9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 23:24:28 9/10
(253/713)
Francba. Az elõbb kimentem a konyhába, szemeztem a polcokkal, de egyetlen egy nem sok, egyetlen egy babfõzelék sem volt. Pedig már egy lejárt szavatosságú Nagykõrösi konzerv is megtenné....Hát, marad a rakott krumpli. Meg a villányi...A koleszterinem meg áll mint a cövek, doktornõ....:-))
(Ja, egyébként mindent meg tudok racionalizálni, mint House. A vörösbor ugyanis bizonyítottan koleszterincsökkentõ. Namármost. Villányit már ittam, valamit csak csökkenteni kell, szegény villányi ott szomorkodjon "...jaj...itt a csütörtök este és sehol egy milligramm koleszterin...mi lesz velem most".. Adok neki koleszterint, a rakott krumpliban van. Ha már a bab megcsalt. Majd nem kap karácsonyra semmit. Elválok tõle, és elveszem a rakott krumplit.
offtopic
Jobbára ártalmatlan 2011 dec. 01. - 23:18:15
(252/713)
:) tudom, hogy nem ugyanaz, de most bármelyik variációja jöhetne a babételnek:)
Stílusosan.Ezt tudnám most megenni :
Bivalytejbõl erjesztett lágy sajt : M...r..l.
fanyar illatú, pikáns fûszernövény, német borsnak is nevezik : ..z.a..k.m
hozzá szeletelt piros bogyótermés, zöldségféle, aminek olasz neve kedves: aranyalma : p...d..s..
Utána egy kevés :tésztába csomagolt, gombapépes nemes marhasült : W...i..t.. b...z.n
A süti már mindegy is. Utána jöhetne a válogatott italkínálatot bemutató borértõ szakember: s...e.i.. aki kitalálja, álmodjon ezzel a menüvel :)
P.S. Ne írjatok ilyen gyorsan ilyen jókat..nem tudom követni..éhes vagyok:)
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 23:16:05 9/10
(251/713)
Én még voltam katona. Elõfelvételis. Egy fizikus jelölt volt a szobatársam, valahonnét a nyírségbõl. Õ mondá, hogy bármibõl lehet Szabolcsban pálinkát fõzni. Én gondoltam mondok valamit, amibõl nem, "akác". Harsányan kiröhögött, miszerint abból van a legjobb pálinka. Legközelebb hozott. Tényleg nem volt rossz. Azóta a Pittsburghi egyetemen asztrofizikus...hogy ennek mi köze a kvízsóhoz, nem tudom, de így volt. Van. Egs.
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 23:12:55 9/10
(250/713)
Én annak idején kávéztam a Gát Gyurival valahol Óbudán, mikor még a fene sem tudta, hogy a kis manóból nagykutya lesz (és bomba nõk veszik körül), és akkor már nagyon csilogó villogó volt minden a stúdiójukban. Na, õ is bevetette a bencsmárkingot, nem is kevésszer. Meg kell mondjam, néha bejött neki (nézettséget tekintve, márpedig a kertévét piszokul nem érdekli más, csak az, hogy az adott mûsorsávban hány százezer (este fõmûsorban milka) fél perc reklámidõ). Valójában sokan utálják a mûfajukat, dehát van az a pénz.... Mindig a nõgyógyászos vicc jut eszembe, mikor nyolc óra munka, négy óra ügyelet után hulla fáradtan a nõgyógyász bemegy egy kocsmába, körülnéz, felderül az arca, és boldogan felsóhajt: "Végre!...ARCOK!"....
offtopic
aggodalmas 2011 dec. 01. - 23:12:43
(249/713)
Mindig mindenki a gasztronómiánál lyukad ki, de legalább nem az égetett szeszek változatos tárházánál...

...mert a zember kreatív, lényegében bármibõl párol-erjeszt-desztillál valami kerítésszaggatót! XD

(vö. Bödõcs Tibi néplélektani életképével: Ez cefrének való! Miért mit adunk a 'vágáskor a böllérnek, lekvároskenyeret? ;-)))
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 23:06:13 9/10
(248/713)
A sólet és a csülkös bab nem ugyanaz ám!...Részletezzem???? Nyammm....Ámbátor kis fokhagymával megbolondítva, és macskapöcsû (bocs) erõspaprikával .... azért én inkább a füstölt csülkös babnál maradnék akkor is. Ajánlom hozzá a villányi oportót. Magamnak. (Márcsak azért is, mert az itt van elõttem, sajnos csülkös paprikás bab meg nincs...:))
offtopic
aggodalmas 2011 dec. 01. - 23:03:55 Előzmény greghouse
(247/713)
Ha már Coca Cola és benchmarking...

...nem lehet elégszer felemlegetni a zseniális marketinget sem (a vízkõoldó tulajdonságairól már nem is szólva! ;-)
Santa Claus, vagy ha úgy tetszik, Szent Miklós (vö. Mikulás / Télapó ;-) ornátusa nekik köszönhetõen lett püspöklilából "kólapiros..."

Errõl mindig a vicc jut eszembe... (Miért, a pékek mit fizettek? ;-)))

Mit Sem Sejtés Egyeteme, Marketing-Teológiai Fakultás
offtopic
Jobbára ártalmatlan 2011 dec. 01. - 22:50:07
(246/713)
ne haragudj, de ez aztán sértõ volt....


csilis babot azaz lánykori nevén csülkös babfõzeléket emlegetni fél 11-kor, hogy majd sólettel álmodjak. Gonosz.:)
Olvasni én sem olvasom. Betévedtem a gurukonferenciára, okos szemmel, nyitott füllel lesni: mit tudnak a "nagyok" Szánalmas volt. De szép környezetben:)
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 22:37:26 9/10
(245/713)
Nem teljesen világos mirõl beszélsz, mert nem olvasok RTL guru nyilatkozatokat, nem is érdekelnek. Ami a (cinikus??? nem cinikus???) példádat illeti, nem is marhaság. A fél élelmiszeripar benchmarking. Ott a kebab, meg a scsebabcsicsa, meg a skebab meg a rablóhús, mind ugyanaz, más néven, és mindenki magáénak vallja. Nem beszélve a csilirõl, amit mindenki istenít, nálunk meg babfõzelék csülökkel.
Hú de éhes lettem. Bencsmarkilag.
offtopic
Jobbára ártalmatlan 2011 dec. 01. - 21:09:35 Előzmény greghouse
(244/713)
Pazar, köszönöm, de tényleg, nem cinikusan! Remek ötletet adtál:)
A némi brainstorming után megalkotott, ám erõsen elbaltázott tiramisut ezután saját benchmarking alapján elõállított termékként tálalom majd, ahol kissé hiányos volt a folyamatmenedzsment és az adaptálás sem túl sikeres. Ezért a Balanced Scorecard kialakításához inkább igénybe veszem a füredi Karolina cukrászda jól strukturált üzleti modelljét.Milyen szépen lehet ezt megfogalmazni, látod? - elbaxtam a sütit, gyorsan lefutok inkább a cukrászdába.
Amin én igazából kiakadtam, ám Te elsiklottál, az az indoklás volt: amiatt nem lehet közszolgálati a vetélkedõ, hogy elbuknak és a mélybe zuhannak a játékosok. Ebbõl én érzem ám azt a mérhetetlen nagy törõdést, amivel az RTL a sorsunk iránt viseltetik!!
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 17:29:42 9/10
(243/713)
...Ja, igen. A legjobb példa talán nem is a japán, hanem az amerikai benchmarking tipikus esete. Volt a coca cola, ami átkozottul sikeres volt a 20. szd. elején, erre kitalálták a konkurrensek a Pepsit. Nagyjából ua. hatóanyag (akkor még mindkettõben volt kokain származék, azóta tagadják, és nem bizonyította senki), csak éppen más a neve, DE hasonló, hasonló a színe, CSAK más a palack formája (ugyebár a CC palackot egy nõ alakjáról formázták, és védett), stb., és bejött. A Mazda a Fordot másolta le, "csak kicsit másként", stb, vigyázva arra, hogy jogilag ne "lopás" legyen.
A kvíz showk közt kétféle van, az egyik teljesen átveszi a licenszet (nálunk sajnos ilyenek vannak fõleg), a másik benchmarkot próbál, kevés sikerrel.
Ennyi.
9/10
greghouse 2011 dec. 01. - 17:22:43 9/10 Előzmény Jobbára ártalmatlan
(242/713)
Értelmet?.... értelmet milyen kvíz showban lehet keresni? A köztévé megpróbálja másként csinálni, de nagyon nem lehet. Ezt a közgazdaságtan "benchmarking"-nak hívja, pontosan ezt csinálják. Ezt azt jelenti, hogy (kb.) csináld azt , ami már sikeres, figyeld jól, hogy csinálják, csak te csináld EGY PICIT MÁSKÉNT...
A japánok így találták ki az autóikat meg az elektronikáikat.
Van, akinek bejön. A stratégia jó, kérdés, mit tudnak kezdeni vele, mármint a benchmarking-gal.
1/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 01. - 05:32:49 1/10
(241/713)
igen, meg kell állni 3 passzal, 3 párbajra a vége elött egy okos embernek...így kell csinálni
Jobbára ártalmatlan 2011 nov. 30. - 10:02:12 Előzmény popeszku
(240/713)
Addig, amíg Róbert Ákos (RTL vezérigazgató-helyettese )szerint "nem éppen közszolgálati mûsor a Maradj talpon!, ahol a vesztes elbukik, és fizikailag mélybe zuhan". (Korrektúra Médiakonferencia 2011. 11.29-30.Balatonalmádi Ramada Hotel) Hát ezért demoralizál ez a mûsor ennyire, végre tudom:)
Szóval addig, amíg az RTL olyanokat ereszt képernyõre, akik azt hiszik ugratás az, hogy a magyar nyelvben egy szótagosnál hosszabb szavak is léteznek, addig ez elég gyenge érvnek tûnik a vetélkedõ ellen. Viszont: az összességében a médiumoktól várt színvonalat remekül tükrözi.Ezek ilyen sajátságos zajok, amiket õk beszédnek neveznek, de értelmet, na azt ne keress benne.
khekkkkkk 2011 nov. 29. - 17:26:16 Előzmény kozmamonika
(239/713)
detto, én is jelentkeztem, küldtem 3 fotót magamról, normálisat, Vágónak valót.
Aztán láttam ugyanúgy a megfordult szavazást, hogy hirtelen Balázs vezet ( akit egyébként én a Morning showban nagyon bírok, a hátán viszi a mûsort, de erre nem való ), s akkor sajnáltam, hogy nem tettem fel egy szakadt, statiszta fényképet magamról, arra Balázs rögtön behívott volna.

A haragvásom a MT-nal kapcsolatban a szerkesztõkkel van, komolyan, ha nézitek a mûsrt, olyan egyszerû kérdésekkel esnek ki, hogy az nem a kameraláztól van, hanem, mert nem hallottak róla. És itt visszatérek a válógatóra, a Mónika showban való emberek továbbjutására. Azért is haragszom, h nem én kerültem tovább, de mivel volt idõ beszélgetni, hát komolyan, akik tovább mentek, 2 foggal, mocskos, szakadt ruhában. Nem értem.

Gundi néha jó formában van, sziporkázik, de most már kezd egy kicsit egysíkú lenni a mûsor, amit megpróbáltak feldobni azzal, hogy ha valaki leesik, jön különféle sikoly, meg zombi mormogás, de hát mindenki tudja, hogy vigyáznak ott az emberre. Na szóval, másfelé kellene menni.
kozmamonika 2011 nov. 29. - 14:49:42 Előzmény aggodalmas
(238/713)
De megkönnyebbültem. Akkor már ketten vagyunk.
offtopic
aggodalmas 2011 nov. 28. - 23:34:26 Előzmény teke-bajnok
(237/713)
Éppen ezért (sic!) reménykedem!

...mert nem Vágóúrtól hallottam személyesen, hanem
a jólértesült bulvár sajtómunkások írták meg...

De nagyfejûbalázsnak tényleg nem kellene
ebbe is belemásznia. Túl kispályás
õ egy ilyen mûveltségi (sic!)
vetélkedõhöz. Akkor már
inkább vásárolják ki
a Gundel-Takácsot
a "köz"tévébõl!

...persze NEM mi döntünk,
hacsak nem írják ki emeltdíjas
eSeMeS-szavazásra, parasztvakításostul,
szavazástlezáromostul, közjegyzõstül mielõbb. XD
popeszku 2011 nov. 28. - 19:46:06
(236/713)
Sajnos ellaposodott ez is,teljesen megélhetési vetélkedõvé vált.Igenigen,válság van.
kozmamonika 2011 nov. 28. - 19:05:38
(235/713)
Hát, nem vigasztaltatok meg, de azért kösz a válaszokat.
teke-bajnok 2011 nov. 28. - 14:39:20 Előzmény kozmamonika
(234/713)
Vágó István nem vállalja,benne volt múlt héten valamelyik bulvárlapban.