fordjee 2009 szept. 15. - 08:59:00 Előzmény norton15
(160/200)
Már Várhidi és Bozsik alatt is ezek az emberek voltak a válogatott alapemberei. Meg Matthaus alatt is szerintem. Évek óta építkezünk.
Valóban jó Dzsudzsák meg Juhász is, de a Psv-ben van kinek adni a labdát, ott van aki érkezik, aki befejeli, stb. Itt egyszerûen nincs kinek beadni a labdát, úgy tûnhet, mintha Dzsudzsák milyen szarul játszana, szarok a beadásai, pedig egyszerûen arról van szó, hogy 4 védõ közé lehetetlen beívelni az egy szem csatárnak. És ez az edzõ hibája, hogy ilyen taktikával állnak fel. Miért nem lehetett rohamozni, lelkesen, azt ha kapunk 4-et, akkor mi van? Nem lehet 0 meg 1 csatárral és 3 védekezõ középpályással fölállni olyan meccseken, amiken mindenféleképpen nyernünk kell. Ilyet komolyan mondom nem láttam még soha, hogy egy csapatnak nyernie kell, és megelégszik a 0-1-el, vesztésre áll és nem támad, hanem tartja a 0-1-et. Ezért utálom ezt a Koemant, kockáztathatott volna, csak egy picit. Nagyon kíváncsi lettem volna, hogy mit játszottunk volna a svédek ellen, ha rohamoztunk volna. Sok a volna, tudom:) Szerintem több van ebben a csapatban, mert tényleg jó játékosaink vannak, kiemelve Dzsudzsákot, aki tényleg nagyon jó, nem kellene annyira fosni mindenkitõl.
offtopic
damienisback 2009 szept. 15. - 07:45:50
(159/200)
a franciák gyengék voltak és korea+togó még svájc számára is verhetõ ellenfél, szóval annyira nem meglepõ. az ukránok pedig a spanyolok mögött jutottak tovább, tunézia és szaúd-arábia sem az a húdenagy kihívás.
norton15 2009 szept. 15. - 00:24:29
(158/200)
Az bírói segítséggel ment csak, azóta sehol sincsenek.

Na ja, de pont ezen röhögök, hogy Svájc-Ukrajna a továbbjutásért... És a párharc gyõztese meg az olaszokkal játszik. Annyira gyenge meccs volt, hogy kétség sem férhetett az olasz gyõzelemhez.
offtopic
nihilke 2009 szept. 14. - 23:58:21
(157/200)
na meg dél-korea a legjobb négy között. röhej.

az ukránoknak azért elég nehezen ment. :D de csak kiszenvedték újra és újra a továbbjutást. a legjobb nyolcig, vagy meddig sikerült? tökre drukkoltam nekik Sheva miatt. :)
norton15 2009 szept. 14. - 22:08:11
(156/200)
Nem arra gondoltam, hanem a 2006-os vébére.:) Szóval hogy Svájc, meg Ukrajna mint továbbjutók, ehh... Az ausztráloknak pedig örültem. Az európai csoportosztás általában jó, kiegyensúlyozott, szerintem sincs azzal gond.
offtopic
damienisback 2009 szept. 14. - 22:06:16
(155/200)
baromira nem érdekel, hogy a bokorugró fc is játszhat a bl-ben, de gyakorlatilag nem változott semmi, hiszen a jelenleg "nagy" csapatok 99%, hogy továbbjutnak a csoportból és ugyan úgy õk játszanak a nyolcaddöntõben. ami zavar, hogy jóval kevesebb az olyan közepes csapat a bl-ben, akik keresztbe tehettek volna a nagyobb csapatoknak...
offtopic
damienisback 2009 szept. 14. - 22:02:59 Előzmény norton15
(154/200)
svájc rém gyenge csoportba került, így nem nehéz, ukrajna elcsípheti a 2. helyet, de akkor sem biztos, hogy kijutnak. egyébként nem tudom miért kell csesztetni egy alapjában véve jó rendszert. ha megnézem az európai csoportokat, akkor egy olyan csapatot sem tudnék mondani, ami a "rendszer áldozata lenne". a svédek és a portugálok csak maguknak köszönhetik, hogy nyakig vannak a trutyiban, ahogy a csehek, törökök, horvátok, franciák, románok és a bolgárok is.
norton15 2009 szept. 14. - 21:49:39
(153/200)
"Ilyen alapon a világbajnokságot és az eb-t is hígítsák fel"

Fel is hígítják, legalábbis az EB-t nagyon szeretnék, a vébére simán bekerül néhány fura csapat (Ukrajna, Svájc). Mondom én, lesz még Moldova a világ tetején.:)
offtopic
damienisback 2009 szept. 14. - 21:44:00
(152/200)
na, a következõképpen látom a helyzetet. az eddigi rendszerrel semmi bajom nem volt és kis csapatoknak is megvolt az esélyük a fõtáblára kerülésre, ugyanis nem volt elõírva, hogy az utolsó fordulóban pl a Manchester Unitedet kell legyõzniük(pech, hogy a loki és a zte is õket kapta, ez van). az meg hadd ne az uefa hibája legyen, hogy a magyar foci színvonala a béka segge alatt van. ilyen alapon a világbajnokságot és az eb-t is hígítsák fel, mert milyen uncsi, hogy a brazilok, a németek meg az olaszok általában jól szerepelnek. ha az uefa segíteni akar a kisebb csapatoknak, akkor emelje az összegeket az európa ligában(régebben volt még a kek is, ami a kutyát nem érdekelte, meg is szûnt).
az pedig, hogy jelenleg az angol klubok jól szerepelnek a bl-ben, lehet, hogy téged zavar és untat, de mindössze arról van szó, hogy változik a foci. ha megnézed, hogy a 90-es években kik nyertek bl-t, láthatod, hogy az angol csapatok nem igen parádéztak, ellenben az olaszok...
norton15 2009 szept. 14. - 21:32:44 Előzmény fordjee
(151/200)
Na, abban vitatkozok, hogy csúnyán halunk meg, meg semmit sem tud a csapat. Dzsudzsák igenis tud, az Eindhoven sem az a helyi Csajágaröcsöge FC, a hétvégén gólt is lõtt. Juhász szintén alapember a csapatában. Azt elismerem, hogy a válogatottban sokan nem válogatott szintûek, Gyepes pl, bár õ meglepõen jó volt önmagához képest. De azt se felejtsük el, hogy a rossz eredmény köszönhetõ annak is, hogy kétévente váltunk edzõt, Matthaus, és Bozsik alatt szinte totálisan kicserélõdött a keret általában (Sowumni válogatottsága, ejj). Hosszú munkával, elfogadható utánpótlással lehet még valami, de az nem két év alatt lesz.
fredi60 2009 szept. 14. - 12:22:48 Előzmény fordjee
(150/200)
Igazad van. :(
Már nem tudom, hogy a svéd meccs elõtt mit mondtak a fiúk (bár biztosan 1-2 gólos gyõzelmet ígértek nekünk), de arra tisztán emlékeszem, hogy a portugálokkal szemben valamelyik játékosunk 1:0-ás gyõzelmet "jósolt". De a meccset nézve ezt õ sem gondolhatta komolyan. BVekaptuk a 9-ik percben a gólt és utána tovább védekeztünk. Minek?? :o
EZ A PROBLÉMA!
A szájuk jár, de játék....az nuku. :(
fordjee 2009 szept. 14. - 09:07:43 Előzmény norton15
(149/200)
Nem az a baj, hogy kiestünk, vagy hogy állandóan szopunk, hanem az, ahogyan tesszük ezt. Ezért nem tudjuk lerázni azt a mélabút. Napokon át megy a fogadkozás, hogy majd most megmutatják, stb. és semmit sem csinálnak, nulla az egész csapat. Szerintem ezért vannak sokan kiakadva. Egyszerûen csúnyán halunk meg. Pedig lehetne szépen is.
damienisback 2009 szept. 13. - 13:28:57
(148/200)
szóval ez alapján szerinted a magyar bajnoknak több joga van a bl-ben szerencsétlenkedni, mint az angol vagy a spanyol másodiknak?
a skót bunkerfoci pedig igen is képviselteti magát, mert a rangers ott van, a normális focit játszó Celtic pedig nem, köszönhetõ a "remek" változtatásoknak....
egyébként nincs bajom azzal, hogy a loki és a többi kisebb csapat is a bl-ben szerepelhet, de ne azoknak a csapatoknak a kárára, akik jóval színvonalasabb játékra képesek...
fredi60 2009 szept. 11. - 19:57:17 Előzmény fordjee
(147/200)
Egyértelmû. Mi több, az utána következõt sem nyerjük meg. De ettõl még álmodozhat, aki akar.
norton15 2009 szept. 11. - 19:07:03 Előzmény fordjee
(146/200)
És? Apokalipszis lesz? Túléljük ezt is, rázzuk már le ezt a magyar mélabút.
norton15 2009 szept. 11. - 19:06:13
(145/200)
Jajaja, véleményem egyezik, lásd: Hollandia pl. Amikor tényleg nem ment a válogatottnak évekig, hagyták, hadd dolgozzon az edzõ, az eredmény meg is látszott késõbb. Még Matthaus alatt is lehetett volna valami a válogatott szerintem.

Koeman-t sokan szidják, bezzeg a nyáron agyon volt dicsérve, hogy másodikak vagyunk. Ééérdekes. Koeman arról nem tehet, hogy Torghelle "Heretépõ" Sanyesz gyakorlatilag az egyetlen csatárszerû csatár. A szurkolók hozzáállása a portugál meccsen - abszolút respect, ilyet még nem láttam egy magyar válogatott meccsen.
damienisback 2009 szept. 11. - 12:34:07
(144/200)
1 csatár + 3 védekezõ középpályás és az, hogy kb a 70. percig kellett várni az elsõ kapura lövésre, tényleg arra utal, hogy támadó szellemben léptek pályára és nem arra, hogy beszari módon tartják a 0-1-et és jónapot...

jah, ilyen mentalitással max akkor jutnak ki a vb-re/eb-re ha a többi válogatott lemondja a szereplést(esetleg ha kis hazánk rendez majd ilyesmit, amire szintén semmi esély)...

jajj, magyar csapat a bl-ben, oké, de gondolj arra, ha nem változtatnak a szabályokon, akkor 99,9%, hogy egy magyar csapat sem lett volna képes a fõtáblára kerülni.
fredi60 2009 szept. 11. - 11:52:16
(143/200)
Nem tudom, hogy a "majdnem" mikor fog kimaradni a mondatokból, de az biztos, hogy már 23 éve benne van. :(
akos19930306 2009 szept. 10. - 21:04:10
(142/200)
Hát elég gyalázatos valóban... de még talán ha megemberelik magukat mehet jó igen könnyû innen beszélni de esküszöm én jobban csináltam volna mint a válogatott 1 magában....Kommentátorok: dzsudzsák micsoda csel .... nem cselre játszunk aztán dszudzsák mcisoda lövés és 30 méterrel arébb.... le Torghelléel még mindig szögeletek meg szabadrugásokat nemkéne megadniuk nekünk mer tnemfejel egyikse szó szerint nemtudnak fejelni... és a fiatalok Tóth krisztián aki liverpoolban Dudás ádám aki arsenalban volt cserejátékos mind2 csatár mértnemlehetne õket bevenni a válogatottba?????????????????fiatalokat és támadószellemû játékosokat
CsengoZoli 2009 szept. 10. - 18:18:56
(141/200)
Fejes gólt nem lehet rúgni, max fejelni, és a 108 éves válogatott is igen öregecskének tûnik :P