Téma: Mamma Mia!

kata3 2011 jún. 30. - 22:42:07
(1143/1363)
Már megint egy film, ami csak a Cinemaxon megy...már megint...amit még nem láttam, de szeretném megnézni...jókat írnak róla, jó a sztori, és szereplõket is kedvelem. Miért csak a Cinemax-on megy?
Ford Mustang 2011 jún. 30. - 22:32:46
(1142/1363)
Jól megcsinálták, már csak a színészek miatt érdemes megnézni. Szerintem ez önmagáért beszél. ;)
9/10
BLM 2011 jún. 30. - 21:10:42 9/10
(1141/1363)
Ha valaki nézi rajtam kívül: ez a rész nagyon szuper!!!.-D
10/10
Adry87 2011 jún. 30. - 20:58:56 10/10 Előzmény Golyóbis
(1140/1363)
Én nem az idõsebb korosztályhoz tartozom, mégis nagyon tetszett a film, többször is láttam már.Jó a zene, a szereplõk is.Nagyon jó családi program megnézni, feldobja az embert.
9/10
BLM 2011 jún. 30. - 20:55:57 9/10
(1139/1363)
Egyszerûen imádom ezt a három kivénhedt hippit:)))
A pasik, meg a többi szereplõk sem rosszak, de a nénik nagyon nagyot alakítanak:)
Jó lenne, ha minden ennyi idõs nõ ilyen lenne!!!
Tele élettel, vidámsággal és lelkesedéssel:)
Nagyon tetszenek nekem!
Cordelia 2011 jún. 29. - 21:05:52
(1138/1363)
Mi ez? A Csillagok Háborúja? "Én vagyok az apád!"

Szép helyszín, jó színészek, Mr Darcy-n ott a fehér ing, szeretem Meryl Streep-et, szeretem az ABBA-t, tényleg jó a zene, tudomásul vettem, hogy ez nem a Kék Lagúna, de akkor mi ez?

Na, gyerekek, én most kimegyek a konyhába, töltök egy pohár száraz bort és sürgõsen átkapcsolok a Sherlock Holmes-ra.

Komolyan mondom, egy órán át néztem és összekarmoltam magam.

Színházban bármikor nagyon szívesen megnézném. A darabot. Filmnek unalmas.
Ford Mustang 2011 jún. 12. - 02:02:28
(1137/1363)
Jaja, pontosan.
10/10
Pünkösdi Kató 2011 jún. 11. - 23:11:46 10/10 Előzmény Golyóbis
(1136/1363)
Az utolsó mondatodra: nekem ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy akkor nem lett volna a film sem...
Alenlau 2011 jún. 04. - 11:51:26
(1135/1363)
erre tök jó volt:))))
Golyóbis 2011 máj. 29. - 21:51:28
(1134/1363)
Többször a tûrõképességem határát feszegette ez a film, de szerencsére többen néztük, és így jókat nevettünk azon, hogy egy-egy jelenet mennyire rettenetes. Az idõsebb korosztály számára bizonyára szép emlékeket ébreszt.

Spoiler:
Ha a nõ nem lett volna egy ribanc, mint ahogy azt õ maga is beismeri a filmben éppen ezzel a szóval, akkor talán az egész életét leélhette volna a szerelmével, így viszont csak fonnyadtan lehettek egymáséi. Tanulság: a türelem rózsát terem, vagy csak simán az, hogy nem kell három idegennel összefeküdni három hét alatt.
sanjust 2011 máj. 22. - 21:35:06
(1133/1363)
Talán ha elolvasod 1373-at rájössz hogy rossz helyre címezted javaslatodat,másrészt a véleményem egyébként is azonos a tiéddel.
9/10
Magdi31 2011 máj. 22. - 18:45:15 9/10 Előzmény sanjust
(1132/1363)
Na, azt hiszem, ez már nem a filmrõl szól!
Mellesleg az aranyos, könnyû, a zenéje pedig sokunk ifjúságának dallamai. Akinek nem tetszik, NE nézze, már feltalálták a csatornaváltót.
sanjust 2011 máj. 10. - 19:33:10 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(1131/1363)
Összetévesztesz önmagadddal,másrészt emlegetitek Ti eleget a fideszt.Részben a jobbikosok szeretnék ha más kaparná ki nekik a gesztenyét ,részben nagyrészt visszaköszön a fidesz érvelése a hívektzõl ,mégha azt hiszik is hogy saját gondolatuk lenne ,de nincs.
9/10
BLM 2011 máj. 10. - 12:17:25 9/10
(1130/1363)
Azt azért még megemlítem, hogy fontosnak tartom a vitákat és mindenkinek a véleményét!:)
Csak az nem tetszik nekem, ha ez átmegy sértegetésekbe és személyeskedésekbe!:(
offtopic
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 10. - 12:12:13
(1129/1363)
Nem hasonlítanám El Kazovszkij-t Picasso-hoz. Nem azért mert Picasso híresebb, hanem mondjuk láttam egy ecsetrajz kiállítását. Ezeken a parányi ecsetrajzokon, amiken egy ecsetvonással megjelenített bikát, lovat, azért látszott, hogy zseni. Az elvont festészetének a stílusa nem az én világom, de azt azért látni, hogy volt alapja, amibõl el tudott vonatkoztatni.
Elfelejtetted megemlíteni a Fideszt. Mi van Veled? Aggódom.
9/10
BLM 2011 máj. 10. - 11:43:03 9/10
(1128/1363)
Ó jaj!
Hát nem látjátok, hogy ízlés dolga???
Mindenkinek igaza van!
Kár ezen vitatkozni:(
Nekem a három "kivénhedt" hippi alakítása nagyon tetszett:)
Meryl Streep egy sztár! Rendkívül lenyûgözött az alakítása, mint mindig:)
Az más kérdés, hogy Pierce Brosnan enyhén szólva nem volt idevaló:(
A zene tetszett!:)
Szegény menyasszonyjelölt nemigazán nyerte el a tetszésemet, de ez is ízlés dolga...
Sok ember véleményét meghallgattam, még azokét is, akik nem ABBA rajongók...
Sznobság, nem sznobság, de tetszett a legtöbbjüknek a film, mert "bájos", jó hangulatot keltett bennük:)Talán nem nézik meg többet... (legfeljebb titokban)
Nem tartom jó ötletnek összehozni a filmet a képzõmûvészettel!
Ez is ízlés dolga...
Picasso, mint minden "érdekes", vitát kiváltó festõmûvész, van akinek tetszik, mert megérti az "üzenetét", van aki pedig a gyermeke rajzait látja benne...talán jobbnak, mint az említett mûvész alkotásait:)
sofi 72 2011 máj. 10. - 06:31:39
(1127/1363)
Erre a filmre engem a színészek vonzottak be, de nekem sem tetszett. Gondolom a tömeg megjelenése a vetítésen is ezzel volt fõként magyarázható. Aztán egy csomó embernek tetszett, egy kisebb rétegnek meg nem. Nos, ebbe a kisebbe tartozom én is. Abba zene ok. Gyerekkor, stb. amikor a trabant hátsó ülésén fonetikusan ordítva énekeltük a slágereiket, bámulva ki útközben az ablakon, miközben pl. éppen nagymamiékhoz igyekeztünk. Szóval szép emlék, de csak ennyi. De csatlakozva egy-két elõttem szólóhoz, úgyszintén az a véleményem, hogy erõltetetten összegyúrt "film" volt, amit még a zene sem mentett meg. Nekem nem egy kellemes emlék. Attól függetlenül nem tör rám a hányinger, ha eszembe jut, csak szimplán érzem, ahogy elkezd felmenni bennem a pumpa. :)

Röviden összefoglalva: gyenge harmat, még délutáni kikapcsolódásnak sem ajánlható a részemrõl....

A stáb biztos jót nyaralt a forgatás alatt, így legalább õk jól szórakoztak a forgatáskor. :D

M. S-nek elnézem, õ is hibázhat egyszer életében, hogy egy ilyet bevállalt....:D
sanjust 2011 máj. 09. - 23:33:51
(1126/1363)
Utolsó hozzászólásod üti az elõzõt ,hiszen azt állítottad ,hogy mivel valójában tetszik neki(ezt egyébként kétlem ,mert a sznob nem tud önálló véleményt alkotni),de nem meri bevallani ,ezért nem is sznob.Aztán magad mondod hogy kötelezve érzi magát hogy bizonyos dolgok tessenek neki.Namármost ha ez mégis tetszene, akkor ez még kevés arra ,hogy ne legyen sznob ,dehát pont ezt írtam korábban is ,kár ismételgetni magamat.
El Kazovszkijba meg nem mennék bele ,mert nem igazán értek afestészethez ,de azt tudom ,hogy pl Picasso "mázolmányai" nemcsak sznoboknak tetszenek.
Tyrannosaurus/velo/Rex 2011 máj. 09. - 23:18:43
(1125/1363)
Tehát ahhoz, hogy valaki botfülû és sznob legyen, szükséges de nem elégséges feltétel, hogy ne szeresse ezt a filmet. De azért más is kell a sznobsághoz és botfülûséghez.
Vagyis a sznobok és botfülûek halmaza benne van abban a nagy halmazban, ami a filmen utálkozókból áll.

Szerintem egyébként a sznob nem arról ismerszik meg, hogy mi tetszik vagy nem tetszik neki, hanem arról, hogy kötelezve érzi magát, hogy csak az tetsszen neki, ami szerinte szalonképes.
Pl. ájuldozik El Kazovszkíj mázolmányán, pedig õ is látja, hogy mázolmány.
sanjust 2011 máj. 09. - 22:58:43 Előzmény Tyrannosaurus/velo/Rex
(1124/1363)
Okfejtésed egy logikai zagyvaság.hallottál arról ,hogy van szükséges de nem elégséges feltétel pl a matematikában?
Én csupán nem ajánlottam a két kategória számára a filmet ,mert azoknak szerintem nem fog tetszeni ,de azt nem állítottam ,hogy e két kategórián kívül mindenkinek tetszik.A többségnek gondolom igen.Namármost ez egy dolog de a levont konklúziód is rossz,mert a sznob nem arról ismerszik meg hogy mi nem tetszik neki ,hanem arról, hogy mi tetszik.Mivel ez afilm tekintve hogy nem az utóbbi kategória ,nincs mit eltitkolnia,azaz nem bizonyítéka a sznobságának vagy ellenkezõjének ez a tény.