Téma: Mama

mushi 2013 dec. 18. - 11:25:54
(59/79)
kb a megjelenés után láttam, otthon persze, letöltve. alig vártam, hogy megnézzem, mert a trailer iszonyat jó volt. maga a film annyira nem paráztatós, mint amire számítottam a trailer alapján, pedig nagy ijedezõs vagyok. de jó volt, meg kellõen félelmetes is volt azért. viszont ahogy sokan írták elõttem, a végét tényleg elszúrták. azt valahogy máshogy kellett volna megoldani. de ennek ellenére szerintem egy nagyon jó horror.
7/10
melody03 2013 dec. 18. - 10:56:38 7/10
(58/79)
Valóban egy igényes thrillert láthattunk. Bár az is igaz, hogy a végére vesztett a varázsából. Mama csak addig volt félelmetes, amíg sejtelmesen kúszott a sötétben, de amint megmutatta magát elmúlt minden félelmem és kibújtam a takaró alól. Én személy szerint jobban örültem volna egy reálisabb végkifejletnek, ahol kiderül hogy Mama csak a kislány pszichéjében létezik, de ez a szellem-sztori is nagyon rendben volt. A két kislány zseniálisan alakított, az effektek igazán izgalmassá tették ezt a filmet, bele tudtam magam élni és a film után is a hatása alatt voltam. Tetszett.
9/10
beo71 2013 okt. 28. - 22:23:43 9/10
(57/79)
Nekem tetszett.
Nem az ostoba szõke nõ rohan az emeletre a késes gyilkos elõl típusú horror, hanem egy igényes para. Szerettem, hogy igazi színészek vannak benne és nem B-filmes olcsóság idegesíti az embert. A kislányok hátborzongatóan jók, én beleéltem magam és nem csak megnéztem, de sokáig velem is maradt a film, ami elég ritka.9/10.
Szerintem Del Toro ezzel inkább megvédte a nevét, mint a csalódás Tûzgyûrûvel.
Deniss 2013 okt. 20. - 00:54:23
(56/79)
Az effektek oscart érdemelnének! Gyönyörû alkotás!
1.Történet 5
2.Film 7
3. Effektek 10 én így értékelném a filmet ,egyébként meg kell nézni ,jó film
Doc Holliday 2013 szept. 25. - 00:31:31 Előzmény muhay
(55/79)
Hát bevállalni be lehet...:) Sajnos én is bevállaltam...
7/10
muhay 2013 szept. 10. - 23:49:39 7/10
(54/79)
Be lehet vállalni,néhol egész jó,viszont a végére fokozatosan csökken a minõség.Az effektek elég jók abban nincs hiba.7/10
8/10
NADALFAN 2013 aug. 24. - 19:16:25 8/10 Előzmény tommasi
(53/79)
jó film volt, sok sok gagyi horror van de ez jól meg van csinálva, és voltak benne parás jelenetek.
azt meg külön díjazom ha gyerek szereplõk vannak ,és ilyen jól alakítanak benne. na nekik tényleg nem szabad komolyan venni mert megállnak a fejlõdésben....
tommasi 2013 aug. 19. - 20:14:32
(52/79)
Az a problémám a horror filmekkel,hogy nem tudom komolyan venni õket.
És ez sokat ront az élvezeti faktoron.
Ezt is megnéztem,nem is volt rossz maga a film,csak nekem eléggé vicces volt az a valami megjelenítése amitõl félni kellett volna.
De aki ezen felül tud emelkedni,annak jó szórakozás nyújt.
10/6.
filmimádóó 2013 aug. 19. - 19:14:48
(51/79)
***SPOILER PÓTOLVA***

A vége az nekem is fura volt. Lepkék lettek és elrepültek...
6/10
jozsi86 2013 aug. 19. - 13:36:43 6/10
(50/79)
Nem a legjobb horror, amit láttam, de azért nem rossz. Fõleg a mostanában kijött filmek között. A vége nekem kicsit furcsa.
mehdi 2013 júl. 28. - 23:03:16 Előzmény keysme
(49/79)
Szia, tök vicces, mert nekem is pont az Insidious és a Dead Silence van benne a top listáimban, bírom James Wan munkáit, illetve a Fekete ruhás nõ is jó élmény volt, A rettegés háza már kevésbé.
Mamát egyébként még nem láttam, csak úgy tényleg érdekelt volna, hogy kinek mi a jó, mert ugyebár az relatív és hogy mikhez hasonlítja ezt a filmet.
4/10
keysme 2013 júl. 23. - 22:33:49 4/10 Előzmény mehdi
(48/79)
Szia, látom nem nagyon kaptál választ, így válaszolnék mások helyett engedelmeddel. Én is mondhatni megszállottja vagyok a horrorfilmeknek, kb 10 éve. Ez idõ alatt nagyon keveset sikerült találnom, ami tényleg a maga nemében ijesztõnek mondható, és hatással lenne rám. A legtöbb horrorfilm, fõleg a maiak, alacsony költségvetésükbõl adandóan a hirtelen kép -és hangi megjelenésekkel próbálnak frászt hozni ránk, ami valljuk be, néha gyerekes, és sokkal inkább idegesítõ, semmint hogy ijesztõ lenne. Az eredeti ijesztõs horror mûfaja sosem errõl szólt. Azokat a filmeket tisztelem ebben a kategóriában, amik nem a hangeffektekkel, hanem sokkal inkább a tartalommal, maga a film hangulatával próbálnak hatni ránk, és félelmet kelteni. Sajnos ennyi idõ alatt is csak annyi ilyen filmet sikerült találnom, amit egy kezemen meg tudok számolni.

Sajnos nem mindegyikre emlékszem, de amik tényleg az abszolút kedvenceim:

Insidious (2010 - nincs szinkronizálva)
Dead Silence (2007 - Halálos hallgatás)
The Amityville Horror (2005 - A rettegés háza)
The Woman in Black (2012 - A fekete ruhás nõ)

Ebben a sorrendben javaslom õket! Sajnos a Fekete ruhás nõ pont abba a kategóriába tartozik, hogy a hang és képi effektekkel próbálnak hatást gyakorolni, de a film hangulata és képi világa engem és sokakat is meggyõzött, érdemes megnézni. De ha tényleg ijesztõ filmet szeretnél, akkor a number one nálam az Insidious, mindenképp ezzel kezdd a listát. A neten sok horrorlista elsõ helyén megtalálod, nem véletlenül, ennél fosatósabb filmet, még tényleg nem láttam. Ugyanakkor a sztorija is remek. Szóval abszolút favorit.

A Mamáról még nem beszéltem. Nekem egyáltalán nem tetszett, nem hozta azt a szintet, amit vártam tõle, pont ez is azon tucatfilmek közé tartozik, amikrõl már meséltem. A Mamát túl sokat és túl hosszan mutatják, a végére már teljesen gagyi lesz az egész, ráadásul valóban nem a legjobban kivitelezett az animáció. Az, meg hogy 5 percenként a képembe vágják a ronda fejét, egyszer ijesztõ, utána már idegesítõ. Szóval nem javaslom.

Remélem valamit segítettem.
mehdi 2013 júl. 10. - 23:10:48 Előzmény greeen
(47/79)
Ezek szerinted jók?
mehdi 2013 júl. 10. - 23:06:40 Előzmény hagymáskarika
(46/79)
Csak kíváncsiságból, mondj már pár jó horrort, ezt a filmet egyébként nem láttam, csak kíváncsi lennék mikhez viszonyítasz, miket tartasz jónak!
10/10
Bornbela 2013 júl. 09. - 14:01:38 10/10
(45/79)
Sziasztok, ahogy elnézem, a többségnek nem tetszett a film, jómagam is gondolkodtam rajta, hogy megnézzem-e, vagy ne, végül tegnap este rászántam magam és nekem nagyon bejött a film, párszor sikerült rendesen meg is ijednem, ami nálam azért ritkaság, hisz láttam már pár ijesztgetõs filmet a 35 évem alatt, sõt, szeretem is az ilyen jellegû filmeket.
Ezért is mondom azt, hogy mindenki döntse el maga, jó film-e a "Mama". :)))
Nálam 10/10. :)
5/10
Sadenal 2013 júl. 07. - 14:24:23 5/10
(44/79)
Ezen a filmen a színészek sem tudtak segíteni. Egyáltalán nem volt félelmetes film. A 4 lábon járó emberek a plafonon meg a földön haláli unalmas és a CGI is borzalmas volt benne. Kár volt Del Toro-nak a nevét adnia hozzá. :O


5/10
bj029 2013 júl. 04. - 23:07:54
(43/79)
Az a tipikus "itt maradt a lélek és gonoszat játszik, aztán a végén megkapja amit akart és elmegy" tipusú film. Volt már egy pár ilyen... Azért 10/6-ot megér, láttam már sokkal roszabbat is.
2/10
Forgetting 2013 júl. 01. - 21:20:57 2/10
(42/79)
Teljes mértékben egyetértek veled. .. egyáltalán nem jött be a film. ..unalmas és vontatott....de hát mit várunk tényleg nem tudnak manapság normális filmet csinálni.....olyat ami leköti az embert
1/10
hagymáskarika 2013 júl. 01. - 17:04:39 1/10
(41/79)
Szerintem ez a film túl lett értékelve az Imbd-n. Nem értem miért dicsérik mindenhol ezt a filmet..halál unalmasnak találom. Akinek ez a film bejött annak rossz az ízlése..nem láttatok még igazi horrort. Írták, hogy klasszikus/alap film de én nem ajánlom azoknak akik szeretik a horrort vagy a thrillert. Én is csak azért néztem meg mert annyira dicsérték de nem jött be. SZAR! Ezek a mostani horror filmek nincsenek eltalálva a régiek sokkal jobbak.
3/10
greeen 2013 jún. 23. - 05:08:29 3/10
(40/79)
Na ennek örülök.Mármint annak hogy érzékeled mégis messze nem üt ez akkorát.Fõleg hogy azokat láttad amiket beírtam mert azok szerintem is jó kis filmek.:) Úgyhogy akkor nem hagytad ki a lényegesebbeket sem. Meg azért még akad bõven film ami izzaszt kicsit. Mondjuk ha 30 éve nézed a horrorokat , akkor tuti ezek alapmûként megvoltak. Még újranézve is hatásosak.:) Visszatérve amúgy a Mamára leginkább azért van az szerintem , hogy jobban üt egy horror az utóbbi idõben, mert mostanában nem nagyon dobálnak ki ebben a mûfajba igazán emlékezetes darabokat. Meg gondolom jó sok igazán gagyiba is belefuthattál. Na azok után nyilván ez már jóval mérsékeltebb darab.