Téma: Mamma Mia!

lau94 2008 júl. 30. - 13:31:00
(246/1366)
hát jó, nem vagyunk egyformák... de nekem akkorsem jött be ez a repedt fazék stílus.. erre mondják hogy egyéni szoc-probléma:D
kivi.mamo 2008 júl. 30. - 11:05:13
(245/1366)
sziasztok láttam ezt a filmet és azóta nem bírok elszakadni tõle vagyis szerintem nagyon jó lett!=) De vagy még 100szor megnézném!=)
A titkok õrzõje 2008 júl. 30. - 09:38:25
(244/1366)
Szép jó reggelt mindenkinek!


Felbuzdulva a film okozta pszicho-orgazmuson és az itt olvasott nagy mennyiségû pozitív kritika hatására a ma hajnali unatkozásom ezt eredményezte:

http://www.youtube.com/watch?v=O4hIvdG8vCs

Kíváncsi vagyok van-e akinek esetleg tetszik...

Várom véleményeiteket!

Elõre is köszönöm...


A titkok õrzõje
lau94 2008 júl. 29. - 23:27:03
(243/1366)
magyarázzatok meg valamit... amikor a rendezõ vagy akárki meghallotta pierce brosnan hangját ahogy énekel, miért gondolta azt, hogy ez bárkinek is tetszeni fog??? imádom a pasit, nagyon jó színész és tipikusan sármos pasi, de hangja az nincs..
ettöl függetlenül nagyon tetszett a film. meryl streep is csak olyan volt, mint minden filmjében: fantasztikus:)
10/10
roxy093 2008 júl. 29. - 22:58:20 10/10
(242/1366)
És mégegy... de a neten van róla egy csomó :)
10/10
roxy093 2008 júl. 29. - 22:57:30 10/10
(241/1366)
Egy képet Dominic Cooper-rõl.
8/10
xylon 2008 júl. 29. - 22:47:40 8/10
(240/1366)
Szia BeniGirl!
Mellekelve egy kep Dominic Cooper-rol, de amugy Google-on meg egy csomot talalhatsz...
Juliscs 2008 júl. 29. - 22:36:51
(239/1366)
Melyik srác van a Kés/alatt-ból? Valami mellékszerepben? Mert én nem láttam...
BeniGirl 2008 júl. 29. - 21:30:46
(238/1366)
Légyszi szúrjatok be nekem egy képet Dominic Cooper-rõl.
10/10
biOn 2008 júl. 29. - 21:27:27 10/10
(237/1366)
Hát, még valószínüleg amugy fél évig.
Csak az a baj az ilyen jó filmekkel, hogy mire kikeülnek pl.: az HBO - ra eltelik 1 év, vagy annál is több. :D
Zsófi 2008 júl. 29. - 17:47:43 Előzmény Eniko0113
(236/1366)
Én is ugyanígy vagyok, azóta mindig eszembe jut valamelyik ABBA-szám! Nekem a filmben az a dal tetszett a legjobban mikor Meryl Streep énekelte a Winer Takes It All c. számot. Az annyira szép volt! :)
10/10
Eniko0113 2008 júl. 29. - 10:01:06 10/10
(235/1366)
Hali!
Én vasárnap láttam, és csatlakozom az elõttem szólókhoz! Nagyon tetszett! Kellemesen csalódtam, mert nem ilyenre számítottam. De én is elmennék mégegyszer a moziba:D
Azóta csak ennek a zenéjét hallgatom! Nagyon jóó volt!:D
10/10
Boglarina 2008 júl. 28. - 11:19:56 10/10
(234/1366)
Nincs meg véletlenül valakinek az a kép, ahol a fiatal Colin és Meryl van rajta? Kerestem, de nem találtam sehol. Valaki tudna adni egy linket?
Gabriella_:) 2008 júl. 28. - 10:11:45
(233/1366)
Én is kétszer láttam a moziban:). Nagyon jó a film, és a dalok is sokkal jobbak így felújítva.
A forgtási helyszínek nagyon szépek, és a szereplõk is nagyon jólvannak megválogatva, még akkoris, ha nem mindegyik tud olyan jól énekelni....xD
Még ha nem is derült ki hogy ki az apa, akkoris már a film elején lehetett érezni, hogy Pirce Brosnan-nek nagyobb szerep fog jutni a filmben, mint a másik két "apának".
Aki még nem látta feltétlenül nézze meg a moziban, mert ez a film bármelyik korosztályt el tudja szórakoztatni...:):)
10/10
Boglarina 2008 júl. 28. - 09:50:53 10/10
(232/1366)
Én is teljesen oda-vissza voltam érte! Tele volt a mozi, ami bár néha zavar, de most különösebben nem. Azt sajnáltam egyedül, hogy Colinnak csak egy dala van, amíg Pierce-nek több is, meg hogy végül õ jött össze Meryllel. Nem mintha vártam volna, hogy összejöjjön bármelyikkel is, csak így õk lettek a szerelmespáros. Harry karaktere, habár sajnos nem bontakozhatott ki eléggé (amennyire én szerettem volna :D), de imádtam - õ is legalább annyira spontán figura, mint én. Szeretem az ilyeneket.:)

Meryl két barátnõje is tök jó volt, Julie Walters-t a HP óta szeretjük (örültem a magyar szinkronjának =D), a másik nõben, Christine Baranskiban felvéltem fedezni a Szellemekkel suttogóból Jim anyját. Legalább is szerintem õ volt.:)

A dalok is nagyon tetszettek, a pörgõsebbek jobban, mint a lassabbak, pedig ez nálam régebben biztosan fordítva lett volna. Szeretem a dalokat.=) Pierce Brosnan hangja tényleg fura, amikor elõször hallgattam az Our Last Summer-t, akkor a hugom azt hittem, hogy Alan Rickman énekli.:D De kezdem megszokni. Bár nem biztos.:P
pötty 2008 júl. 28. - 00:47:07
(231/1366)
Én is kétszer néztem meg eddig! Nagyon jó! Tök jók a számok így! A Voulez-Vous és a Lay All Your Love On Me nekem így jobban tetszik, mint az eredeti..a többin lenne mit csiszolni, de nagyon jó akkor is..és Meryl nagyon jól énekel!!

De szerintem egyáltalán nem biztos, hogy Sam az apa..az a biztos, hogy õ a befutó, mert õ már 21 éve szereti:):) De az apa konkrétan az lehet akármelyik másik is:)
8/10
xylon 2008 júl. 28. - 00:23:00 8/10
(230/1366)
Pankast,

A te hozzaszolasod eddig a legertelmesebb!
En is ketszer lattam mar a filmet es szinten felismertem Benny-t es Bjorn-t, de amit a Sophie apjarol irtal, azt nem szurtam ki, de igazad van:
Nem mondjak ki, de Sophie rajz tehetsegevel azt sugalljak, hogy Sam az apja.

Aki teheti nezze meg szinhazban is: hihetetlen elmeny (bar azert ott is a szineszek enekhangja nem mindig tokeletes).
Ami meg szinhazban hihetetlen jo az a finale: allva tombol a kozonseg, sajnos ez a moziban nem igazan megy...

Azert adtam 8 pontot a filmnek, mert itt elvartam volna, hogy senkinek ne legyen problemaja az eneklessel (mint Pierce Brosnan-nak) es engem zavart nehany tomegjelenet a filmben, de a barataim csak azt mondjak, hogy tul kritikus vagyok.

Szoval aki bizonytalankodik, az ne habozzon, nem fogja megbanni, de ha lehet eredeti hanggal nezze!

Pisti
Pankast 2008 júl. 27. - 22:58:59
(229/1366)
Hello!

Ma néztem meg másodszor a filmet. Szerintem is csúcs, persze nem a régi Lollobrigida-filmre hajazó téma, hanem az ABBa- zene, az életöröm, a szép tájak, a sodró ritmus és Meryl Streep miatt.Valóban sokszor úgy éreztem, hogy jó volna felpattanni a nézõtéren. és táncolni.

Almonda!Stockholmban élsz? Meglep, amit a tomboló, táncoló svédekrõl írtál, kétszer jártam ott, s egészen másnak - valóban halvérûeknek, tartózkodóknak - látszanak.Igaz, az ABBA-ra ma is büszkék.

Az "ABBA-korosztályba" tartozom, sok (bakelit)kis-és nagy ABBA-lemezzel, a tagokról és a zenekarról szóló régi újságcikk-gyûjteménnyel, néhány kottakönyvvel és kellemes emlékekkel, mindezeket ma is õrzöm. Éppen ezért, mivel imádom ezt a zenét, elvarázsolt a film is, hiszen egyáltalán nem az eredeti ABBA-hangzást vártam tõle, hanem hogy jól szórakozzak, s ez maximálisan megvolt!

Úgy vettem észre, a hozzászólók között van néhány korombéli (negyvenes) is.
Legalább Ti észrevehettétek volna azt a plusszpoént, amirõl eddig senki nem írt: BENNY Andersson és BJÖRN Ulvaeus(a két ABBa-"fiú", ma már nagypapák) egy-egy villanás erejéig megjelennek a filmben.!!! A MAMMA MIA c. dalnak abban a jelenetében, ahol a falusiak is táncolnak, Benny az a zongorázó, kék kabátos, sapkás alak (õszhajú és bozontos), aki egy pillanatra a kamerába vigyorog. Björn pedig a végén, a stáblista után tûnik fel egy kis idõre, mint egy "görög isten". Persze, az idõ rendesen fogott rajtuk...

Pierce Brosnan hangja elég szörnyû (bár õ nem is a hangjával hódít), de Merylé remek, a többieké pedig elviselhetõ. A "Dinamóké" is egész jó, s a két - Merylhez hasonlóan legalább 59-6o éves - színésznõ egészen jól táncol is.

A zenén kívül azért is jó a film, mert látszik, hogy a színészek lubickoltak a jókedvben ezen a forgatáson. Valamelyik úgy nyilatkoztt, egy hosszú nyaralás volt az egész. Azért is örülök még ennek a filmnek, mert "fogyaszthatóvá" teszi az arra befogadókész fiatalok számára is a kedvenc és megunhatatlan együttesem zenéjét.
Ha szereted a jó zenét, a szép tájakat, s ki akarsz kapcsolódni, nézd meg a filmet, s ne várj tõle többet, mint ami- annak viszont elsõrangú!
Ja! "Movieking" név mögött megbúvó honfitársamnak üzenem, a stílusa rettenetes, biztosan élvezi, hogy névtelenül így trágárkodhat.Örülök, hogy nem ismerem...

És még valami...Nem mintha számítana , hogy ki Sophie apja, de a filmkészítõk azt sugallják, Pierce Brosnan az. Szerintem erre utal, hogy Pierce kitesz a "kecskeól" falára egy 20 éve általa készített portrésorozatot Donnáról, és Sophie ugyanilyen jó porteét készít Pierce-rõl, tehát az õ rajzkészségét örökölte...Almonda, erre gondoltál Te is?
Egy hét múlva ismét belenézek a fórumba, addig is - akinek tetszik - hallgasson ABBa-zenét!
e-batta 2008 júl. 27. - 21:00:59
(228/1366)
"rímmel" ?, teljes hasonulás, vagy ige?
e-batta 2008 júl. 27. - 20:46:08
(227/1366)
Ne bántsd szegényt, ma már nem a suliban tanulnak meg helyesírni, hanem a chat-en, msn-en, vagy sms-ben. Azért ilyen borzasztó a magyar helyesírás.