Téma: Mamma Mia!

9/10
szormigyuri 2008 aug. 07. - 14:34:12 9/10
(303/1363)
Ééééés megnéztem másodjára! Az elsõ mozifilm, amiért kéccccccer perkáltam, NADE! Manapság, a sok mocsok mellet, ami a(z) (egyébként igen tisztelt, és megbecsült) politikai elit áldozatoks munkájának köszönhetõ, általános OPTIMIZMUS és JÓKEDV lepi el az országot... Persze nem... sajnos, ÁM, e filmbõl úgy sugárzik a szívet melengetõ pozitivizmus, hogy gyakorlatilag hetente egyszer érdemes lesz megnézni, késõbbiekben DVD-n persze. Már a Filmzene megvan, KELL!!! :)

Szóóóval, amíg nem örülhetünk újra a 150 FT-os benzinárnak, és a 90.000Ft-os minimálbérnek, addig merítsünk ebbõl egy kis vidámságot.

Szép napot!

(Voulez-vous, ahhha-ahhha...lalalalala.....)
10/10
morcosharcos 2008 aug. 07. - 12:53:43 10/10
(302/1363)
2 szó: iszonyú jóó!:D
Meryl Streep pedig eszméletlen,fantasztikus,hihetelen;imádom!!!
ruzsi 2008 aug. 07. - 11:57:04
(301/1363)
nem is tudom leírni hogy milyen volt megnézni a filmet ez egy felszabadítóan vidám , hihetetlen hangulatú film
a frenetikus szó a legmegfelelõbb a zene fenséges akár szereti valaki az Abba-t akár nem, már 2 szer láttam de még meg fogom nézni párszor és a sztori sem egy nyálas csöpögös valami mondanivalója van nem ügy mint a legtöbb butyuta filmnek
mindenkinek ajánlom nézzétekmeg nem hinném hogy csalódás ér bárkit is
sylva23 2008 aug. 07. - 09:48:53
(300/1363)
Ezt a filmet biztos meg fogom nézni, benne van a kedvenc színészem Colin Firth.
10/10
skorpioeszty 2008 aug. 06. - 19:32:21 10/10 Előzmény KF
(299/1363)
Tetszik amit írtál...Bár én ennek a végén is kisírt szemekkel jöttem ki. Valahogy elgondolkodtatott......
(család, szeretet, szerelem, célok, boldogság)A vége felés sírtam sokat amikor lassabb számokat énekeltek. Lehet hogy csak én vagyok így ezzel....mármint, hogy sírtam, de nem baj. Én örülök neki, hogy megnéztem és hogy ilyen érzelmeket váltott ki belõlem, mert sok mindenen elgondolkodtam, és más szemmel látom a világot!!..
10/10
skorpioeszty 2008 aug. 06. - 19:24:39 10/10 Előzmény mindigugyanaz
(298/1363)
Örülök hogy pozitív comment-et is olvasok. Nekem is nagyon tetszett. Eszterûen szuper a film. Imádok énekelni és az Abbát is imádom. Szóval ez így szuper.....
10/10
skorpioeszty 2008 aug. 06. - 19:22:25 10/10
(297/1363)
Abból amit írtál azt vettem le, hogy neked nem nagyon tetszett....fõleg a vége. Én azért NAGYON is AJÁNLOM MINDENKINEK!!! Szerintem nagyszerû, és érdemes megnézni. A történet nincs megcsûrve-csavarva de az ABBA dalokhoz egy ilyen lágy story kellett, és szerintem jó lett. És az is jó, hogy a dalokat a színészek éneklik. (Én rengeteget hallgattam abbát elõtte is, és mégsem nem rontott az élményen, hogy egy kicsit más volt, sõt alig vártam azokat a részeket (a filmben) amikor énekelnek)Szerintem ISZONYAT JÓ!!!!!
kymara 2008 aug. 06. - 16:41:18
(296/1363)
Az ABBA lemezei megint a csúcson vannak Angliában a film miatt.
10/10
Hegedûs Tibor 2008 aug. 06. - 16:39:41 10/10 Előzmény marteeka
(295/1363)
Az év filmje!!!! Háromszor megnéztem!!!!
9/10
marteeka 2008 aug. 06. - 14:59:37 9/10 Előzmény mindigugyanaz
(294/1363)
Na én meg pont nem szeretem Streep-et, az ABBA-t sem különösebben, az efféle karamellás sztorikat meg végképp --> kb. három ló kellene normál esetben, hogy be tudjon húzni egy efféle filmre.

Aztán végül "saját" akaratomból beültem, mert mi ez, ha már annyian oda vannak érte alapon...

Azóta ABBA-t hallgatok, kezdek Meryl-lel is lassan megbékélni, a sztorin meg na, majdnem orvost kellett hívni a moziba a fulladási tüneteimhez, amit a cola&röhögés egyidejû alkalmazása okozott :DDDDDD

Nagyon-nagyon jó ez a film, valóban kikapcsolódás, idõd sincs másra gondolni annyira pörög.
10/10
KF 2008 aug. 06. - 13:57:52 10/10 Előzmény Zozi68
(293/1363)
Szerintem nem vagyunk egyedül, akik csak egy kis nyári kikapcsolódásra vágytak, amikor beültek a moziba megnézni ezt a filmet. Senki nem várt egy "nemvénnekvalóvidék-vérzõolaj-amerikaigengeszter" történetet, csak egy kis vidámságot. És biztos vagyok benne, hogyha kijön DVD-n, meg lesz a TV-ben, akkor ezt a filmet sokkal többen és sokkal többször fogják megnézni, mint valamelyik másik "komoly" filmet, amit még a kritikusok is az egekig magasztalnak.
U.I.: Ettõl függetlenül persze nincs semmi bajom a komolyabb filmekkel sem, amikbõl világsiker lett, de mégis szívesebben ülök le megnézni egy olyan filmet, aminek a végén tudom, hogy vidáman fogok felállni a székbõl, nem pedig kisírt szemekkel. :D
mindigugyanaz 2008 aug. 05. - 22:52:01
(292/1363)
Zseniális:)
Imádom az ABBA számokat, kedvenc színésznõm Meryl Streep, színészem a Brosnan fiú és a kis Darcy:)) Colin miylen édes meleget alakít:)) a stílusos felismerés:))

Érdemes megnézni...nekem msot sikerült harmadszorra és már nagyon várom a dvd verziót:))
10/10
leila0112 2008 aug. 05. - 19:18:44 10/10
(291/1363)
Nekem nagyon nagyon nagyon tetszett:D meryl streep-nek nagyon jó a hangja viszont pierce brosman-é nem tetszett.(erõltetett volt sztem:S)De a sztori is jó volt és hülyeség hogy ez egy butácska történet............
10/10
Zozi68 2008 aug. 05. - 13:52:32 10/10
(290/1363)
A film megnézése elõtt és azt követõen is elolvastam jónéhány hozzászólást és kritikát.
Nem vagyok filmesztéta, és nem is akarok az lenni, és nem hiszem, hogy Hollywoodban csak a kritikusoknak készítenék a filmeket. Sümegi Noémi kritikáját azzal kezdi: "Könnyû, nyári kikapcsolódás, semmi több - hangzik a kritikák többsége, pedig a Mamma Mia! címû film ennél sokkal többet tesz: unalmas és butácska történetté laposítja a világszerte hatalmas sikerrel játszott musicalt." Nem láttam sem a londoni, sem a budapesti színpadi bemutatót, viszont láttam a FILMET. Igen, végig nagy betûvel írtam, mert nem tudok róla elfogulatlanul nyilatkozni. Nagyon jól szórakoztam, úgy látszik, nekem pont erre a "könnyû, nyári kikapcsolódásra" van szükségem. Férfi létemre, dacára annak, hogy közeledik a 40. születésnapom, hol rojtosra röhögtem a számat, hol a könnyeim csorogtak az elérzékenyüléstõl. Jóllehet, ehhez hozzájárult az is, hogy augusztus 2.-án a párommal ültem be a filmre, éppen a 21. évfordulónk estéjén. Persze, lehet kritizálni, lehet fanyalogni, elégedetlenkedni, mindenkinek szíve joga. Vannak olyanok, akik a tobb Oscart besöprõ alkotásokat sem értékelik... Én csak azt tudom mondani, hogy aki egy ilyen filmen fanyalog, az valószínûleg a saját bõrében sem érzi túl jól magát, és ez nem a film hibája. A film teljesíti a küldetését, szórakoztat. Az alkotók elérték a céljukat, és az élménnyel én is gazdagabb lettem. És már alig várom a DVD kiadást!
10/10
Kettyi 2008 aug. 05. - 13:44:43 10/10
(289/1363)
pedig milyen öreg már... de asszem nem dobnám ki az ágyamból :DDDDD
ja és nekem tetszett a hangja!
10/10
KF 2008 aug. 05. - 13:42:26 10/10
(288/1363)
Én hagytam egy kis idõt magamnak és nem jöttem ide a film után rögtön kommentelni, mert nem akartam annyira az egekbe emelni a filmet...dehát ez a film valami elképesztõõõ!!!! Imádooom!!! (úgy látszik nem sikerült...:D)
Ha ezt otthon nézem...
Nagyszerû színészek, nagyszerû zenék és egy jó kis sztori!
Egy interjúban olvastam, hogy Meryl Streep miért szereti annyira a Mamma Miát, és most, hogy láttam a moziban teljesen egyetértek vele. Visszaadja az ember életkedvét.
Szerintem egyszer mindenkinek meg kell néznie!

Jah és nekem még Pierce Brosnan hangja is tetszett! xD Jó volt újra látni, már rég láttam a tv-ben...még mindig jó pasi! (L)
DVD-HOME 2008 aug. 05. - 10:13:11 Előzmény mynameisnobody
(287/1363)
Én is már kétszer láttam ezt a filmet, egyszerûen csodálatos, a zene szuper, alig bírtam ülve maradni.
Pierce Brosnan nem nagyon tud énekelni, de elnézem neki, mert a többiek fantasztikusak...
mynameisnobody 2008 aug. 04. - 20:29:27
(286/1363)
Hát ez a film, ez kééész! Aztaaaa! Semmi más, csak hatalmas életigenlés, óriási életöröm! LOL
Az ember legszívesebben végigtombolná az egészet, ott, a nézõtéren... Azt hiszem, nem kell tökéletes hangot várni egyik színésztõl sem, hiszen õk mégsem az original ABBA, de becsületesen megdolgoznak a sikerért. (Pierce Brosnan viszont tényleg jaj, sõt nagyonjaj az S.O.S.-ben, de ez azért felejthetõ... hiszen olyan dinamikája van a filmnek, amivel gyorsan átugorható ez a kis malõr.)
Korrekt, tisztességes rendezõi, operatõri, színészi munka a film, gratula.
Meryl pedig maga az istennõ!!! A Távol Afrikától - ugye. Vagy: Az ördög Pradát visel - amiben már olyan tökélyre vitte a színészi játékot, hogy egyetlen oldalra pillantásával, egyetlen kézmozdulatával többet elmond, mint más színészek szavakkal fél óra alatt :D Meryl rocks!
Szóval van egy olyan érzésem, hogy a következõ hónapokban a világ sok részén az egekbe fog szökni az ABBA-házibulik száma.
(Sok magyar gagyi rádió sok magyar gagyi zenei szerkesztõjének - kivéve jazzy: Képzeljétek, az ABBÁ-nak nem csak 3 száma van! Ugyi milyen meglepõ?)

S hogy méltó legyen a köszönet:
Thank you for the music
....
thanks for all the joy they´re bringing
who can live without it
I ask in all honesty
What would life be?
without a song or a dance what are we
SO I SAY thank you for the music
for givin it to me.

(Mennyire igaz, nem?)

Asszem, egyébként akik egyszer nézi, az kétszer is fogja nézni LOL
Noncsa 2008 aug. 04. - 20:06:00
(285/1363)
Nincs is olyan rossz hangja Brosnan-nek :P

A film maga eszméltelen jó, ha nem lennék szégyenlõs tuti táncra perdülök :D A fordítások néha tényleg eltértek, de gondolom a sztorihoz is akartak igazodni...
A színészek nagyon jók voltak, nagyon élvezetes film!!
Ja és h. Colin végre levetkõzhette Mr. Darcy-t, az külön öröm :):)
mandarinn08 2008 aug. 04. - 16:40:18
(284/1363)
Jahj, én már kétszer láttam.. :) elöszõr anyuval, nõvéremmel és nagymamámmal, másodszorra anyuval, unokatesómmal, nagynéimmel és a másod- unokatesómmal mentünk el :)) másodszorra még jobban tetszett! ;) fõleg a számok miatt, már le is töltöttem a soundtrack-et, de nem torrentrõl, aki szintén szeretné megszerezni itt a link:

http://www.mediafire.com/?2dlryfjwwtl (a megnyitásra, és ne a mentésre kattintsatok, mert csak úgy jön le .. kb másfél óra, nem sok .. aztán másoljátok ki a megnyitott mappa tartalmát;) )

10/10 - jó alakítások, zene, sztori