Téma: Mamma Mia!

5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 21:10:02 5/10
(743/1363)
Aki a popzenében keresi, sõt mi több megtalálni véli annak mélyenszántó értékeit az sem lehet sokkal intelligensebb.
Már bocs :-)
10/10
Tomio 2008 nov. 19. - 21:09:27 10/10
(742/1363)
Mármint hogy magamat azonosítottam volna? Nem, dehogyis. Csak egy zenei portálról öszeszedtem az összes zenei mûfajt. Van belõlük jó sok. Meg nem tudnám mondani, h. melyik "könnyû" és melyik "komoly". De szerencsére nem is kell. :)
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 21:05:06 5/10
(741/1363)
Tekintve hogy te akarod egyenrangúsítani mindenáron a két mûfaj termékeit egymással, nem hiszem hogy talán benned több volna a komolyzenei mûfaj befogadására való szellemi képesség. Sõt mi több, látszólag még kevesebb mint bennem, mert én legalább látom a komolyzenében rejlõ mûvészetet, még ah annak élvezetében nem is kívánok osztozni ezen mûfaj kedvelõivel.
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 19:49:05 5/10
(740/1363)
K*rvára meg vagyok hatva,nem is tudom ,hogy bírom ki ha portuser (esetleg gift66?. összes hozzászólás= 2)nem áll szóba velem.Szegény Páger meg forog a sírjában ,hogy ennyire mániákus rögeszméddé vált :))
porthuuser 2008 nov. 19. - 19:42:45
(739/1363)
helyesbítek: Páger Antallal:)
porthuuser 2008 nov. 19. - 19:38:12
(738/1363)
XX. század közepe tája a popzene aranykora:)
Marlene Dietrich összehasonlítása Péger Antallal:)
Marlene Dietrich megmérettetése az öszödi beszéddel:)
-----------------
És még ki meri ejteni a száján hogy intelligencia:)
-----------------
Kutakodik utánad a KGB:)
De ha valaki ekkora baromságokat ír, csak az nem veszi észre, aki nem akarja, s én akarom:)
És miután nem vagy vitapartner, utolsó mondatom lesz a következô hozzád.
Hálás lehetnél hogy szóba álltunk veled:)
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 19:25:38 5/10
(737/1363)
"Míg az egyikben semmi más nem számít csak az emberek valamilyen szinten való doppingolása, addig a másik mûfaj produktuma mûvészetet hordoz magában, melynek értékeléséhez, és annak élvezéséhez is egyfajta intelligencia szükségeltetik."
Rossz hír ez neked,mert akkor nemigen sok az esély,hogy élvezhesd "a másik mûfaj produktumát" :)
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 19:19:54 5/10
(736/1363)
"A lényegen, miszerint maga a produktum által leközölt, a közönségnek átadott értékrõl van szó, mely a könnyûzenei iparnál nem létezik."
Gratulálok ,aki ennyire "okos",hát azzal tényleg csak hasonlóan okosoknak érdemes vitatkozniMondjuk portusernek ,aki szenvedélyesen képzi magát azzal ,hogy szünet nélkül kutakodik a Fórumon tett összes hozzászólásom után.Akárki meglássa, még sokra viszi ezzel a szorgalommal.
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 17:53:09 5/10
(735/1363)
Még kiegészítés kép annyit, hogy természetesen a mûfaj, s az elõadó nem mindegy még ha könnyûzenei ipar termékérõl is van szó. Értékbéli különbség nyilvánvalóan van köztük, de azon bizonyos kategórián belül egyikbõl sem kerül majdan ki egyetlen mûremeknek nevezhetõ valami sem.
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 17:33:00 5/10
(734/1363)
Szerinted nem tök mindegy van-e két könnyûzenei ipar terméke közt különbség?
Szerintem a lényegen nem változtat.
A lényegen, miszerint maga a produktum által leközölt, a közönségnek átadott értékrõl van szó, mely a könnyûzenei iparnál nem létezik. Nem is erre hivatott.
Nem értéket képvisel, csupán szórakoztat.
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 17:23:27 5/10
(733/1363)
Akkor most bizonyára nagyon büszke magára :-)
porthuuser 2008 nov. 19. - 17:13:54
(732/1363)
Ja, ja:)
Ma még azt is megtudhattuk tôle egy másik topicban, hogy a XX.század közepe tája volt a popzene aranykora:))))
10/10
Tomio 2008 nov. 19. - 16:53:28 10/10
(731/1363)
Ezt írod:

"Míg az egyikben semmi más nem számít csak az emberek valamilyen szinten való doppingolása, addig a másik mûfaj produktuma mûvészetet hordoz magában, melynek értékeléséhez, és annak élvezéséhez is egyfajta intelligencia szükségeltetik."

Szerinted csakugyan mindösszesen kétféle zenei mûfaj létezik?... Egy az okos, egy pedig az intellektuálisan igénytelen emberek számára? (Már megbocsáss, de akkor szegény nyomorult sznobok mégis milyen zenét hallgassanak??)

És egy-egy mûfajon belül szerinted semmiféle minõségi különbség nem létezik(?!) Szerinted nem is kéne a zenei plakátokra kiírni a szerzõket és az elõadókat, hanem csak ennyit:

Beat
Blues
Chillout
Disco
Drum and bass
Electro - Instrumental
Emo
Filmzene
Goa
Gothic
Gyerekzene
Jazz
Jumpstyle
Katona zene
Klasszikus komolyzene
Klezmer
Latin
Magyar népzene
Mulatós - lakodalmas
Musical
New Wave
Népek zenéi
Oldies
Pop
Punk
Rap - Hip-Hop
Retro
Rock - Heavy Metal
Rock & Roll
Ska
Soul
Tánczene
Techno - House - Rave - Trance
Underground
Vallásos zene
Verszene
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 16:27:32 5/10 Előzmény ondok
(730/1363)
Nem, te egyedül vagy a legokosabb.
5/10
offtopic
idõjós1010 2008 nov. 19. - 16:26:51 5/10 Előzmény ondok
(729/1363)
EMBER!!!
Itt senki nem a könnyûzene mûfajának annak célközönségére kifejtett hatását vonta kétségbe. Nem állította senki hogy nincs pozitív és erõs hatással a mûfajt kedvelõ emberekre.
Azt sem állította senki, hogy a komolyzene erõsebb élményeket váltana ki annak saját célközönségébõl.
Én eleve le is szögeztem, hogy ilyen formán össze sem lehet õket hasonlítani, sõt semmilyen formán nem lehet, hisz nem csak a mint két egymással szöges ellentétben álló mûfajról van szó, de még azok saját közönségére gyakorolni kívánt hatása is teljesen más.
Míg az egyikben semmi más nem számít csak az emberek valamilyen szinten való doppingolása, addig a másik mûfaj produktuma mûvészetet hordoz magában, melynek értékeléséhez, és annak élvezéséhez is egyfajta intelligencia szükségeltetik.
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 11:11:35 5/10
(728/1363)
Egyet azért elõveszek ,mert itt van az orrom elött: Miért is olyan abszurdum "elõrángatni" a Marlene topicban mondjuk Págert?Talán nem színész volt õ is?Talán tilos az õ színészi kvalitásait összevetni Marlne fogalom nagysos asszonnyal? Vagy tilos a vitastílus kapcsán az öszödi beszédre asszociálni?
Szerintem nem,és aki ezt teszi nem komolytalan.Viszont aki meg akarja szabni ,hogy mi a komoly ,mit szabad egy topicban megemlíteni,hát arra én tudnék egy másik jelzõt is mondani.Az illetõ elõször csk olyanokat irogat ,hogy kinek hajlandó válaszolni ,aztán meg magával fog társalogni,mert ez Fórum és nem XY kinyilatkoztatási helye.Mellesleg röhejessé is válik.
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 11:02:06 5/10
(727/1363)
Ti ketten vagytok a legokosabbak :),de ne várd ,hogy visszakeressem a szövegeidbõl ,ami miatt téged nem lehet komolyan venni,és ráadásul zusammen az egésszel is probléma van ,mert az egyik beírásod logikailag ellentmond a másiknak ,és semmiképp nem válaszol az ellenérvre.Ezért is bátorkodtam javasolni ,hogy még kevesebb problémád lenne ,ha csak saját magadnak válaszolnál.:)
5/10
ondok 2008 nov. 19. - 10:55:15 5/10
(726/1363)
" nem attól lesz valamibõl érték, hogy sokan szeretik. " Kár ,hogy én ezt soha nem állítottam,csupán azt állítottam ,és ez bárkinek kiderül aki elolvassa,hogy nem igaz az ,amit írtál ,hogy az ilyen könnyen elsajátítható ,mûvelhetõ mûfaj sohasem fejthet ki akkora hatást ,nem lehet olyan érték mint egy komoly "remekmû".Erre írtam én ,hogy akkor nézd meg ,hogy mekkora hatást fejt ki egy százeztres koncert nézõire.Erre te ill nézettársad egy könnyed bakugrással ezeket lepisisezve kijelentitek,hogy az nem számít csak a Ti véleményetek a mérvadó.Akkor kinek is nem akar a fejébe menni a dolog?
Tomiora csak azért hívatkoztam ,mert õ is azt veszi ki a szövegedbõl ,hogy rangsorolod a mûfajokat,ami ugye akárhogy is csûrjük csavarjuk ,ragadunk ki az érvekbõl fél mondatokat ,próbálunk azok látszólagos cáfolatába kapaszkodni ,nem tartható álláspont,vagy csk ilyen szinvonalon.
10/10
Tomio 2008 nov. 18. - 21:50:53 10/10
(725/1363)
Úgy látom, többször meg lettem említve, ezért egy rövid mondat erejéig még egyszer szeretnék hozzászólni ehhez a mûvészet-nem mûvészet vitához.

Véleményem szerint ugyanis az, hogy mi tekinthetõ mûvészetnek, két összetevõbõl áll: egyrész az adott szakma képviselõi elég pontosan meg tudják ítélni az egyes mûvészek teljesítményét saját belsõ, objektív szakmai-esztétkai értékrendjük szerint, másrészt viszont ugyanilyen meghatározó a közönség szubjektív ítélete is.

Jó esetben ez a két "szavazat" egy felé mutat, de egyik vagy másik szempont is nyomatékosabb lehet az egyes mûvészi produktumok megítélében.
porthuuser 2008 nov. 18. - 19:56:13
(724/1363)
Idézem magam utoljára, mert te erre ma már másodszor vagy képtelen:)

Marlene topic:

"Sokat tanultam ma este megint, de azt hiszem az érvelésed már nagyon komolytalan, ezért ebben a topicban csak Rahel-nek fogok ezután válaszolni:)

béke"

Ez úgy néz ki mintha megsértôdtem volna?
Ajánlom neked az értelmeztô kéziszótárban az "írónia" kifejezést.
Ez úgy néz ki mintha a Mamma Mia topicra vonatkozna?
Szintén értelmezô kéziszótárban az "ebben" kifejezésre keress rá.

Csak neked leírom ide: Ez a mondat annyit jelent hogy a MARLENE topicban írok csak Rahel-nek...verstanden?
------
Végezetül: aki egy Marlene Dietrich topicban Páger Antalt!!!, s egy Mamma mia topic-ban az öszödi beszédet!!!! rángatja elô "érvelésként"!! az inkább ne háborodjon fel ha nem veszik komolyan:)

Lehet hogy itt csak Rahel-lel beszélek ezután...nagyon figyelj, mert a hangsúly a LEHET szócskán van:)

béke