelésed, csak egyszer, amikor rányomsz a csillagokra. Sőt, ha összevissza állítgatod a csillagok számát, azzal se lehet többszörözni az értékelést.

Ettől függetlenül belőle lazán kinézem, hogy ezzel nincs tisztában, a kommentjei mögött enyhén szólva nem egy nagy gondolkodó alakja sejlik fel.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 22:54:29 Előzmény utuhegal
(65/149)
Csak jelzem, hogy látszik a szándékod a film átlagpontszámának lecsökkentésére, azzal, hogy mind a 13 eddigi hozzászólásodnál odaírtad a 3 pontodat. Ha azt válaszolod, hogy ezt nem tudtad, akkor viszont a tanárodnak meg kellett volna buktatni matekból.
Zsuzsóka 2023 okt. 26. - 22:14:03 Előzmény blood.1
(64/149)
Szerintem jól írtad le a film mondanivalóját, csak (szerintem) nem helyes a következtetésed a film üzenetére. A film utolsó jelenete szerintem azt jelenti, hogy ebben az országban mindenki fusztrált, bolgogtalan, miközben ez a sunyi, aljas, ahogy te írtad balf.sz hülyegyerek röhög az egészen, vagyis egyedül ő boldog (?), vagyis felnőttek közt ő az ovis. (az utolsó szónál az egyik szememmel kacsingatok)
9/10
Ahoj poplacsek 2023 okt. 21. - 10:12:44 9/10 Előzmény Tiboro
(63/149)
Azután, hogy a Velencéből elhozta a Horizontok szekció fődíját, újabb díjakat söpört be külföldön a Magyarázat Mindenre, Reisz Gábor új filmje. Tegnap a chicagói filmfesztiválon megnyerte a nemzetközi nagyjátékfilmek szekciójában a legjobb filmnek járó, „Gold Hugo” elnevezésű fődíjat, illetve a legjobb forgatókönyvért járó „Silver Hugo” díjat is megkapta - írták a film hivatalos facebook-oldalán.
7/10
Tiboro 2023 okt. 21. - 10:03:04 7/10 Előzmény Sanyó
(62/149)
Igy van.
7/10
Tiboro 2023 okt. 21. - 10:02:08 7/10
(61/149)
Jó film , nézzétek! Ma egy újabb díjat is bezsebelt Chicagoban!
7/10
blood.1 2023 okt. 18. - 17:59:08 7/10
(60/149)
A film üzenete a filmvégi lezárással meglátásom szerint az, hogy a fiatalokat meg kell kímélni ettől a politikai csatározástól, hiszen egyik sem jobb a másiknál, élni kell a felhőtlen életüket, szabadnak lenni és a jövőt sem a libsik és fideszesek oldalán kell elképzelni, ebből ki kell szakadni, új vizekre evezni, mivel ahogy láttuk a filmben, mindkét oldal rémesen visszataszító.

Ezzel a mondanivalóval viszont egyáltalán nem tudtam azonosulni, mivel a gyerek enyhén szólva egy balf.sz, akit legszívesebben felpofoztam volna. Szerelemféltés miatt koholmányokkal vádolta meg a tanárát és némán illegve-billegve passzívan lamentált az egész filmben, ráadásul eladva a sajtónak a sztorit.

Egyébként végig sikerült lekötnie, de olyan érzésem volt, mintha ezt a jelenünkben játszódó filmet a 80-as évek atmoszférájába helyezték volna, kicsit avíttas volt (fiatalok frizurái, nagypolgári lakások berendezése stb). Tetszett az a megoldás, hogy az eseményeket párhuzamos idősíkokban mutatták be epizodikus jelleggel a különböző szereplők szemszögéből.

Hosszú.
Sanyó 2023 okt. 18. - 09:42:01
(59/149)
Csak végig kell olvasni a kommenteket, amelyek épp azt a megosztottságot, toleranciahiányt, egymás iránti utálkozást, hogy ne mondjam gyűlöletet tükrözik, amit maga a film. Ezek szerint az abban ábrázolt példa valóban az életből vétetett, mégpedig elég élethűen, ha már sokaknál ilyen indulatokat kavar.
3/10
utuhegal 2023 okt. 18. - 07:22:01 3/10
(58/149)
Életszerútlen, ellenzéki.
1/10
7579031604210624 2023 okt. 18. - 02:42:18 1/10
(57/149)
Iszonyatosan unalmas és rossz, nagyon próbál művészieskedni, de közben csak érthetetlen, érdektelen és végtelenül unalmas, egy szenvedés az a 2óra 21perc, olykor még idegesítőnek is éreztem, jelentéktelen üres jelenetekkel van tele amiknek vagy nincsen hatásuk a sztorira, vagy csak szimplán nem történik bennük semmi, a beszélgetések furcsák és életszerűtlenek, üres lassú vontatott csacsogás aminek eredetileg az lehetett a célja, hogy életszerűen és emberközelien mutatja be a szereplőket, hiszen mindennapi dolgokról is beszélnek, de filmvásznon ezek a dolgok sajnálatos módon unalmasak, egyáltalán nem építették a szereplők karakterisztikáját a 2 perces dialógusok és smalltalk-szerűnek kinézni akaró jelenetek. Nem volt bennük semmi érdekes, a sztorihoz nem tett hozzá, a karakterhez sem. Nem érte meg a mozijegy árát többet nem megyek moziba
3/10
janderka 2023 okt. 17. - 23:52:06 3/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(56/149)
Nekem végülis mindegy. Csak aztán ne mondd, hogy nem szóltak időben... Mert - ellentétben a hibás vagy selejtes áruval - szar filmek megnézése után nem térít vissza semmit a pénztár. Akármekkora hitványság is érte a nézők retináját.
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 17. - 22:30:37 9/10 Előzmény janderka
(55/149)
Köszönöm a törődésedet, nagyon kedves gesztus tőled. Igyekszem lélekben felkészíteni magamat arra a lehetőségre, hogy esetleg válaszok nélkül maradok.
3/10
offtopic
janderka 2023 okt. 17. - 22:20:47 3/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(54/149)
Nézd meg nyugodtan (ha tudod, kedvezményes napon - mert teljes árat nem érdemes rá kidobnod), de ne várj választ az itt összefröcsögött kérdéskörre.
9/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 okt. 17. - 20:37:53 9/10
(53/149)
akkora hazaffyas szájhabzás megy itt, hogy most már nagyon érdekel a film, tutira meg kell néznem, köszi a reklámot
3/10
utuhegal 2023 okt. 17. - 19:23:13 3/10 Előzmény baeyll
(52/149)
Az ellenzéket kommunistának tartom.
comedia 2023 okt. 17. - 13:10:11 Előzmény utuhegal
(51/149)
Meg kellene tiltani az idegen szavak használatát. Csak összezavarja az embereket. Talán úgy általában a szavak használatát is.
10/10
baeyll 2023 okt. 17. - 13:08:12 10/10 Előzmény utuhegal
(50/149)
Én még éltem a hazai szocializmusszerűségben, ahol építettük azt, meg tervben volt a kommunizmus felépítése is. Ezek a törekvések a rendszerváltáskor végleg megbuktak. Azóta ~ 30 éve kapitalizmus épül szinte mindenütt Európában, így nálunk is . Ez a film a mai magyar közállapotokról szól. Te látsz itt ma kommunistákat tömegével és nem csak komcsikból átvedlett véresszájú kapitalistákat ebben az országban. Szerinted itt nálunk olyan közállapotok uralkodnak, mint pl a tényleges kommunista diktatúrában élő Észak-Kóreában?
Vannak még régi komcsi "bútordarabok" ez tény, de számuk rohamosan csökken és egyre idősödnek és nem nagyon tudnak már beleszólni a közállapotok alakulásába. Max annyi, hogy leszavaznak erre a vadkapitalista rendszerre ami itt épül alattunk, hogy az egyre értéktelenebb kis nyugdíjaikat megkapják, de valójában fel sem tudják fogni, hogy mi is zajlik körülöttük meg úgy általában a háttérben. A vezírben Kádár utódját láthatják, jól megtévesztve magukat ezzel a hamis képpel.
Azon gondolkodom, hogy ebben a filben hol volt felfedezhető a kommunizmus, vagy annak propagandája?

Akkor ezek szerint a töritanár volt a kommunista, mert megkérdezte, hogy miért van a zakón kokárda, meg mert nem döngette meg a diákját, mint ahogyan azt egy tisztességes libernyák csinálná? De hát még az átkosban is hordhattuk a kokárdát, nem volt belőle probléma. A szexuális szokásokra nem emlékszem, mert ahhoz fiatal voltam akkoriban, de szerintem diszkréten a tag a taggal űzhette ezt a sportot már akkor is, mert máskülönben már régen kihaltunk volna.

Komolyan mondom, hogy nem értem az összefüggést a kommunizmus és ezen film között.