Téma: Majdnem szûz

mulao 2009 ápr. 09. - 03:30:03
(72/92)
*****SPOILER*****

Móricz karját eltöri a strici,aztán kórházba kerûl.
Végûl Boróka elad jónéhány esernyõt, annak aki korábban kuncsaftja volt (Máté Gábor).Sikeresen leéretségizik,bosszút áll a volt pasiján,aki eladta.Nem szájbarágósan van,de lényegébe él tovább Móriczzal.Talán röviden ennyi.
mulao 2009 ápr. 09. - 03:24:22
(71/92)
Mostmár értelek. Biztosíthatlak,hogy nem én vagyok õ.Ha ez segít valamit.Mire gondlolsz ugyanaz a stílus alatt?
*Cirmi* 2009 ápr. 08. - 22:23:52
(70/92)
Valaki el tudná mondani, hogy mi lett a vége? Olyan késõn adták, hogy elaludtam rajta. :( Addig tiszta, hogy a strici rájött, hol lakik Boróka, és éjszaka betörtek a házba...
offtopic
mulao 2009 ápr. 08. - 13:33:10
(69/92)
Megfordúlt a fejemben,hogy nem válaszolok,mert nem vagyok vevõ a hülyeségre,de nem értem mirõl beszélsz (lehet,mert hülye vagyok).
6/10
beo71 2009 ápr. 07. - 18:54:54 6/10
(68/92)
Nézhetõ film,fõleg Ubrankovics Júlia miatt 6/10.Néhol közhelyes és egy-két szereplõ is hiteltelen(fõleg a strici hervatag)de pozitív beállítottságú és szerethetõ a már említett ifjú hölgy miatt.
mulao 2009 ápr. 07. - 02:53:54
(67/92)
Nem azért tartom jónak,mert megkapta a Filmszemledíját! Bár a játékáért kapta!Tudniillik,hogy egy számítógépes ismerõsönk rátöltött a gépre pár filmmet,és kilett írva nekem DVD-re a film.És néhol nagyon szemcsés volt a kép,nem volt túl jó.És erre rájött még,hogy Ubrankovics (persze csak a szerepe szerint) naív kiscsajt játszott,néha nyávogó hangjon,és amúgyse szimpi nekem,ezért éreztem nem annyira természetesnek.
Többszõri megnézése,illetve a tv-kép után, esett le nekem,hogy minden volt a játékában ami kellett! Még karakterfejlõdés is.Amúgy nem is tûnik úgy nekem,hogy láttad a filmmet,nem értem miért írtál csakúgy valakinek?!
Biztos, jóhecc kiválasztani egy-egy embert a fórumról, aztán valami hlyeséggel belkötni!
5/10
kgyuri0 2009 ápr. 06. - 16:17:47 5/10
(66/92)
Bunuel 77 éves korában még ereje teljében készített filmet. Jancsó és Bacsó erre a bunueli korra már elszenilisedett. Mi magyarok örülhetünk, hogy egyáltalán vannak ilyen rendezõink.
Ráadásul szinte biztos, az elkészült filmek alapján, õk ketten akkor sem tudnák beállítani a legjobbjaikat(aTanút ill. aSzegényLegényeket) , ha még 200 évig élnek is.
Ez volt Bacsó utolsó filmje, én egyetlen jó ötletet találtam benne: a hajléktalan kalapjából ellopták a mûfogsorát, egy ennél gyöndébb de azért még színvonalas ötlet, hogy a hamisított érettségi bizonyítvány átvételekor Boróka kifogásolja, hogy az csak hármas, barátja a hamisító azzal szereli le: „fizikából gyenge voltál”, harmadszor talán jó volt még Boróka ernyõt reklámozó versikéje.
Még LázárKati nak volt néhány erõs pillanata, továbbá nekem tetszett a vége, ahogy a libegõn elakadva ülnek az esõben a hatalmas piros ernyõ alatt.
LázárKati volt az a szinész, aki még e film teljességgel életszerûtlen s íróasztal mellet kifundált dialogusaiból is aranyat varázsolt(bér természetesen õ sem tudta elhitetni, hogy egy halálos beteg öregasszony halálos ágyán a vélt unokájával KovácsKati régi slágerét fogja énekelni. A többi szinész a dialogusokból, a sz@rból nem tudott várat építeni, talán MátéGábor volt még a legjobb, Cserhalmi és Lukács színmûvészeknek nem volt igazán feladata, de azt remekül megoldották, lehettek volna viccesek, de úgy látszik ez elõre megírt ütõs dialógus nélkül túlmutat hatókörükön. . 5pont.
A strici és a kirakatrendezõ kielégítõek voltak, Cserna-Fullajtár páros nagyon jó, Ubrankovicstól messze nem vagyok annyira elájulva, mint a kritikák némelyikében olvastam, nem is rokonszenves, az íróasztalnál ötletelgetõ öreg Bacsó naivitását reprezentáló orbitális naivitása miatt leginkább
mulao 2009 ápr. 06. - 10:27:45
(65/92)
Azt olvastam,hogy Bacsó olvastot valami újságban arról,hogy ilyen "prosti átnevelési tanfolyam" igaziból is van.Ubrankovics Júlia néha talán a naív lányt játssza, kissé nyávogó hangon,talán azért is tünt nem annyira természetesnek.De tényleg nagyon jól játszott.
enber 2009 ápr. 06. - 08:30:08
(64/92)
Korábbi munkám során intézetis gyerekekkel is kerültem kapcsolatba, és úgy érzem, hogy ez a film nagyon hitelesen tudta azt a világot, illetve az ott felnõttek gondolkodásmódját ábrázolni.
10/10
marie1 2009 ápr. 06. - 07:59:22 10/10
(63/92)
Nézhetõ film volt, kellemes, "világos" atmoszférával, legalábbis ahhoz képest, ami a témát illeti. Inkább humorosan és szórakoztatóan próbálta feldolgozni a tragédiát, hogy egy fiatal lány prostitúcióra kényszerül. Ráadásul naivan optimista kicsengése ("lazán" megszerezhetõ érettségi, ugyanilyen lazán megszerezhetõ "diploma", egy ilyen vidám piros esernyõs tanár úr, egy önzetlen barát) teljesen az illúzió világába kalauzolja a nézõt. Persze a film dolga valóban az, hogy reményt keltsen.
A számomra ismeretlen színésznõ játéka természetes volt, és a Móricot alakító fiúé is. Valahogy jobban szeretek egy mai magyar filmben ilyen ismeretlen arcokat látni, több bennük a természetes alázat, mint az általában foglalkoztatott "csapból is Õ folyik" típusú ripacskodó színésznõkben, színészekben. (Név nélkül, de vannak bõven, sõt, szinte csak ilyen "mûvészek" játszanak mostanában).
Érzékenyen rajzolódott ki Boróka és Móric kapcsolata; kellõ idõt szánt rá a rendezõ. A film vége valóban kicsit fantáziátlan lett, s az egész kicsit hosszúra nyúlt. De összességében rendben volt.
mulao 2009 ápr. 06. - 02:52:48
(62/92)
Én másolt DVD-rõl láttam elõször a filmet,és most jöttem rá,hogy Ubrankovics Júlia tényleg nagyon jól játszik.Csak, azért tünhetett nem annyira természetesnek, mert nem volt túl jó képe a DVD-nek.Persze nem volt nézhetetlen.Ez télyeg nagyon jó magyar film.És Borókát tényleg nem egy krvának kell nézni,és valóban gondolgodásrakésztetõ film.
Chukman 2009 ápr. 06. - 01:26:38
(61/92)
Nem rossz az összértéke,de ugyanezzel az erõvel,amit beleadtak szerintem egy ezerszer jobbat tudtak volna csinálni(vagy legalább a vége lehetett volna kicsit fantáziadúsabb).Tipikus mostani magyar film.Minden megvan egy baromi jó filmhez,rendezõ,színészek,de a végeredmény silány,vagy legjobb esetben is csak közepes.
Szegény Bacsó is kicsit olyan lett élete végére,mint most Jancsó,de mondjuk nem szabad,hogy a közönség ezeknek a filmeknek alapján ítélje õt meg.
offtopic
Easy 2009 ápr. 06. - 00:38:05
(60/92)
Na végre hosszú idõ után egy jó magyar film! A másik, amit még évekkel ezelõtt láttam a Vademberek volt, ami szintén a képernyõ elõtt marasztalt.
Csak gratulálni tudok, jó színészek, kiváló rendezõi munka.
leevy 2009 ápr. 06. - 00:27:41
(59/92)
A film elején még énis azon voltam hogy "Bóroka" kurva. De a film menetét követve világossá vállik az embernek, hogy ezt a témát nem innen kell megközelíteni. Jó film, el kell következtetni és a dolgok mögé gondolni... Végre egy Magyar film aminek sokkal több a mondanivalója mint az eddigieknek...
jagabi 2009 ápr. 05. - 23:19:13
(58/92)
Már bocsi, de ez 2 külön szó. Helyesen van írva, mert a fogoly szóból jön. Amit te írsz az a "fogni" igének az egyik alakja.
mhunya 2009 ápr. 05. - 23:19:09
(57/92)
foglya.
fórumozok 2009 ápr. 05. - 23:16:43
(56/92)
"a strici foglya lesz"

ez biztos jól van írva? talán fogja, nem?
*mya szösz* 2009 ápr. 05. - 22:41:03
(55/92)
Ubrankovics Júlia: "Ez a film nem egy k*rváról szól. Boróka nem k*rva."
Na ennyit arról, kit milyen szerep talál meg.
7/10
b.gergosz 2009 ápr. 05. - 21:21:33 7/10
(54/92)
Nemakartam megnézni mert általába a magyar filmek nemtúljók, de ez most nemlett ojan rossz. Sztem egyszer meglehet lesni :-) 10/6,5
Hm! 2009 ápr. 05. - 20:04:54 Előzmény Hilaryfan17
(53/92)
Attól, hogy valakit nem kedvel, mint színészt, a film még tetszhet neki. Hol itt az ellentmondás?